Παρά-τρίηχα Πρωταθλητής

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΕΝΑ

Θεσσαλονίκη, Ιούνιος 2011

-Πω πω ρε φίλε... Τι live κι αυτό χθες...
-Άσε ρε. Θυμάμαι μέχρι τις δύο. Από 'κει και μετά, θολούρα φίλε. Ούτε αν έπαιζα σωστά τα κομμάτια, ούτε αν έκανα λάθη, ούτε τίποτα. Δε μου λες... έκανα καμιά μαλ**ία;
-Όχι ρε. Κομπλέ.
-Το κεφάλι μου είναι καζάνι, μιλάμε. Λες και έχω πιεί δυο βαρέλια δυναμίτη νιώθω. Θα έδινα και το νεφρό μου για έναν καφέ τώρα. Σκέτο.
-Έβαλα νερό να γίνεται.
-Α ρε Πάκη, παλλήκαρε. Αν δεν είχα και σένα τι θα 'κανα...
-Κόφ'τις παπαριές ρε. Σε έχω πει να μην με λες έτσι. Μου την δίνει άσχημα. Να σου πω. Σήμερα δεν είναι είναι τα αποτελέσματα;
-Τι; Ποιά; Αααα, ναι... Σήμερα... Πω ρε φίλε, το είχα ξεχάσει τελείως.
-Άιντε άιντε...
-Πάω να ρίξω λίγο νερό στα μούτρα μου μπας και ξυπνήσω και μπαίνουμε καρφί ιντερνέτ να δουμε τι γίνεται.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
Antreas_721
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Tue Dec 13, 2011 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: Real,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή :!:
Βλέπω drummer και γουστάρω :D
I have so much to say but you're so far away..
Gone but never forgotten.
RIP James ''The Rev'' Sullivan..
foREVer in our hearts...
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυό λόγια για το "έργο":
Spoiler: show
Ο παραπάνω διάλογος ανίκει στον Ισίδωρο και τον Πολύκαρπο. Συγκάτοικοι στην Θεσσαλονίκη, ο Ισίδωρος deathmetalας drummer και αιώνιος φοιτητής στα ΤΕΙ, ο Πολύκαρπος μπασίστας και ιδιοκτήτης (από τον πατέρα του) ενός φροντιστηρίου ξένων γλωσσών. Αυτοί θα είναι οι κύριοι πρωταγωνιστές. Ας τους γνωρίσουμε κάπως καλύτερα:
Image
Ισίδωρος Δικασίδης: 27 χρονών, κρατιέται με τα χίλια ζόρια σε ένα άγνωστο τμήμα του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης για να δηλώνει φοιτητής στον περίγυρο. Η φλασιά του όμως είναι αλλού. Στην μουσική. Παίζει drums από τα εννιά του και θεωρεί ότι έχει φτάσει σε ικανοποιητικό επίπεδο. Ονειρεύεται την μέρα που θα κάνει με το συγκρότημα του το μεγάλο μπαμ και αρχίσει να ρέει το χρήμα (για να σταματήσουν να του την λένε και οι δικοί του), οι συναυλίες και οι γκόμενες! :D
Εκτός από τη μουσική; Φυσικά Football Manager!! Πρόσφατα συμμετείχε σε έναν πανευρωπαικό διαγωνισμό της Sega "για νέους managers¨, όπως έλεγε χαρακτηριστικά. Περιμένει τα αποτελέσματα του διαγωνισμού αυτού γιατί, εκτός από τα δύο χιλιάρικα που παίρνει ο πρώτος, παίρνει και ένα "δίπλωμα" προπονητικής, ισάξιο με αυτό ενός προπονητή 5ου ερασιτεχνικού. :P

Image
Πολύκαρπος Κοντραμπασόπουλος: 29 χρονών. Κολλητός του Ισίδωρου από το δημοτικό. Συγκάτοικοι πλέον, ακόμα και στην τρέλα. Ο Πολύκαρπος παίζει μπάσο στην μπάντα του Ισίδωρου και είναι διευθυντής παράλληλα σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών, το οποίο κληρωνόμησε από τον πατέρα του. Είναι γνώστης τουλάχιστον 11 ξένων γλωσσών, με αποκορύφωμα κάτι λίγα αραμαϊκά που έχει μάθει. Ήταν ο μόνος άνθρωπος που χάρηκε όταν βγήκε η ταινία "Τα πάθη του Χριστού" του Μελ Γκίπσον, γιατί μπορούσε να την δει ολόκληρη χωρίς υπότιτλους.

