Do it like Athletic Bilbao...

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
Post Reply
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7η αγωνιστική: ΑΡΗΣ vs Αστέρας Τρίπολης

Image
Μοναδική αλλαγή στην 11άδα που μας εδωσε τη νικη απέναντι στην Δραμα η χρησιμοποίηση του νεαρου Τριανταφυλλάκου αντί του Βελλιου. Παραμένουν στην αριστερη πλευρα για ακομη ενα ματς ως βασικοί οι Αγτσίδης και Γιαννιώτας.

Image
Σκορερ και των 2 τερμάτων ο συνήθης υποπτος Αγγελούδης!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4ος γυρος του Κυπέλλου: Πιερικος vs ΑΡΗΣ
Image
Μας αιφνιδίασε ο Πιερικος ο οποιος και σκόραρε μολις στο 1ο λεπτό. Απο'κει και πέρα το ματς ήταν ενας επιθετικος μονολογος για την ομαδα μας. Στην βασικη 11άδα επανήλθε ο Γιαντσης αντί του Τριανταφυλλάκου και ο Κατίδης (ο οποιος επιτελους επεστρεψε απο τον τραυματισμό του) αντι του Παπαζαχαρία. Σκορερ οι Τσαμπουρης και Γιαντσης. Δυστυχως ομως είχαμε τους τραυματισμους των Πριττα (5-7 βδομαδες) και Γιαννιωτα (2-3 μερες)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8η αγωνιστικη: Κερκυρα vs ΑΡΗΣ
Image
Επιστροφή στο πρωτάθλημα μετά το νικηφορο περασμα από την Κατερινη για τον θεσμό του κυπέλλου. Ευτυχώς ο Γιαννιωτας επέστρεψε γρήγορα από τον τραυματισμό του και παραμένει βασικος ενώ την θέση του τραυματία Πρίττα παίρνει ο φερέλπις Κατίδης. Στην επίθεση την θεση του Αγγελουδη παίρνει ο Τριανταφυλλάκος ενω επιστρέφει ως βασικος μετά από 4 συνεχόμενα ματς και ο Ροκας αντι του Αγτσίδη. Επιστρέφει επίσης στο δεξί ακρο της άμυνας και ο Παπαζαχαρίας αντί του Γκαλίτσιου

Image
Συνεχίζεται το σερί των νικηφόρων αποτελεσματων για την ομάδα μας. Το σκορ ήταν ήδη από το 21' στο 0-2 με γκολ του Γιαντση στο 15' και αυτογκολ του Χαμπερ στο 21'. Το σκορ για τον Άρη εκλεισε στο 62' ξανα ο Γιάντσης ο οποιος και αναδειχτηκε και man fo the match. H Kερκυρα το μονο που καταφερε ήταν να βαλει το γκολ της τιμης στο 89' με τον Ιωάννου. Μεγάλο διπλό!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9η αγωνιστική: ΑΡΗΣ vs Πανιώνιος
Image
Ομάδα που νικάει, δεν αλλάζει λέει ο σοφός λαός. Με αυτή την λογική πήγαμε και στο στησιμο της 11αδας για το συγκεκριμένο ματς. Μοναδικη, σχεδόν αναγκαστικη, αλλαγη αυτη του Καπετάνου με τον Γιαννιώτα, μιας και ο πιτσιρικας έπρεπε να πάρει κάποιες ανασες .

Image
Ευκολη επικράτηση για την ομάδα μας με 2-0 και 6η σερί νίκη αν δεν κάνω λάθος. Έχουμε μπει πλέον στο σωστό δρόμο. Σκόρερ οι Τσαμπουρης (8ο λεπτό) και Αγγελουδης (77ο λεπτο) ο οποιος είχε μπει ως αλλαγή στην θεση του Τριανταφυλλάκου.

Ακολουθεί το ντερμπυ με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ...
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωί Δευτέρας στα γραφεια του προπονητικου κεντρου...

