Astrit Ajdarevic [2016/17]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με την ΑΕΚ!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Σουηδό μεσοεπιθετικό Αστρίτ Αϊντάρεβιτς, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας δυόμιση ετών.

http://www.aekfc.gr/newsdetails/aintare ... =731199333

Πήρε το #6.

Απολαβές;
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Όπως αποκαλύπτει το «Goal» της Τετάρτης (14/12) «.... πρόκειται για μία προσιτή οικονομικά λύση, καθώς οι απολαβές του δεν ξεπερνούν τις 200.000 ετησίως" και στην ΑΕΚ εκτιμούν πως είναι μία επιλογή value for money (όπως ήταν για παράδειγμα οι Γιόχανσον, Σιμόες).
Με λίγα λόγια, αν ο παίκτης εξαντλήσει το συμβόλαιο του, δεν πρόκειται να κοστίσει πάνω από 500 χιλιάρικα...
http://www.sportdog.gr/sports/podosfair ... intarebits

Δεν εμπιστεύομαι sportdog, αλλά όπως γράφει είναι πληροφορία της GoalNews.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

-Σε ποιους τομείς του παιχνιδιού μπορεί η ομάδα να περιμένει βοήθεια από εσένα;
-«Μπορώ να προσφέρω την καλή μου πάσα, μπορώ να συνεισφέρω την προσωπικότητά μου και να βοηθήσω στον έλεγχο του παιχνιδιού και στην κυκλοφορία της μπάλας, να δώσω ασίστ ή και να σκοράρω ορισμένες φορές. Το δεδομένο, όμως, είναι ότι δεν μπαίνω ποτέ στο γήπεδο για να χάσω, ούτε θα μπω στο γήπεδο για να παίξω άσχημα. Είμαι βεβαίως κανονικός άνθρωπος που κάνει λάθη, αλλά ποτέ δεν θα μπω στο γήπεδο για να σκεφτώ την ισοπαλία ή την ήττα ανεξάρτητα από το αν ο αντίπαλος είναι τα Γιάννενα, ο Ολυμπιακός ή η Μπαρτσελόνα. ΟΚ, όμως, αρκετά με τον εαυτό μου, καλύτερα να τα πούμε στο γήπεδο».

-Η αυτοπεποίθησή σου πάντως και το πόσο πιστεύεις στον εαυτό σου σχολιάστηκε πολύ και από τον Τύπο στην παρουσίασή σου…
-«Αυτό που λέω πάντα είναι το ότι ‘’ζεις μόνο μια φορά’’, δεν έχεις χρόνο να ξοδέψεις, πρέπει να ζήσεις τη ζωή σου και να διασκεδάσεις με αυτό που κάνεις! Δεν ήρθα σε αυτόν τον κόσμο για να είμαι ήσυχος, για να αισθάνομαι άσχημα με τον εαυτό μου, για να απολογούμαι για ό,τι δεν έχω κάνει! Αυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο έχω ανατραφεί, προέρχομαι από μία πολύ δεμένη οικογένεια, από γονείς με καλή καρδιά και έτσι είναι ο χαρακτήρας μου. Αν είσαι καλός με εμένα, είμαι δέκα φορές καλός μαζί σου, αν δεν είσαι, είμαι έτοιμος να σε δαγκώσω! Ετσι και στο ποδόσφαιρο. Μου αρέσει να δίνω τα πάντα, όχι για μένα, αλλά για τους συμπαίκτες μου. Καμία φορά το ποδόσφαιρο είναι τόσο απλό όσο να πεις ένα ‘’come on’’, ‘’πάμε όλοι μαζί’’».

-Τελικά δεν έχω καταλάβει αν είσαι περισσότερο Σουηδός ή Βαλκάνιος…
-«Είμαι γεννημένος στο Κόσοβο, αλλά μεγάλωσα και ανατράφηκα στη Σουηδία από ενός έτους. Το ότι έχω περισσότερο βαλκανική μενταλιτέ και όχι σουηδική είναι γεγονός. Δες για παράδειγμα εμένα και τον Γιάκομπ (Γιόχανσον) και θα δεις τις διαφορές. Που τον Γιάκομπ τον ξέρω από δεκαπέντε χρονών, είναι ένα καταπληκτικό παιδί που το λατρεύω, αλλά είμαστε διαφορετικοί»!

http://www.sentragoal.gr/aek/arthro/ain ... 130705771/

Για την κατάσταση του: «Κοίτα, μπορώ να πω ότι ποτέ ξανά δεν είχα φτάσει σε τόσο καλό επίπεδο φυσικής κατάστασης. Με έχουν “πεθάνει” εδώ. Έχασα επτά κιλά σε 16 ημέρες. Ήταν δύσκολο, αλλά είμαι εδώ για να κάνουμε κάτι μεγάλο. Αυτή είναι η ευκαιρία μου να δείξω ποιος είμαι και θα την εκμεταλλευτώ».

Το ρόλο του: «Δεν είναι όπως στην Έρεμπρο. Εδώ παίζουμε 4-3-3. Θα έχω λίγο πιο αμυντικό ρόλο. Να ελέγχω τον ρυθμό στο κέντρο. Στην Έρεμπρο έκανα λίγο απ’ όλα, ως πιο καθαρός πλέι μέικερ».

http://www.sentragoal.gr/aek/arthro/ain ... 130704172/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “ΑΕΚ”