Κυανέρυθρη Πλατεία

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
User avatar
alekosg13
Amateur
Amateur
Posts: 148
Joined: Sun Nov 07, 2004 10:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Καλλιθέα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Αχαχαχααχαχαχα έχω λίωσει με τα σχόλια!!Καλή αρχή φίλε!!
"Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου, ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου"
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dJaXeL04
Δημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 06, 2011 10:48 pm
Μεγάλο Γλέντι.....Χαικ...Φωτάρας Εδώ!! Glory Glory Vauxhall Motors

cereal killer 69
Δημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 06, 2011 10:46 pm
Ελα μωρη αρρωστεια Χαικ, κανε τα μαγικα σου!
Γιωργο, Φωτη ΕΙΣΤΕ ΜΕΓΑΛΟΙ! θα γινει πανικος!
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Ντριν! Ντριν!"..."Ντριν! Ντριν!"
- Παρακαλω;
- Καλημερα. Εισαι ο καινουργιος προπονητης της ομαδας;
- Ποιας ομαδας; Ναι, εμμ.. ειμαι. Εσεις ποιος ειστε;
- Να μην σε νοιαζει ποιος ειμαι εγω. Το μονο που πρεπει να ξερεις για μενα, ειναι οτι οταν η ομαδα χανει η κερδιζει κοντρα στα συμφεροντα μου, καποιος πρεπει να το πληρωσει, καπου πρεπει να ξεσπασω, δεν ξερω αν με εννοεις.
- Βρε αντε και γ$#%#σου πρωϊνιατικα!
"Ντουτ, ντουτ, ντουτ."
Το τηλεφωνο εκλεισε. Ο Αλεξανδρος το θεωρησε ως πλακα. Πηγε στο καθρεπτη, βουρτσισε τα δοντια του, εκανε το καθημερινο ντουζακι, ειδε για μιση ωρα στη τηλεοραση τα πρωϊναδικα, "Σε λιγο καιρο θα με εχουν πρωτοσελιδο", αναφωνησε και εφυγε εχοντας μαζι του το μηλαρακι του. Τον περιμενε στη γωνια η ιδια μαυρη και αραχνη BMW του γερακου, αυτη τη φορα ομως χωρις αυτον μεσα.
Image
- Καλημερα σας κυριε Αλεξανδρε.
- Καλημερα παιδι. Που παμε;
- Στο πουλμαν για Δραμα. Εχουν παρκαρει εξω απτο γηπεδο, στον Τυροπιτά.
- Μαλιστα, μαλιστα. Ωραια ας ξεκινησουμε.

Σε 10 λεπτα ακριβως η μαυρη και αραχνη BMW ειχε φτασει στον Τυροπιτα. Εκει εγινε η πρωτη συναντηση face to face με τους οπαδους του Πανιωνιου, τους Πανθηρες. Ο Αλεξανδρος μετα απτη συναντηση αυτη και 2-3 τυροπιτες μπηκε μεσα στο πουλμαν.
- Ολοι παροντες? Για να μετρησουμε παρουσιες. Μητσος; Εδω. Ντατο; Eδω. Μαλκιαζ; Εδω. Τσοτσα; Εδω. Γιονσον; Που εισαι ρε μ@!#κα Σουηδε δεν σε βλεπω! Τι κανεις ρε μ!@#%α εκει; Τρως τα νύχια σου; Κοτζαμ αντρας, 2 μετρα σε κανε η μανα σου και τρως τα νυχια σου; Εδω και συ που να μην εισουνα! Ντεγιαν και Εργκιτς; Ειμουν σιγουρος οτι θα εισασταν μαζι εσεις οι δυο. Καθιστε πισω πισω τωρα και δεν θελω να ακουσω κοντρες Παρτιζαν - Ερυθρος γιατι θα αρχισω να ριχνω σφαλιαρες εδω μεσα! Σιτο; Παλι εβαψες τα μαλλια σου; Τι μοϊκανα ειναι αυτη παιδι μου; Σαν αναποδο γαμωτο εισαι! Φαμπιαν; Εδω. Σκεμπρι; Εδω. Κουτσι; Που ειναι ο ΚΟΥΤΣΙ; -wall -wall -wall
- Närvara!
- Τι ναρβαρες και π*$%ες ανεβα πανω τωρα!
- Ε coach πηγα μια να κατουρισω, γιατι εμεις στη Φινλανδια το χουμε για γουρι το κατουρημα πριν το ματς.
- ....Ωραια. Αντε να δουμε και σημερα τι θα γινει.

