Με Τρίφυλλα πάλι τον κόσμο θα στολίσω

Κάθε αρχή και δύσκολη. Απο εδώ ξεκινάς...
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αερα παμε δεν υπαρχει κανενας που να μπορει να μας σταματησει....
-traino -traino -traino -traino -traino -traino -traino
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή νίκησες κάποιες μικρές ομάδες με λίγα γκολ διαφορά το 'κανες θέμα. Σιγά πια :P !!
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχα!! (: Εδώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τα άτομα που συνεχίζουν και παρακολουθούν αλλά και ποστάρουν στην ιστορία γιατί με αυτό τον τρόπο μου δίνουν κουράγιο ενώ θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη γιατί δεν μπορώ να βάλω βαθμολογία γιατί το Save έχει προχωρίσει αρκετά. :roll:

Συνέχεια λοιπόν. Δύο παιχνίδια με Άρη και Εθνικό Άχνας αντίστοιχα. Η ομάδα μας κατάφερε να μετατρέψει και τα δύο παιχνίδια σε υγιεινούς περιπάτους αφού κατάφερε να νικήσει με 4-1 και 5-1 αντίστοιχα με τον Φιγκερόα να κάνει χατ-τρικ στο παιχνίδι με τον Εθνικό. Αυτός ο ποδοσφαιριστής φαίνεται ότι δικαιώνει πλήρως την επιλογή του ως βασικός στρίκερ αφου δείχνει την αξία του σκοράροντας σχεδόν σε κάθε ματς.

Με ανεβασμένη ψυχολογία πάμε για το ντέρπυ με τον αποελ. Ένα παιχνίδι που μπορεί κάποιος να το μεταφράση ως παιχνίδι μίσους,ως παιχνίδι μεταξυ αριστερών και δεξιών,ως παιχνίδι κομουνιστών εναντίων φασίστων ή καλύτερα εγώ θα έλεγα το El Clasico του κυπριακού ποδοσφαίρου. Οι οπαδοί των δύο ομάδων κατέκλισαν το ΓΣΠ από πολύ νωρίς κάνοντας μια εκπληκτική ατμόσφαιρα:
Έτσι το παιχνίδι ξεκίνησε. Η Ομόνοια καλύτερη καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού με τον Χιώτη όμως να κρατά σε αρκετές περιπτώσεις τον αποελ. Ο αποέλ είχε τα δικά του διαστήματα και τις δικές του ευκαιρίες. Τι έγινε όμως στο τέλος? Ποιά ομάδα κατάφερε να κερδίση αν κέρδισε κάποια από τις δύο?

Στην συνέχεια 2 παιχνίδια κυπέλλου με τον απόλλων. Περάσαμε ποιο εύκολα από ότι περιμέναμε αφού πείραμε δύο νίκες με 3-0 και 3-1 ενώ στην συνέχεια το παιχνίδι με τον ολυμπιακό όπου δυσκολευτήκαμε αρκετά αλλά τα καταφέραμε. Και για τέλος ακόμη ένα ντέρπυ με την αελ. Τελικό αποτέλεσμα 0-0,ίσως το μοναδικό παιχνίδι το οποίο μας ικανοποιή η ισοπαλία αφού είμασταν χειρότεροι από τον αντιπαλό μας.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
Spoiler: show
Image
Ενδεικτικό ότι η ομάδα δέχθηκε μώλις 8 τέρματα σε 14 αγώνες εκ των οποίων τα 3 στο παιχνίδι με τον Ερμή όπου ουσιαστικά η αμυντική λειτουργία βελτιώθηκε μετά από εκείνο το παιχνίδι. Περιμένω τις δικές σας γνώμες παιδιά για την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας.
Last edited by F.Torres on Mon Nov 14, 2011 5:01 pm, edited 1 time in total.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αερα!κριμα για τις δυο ισοπαλιες που καναμε...
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spyrus7 wrote:αερα!κριμα για τις δυο ισοπαλιες που καναμε...
Κρίμα. Ειδικά για την ισοπαλία με τον αποελ.