Μόλις έχει φτάει με φαξ η τελική πρόταση της Αίντχόβεν για τον Σηφάκη. Από το καλοκαίρι μας έχουν ζαλίσει τον έρωτα με τις συνεχείς προτάσεις για τον Μιχαλιό αλλά δεν θελω να τον δώσουμε. Πως μπορείς να δώσεις έτσι ευκολα τον βασικό τερματοφύλακα της εθνικής ομάδας αλλά και έναν από τους καλύτερους σου παίχτες. Το συμβόλαιο του όμως τελειώνει και από τον Γενάρη θα είναι ελευθερος να κλείσει σε όποια ομάδα θέλει χωρίς να μπορέσουμε να βάλουμε στα ταμεία μας ουτε λεπτό...

-Βαγγέλα πάνε φωναξε λίγο τον Μιχαλη ρε...

Σε 5 λεπτά έιναι στο γραφειο μου.

-Κοουτς με θέλεις κάτι;
-Σε θέλω ρε Μιχαλιό. Θέλω να μείνεις στην ομάδα. Το συμβόλαιο σου είναι στα 25 χιλιάρικα το μήνα. Μίλησα με την διοικηση και μου δώσαν το ΟΚ να σου το τριπλασιάσω. Είσαι ο καλυτερος μας παίχτης και θέλουμε να συνεχίσεις και για τα επομενα χρόνια να αγωνίζεσαι με τα χρώματα της ομάδας μας.
-Κόουτς, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Και γω είμαι πολύ ευχαριστημένος στην ομάδα και τον αγαπησα τον Αρη, αλλά δεν είναι θεμα χρημάτων πλέον. Θέλω να παίξω στο εξωτερικό και είναι η μεγάλη μου ευκαιρία τώρα, όσο είμαι ακόμα στα φόρτε μου.
-Δεν μπορουμε να κανουμε κάτι ρε Μιχαλη για να σου αλλάξουμε την γνώμη;
-Δυστυχώς όχι κοουτς. Την εχω πάρει την απόφαση μου από το καλοκαίρι.
-Άρα δεν έχω παρα να δεχτώ την πρόταση που μου έχει έρθει για σένα.
-Απο ποια ομάδα, κοουτς; Μην με στείλεις σε καμια Κομποστέλα! (γέλια)
-Όχι, μην στενοχωριεσαι... Θα γουστάρεις τρελά. Είμαι σίγουρος ότι θα περάσεις πολύ καλά στην Ολλανδία!
-Άγιαξ ή Αιντχόβεν;
-Το δευτερο Μιχαλιό. Σε ευχαριστούμε για την προσφορά σου στον σύλλογο και για την μεχρι τώρα συνεργασία μας. Ήσουν άψογος σε όλα και είμαι πολύ τυχερός που σε είχα παίχτη μου. Άντε γρήγορα στην προπόνηση τώρα.
-Να'σαι καλα ρε κοουτς. Σε ευχαριστώ και γω για όλα. Είπε και έφυγε μ'ένα τεράστιο χαμόγελο στα χείλη.

Τυχερε Μιχαλιο. Θα περασεις καλα στην Ολλανδια.

Image
Άντε και σε καλη μας μερια
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αντικαταστατης τωρα? Βελιδης ή καποιος αλλος?
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eιμαστε στα μέσα της σεζόν οπότε δεν μπορεί να γίνει κάποια κίνηση.

Ο Βελλίδαρος πάντως που παίζει εδω και 4-5 αγωνιστικες βασικός τα πάει πολύ καλα.