Φτασαμε στη Δραμα. Η επαρχιακη πολη, ηταν ενας φυσικος παραδεισος. Τα γραφικα σπιτακια, τα ωραια μαγαζακια, δεσποζαν σε ολες τις γωνιες της πολης. Πηρα τα παιδια πριν το ματς και τα πηγα στο παρκο Αγιας Βαρβαρας για εναν πρωινο περιπατο πριν απο το ματς. Καλο θα μας εκανε. Πρωτα πρωτα για τα πνευμονια μας. Image





ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPERLEAGUE 2011-2012

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.

Image

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ.
Image

Στη Συνεντευξη Τυπου:
- Πρωτη αγωνιστικη κ.Χαϊκαλη. Εχετε καθολου αγχος για τον πρωτο επισημο αγωνα σας;
- Η αληθεια ξερετε, ειναι οτι εχω λιγακι αγχος, ποιος δεν θα χε αλλωστε. Αυτο το παιχνιδι ειναι κρισιμο και θελουμε να μπουμε με το δεξι και να δειξουμε τι μπορουμε να κανουμε.
- Πιστευετε η ομαδα ειναι πληρης; Θα χρειαστειτε παραπανω προσθηκες;
- Προβηκαμε σε καποιες μεταγραφες οι οποιες εβγαλαν μεγαλο μερος του μπατζετ απο τα ταμεια. Η ομαδα πλεον ειναι υπερπληρης και αντεχει τη σεζον. Πλεον κοιταμε Γεναρη για μεταγραφες, χωρις αυτο να σημαινει οτι σταματαμε να ψαχνουμε να βρουμε τροπους βελτιωσης της ομαδας. Ευχαριστω πολυ.

Παμε να δειξουμε τι μπορουμε να κανουμε.
Spoiler: show
Image
ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΑΣ. ΧΑΛΑΡΗ ΝΙΚΗ, ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΡΟ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΟΥ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΥ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΤΣΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

"Ντριν! Ντριν!"
- Παρακαλω;
- Πολυ καλη αρχη coach. Συνεχισε ετσι. Αλλιως, ξερεις...
- Τι ξερω;
"Ντουτ, ντουτ, ντουτ."


ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ:
1) Εκδρομη στο Αγρινιο για το Παναιτωλικος - Πανιωνιος
2) Επιστροφη στη Νεα Σμυρνη για το Πανιωνιος - Ολυμπιακος
3) ΟΑΚΑ και ΑΕΚ - Πανιωνιος
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
Delije7
Amateur
Amateur
Posts: 211
Joined: Sun Jul 26, 2009 5:47 pm
Football Manager της ομάδας: Afidnaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: S.S. Lazio,Olympiakos F.C.
Status: Paolo di Canio "Il Grande Capitano"
Location: GW Ramos, Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλό ξεκίνημα φίλος!
SOLO LAZIO
I Tiffosi sono il cuore di calcio
Image
Image
Image
Image
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο Λα Παστερια σε πηγε ρε ο γιουφτος;Για ονομα του θεου.
Πετυχατε τουλαχιστον Μποτρινι; :P

Συνεχισε ετσι και δωσε στο λαο λεπτομερειες απο το γαλατικο χωριο της Ν.Σμυρνης. :D
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οfftopic :
Man0lios
Δημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 07, 2011 1:06 pm
Στο Λα Παστερια σε πηγε ρε ο γιουφτος;Για ονομα του θεου.
Πετυχατε τουλαχιστον Μποτρινι;

Συνεχισε ετσι και δωσε στο λαο λεπτομερειες απο το γαλατικο χωριο της Ν.Σμυρνης.