Η ομάδα είχε πρόβλημα στον οικονομικό τομέα αφού το καλοκαίρι ήρθαν αρκετοί ποδοσφαιριστές έτσι αποφασίστηκε όπως τον Γενάρη δεν γίνει καμιά μεταγραφή ενώ μάλιστα είχαμε και μια παραχώρηση με την μορφή δανεισμού του 3ου τερματοφύλακα Damia Frascarelli στην empoli.
Spoiler: show
Image
Συνέχεια λοιπόν στο πρωτάθλημα με την Αναγέννηση. Θεωρητικά ένα εύκολο παιχνίδι με μια ομάδα η οποία έχει έρθει από την 2η κατηγορία αλλά το παιχνίδι κάθε άλλο παρα εύκολο ήταν. Η αναγέννηση κόντρα στην ροή του αγώνα προηγήθηκε με 1-0 και αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το 68' όπου ο Γιώργος Εφραίμ ερχόμενος σαν αλλαγή έκανε το 1-1. Η λύτρωση για τους Πράσινους ήρθε από ποιον άλλο? Τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Λουτσιάνο Φιγκερόα στο 78' κάνοντας το 2-1 δίνοντας έτσι την πολύ σημαντική νίκη για την Ομόνοια.

Στην Ομόνοια είχαν 2 κακά παιχνίδια το 0-0 με την Αελ και το 2-1 με την Αναγέννηση και δεν ήταν διαθετημένοι να χάσουν άλλου βαθμούς. Κάτι το οποίο έδειξαν στα δύο επόμενα παιχνίδια με αντιμέτωπους τον Απόλλωνα και την ΕΝΠ αντίστοιχα. 5-1 και 4-1 τα τελικά σκορ. Εύκολες νίκες απέναντι σε δύο καλούς αντίπαλους.

Και πάλι όμως το φάσμα των "μικρών" ομάδων για την Ομόνοια επέστρεψε για να επιβεβαιώση πως κανένα παιχνίδι δεν είναι έυκολο. Ομόνοια 2 - 2 Ερμής. Καλύτερη η ομάδα μας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού χωρίς όμως να καταφέρει να πάρει την νίκη.

Δύο παιχνίδια με την Αέλ για το κύπελλο. Μια ομάδα που έδειξε να μας δυσκολεύει στην φετινή σεζόν. Σε ένα κατάμεστο ΓΣΠ από τους οπαδούς της Ομόνοιας ο Στάθης Αλωνεύτης άνοιξε νωρίς το σκορ δίνοντας το έναυσμα για έξαλλους πανηγηρισμούς στους οπαδούς της ομάδας μας. Καλύτερη η ομάδα μας σε όλη τη διάρκεια κάνει το 2-0 προς το τέλος του αγώνα με τον ίδιο παίκτη θέτοντας έτσι γερές βάσεις πρόκρισης.

Στον επαναληπτικό κατεβαίνουμε με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα αφού θεωρούμε απίστευτο να χαθεί η πρόκριση μετά το 2-0 στο ΓΣΠ. Κάτι που οι παίκτες μας φρόντισαν να το κάνουν ξεκάθαρο. Τελικό σκορ 3-1 με σκόρερ τους Φιγκερόα,Χριστοφή και Καρυπίδη.

Να πούμε ότι ο Φιγκερόα αναδυκνίεται λίρα εκατό για την ομάδα μας. Μεγάλος σκόρερ ενώ ο Στάθης Αλωνεύτης πρώτος στις assists διανύοντας και αυτός μια εξαιρετική χρονιά μέχρι τώρα.
Spoiler: show
Image
Πως σας φαίνονται τα αποτελέσματα μέχρι τώρα παιδιά?
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
ofiofiofi
Amateur
Amateur
Posts: 226
Joined: Tue Feb 19, 2008 1:44 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: OFI
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νέος Καιάφας δλδ ο Figueroa?
Τα μεγαλόπνοα και βουρ για Αραβία! ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΡΕ!
Πρωταθλητής Ελλάδας 2011/12, 2012/13
Κάτοχος Europa League 2012/13


Σαν το CM 2001/2002 δεν ξαναβγαίνει!!! Τέλος.
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ofiofiofi wrote:Νέος Καιάφας δλδ ο Figueroa?
Έτσι φαίνεται φίλε.. Σκοράρι επανελημένα.