Υ.Γ. Τώρα μόλις είδα και το πρόγραμμα. :?
Παναθηναϊκος εκτός - ΟΦΗ εντος - παοκ εκτός - Ολυμπιακος εντός....
Σφίξαμε :|
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομαδα δειχνει να εχει ρυθμο συμφωνα με τα αποτελεσματα.Τα λεφτα που μπηκαν στα ταμεια σου απο την πωληση σιφακη ηταν παρα πολυ καλα.Μου φενεται κοροιδο πιαστηκε η PSv για να δωσει 3μ.Τωρα μενουμε με Βελλιδη και στην πορεια κοιταμε να φερουμε εναν ακομα.
Το προγραμμα ειναι αρκετα δυσκολο τωρα και δω θα φανει αν η ομαδα μπορει να ανταπεξελθει στην πιεση..
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10η αγωνιστική: Παναθηναϊκος vs ΑΡΗΣ
Image
Ήρθε και η ώρα του ντέρμπυ. Η ομάδα σχεδόν ίδια με το προηγουμενο ματς. Μοναδική αλλαγή ο πιτσιρικας Καπνόπουλος ο οποιος και εβγαζε ματια με την 2η ομάδα και φάνηκε ότι εχει καλη επαφή με τα διχτυα. Ρίσκο μεν, αλλά άμα μας βγει βρήκαμε ακόμα μια καλη επιλογή για την επίθεση.
Spoiler: show
Image
Δυστυχώς το ματς δεν μας πήγε καθόλου. Φάγαμε το γκολ στην πρωτη ευκαιρία του παναθηναϊκου, έπεσε η ψυχολογία της ομαδας και μετά ευτυχώς να λέμε που φάγαμε μονο 1 ακόμη. Στο γήπεδο υπήρχε μόνο ο παναθηναϊκος. Το ρίσκο με τον Καπνόπουλο δεν μας βγήκε. Επίστροφή στην 2η ομαδα και τα ξαναλέμε μόνο άμα έχουμε καποιο προβλημα με τραυματισμους ή με καρτες.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11η αγωνιστική: ΑΡΗΣ vs Οφη
Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε τη νικη για να ρεφάρουμε ως ενα βαθμό την ήττα από τον πάο αλλά και να ανεβάσουμε λίγο και την ψυχολογία της ομάδας. Στην 11αδα, την θέση του Καπνόπουλο την πήρε ο Αγγελούδης, ενω επεστρεψε στο βασικο σχήμα μετά απο πολλά ματς ο νεαρός Αγτσίδης. Οι υπόλοιποι είναι οι ιδιοι που παίξαν με τον Παναθηναϊκό.
Spoiler: show
Image
Ευκολότερη νίκη απ'οσο δειχνει το τελικο σκορ. Σκόρερ για ενα ακομα ματς ο Γιαντσης. Δυστυχώς είχαμε τον τραυματισμό του Παπαστεριανου στο 42'. Πάλι καλα που δεν ειναι πολύ σοβαρός. Σαν αλλαγή του χρησιμοποιηθηκε για πρωτη φορά ο νεαρός Μαριος Παπαδόπουλος που πήραμε φετος το καλοκαιρι από τους Ποντιους Κατερίνης. Ευτυχώς επιστρεφει ο Πρίττας στο επόμενο ματς και έτσι δεν θα αναγκαστουμε να αγωνιστουμε με 2 απειρους κεντρικους μεσους στο επόμενο ματς με τον παοκ.
yol
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Wed Nov 26, 2008 11:07 pm
Football Manager της ομάδας: hucknall
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στηριξε βελλιδη μια χαρα ειναι!!τωρα για αλλαγη δες κυριακιδη,μπαμπανιοτη,longdin και εναν ελληνα μικρο που επεζε εξω (ALMERE CITY νομιζω)
υ.γ καλη αρχη συνεχισε ετσι
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Επειδή πας καλά και δε βλέπω γιατί να μη συνεχίσεις και 2η χρονιά προσπάθησε να ψάχνεις για αντικαταστάτες σε θέσεις που έχεις πρόβλημα από το χειμώνα. Και γενικότερα από τη στιγμή που εντοπίζεις το πρόβλημα. Εκτός αν χρησιμοποιείς FMRTE η πως σκατά λέγεται που δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι από τώρα.. :wink:
Βάλε τη βαθμολογία να δούμε όταν μπορείς. :-)
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