Off Topic:
Αυτή είναι η πρώτη μου απόπειρα ιστορίας, όχι μόνο στο FM12, αλλά και γενικά. Συμβουλές, παρατηρήσεις, διορθώσεις εννοείται πως γίνονται δεκτές, για να μην πω ότι επιβάλλονται κιόλας.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
Antreas_721
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Tue Dec 13, 2011 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: Real,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίοι χαρακτήρες \m/
-doublekiss
I have so much to say but you're so far away..
Gone but never forgotten.
RIP James ''The Rev'' Sullivan..
foREVer in our hearts...
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιο ξεκινημα,περιμενουμε αναλογη συνεχεια! ;)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Η συνέχεια το βραδάκι, παιδιά..
Ευχαριστώ πολύ..! :-D
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη :-)
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8577
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Που πας ρε χωρίς κιθαρίστα;
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και απο εμενα
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[Ισίδωρος] Κάτσε να βάλω κάνα κομμάτι μπας και ανοίξει το μάτι...
[Ι] Πωωωω ρε φίλε... τι έβαλα ο π**στης... Γκααααααν, γκα γκα γκα γκα γκα γκα γκα γκαααααααν.. Τουρτουρτουρτουρτουρτουρ... μπψψψψψψ... :headbang: :headbang:
[Πολύκαρπος] Ρε μαλ*κα... Ξεκόλλα πρωί πρωί, ακόμα δεν ξύπνησα...
[Ι] Ρε.. άκου τι παίζει ο θεός ρε... Τι ντραμούκλα...!
[Π] Τα αποτελέσματα τα είδες, ρε φίλαθλε της Στόουκ;;
[Ι] Ε;;
[Π] Στόκε.
[Ι] Ωωωω... τι ξενέρωμα είσαι μωρέ! τώρα, μπαίνω.

[Ι] Μμμμ, ναι... μπλα μπλα μπλα, καλωσήρθαμε, ναι, εεε, όχι αυτό.. που σκατά τα έχουν μωρέ;;
[Π] Αποτελέσματα δες ρε. Results, κουτράει... Να.
[Ι] Τώρα μωρέ. Results, ναι... Κάτσε, να φορτώσει η φριτέζα... Α, έφερες τους καφέδες ε... Μπράβο ρε φίλε. Χαρά σ'αυτόν που θα σε πάρει.
[Π] :pare5:
[Ι] Κάτσε να πιούμε μια γουλιά... Α φόρτωσε αυτό.


[Ι] Ρε..!! Τι λέει αυτό ρε...;;;;
[Π] Σιγά ρε μαλ*κα, έφτυσες την οθόνη.
[Ι] Ρε! Ποιος την χέζει την οθόνη. Πρώτος βγήκα μάγκα μου!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Τις έφαγα τις κουφάλες τις ευρωπαίες στην στροφή, λέμε!!
[Π] Πω, κοίτα πως την έκανε... Πρώτος βγήκες;; Έλα ρε 'συ... Μπράβο!! Συγχαρητήρια!
[Ι] Δυο χιλιαρικάκια φίλε... Φαντάσου δυο χιλιάδες ευρώ σε Jack Daniel's. Καύλα....
[Π] Τι λες μωρέ βλάκα; Σιγά μην τα φας όλα εκεί. Μην είσαι χαζός. Κάτσε όμως. Εδώ λέει και κάτι άλλο. Κάτι για δίπλωμα.
[Ι] Ναι μωρέ, δίνουν και καλά ένα μούφα δίπλωμα προπονητή. Ούτε στον Κεραυνό Αγίου Παύλου δεν πιάνει.
[Π] Ναι ε; Ε, οκ. Κρατάς τα δυο χιλιάρικα και είσαι μια χαρά. Και τι έκανες και στο δώσανε αυτό;
[Ι] Πήρα trimple με την Sampdoria , την τρίτη χρονιά.
[Π] Έλα ρε φίλε. Μπράβο. Εμ, βέβαια. Όλη την μέρα ή ντραμς θα παίζεις ή Manager. Δεν κάνεις και τίποτα άλλο.
[Ι] Ναι, μαμά.
[Π] Άσε τις βλακείες και κάτσε να δούμε πως θα πάρουμε τα φράγκα. Θα μας τα στείλουνε;
[Ι] Ξέρω κι εγώ;; Δεν λέει;
[Π] Κάτσε, λέει... Μμμμ, ναι, ναι, αχαααα...
[Ι] Τι "αχά" ρε; Τι λέει;
[Π] Θα πάμε να τα πάρουμε εμείς φίλε. Θα κάνουν μια εκδήλωση για να βραβεύσουν τους τρεις κορυφαίους. Το καλύτερο όμως δεν στο είπα...
[Ι] Έχει και καλύτερο;
[Π] Έχει. έτοιμάσου για Παρίσι...
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thanasis10 wrote:Που πας ρε χωρίς κιθαρίστα;
Εξαρτάται την φάση, φίλε...
Αν παίζεις τζαζ, ο κιθαρίστας σου είναι άχρηστος.
Η μπάντα του Ισίδωρου παίζει metal όμως και εκεί είναι απαραίτητος.
Θα φανούν και τα υπόλοιπα μέλη σε κάποιο από τα παρακάτω επεισόδια.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΥΟ
Παρίσι, Ιούνιος 2011