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση της συνέχεια αλλά έπεσε διάβασμα. Η συνέχεια μάλλον αύριο.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

F.Torres wrote:
ofiofiofi wrote:Νέος Καιάφας δλδ ο Figueroa?
Έτσι φαίνεται φίλε.. Σκοράρι επανελημένα.
Μεγάλος φορ!
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

leontokardos wrote:
F.Torres wrote:
ofiofiofi wrote:Νέος Καιάφας δλδ ο Figueroa?
Έτσι φαίνεται φίλε.. Σκοράρι επανελημένα.
Μεγάλος φορ!
Ναι φίλε αλλά αργότερα θα φανεί και η διάκριση η οποία κάνει η ΚΟΠ(ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ) ανάμεσα σε παίκτες οι οποίοι αγωνίζονται στην Ομόνοια και σε άλλες ομάδες ακόμα ΚΑΙ μέσα στο παιχνίδι. :-P

Συνέχεια λοιπόν. Η ομάδα μας αγωνίζεται με Νέα Σαλαμίνα,Άεκ Λάρνακας και Αλκή πριν το ντέρπι με την ανόρθωση. Και στα 3 παιχνίδια η ομάδα μας θα πάρει την νίκη! 3-0 στο πρώτο παιχνίδι και 3-2 στα επόμενα 2 παιχνίδια με αρκετή δυσκολία ειδικά στο παιχνίδι με την Άεκ.

Ντέρπι λοιπόν με την ανόρθωση. Η Ομόνοια θέλει την νίκη για να κρατήσει την διαφορά των 4ρων βαθμών από τον 2ο αποελ. Δυστυχώς όμως όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν και η ομάδα μας χάνει το ντέρπυ με 2-1 μέσα στο "εξωχικό" της ομάδας(εάν δείτε από πότε έχει να χάσει η Ομόνοια στην πραγματικότητα στο Α.Παπαδόπουλος θα καταλάβετε γιατί). Καλύτερη η ομάδα μας αλλά δεν μπόρεσε να αξιωπιοίσει τις δικές τις ευκαιρίες. 2-1 λοιπόν. Σκόρερ για την ομάδα μας. Ποιος άλλος? Λουτσιάνο Φιγκερόα.

Μετά την ήττα από την Ανόρθωση δεν υπήρχε άλλο περιθώριο για χαμένους βαθμούς στο πράσινο στρατόπεδο. Πλέον η διαφορά από τον δεύτερο αποέλ ήταν στον 1 βαθμό και με το παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων να είναι την επόμενη εβδομάδα μώλις στην πρότελευταία αγωνιστική δεν υπήρχε άλλος δρόμος από την νίκη. Έτσι και έγινε. Εύκολη και εμφαντική νίκη. 5-0 τον Άρη λεμεσού με σκόρερ τους Γκονζάλεζ,Χριστοφή,Αλωνεύτη,Φιγκερόα και τον "ξεχασμένο" Ερνάν Ρενχίφο.

Πλέον το ντέρπυ με τον αποέλ είναι γεγονός. 22000 οπαδοί των δύο ομάδων κατέκλισαν το ΓΣΠ σε ένα παιχνίδι που ίσως να έκρινε και τον τίτλο. Με νίκη η Ομόνοια θα έπερνε και μαθηματικά τον τίτλο ενώ με νίκη το αποέλ θα ξέφευγε 2 βαθμούς από την Ομόνοια με ένα παιχνίδι να απομένει,η ισοπαλία βόλευε φυσικά την Ομόνοια. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά και μώλις στο 3' λεπτό ο αγαπημένος της πράσινης κερκίδας άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανυγηρισμούς από τους οπαδούς της ομάδας μας! Το αποέλ δοκίμασε να αντιδράσει αλλά ο Γιωργαλλίδης ήταν παρόν σε όλες σχεδόν της φάσεις εκτός από μία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου όπου ο Αίλτον με κεφαλιά έκανε το 1-1 για τον αποέλ δίνοντας έτσι μεγάλη σημασία στο 2ο ημίχρονο.