Delije7
Δημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 07, 2011 1:06 pm
Πολύ καλό ξεκίνημα φίλος!
Ευχαριστω πολυ φιλε Delije7! Man0lios το πρωτο εντος με Ολυμπιακο ειναι αρκετα δυσκολο αλλα αν παρουμε νικη στο Αγρινιο οι φιλαθλοι ελπιζω να αρχισουν να πιστευουν στην ομαδα και να ρχονται γηπεδο. Κριμα τετοιο γηπεδο και τετοιος συλλογος να εχει καταντησει να μαζευει 2000-4000 κοσμο. Που ναι οι καλες εποχες με 11.000 εισητηρια, με πορειες Ευρωπη, στο Χελσινμποργκ με Φανουρη, Στην Βιεννη με Μαιστοροβιτς, στη Σοσο με Νταριο και Τζιμπουρ! Παλιες καλες εποχες. Ελπιζω να τις επαναφερουμε στη πλατεια.
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιστροφη στη Νεα Σμυρνη. Πρωτη προπονηση μετα το ματς με τη Δοξα. Επομενη διαδρομη Σμυρνη-Αγρινιο. Ποσο καιρο ειχε να παει Αγρινιο ο Αλεξανδρος.. Απο εποχες 1999 που πεθανε ο παππους του. Καθοταν και αναπολουσε τις στιγμες που περασε εκει. Η ομαδα θα κατεβαινε Παρασκευη γιατι τον Κυριακατικο αγωνα και οι παικτες θα χαν το Σαββατο μετα τις 17:00 κενο για να βγουν και να χαλαρωσουν. Ισως να βρισκε χρονο να περασει και απτο χωριο.

Σημερα βγηκα με τα παιδια παλι εξω. Ειχα ρεπο και ηθελα να γιορτασω την καλη μανατζερικη αρχη της καριερας μου. Πηγαμε Επιτοκιο μαζι με φιλους Πανθηρες, και ηπιαμε τις μπυριτσες μας. Πολυ ομορφη παμπ, πολυ ωραια μουσικη. Οι λεξεις που θυμομουν την επομενη μερα απτους Πανθηρες ηταν 4 και αυτες ηταν οι εξης:
"Coach στρωσε την ομαδα!" Με πιστευαν. Πλεον ναι. Με μια νικη με πιστευαν. Με αλλη μια τη Κυριακη στο Αγρινιο θα τους κερδιζα.

"Ντριν! Ντριν!"
- Καλημερα, ποιος ειναι παρακαλω;
- Οι τροποι σας βελτιωθηκαν, coach.
- Eσυ παλι. Τι θες απο μενα;
- Ο,τι και να θελω να ξερεις πως το παιρνω.
- Ωραια και τι ειναι αυτο που θες;
- Θελω να χασεις στο Αγρινιο. Και το ματσακι να ειναι under.
- Απο που και ως που θα μου πεις τι να κανω στο Αγρινιο; Θα σε παρακαλεσω να μην ξανακαλεσεις γιατι ειναι αδικος κοπος.
- Αδικος κοπος; Δεν θα κουραστω καθολου φιλε. Εσυ εισαι αυτος που θα τρεχει και δεν θα φτανει..
"Ντουτ, ντουτ, ντουτ"

Παρασκευη και ξεκιναμε για Αγρινιο. Ολοι στα πουλμαν. Αυτη τη φορα Κουμο και Γιονσον εκτος 18αδας λογω τραυματισμων. Ευτυχως για τον Κουμο ηταν 2-3 ημερων το προβλημα λογω τροφικης δλητηριασης. Αντιθετα ο Γιονσον θα μενε εξω για την υπολοιπη εβδομαδα λογω κραμπας.

Φτασαμε στο Αγρινιο.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPERLEAGUE 2011-2012
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.

Image

OI ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ:
Image

- Καλησπερα κ.Γερασιμε τι κανετε; Φτασατε Αγρινιο;
- Καλησπερα coach. Ειμαι στις κερκιδες στα VIP και περιμενω να δω μια καλη εμφανιση απο την ομαδα.
- Ναι, ξερετε, πρεπει να σας μιλησω για ενα τηλεφωνημα που δεχτηκα.
- Μαλιστα. Θα κανονισουμε συναντηση μεσα στη βδομαδα.
- Ευχαριστω.