Image

[Π] Πωπω ρε φίλε... Τι όμορφη πόλη. Τι Θεσσαλονίκη μου λες τώρα και αρχιδ*ες, να πούμε. Δες εδώ ομορφιά.
[Ι] Έλα μωρέ. Και στην Σαλόνικα καλά είναι. Αυτοί εδώ δεν εχουν Θερμαϊκό όμως, να σε έρχεται η μπόχα μόλις τον πλησιάσεις. Έχουν;
[Π] Τώρα αυτό για καλό μου το 'πες;
[Ι] Πλάκα κάνω μωρέ, ξεκόλλα.
[Π] Πως θα ήθελα να ζήσω εδώ ρε Ισίδωρε. Να πιάσω μια δουλειά και να μείνω για πάντα. Ούτε Ελλάδες, ούτε λαμογιές, ούτε χαράτσια, φόροι και χρέη. Να ζήσω εδώ και να... Ώπα... Πλάκα κάνεις. Αυτός ρε δεν είναι ο...
[Ι] Ναι, η κουφάλα, αυτός είναι. Να σε πω λίγο, εσένα...! Ε... μεσιέ... Ναι, εσένα λέω.
Spoiler: show
Image
Moi?
[Ι] Ναι, τουα. Μη μου κάνεις εμένα \m/.. Γιατί έχετε ξεκωλωθεί με την άλλη την αραχνομ**να και έχετε μαζέψει όλο το χρήμα της Ευρώπης; Πάτε καλά ρε;;
[Π] Τι κάνεις ρε μαλ*κα; Τρελάθηκες;

.......

[Ι] Τι σου είπε ο ζουμπάς;
[Π] Τίποτα, τι να μου πει; Έφυγε σε κλάσματα δευτερολέπτου. Με έναν παρατρεχάμενο του μίλησα. Έτυχε να γίνεται στην ίδια αίθουσα μια εκδήλωση για την Γαλλία και είναι εδώ. Καλά ρε βλαμμένε, χάζεψες; Τι νομίζεις ότι είναι εδώ, σαν την Ελλάδα, που τους κράζεις όποτε τους πετύχεις; Θα βρούμε κανέναν μπελά, μην κάνεις χαζά.
[Ι] Καλά... Κάτσε να τον ξαναπετύχω πουθενά και θα σου πω εγώ. Το χαρτί εσύ το έχεις;
[Π] Στο έδωσα, στην τσέπη σου είναι. Θυμάσαι τι θα πεις και πως θα το πεις;
[Ι] Θυμάμαι,θυμάμαι. Ε ρε να μην ξέρω δυο λέξεις παραπάνω αγγλικά, να τους τα ψάλλω κανονικά.
[Π] Σκάσε, αρχίζει.

...........

[Ι] Ωραία ήταν, ε;
[Π] Μόνο ωραία αγόρι μου; Ας με φωνάζανε κι εμένα στην Γαλλία να πω δυο παπάρες και να τσεπώσω δυο χιλιάρικα...
[Ι] Πάμε τώρα καρφί στο ξενοδοχείο γιατί αύριο πετάμε. Δώδεκα και μισή πήγε.
[Π] Ωχ.. Αυτό πάλι τι είναι;
[Ι] Τι είναι αυτό το τραπεζομάντιλο ρε;; Προς τα 'δω έρχεται;
[Π] Προς τα 'δω. Κάν'την μάγκα μου, δεν μας βλέπω καλά.
[Ι] Κάτσε ρε. Μπορεί να θέλει να με συγχαρεί ο άνθρωπος.
[Π] Σιγά ρε ήρωα.