12η αγωνιστική: παοκ vs AΡΗΣ
Image
"Διπλό μεσα στην τουμπα Αρη ολε ολε","Διπλό μεσα στην τουμπα Αρη ολε ολε".
Ακομα αντηχεί μεσα στα αυτια μου το συνθημα που φωναζε όλο το γήπεδο μετά την λήξη του ματς με τον ΟΦΗ. "Πρέπει να νικησουμε για τους φιλάθλους μας", σκεφτομαι. Η 11αδα που θα χρησιμοποιουνταν δεν ήταν η καλύτερη δυνατή μιας και ειχαμε τις ελλειψεις των τραυματιων Παπαστεριανου και Γκαλίτσιου, αλλα σίγουρα θα παίζαν στο 110% των δυνατοτητων τους...
Spoiler: show
Image
Αμ,δε! Ο παοκ μας "γλεντησε" κανονικά. Οι παίχτες αλλου πατουσαν αλλου βρισκοντουσαν. Οι γηπεδουχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά και μας κόψαν τον αέρα από το 1ο λεπτό. Ίσως να ήταν και λάθος δικό μου που δεν μείωσα λίγο τον επιθετικο προσανατολισμό της ομάδας, αλλά το πίστευα το ματς. Πίστευα ότι το έχουμε αλλά...οι πλάνοι πλανώνται μια πλάνη οικτρη που θα λεγανε και οι αρχαιοι ημών πρόγονοι.Τα στατιστικά λένε όλη την αλήθεια για το συγκεκριμένο ματς. Και πάλι καλά να λέμε που φαγαμε μόνο 1... Να δω τωρα με τι ψυχολογία θα πάμε στο επόμενο ματς με τον Ολυμπιακό. Και σαν να μην εφταναν όλα τ'άλλα, είχαμε και τον τραυματισμό του Γιαννιωτα 10'αφου μπήκε ως αλλαγή. Άμα,δεν σε θέλει...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13η αγωνιστική: ΑΡΗΣ vs Ολυμπιακός

Image
Μετά την ήττα μέσα στην τούμπα, μπορουσαμε να ρεφάρουμε μόνο με νικη επι του αηττητου πρωτοπόρου Ολυμπιακου. Για να γίνει αυτό, παρατάξαμε την καλύτερη δυνατή ομάδα. Δηλαδή την ακριβως ίδια 11άδα που κατέβηκε και στην τουμπά. Ας ελπίσουμε ότι μέσα στο Βικελίδης και μπροστά στους θεατές μας, θα παίξουν τουλάχιστον λίγο καλύτερα.
Spoiler: show
Image
Ονειρο ζω μην με ξυπνάτε!!!
Ετσι μπράβο ρε. Αυτή ήταν ομάδα. Με δυναμη, με τσαμπουκα, με ποδοσφαιρικό θράσος. Έτσι γουστάρω να σας βλέπω παλικάρια μου. Πιασαμε στον υπνο τον Ολυμπιακο και προηγηθήκαμε στο 8' με πανεμορφο σουτ του Γιάντση έξω από την περιοχή. Απο κεινο το σημειο και μετά οι φιλοξενουμενοι πήραν τα ηνία του παιχνιδιου. Ισοφάρισαν λίγο πρίν την λήξη του ημιχρόνου, με πέναλτι( πως αλλιως ) του Γέστε. Στο ημίχρονο δώσαμε όρκο νίκης με τους λεβέντες μου, οι οποιοι και μπήκαν μεταμορφωμένοι στο 2ο. Το γκολάκι που ψαχναμε ήρθε στο 79' με τον Αγγελουδη να σκοράρει και να φέυγει καρφί στο πέταλο της θυρας 3 για να το πανηγυρίσει με τους σουπεράδες. Μετά το 2-1 γυρίσαμε πιο αμυντικά και ο ολυμπιακος δεν μας απείλησε ιδιαιτερα. 1η ήττα για τους φιλοξενουμενους στο πρωτάθλημα.
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14η αγωνιστική: Γιάννενα vs ΑΡΗΣ
Image
Ομάδα που νικάει τον Ολυμπιακο δεν αλλάζει με τιποτα οπότε και πάμε με την ιδια ακριβως συνατγή και στους Ζωσιμάδες.
Spoiler: show
Image
Δυστυχώς όλο το ματς χαλασε για μας από το 7ο λεπτό οπου και αποβλήθηκε ο Κατίδης υστερα απο ένα αντιαθλητικο φάουλ σε αντιπαλο του. Παρόλα αυτά μπορέσαμε και προηγηθηκαμε στο 66' με γκολ του Βελλιου που είχε μπει αλλαγή στο ημίχρονο. Δυστυχως όμως δεν καταφέραμε να το κρατήσουμε μιας και με τον Μπακαγιοκο στο 76' και με τον Κειτα στο 88' τα Γιαννενα μπόρεσαν και κατεβαλλαν την υπερπροσπάθεια των 10 εναπομειναντων παιχτων του Αρη.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15η αγωνιστικη: ΑΡΗΣ vs Ξάνθη

