Η ιστορία γράφεται ακόμα

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
User avatar
pip21
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Mar 09, 2012 6:47 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο.Σ.Κ
Status: Δεν υπάρχει έλλειψη ευκαιριών στο να ζήσει κάποιος όπως θέλει, υπάρχει έλλειψη αποφασιστικότητας να
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι καλοκαίρι του 2011. Είμαι σπίτι και αναζητώ τον πρώτο ποδοσφαιρικό σύλλογο που θα αναλάβω να κοουτσάρω.... (Το ξέρω δεν είμαι γνωστός manager και θα ξεκινήσω αναγκαστικά από πολύ χαμηλά). Έτσι λοιπόν στέλνω αιτήσεις για την δουλειά σε όσα club δεν έχουν προπονητή. Πολύ φοβάμαι ότι αρκετοί από αυτούς θα γελάσουν με την κίνηση αυτή αλλά εγώ θέλω να ελέγξω όλες τις πιθανές επιλογές που μπορούν να προκύψουν. Μετά από λίγες μέρες έχω στα χέρια μου 10 επίσημες προτάσεις για να επιλέξω... Οι 9 από αυτές προέρχονται από ομάδες τοπικών πρωταθλημάτων και η άλλη πρόταση προέρχεται από ομάδα περιφερειακού πρωταθλήματος. Ζητάω 2 εβδομάδες υπομονή στις ομάδες που ενδιαφέρθηκαν μέχρι να επιλέξω( Ίσως να τους εκνεύρισα με αυτή την κίνηση αλλά ήταν δύσκολη επιλογή). Μου έχει στείλει πρόταση ένας γνωστός που έχει αναλάβει την θέση του προέδρου μιας ερασιτεχνικής ομάδας εδώ κοντά, στο διπλανό χωριό... Θέλω να παραμείνω στον τόπο μου όμως δεν μπορώ να επιλέξω μία ομάδα η οποία δεν θα διαθέτει ούτε ένα μικρο συμβολικό ποσό για μισθούς και μεταγραφές, άσε που θα πρέπει να βρω και δεύτερη δουλειά γιατί δεν πρόκειται να πάρω ούτε ευρώ εκεί. Έτσι απαντώ αρνητικά στον Πύργο Καλού Χωριού και αποφασίζω να πάω μέχρι το νησί της Κω για να αναλάβω την θέση του προπονητή στην τοπική ομάδα, η οποία είναι η μόνη που μου έκανε πρόταση προσφέροντας ένα συμβολικό ποσό σε εμένα και διαθέτει και ένα σχετικό budjet για μισθούς παικτών... Έφυγα λοιπόν για να βρω σπίτι στην Κω, αφού γίνει και αυτό επανέρχομαι με νέα μέσα από την ομάδα!!!!
Εμπρός αϊτέ Δικέφαλε
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη....
Αντε να πας την Κω σουπερ λιγκ να δουν ποιοι ημαστε εμεις απο την Κω :-D
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε!Εχεις δυσκολο εργο με την Κω...Καλη συνεχεια
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλή αρχή και από μένα.
yian patrik
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Wed Jan 25, 2012 8:56 am
Football Manager της ομάδας: Morton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε.
Η Ιστορια μου
Ποσα απιδια πιανει ο σακος ...Που λενε και στα χαιλαντς?
viewtopic.php?f=310&t=35967
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυσκολο το εργο σου.Καλο κουραγιο και υπομονη να εχεις!
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από εμένα... έχεις πολύ ψωμί εκεί στα χαμηλά...
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
User avatar
pip21
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Fri Mar 09, 2012 6:47 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ο.Σ.Κ
Status: Δεν υπάρχει έλλειψη ευκαιριών στο να ζήσει κάποιος όπως θέλει, υπάρχει έλλειψη αποφασιστικότητας να
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ μάγκες. Να 'στε καλά. Πήγα στην Κω, εγκαταστάθηκα μόνιμα και γνώρισα από την πρώτη μέρα κιόλας την ομάδα. Ο πρόεδρος με ενημέρωσε άμεσα για τo έτος ίδρυσης της ομάδας και τις εγκαταστάσεις που διαθέτει ο σύλλογος. Νοικιάζει ένα ολοκαίνουργιο γήπεδο. Αυτό του Ανταγόρα που πραγματικά βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και έχει χωρητικότητα για 3000 κόσμο.Η ομάδα ιδρύθηκε μόλις το 1986. :shock: Την ημέρα που έφτασα υπήρχε γενικά ένα πολύ πανηγυρικό κλίμα γύρω από την ομάδα καθώς αυτή συμπλήρωνε τα 25 χρόνια της ιστορίας της. Ήμουν πολύ χαρούμενος που ήμουν και εγώ εκεί. :-D
Εμπρός αϊτέ Δικέφαλε
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από εμένα
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”