Spoiler: show
Image


[Α] .........
[Ι] Βέβαια, μην το συζητάς. Πολύκαρπε, έλα εδώ ρε. Τι λέει αυτός;
[Π] ..........
[Α] ........
[Π] Ρωτάει πότε φεύγουμε από την Γαλλία.
[Ι] Και τι σε νοιάζει εσένα ρε κελεμπία; Το ψωμί σε τρώμε;
[Π] Σκάσε ρε, λέει και κάτι άλλο ο άνθρωπος. .......... Μάλιστα.
[Ι] Μαλλί. Τι μάλιστα ρε; Τι σε είπε;
[Π] Να περάσουμε λέει από το γραφείο του αύριο. Θέλει να μιλήσουμε από κοντά για την ομάδα.
[Ι] Ομάδα; Ποιά ομάδα; Αδερφέ, εγώ έχω πρόβα αύριο.
[Π] Ρε τάγαρε... Δεν κατάλαβες ακόμα ποιος είναι;
[Ι] Όχι.
[Π] Ένας από τους επενδυτές της Paris Saint-Germain αγόρι μου. Τρελό χρήμα.
[Ι] Αααα... Ναι. Που θέλει να την κάνει σαν την City, ένα πράμα... Ε, ωραία. Κι εγώ τι να τον κάνω;
[Π] Εσύ τι να τον κάνεις... Δάνεισε του από τα δυο σου χιλιάρικα να βάλει βενζίνη. Εντυπωσιάστηκε, λέει, από αυτό που έκανες στο FM και θέλει να δει αν μπορείς να το κάνεις και irl.
[Ι] Να σε πω... Βαρέθηκα. Πες του ότι θα πάμε αύριο στο γραφείο του να δούμε τι σκ*τα θέλει, να τελειώνουμε.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι λοιπόν έχουν τα πράγματα... Από τις συναυλίες και τις πρόβες με την μπάντα τους, ο Ισίδωρος μαζί με τον κολλητό του τον Πολύκαρπο, ταξίδεψαν στην Γαλλία για να παραλάβει ο πρώτος το βραβείο που κέρδισε στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό ικανοτήτων του FM. Εκεί, μετά την βράβευση του, ο Ισίδωρος έπεσε πάνω στους ισχυρούς άντρες της Paris Saint-Germain, με επικεφαλή τον Nasser Al-Khelaifi. Τύχη;; Μοίρα;; Δεν ξέρω. Το θέμα είναι ότι τους έχει καλέσει στο γραφείο του "για να συζητήσουν για την ομάδα", όπως είπε χαρακτηριστικά. Τι θα γίνει από 'κει και με μετά; Θα το δούμε στην συνέχεια...

Μπαίνοντας στο γραφείο του προέδρου:

Spoiler: show
Image


[Ι] Κοίτα φίλε μου χλίδα... Έχω πάθει πλάκα μιλάμε.
[Π] Μόνο αυτό ρε συ; Το αυτοκίνητο το είδες που μας πήρε; Ντρεπόμουν να μπω μέσα.
[Ι] Που είναι ο κελεμπίας τώρα; Άντε να δούμε τι σκατά θέλει και μας κουβάλησε εδώ πρωινιάτικα...
[Π] Ρε, είσαι χαζός;; Κοίτα λίγο γύρω σου ρε, κοίτα που είμαστε. Γκρινιάζεις;
[Ι] Όχι ρε φίλε. Σαφώς και δεν γκρινιάζω. Είμαι περίεγος απλά, πολύ περίεργος. Αυτό είναι όλο.
[Π] Εγώ στο είπα και στο ξενοδοχείο. Θα κάνει καμιά πλάκα ο Nasser και θα σου δώσει να μανατζάρεις την Παρί και θα γελάμε μέχρι αύριο φίλε.
[Ι] Κι εγώ θα σου πω αυτό που σου είπα και πριν. Ά-πο-κλει-ε-ται! Δε γίνονται αυτά ρε συ. Το πολύ πολύ να έχει κανένα καφενείο κάτω στο Κατάρ, καμιά Αλ Χα Χουλ, πως τις λέν', και να μου δώσει εκεί καμιά θέση στα τσικό της. Κι έπειτα, είναι και το άλλο. Αυτή δεν συμφώνησε με τον Αντσελόττι; Και πολύ πρόσφατα, μάλιστα. Τι θα τον πουν, φύγε εσύ να έρθει ο άλλος;; Δεν γίνονται αυτά.
[Π] Μάλλον δεν κατάλαβες τι χρήμα έχει ο τύπος. Κι όταν έχεις χρήμα, ΟΛΑ γίνονται.
[Ι] Καλά... Κάτσε τώρα γιατί έρχονται. Να σε πω, από κοντά μου εσύ ε... Μπας και καταλάβω τίποτα. Σαν να βούτηξαν την γλώσσα τους σε καυτό λάδι μιλάνε οι π**στηδες.

