Diego Buonanotte [2015/16]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με την ΑΕΚ!
Locked
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Ντιέγκο Μπουονανότε. Ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής υπέγραψε συμβόλαιο δύο ετών.

Ο Ντιέγκο Μπουονανότε γεννήθηκε στις 19 Απριλίου του 1988 στην πόλη Τεοντελίνα της επαρχίας του Σάντα Φε. Ξεκίνησε το ποδόσφαιρο από τη φημισμένη Ρίβερ Πλέιτ και το 2011 ήρθε στην Ευρώπη για να αγωνιστεί στην Πριμέρα Ντιβιζιόν με τη Μάλαγα. Στο διάστημα που μεσολάβησε, δόθηκε δανεικός στη μεξικανική Πατσούκα (2014) και στην αργεντίνικη Κίλμες (2015).
Ο Αργεντικός μεσοεπιθετικός ήταν μέλος της ομάδας της χώρας του που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου το 2008. Την ίδια χρονιά κατέκτησε με τη Ρίβερ Πλέιτ το πρωτάθλημα Κλαουσούρα.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
daman91
Amateur
Amateur
Posts: 217
Joined: Thu Nov 15, 2007 4:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,barcelona,inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

....ο δε παίκτης που θα… αφήσει συμβόλαιο πάνω από ένα εκατομμύριο ευρώ για να υπογράψει στην ΑΕΚ με ετήσιες αποδοχές κοντά στις 650.000 ευρώ μαζί με τα μπόνους, θέλει να μειώσει την οικονομική «ζημιά» που θα υποστεί. Ήδη ο Μπουονανότε έχει κάνει πολλές υποχωρήσεις και εκπτώσεις στις απαιτήσεις του δείχνοντας πόσο πολύ θέλει να κλείσει στην «Ένωση», που του δίνει μια νέα ευκαιρία να πετύχει στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο.

Από την πλευρά της, η ΑΕΚ έχει κάνει ό,τι χρειάζεται. Έχει συμφωνήσει με τη Γρανάδα ότι θα της δώσει 30% ως ποσοστό μεταπώλησης εφόσον αφήσει ελεύθερο τον παίκτη, ενώ έχει ήδη συμφωνήσει και με τον ίδιο

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... te/3101943
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για τον Μπουονανότε: «Με το που βλέπεις τον Μπουονανότε, βγαίνει μια περιέργεια λόγω του γεγονότος ότι είναι μικροκαμωμένος. Αλλά όταν πάρει την μπάλα στα πόδια, είναι εξαιρετικός. Πολύ επικίνδυνος ποδοσφαιριστής, με πολύ καλές μεταβιβάσεις και χαμηλό κέντρο βάρους. Ειδικά όταν φέρνει την μπάλα στο αριστερό φαίνεται ότι διαθέτει τεράστια ποιότητα».

http://www.aekarena.gr/index.php/protin ... tem/28028-
scarface
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Tue Mar 20, 2007 4:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και στο φιλικό με το Αγρίνιο και με τον ΠΑΣ αυτός εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα.Τα έβαλε και τα δύο.Λογικά θα είναι ο πρώτος εκτελεστής και ο δεύτερος ο Μάνταλος.
Δεν είναι απλά παιχταράς, αλλά είναι και ταπεινός. Ο λόγος για τον Ντιέγκο Μπουονανότε, ο οποίος αναδείχθηκε MVP στο ματς με τον ΠΑΣ και στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, αρνήθηκε κατηγορηματικά ότι θα αποτελέσει τον ηγέτη της ομάδας. Και εξήγησε τους λόγους: «Δεν αποδεχομαι τον ρολο του ηγετη. Είμαστε ενα πολυ καλο συνολο. Εχουμε εναν πολυ καλο προπονητη και για αυτο παιζουμε καλο ποδοσφαιρο. Απο την πρωτη στιγμη που η ΑΕΚ εδειξε ενδιαφερον για μενα ειπα ναι, γιατι μου εδειξε οτι δε νοιαζεται ουτε για το υψος μου ουτε για κατι αλλο. Με πιστεψε απο την πρωτη στιγμη και θελω να κανω τα παντα για να τους δικαιώσω».
http://www.aek365.com/a-417074/mpouonan ... hn-aek.htm
ήταν κάποιος που δεν ήξερε καμιά ιστορία και όλο έλεγε ξέρω πολλές ιστορίες,μία από αυτές λέει πως ήταν κάποιος που δεν ήξερε καμιά ιστορία και όλο έλεγε ξέρω πολλές ιστορίες μια από αυτές λέει πως ήταν κάποιος.........
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για να κάνετε μάλιστα τις απαραίτητες συγκρίσεις: το μεγαλύτερο συμβόλαιο που έδωσε η ΑΕΚ ήταν στον Μπουονανότε, 380.000 για φέτος, 420.000 για του χρόνου.

http://www.sport24.gr/paraskinio/24o-ev ... 85684.html
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Λατινοαμερικάνος υπογράμμισε πως είναι χαρούμενος και ευτυχισμένος στην ΑΕΚ λέγοντας χαρακτηριστικά:

«Είμαι ικανοποιημένος εδώ, είμαι χαρούμενος με την παρουσία μου και είμαι ευτυχισμένος στην ομάδα της ΑΕΚ.

Σίγουρα στη διάρκεια μίας ολόκληρης σεζόν ένας ποδοσφαιριστής μπορεί να έχει τα πάνω και τα κάτω του, αλλά αυτό είναι αναπόφευκτο.

Από εκεί και πέρα τον τελευταίο καιρό στο πρωτάθλημα δεν έχω πολύ χρόνο συμμετοχής, αλλά είμαι έτοιμος μόλις μου δοθεί η ευκαιρία από τον προπονητή μου να την αξιοποιήσω και για εμένα αλλά και για το καλό της ομάδας».

http://marcasl.blogspot.gr/2016/03/blog-post_69.html

Θα πρέπει να έχει πολύ χαμηλό ambition.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Updated.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

daman91
Amateur
Amateur
Posts: 217
Joined: Thu Nov 15, 2007 4:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,barcelona,inter
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελείωσε του Μπουονανότε στην Κατόλικα!

Παρελθόν από την ΑΕΚ θα πρέπει να θεωρείται ο Ντιέγκο Μπουονανότε! Όπως δήλωσε ο ίδιος ο 28χρονος στην επίσημη ιστοσελίδα της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, τα βρήκε με την «Ένωση» και φεύγει για Χιλή!

Αναλυτικά, οι δηλώσεις του Μπουονανότε στο σάιτ της Κατόλικα
«Μόλις ολοκλήρωσα τη λύση του συμβολαίου μου με την ΑΕΚ, εδώ στην Αθήνα. Είμαι χαρούμενος, με όρεξη για τη νέα μου ομάδα στη Χιλή και ενέργεια για αυτό το νέο κεφάλαιο της καριέρας μου.....».

Να τονίσουμε ότι ο παίκτης θα υπογράψει πιθανότατα για δύο χρόνια, ενώ για την ΑΕΚ το θέμα θα κλείσει και τυπικά την Τετάρτη (20/7), όταν και θα ανακοινώσει τη λύση της συνεργασίας της με τον 28χρονο.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... ka/3185589
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τους ποδοσφαιριστές Ντιέγκο Μπουονανότε και Αμπλαγιέ Φαγέ, τους ευχαριστεί για την προσφορά τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα τους.

http://www.aekfc.gr/newsdetails/oloklir ... -342561946
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “ΑΕΚ”