Εντομεταξύ οι οπαδοί της Ομόνοιας έκαναν το ΓΣΠ να σύεται απο τις ιαχές τους "ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!"
Spoiler: show
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V9vtMcMVyF8[/youtube]

Αλλά και από το σύνθημα:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cuHPcnB7 ... re=related[/youtube]
Οι παίκτες της Ομόνοια βλέποντας αυτό το θέαμα δεν είχαν άλλη επιλογή. Στο 75' κερδίζει κόρνερ η Ομόνοια. Ο Στάθης Αλωνεύτης εκτέλει με τον Ρίβας να "καρφώνει" με κεφαλιά τον Διονύση Χιώτη και να κάνει το 2-1. Το τι ακολούθησε απλά δεν περιγράφεται! Αυτό το αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το τέλος και οι οπαδοί της Ομόνοια πανυγήρισαν με την ψυχή τους το πρωτάθλημα πάνω στον αιώνιο αντίπαλο.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!
Spoiler: show
Image
Συνέχεια με τα δύο παιχνίδια του τελικού κυπέλλου με το αποέλ αλλά και το τελευταίο παιχνίδι με τον Εθνικό Άχνας για το πρωτάθλημα που πλέον είναι διαδικαστικού χαρακτήρα.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα παμε παρα πολυ καλα συνεχισε ετσι,δεν εχεις αντιπαλο!
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην το λες. Μετά το πρωτάθλημα ο διπλός τελικός κυπέλου με αντίπαλο τον αιώνιο αντίπαλο αποέλ. Πάντως σας λέω πως το αποτέλεσμα θα είναι συναρπαστικό. Περιμένω να ποστάρουν όσοι θέλουν εισητήριο για να παρευρεθούν στον πρώτο τελικό. :wink: :-P
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέχεια λοιπόν για την ομάδα μας με τους δύο τελικούς κυπέλου με τον αιώνιο αντίπαλο αποέλ. Η ομάδα μας θέλει την νίκη για να κάνει το ντάμπολ αλλά ο αποέλ μετά και το μαθηματικό χάσιμο του πρωταθλήματος θέλει να πάρει εκδίκηση! Για να δούμε τι έγινε.

Σε ένα κατάμεστο ΓΣΠ από 23000 οπαδούς των δύο ομάδων θα γινόταν ο 1ος τελικός κυπέλου. Τυπικά γηπεδούχος η ομάδα μας! Το παιχνίδι άρχισε δυνατά χωρίς όμως να υπάρχη κάποια από τις δύο ομάδες που να υστερεί! Το αποέλ όμως καλύτερο κάτι που εξαργύρωσε στο 35' όταν ο Τρισκόφσκι από πλάγια έκανε την μπαλιά και τον Μαντούκα από κοντά να νικά τον Γιωργαλλίδη βάζοντας φωτιά στην κερκίδα των πορτοκαλί αφού έκανε το 0-1! Ένα εκτός έδρας τέρμα το οποίο είχε πολλή σημασία. Το δεύτερο παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με την ομάδα μας να προσπαθεί να ισοφαρίσει και να χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον πρώτο της σκόρερ στο 65' όταν από μπαλιά του Στάθη Αλωνεύτη έπιασε την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι ο Φιγκερόα με τον χιώτη όμως να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ. Και ενώ η ομάδα μας πίεζε για τον γκολ της ισοφάρισης σε μία αντεπίθεση ο Αίλτον πάγωσε την Βόρεια κερκίδα αφού έκανε το 0-2 με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικώντας για 2η φορά σήμερα τον Αντώνη Γιωργαλλίδη. 0-2 λοιπόν για τον αποέλ στον 1ο τελικό και πλέον δύσκολα τα πράγματα για μας στον επαναληπτικό σε μια βδομάδα.