Η συζήτηση γίνεται μέσω του Πολύκαρπου και του βοηθού του κυρίου Al-Khelaifi.

[Κ] Καλημέρα σας!
[Ι] Γειά χαραντάααααν!
[Π] :roll: Καλημέρα σας κύριε Al-Khelaifi.
[Κ] Θα απορείτε, βέβαια, γιατί σας φώναξα στο γραφείο μου σήμερα.
[Ι] Η αλήθεια είναι ότι θα θέλαμε να μας το κάνεις τάλαρα.
[Π] Ρε μαλ*κα! Ναι, θα θέλαμε να μάθουμε τον λόγο.
[Κ] Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια για το βραβείο σας. Να σας ενημερώσω ότι πήρα κι εγώ μέρος σε αυτόν τον διαγωνισμό και βγήκα 6ος. Ο συνεργάτης μου, κ. Tamim bin Hamad Al-Thani πήρε κι αυτός μέρος και βγήκε 14ος. Βλέπετε, εκεί στο Κατάρ, το έχουμε ψιλολιώσει το FM. Πόσο χρήμα να μαζέψεις πια; Κάτι πρέπει να βρεις να κάνεις, για να περνάει η ώρα.
Παρακολουθώντας την πορεία σας με την ομάδα της Sampdoria, μείναμε έκπληκτοι. Τόσο οι κινήσεις σας στον μεταγραφικό τομέα, όσο και το στήσιμο της ομάδας, παρουσίαζαν ένα λαμπρό, καθαρά προπονητικό μυαλό.
[Π] Σας ευχαριστούμε πολύ.
[Κ] Για να μην το πλατιάζουμε λοιπόν... Φέτος η ομάδα μας πάει για μεγάλα πράγματα. Έχουμε κινηθεί με μεγάλη επιτυχία στον χώρο των μεταγραφών, πιστεύω, και θα θέλαμε και έναν οδηγό στο τιμόνι, που να ξέρει πού να μας πάει. Έτσι σας προσφέρουμε την θέση του προπονητή στην Paris Saint-Germain.

Εκεί οι δύο φίλοι μείνανε κάγκελο. Μπορεί ο Πολύκαρπος να το φανταζότανε και ο Ισίδωρος να το απέκλειε, όταν το άκουσανε όμως από το στόμα του προέδρου έπαθαν πλάκα.

[Π] Πρόκειται για κάποιο αστείο;
[Κ] Δεν κάνουμε ποτέ αστεία με την ομάδα μας, κύριε Δικασίδη.
[Π] Εννοώ... Πως;....
[Κ] Σας εξήγησα.
[Π] Και αν δεν κάνω λάθος, είχατε έρθει σε συμφωνία με τον κ. Αντσελόττι.
[Κ] Αυτό είναι μια ατυχής παρένθεση. Ένα λάθος, αν θέλετε, του συνεργάτη μου Tamim. Εγώ ποτέ δεν ενέκρινα αυτή την συνεργασία, για δύο κύριους λόγους: σιχαίνομαι την Μίλαν και δεν μπορώ να βλέπω τέτοια μούτρα στο πάγκο της ομάδας μας. Τελοσπάντων, το θέμα με τον Κάρλος είναι καθαρά δικό μας και εσείς δεν έχετε να ανυσηχείτε για τίποτα.
Τώρα το γιατί διαλέξαμε εσάς. Πρώτον, σας είπα ότι πιστεύουμε στις δυνάμεις σας. Tremple με την Sampdoria δεν είναι καθόλου λίγο. Ειδικά την τρίτη μόλις χρονιά.
[Π] Σε ένα παιχνίδι....
[Κ] Κύριε Δικασίδη, το FM για μας δεν είναι ένα απλό παιχνίδι. Είναι κάτι παραπάνω. Μια μικρογραφία της προπονητικής, αν θέλετε.
[Ι] Πες τα ρε γίγαντα!! Α ρε, φαίνεται ο άνθρωπος που παίζει Manager!
[Π] Ωραία, ας είναι. Θέλετε λοιπόν να αναλάβουμε τις τύχες τις ομάδας.
[Κ] Αυτό ακριβώς.
[Ι] Με σχωρείτε ένα λεπτό ρε μάγκες. Το μέρος που είναι;
[Κ] ;;;
[Π] Ναι... Ο κ. Δικασίδης ρωτάει αν μπορεί να χρησιμοποιήσει το μπάνιο σας.
[Κ] Βεβαίως, βεβαίως. Θα βγείτε από το δωμάτιο, θα μετρήσετε 23 πόρτες από τα αριστερά, και θα μπείτε στην 24η. Εκεί μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όποα από τα 7 μπάνια μας θέλετε.