Image
Μοναδικη αλλαγη στο βασικο σχήμα η χρησιμοποιηση του πιτσιρικα Μαριου Παπαδόπουλου αντί του τιμωρημένου Κατίδη. Επρεπε να νικήσουμε οπότε και δεν προχωρήσαμε σε κάποια άλλη χρησιμοποιηση πιτσιρικά.

Spoiler: show
Image
Εξαιρετική εμφάνιση και γκολ απέναντι στην πολύ δυνατη ομαδα της Ξάνθης. Ειμασταν βεβαια και αρκετα τυχεροι μιας και σε 7 σουτ προς την εστία τα 5 "πιασαν" διχτυα. Χατ-τρικ για τον Γιαντση και 2 γκολ για τον Αγγελουδη. Τέλος πρωτου γυρου.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[wiki]Αυλαια για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και η βαθμολογία εχει ως εξής:[/wiki]
Image
Το τελος του πρωτου γυρου μας βρίσκει στην τεταρτη θεση. 7 βαθμους από την κορυφή και 5 βαθμους από τον 6ο Παναιτωλικό. Η ομάδα τα παει εξαιρετικά. Ουτε εγω δεν περίμενα να τα πηγαινουμε τόσο καλά. -gioupi
Spoiler: show
dgn8 wrote:Επειδή πας καλά και δε βλέπω γιατί να μη συνεχίσεις και 2η χρονιά προσπάθησε να ψάχνεις για αντικαταστάτες σε θέσεις που έχεις πρόβλημα από το χειμώνα. Και γενικότερα από τη στιγμή που εντοπίζεις το πρόβλημα. Εκτός αν χρησιμοποιείς FMRTE η πως σκατά λέγεται που δεν χρειάζεται να παιδεύεσαι από τώρα.. :wink:
Βάλε τη βαθμολογία να δούμε όταν μπορείς. :-)
Eννοείται πως θα το συνεχίσω. Έτσι κι αλλιως σχεδόν όλη η ομαδα αποτελειται απο νεαρους παίχτες που αξίζει να δουμε την εξελιξη τους ενώ ήδη γίνονται και οι καταλληλες κινήσεις για ενίσχυση μέσω μποσμαν :wink:
Τι είναι το FMRTE;
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oι μεταγραφές τυπου μποσμαν που θα μας ενισχυσουν από το καλοκαιρι:
Image
Τα σκάσαμε τρελά για το συμβολαιο του, δινοντας του 56 χιλιαρικα το μήνα αλλά λίγο η ποιοτητα του και το γεγονός ότι είναι εν ενεργεια διεθνής, λίγο η ηλικία του, νομίζω τα αξίζει. Ενώ θα είναι και ο πιο ακριβοπληρωμενος παίχτης της ομάδας

Image
Θα εναλλάσσεται στο δεξι ακρο της άμυνας με τον Γκαλίτσιο και θα δωθει ετσι η ευκαιρια στον Παπαζαχαρία να γυρίσει στο κεντρο της άμυνας. Κοντά στα 12 χιλιαρικα τον μηνα

Image
Εμπειρος αμυντικός αποκτήθηκε κυριως σαν μπακ-απ του Μόρα σε περίπτωση που ο υψηλόσωμος παιχτης αποφασιστει να πουληθει το καλοκαίρι μιας και εχει αρκετες προτάσεις από ομαδες του εξωτερικου.

ενω θα αποκτηθουν επίσης και οι:
Image
Θανασης Καραγκουνης ΑΜRC : Για περισσότερες επιλογές από τον πάγκο.
Διονύσης Χιωτης GK : Εναλλάξ με τον Βελλιδη
Παναγιωτης Ταχτσίδης DMC/MC : Για βάθος πάγκου.