Τυπικά γηπεδούχος ο αποέλ με τους οπαδούς του πραγματικά να χορεύουν στις κερκίδες αφού μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα κρατούσαν το τρόπαιο με το 1 χέρι. Από την άλλη οι οπαδοί της Ομόνοιας έδιναν την δική τους μάχη προσπαθώντας να σπρώξουν την ομάδα τους προς την μεγάλη ανατροπή. "Κάντε το για τον κόσμο" αυτά ήταν τα δικά μου λόγια προς τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας. Η ομάδα μπήκε με ψυχή στο παιχνίδι και αυτό φάνηκε από κάθε προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της ομάδας,βέβαια σε αυτό βοήθησε το αυτογκόλ του Μαντούκα μώλις στο 16' όταν από σέντρα του Αλωνεύτη σε μια προσπάθεια του να διώξη την μπάλα την έστειλε στα δίκτια του χιώτη κάνοντας το 0-1 για την ομάδα μας μέσα σε έξαλλους πανυγηρισμούς. Το αποέλ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το σουτ του αίλτον απέκρουσε σωτήρια ο Γιωργαλλίδης κρατώντας το 1-0 για την ομάδα μας. Τέλος πρώτου ημιχρόνου 0-1 για τους Πράσινους, "Πιστέψτε το μπορείτε για την ανατροπή" τα λόγια μου στο ημίχρονο τα οποία φαίνετε να ησακούστικαν αφού μώλις στο 55' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αγκουιάρ ο Ρίβας με κεφαλιά έκανε το 0-2 κάνοντας πραγματικά την βόρεια κερκίδα να φλέγετε! Η Ομόνοια μετά από αυτό έβαζε αφόρητη πίεση στο αποέλ το οποίο φαινόταν να τα έχει χαμένα. Έτσι στο 88' μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αγκουιάρ και την κεφαλιά του Γκονζάλεζ να αποκρούετε στην γραμμή η μπάλα πήγε στον Φρέντι ο οποίος έκανε το σουτ με την μπάλα να αποκρούετε και πάλι στην γραμμή. Η φάση όμως δεν τελείωσε μέσα σε όλο αυτό το μελέ ο Σάλατιτς έκανε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα και τον διαιτητη να δίνει αυτογκόλ στον Σάχιτς(Νομίζω πως δεν άγγιξε η μπάλα στον ποδοσφαιριστή του αποέλ) αλλά λίγη σημασία έχει. Το 0-3 για την ομάδα μας. Ενας ονειρικός τίτλος με ακόμη μεγαλύτερη ανατροπή πάνω στον αιώνιο αντίπαλο. ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ DOUBLE! Μεγάλες στιγμές για την ομάδα μας που κατάφερε να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα.

Μέσα σε όλα αυτά και το τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος με την Άχνα οπού και χάσαμε με 3-1 αφού παρουσιάσαμε μια εντελώς διαφορετική εντεκάδα.
Spoiler: show
Image
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά το Save έχει προχωρίσει αρκετά άρα θα σας βάλω συνοπτικά την δεύτερη χρονιά. Πάλι νταμπλούχοι ενώ καταφέραμε να μπούμε στους ομίλους του Τσουλού να προκριθούμε στο Europa σαν 3οι και να αποκλείσουμε στην συνέχεια την Διναμό για να αποκλειστούμε στον επόμενο γύρο από την μετέπειτα φιναλίστ Gladbach. Πιο κάτω τα αποτελέσματα αλλά και η τελική βαθμολογία όπως και οι μεταγραφές.
Spoiler: show
Μεταγραφές:
Image

Αποτελέσματα:
Image

Image

Image

Τελική βαθμολογία:

Image
Πως σας φαίνοντε παιδιά? :-P Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλή χρονιά και μπορούμε να ελπίζουμε καλύτερα πράγματα στην ευρώπη κυρίως γιατί στις τοπικές διοργανώσεις δεν υπάρχει αντίπαλος.
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά υπάρχει κανείς που να παρακολουθεί την ιστορία ή μόνος μου είμαι? :roll: :( :(
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
Tako
Amateur
Amateur
Posts: 212
Joined: Tue Dec 30, 2008 3:02 pm
Football Manager της ομάδας: Sporting CP
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε εδω ειμαστε! Πολυ καλη η 2η σεζον, και με τα λεφτα απο το Τσου Λου που πηρες φροντισε να κανεις καλες μεταγραφες για να ανεβει η ομαδα ενα κλικ παραπανω!
Merry crisis and a happy new fear!
Post Reply

Return to “ΕΠΣ”