..........

[Ι] Ωραία.. Λοιπόν, κύριε πρόεδρε...
[Κ] Λέγε με Nasser.
[Ι] Πάλι καλά ψηλε, γιατί το άλλο ούτε στον ύπνο μου. Με μεγάλη μου χαρά δέχομαι. Τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο προπονητικό κέντρο.
[Κ] Να μην υπογράψουμε συμβόλαιο τώρα;
[Ι] Μπα μωρέ. Κι αύριο μέρα. Έλα στο γήπεδο να τα πούμε εκεί καλύτερα. Φέρε και συμβόλαια, χαρτιά και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

......

[Π] Ρε... Είσαι χαζός;
[Ι] Τι πάλι;
[Π] Τι "τι πάλι" ρε κεφτέ; Κατάλαβες τι έγινε; Σε πήρε προπονητή η Paris Saint-Germain ρε βλάχο. Κι εσύ σταματάς την συζήτηση, πας για κατούρημα και μετά σηκώνεσαι και φεύγεις. Ήξερα ότι είσαι χαμένο κορμί, αλλά όχι και τόσο ρε φίλε...
[Ι] Κοίτα τι βρήκα μέσα στο μπάνιο.
Spoiler: show
Image
[Π] Τι είναι αυτό ρε;; :shock:
[Ι] Κοίτα μάγκα μου... Αυτό που εσύ δεν το βλέπεις αν δεν γαμ*θεις στην δουλειά, αυτοί εδώ το έχουν για να σκουπίζουν τον πάτο τους. Γι αυτό έφυγα έτσι. Άσε που ήθελα να του πουλήσω και λίγο μούρη του τύπου. Μην νομίζει ότι με ψάρωσε.
[Π] Σε ψάρωσε όμως.
[Ι] Τα πόδια με έκοψε φίλε. Αλλά οκ. Θα τον δικαιώσω.

Βγαίνοντας από το γραφείο του προέδρου, οι δύο φίλοι πέφτουν πανω σε έναν τύπο που, με κατεβασμένο κεφάλι, βγαίνει από ένα άλλο γραφείο.
Spoiler: show
Image
[Α] Εσύ είσαι που μου πήρες την δουλειά ρε;;
[Ι] Άντε ρε κάνε μας την χάρη. Τι φταίω εγώ που είμαι καλύτερος προπονητής από σένα; ΚΑΠΗ...
[Α] @%%&$#%
[Ι] Θα σε πετύχω μωρή κουφάλα σε κανένα ευρωπαϊκό ματς... Δεν θα σε πετύχω...;
[Π] Θα 'χουμε πρόβλημα μ'αυτόν...
[Ι] Σιγά ρε... Μου σηκώθηκε η κοτσίδα.
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
Antreas_721
Amateur
Amateur
Posts: 113
Joined: Tue Dec 13, 2011 4:23 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Αγαπημένη Ομάδα: Real,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαχα ωραίος -rofl -rofl
Περιμένουμε ΜΕΤΑΓΡΑΦΑΡΕΣ.άντε να δούμε :wink:
I have so much to say but you're so far away..
Gone but never forgotten.
RIP James ''The Rev'' Sullivan..
foREVer in our hearts...
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαματοι διαλογοι :P Συνεχισε ετσι φιλε!
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”