Επίσης μιας και ο Σηφάκης μας χαιρετάει σε λίγες μέρες, έχει ήδη γίνει η πρόταση (και έχει συμφωνησει) ο Αμπάρης έτσι ώστε να γίνει ο 2ος μας τερματοφύλακας πίσω από τον Βελλίδη. Ενω επιφυλλασόμεθα και για μία μεταγραφική βόμβα Ελληνα ταλαντουχου ποδοσφαιριστή για την μεταγραφικη περίοδο του Ιανουαρίου
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πηγαμε καλα στην βαθμολογια και καναμε σχετικα καλες μεταγραφες.φετος πρεπει να παμε ενα σκαλακι πιο πανω...
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aμπαρης ε?Ωραια κινηση και του Ταβλαριδη πολυ εμπειρος και τανκς.
Αυτα τα αντιαθλητικα πολυ μου την δινουν κρεμανε την ομαδα μετα εχω τοσα νευρα που θελω να του λυσω το συμβολαιο αλλα οταν βλεπω τρελα ποσα καθομαι στα αυγα μου και του δινω μονο την τιμωρια των 2 βδομαδιατικων.
lostre79
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Tue Jan 10, 2012 2:27 pm
Football Manager της ομάδας: Aρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16η αγωνιστική: ΑΡΗΣ vs Aτρομητος


Image
Μοναδική αλλαγή σε σχέση με το προηγούμενο ματς, η χρησιμοποιηση του Μελίσση αντί του Παπαζαχαρία σαν δεξι μπακ, ετσι ωστε να δωθούν κάποιες ανάσες στον δευτερο. 2ο συνεχόμενο παιχνίδι που είναι βασικός ο νεαρος Παπαδόπουλος. Από την μια η τιμωρία του Κατίδη και από την άλλη ο τραυατισμος του Παπαστεριανου, έχουν χρίσει τον πιτσιρικά ως βασικό. Και τα πάει και πολύ καλα μαλιστα.
Spoiler: show
Image
Σκορερ οι συνήθεις υποπτοι Γιάντσης και Αγγελούδης. Εκαστος από 2 γκολ. Η ομάδα έχει αρχίσει να στροφάρει πολυ καλα :-D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5ος γυρος κυπελλου. Απολλωνας Καλαμαριας vs ΑΡΗΣ:


Image
Επιτέλους επέστρεψε από την τιμωρία του ο Κατίδης και παίρνει την θέση του Πριττα στο βασικο σχήμα. Επίσης επίστρεφει και ο Παπαζαχαριας, που ξεκουραστηκε στο προηγουμενο ματς, ενώ είναι σειρά του Γιάντση να ξεκουραστει, την θέση του οποιου παίρνει ο Βέλλιος. Πάμε για την πρόκριση, μιας και είναι μονό το ματς.
Spoiler: show
Image
Βρεθηκαμε νωρίς πίσω στο σκορ, γεγονός που φόρτωσε αγχος την ομαδα και την εμπόδισε έτσι να αποδώσει τα αναμενόμενα. Το γκολ δεν ήθελε να μπει με τίποτα. Χρειαζόμασταν έστω και ένα για να πάμε τουλάχιστον το ματς στην παράταση. Ευτυχώς ήρθε, έστω και αργά, στο 86,' ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καπετάνου και κεφαλιά του Βέλλιου. Και εκει που όλα έδειχναν ότι θα πάμε στην παράταση, διώξιμο της μπάλας από την άμυνα μας μπροστά, ο Αγγελούδης παιρνάει στο σπριντ τον Μαραγκο και βγαίνει μόνος του με τον Καρατζιοβαλή, πλασάρει και...


...γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
και άντε γεια. Πολυ αγχωτική πρόκριση.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πηρες μια εκδικηση απο τον ατρομητο για τον αποκλεισμο της ομαδας απο το κυπελλο irl :wink:

Την γλιτωσες με την καλαμαρια.Θελει προσοχη το κυπελλο κρυβει πολλες παγιδες!
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”