Η ενταση στα αποδυτηρια ηταν μεγαλη. Ελπιζω τα παιδια να μανατζαρουν το αγχος τους και να βγουν να παιξουν μπαλα.
Spoiler: show
Image
ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΘ'ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΜΕ ΔΥΟ ΠΕΝΑΛΤΥ (ΣΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΜΕΝΑ) Ο ΚΟΥΤΣΙ ΣΚΟΡΑΡΕ ΔΙΣ, Ο ΕΣΤΟΓΙΑΝΟΦ ΕΒΑΛΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΤΕΡΜΠΥ. ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΙΜΗ ΟΜΑΔΑ. ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΣ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.


"Ντριν! Ντριν! Ντριν!"
- Παρακαλω;
- Δεν ακουσες coach. Δεν με ακουσες. Αλλη μια ευκαιρια. Θελω να χασεις απο τον Ολυμπιακο την Κυριακη. Δεν θα υπαρξει αλλη.
"Ντουτ, ντουτ, ντουτ."
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

H ομαδα τα παει πολυ καλα μην μασας απο απειλες!συνεχισε τις νικες!
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο ξεκινημα η ομαδα...Μ'αρεσει που βαζεις και υποθεση στην ιστορια...Καλη συνεχεια..!!
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δώσε -ksilo ρε,μη μασάς!Ξεκινήσαμε δυνατά,εύχομαι ανάλογη συνέχεια.
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η ομάδα πάει καλά στις 2 πρώτες αγωνιστικές
User avatar
kennen
Indispensible
Indispensible
Posts: 1985
Joined: Thu Nov 03, 2011 5:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
facebook προφίλ: xarhs.koupidis?ref=tn_tnmn
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή με το συμπαθέστατο γκουχ γκουχ πανιώνιο :Ρ
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιος ειναι επιτελους αυτος στο τηλεφωνο; Σκεφτηκε ο Αλεξανδρος.. Η φωνη του, γουρουνισια και βραχνη, και οι απειλες του ζαλιζαν για ενα διημερο το κεφαλι του. "Πρωτο ματς εντος εδρας", ειπε. "Πρωτο ματς εντος εδρας και με απειλουν να το χασω". Αυριο στο meeting με τον κυρ.Γερασιμο θα μιλουσαν για το θεμα αυτο. Ενα αλλο θεμα ηταν οι μισθοι των παικτων.
Απο τοτε που ανελαβα και μετα εχει παρουσιαστει ενα ελλειμα 1.2 εκατομμυριων στην ΠΑΕ. Ε λοιπον, η τα τρωνε τα λεφτα, η απο καπου χανουμε ..

19:23 το απογευμα της Πεμπτης και ο Αλεξανδρος καθοταν μονος στο δωματιο του μακρια απο την βαβουρα της βεραντας. Τοσο μακρια που μπορουσε να ακουσει τις συνομιλιες απτο πανω διαμερισμα.

- Νικο, γιατι δεν πηρες τα παιδια απτο σχολειο σημερα; Παλι εγω; Δηλαδη εγω τι ειμαι ο μ$%^#ας εδω μεσα; Πλενω, σφουγκαριζω, μαγειρευω, παω και κανω τα ψωνια μας, παιρνω και τα παιδια απτο σχολειο, σου σιδερωνω και τα πουκαμισα σου και συ δεν μπορεις να κανεις τιποτα; Τοσο αχρηστο αντρα πηρα επιτελους;
- Ρε Ντεπη! Δε ντρεπεσαι; Πως μιλας ετσι μπροστα στα παιδια; Θα μας ξεφτιλισεις στη πολυκατοικια!
- Μπαμπα, τι ειναι ο μ%$%@ας;
- Ο μ$#%#ας; Εγω ειμαι ο μ#@#$ας που πηρα τη μανα σου!
Μετα απο λιγο.
- Νικο, φερε τα παιδια, ετοιμο το φαϊ!
- Ε γυναικα το ακουσες για τον απο κατω; Ειναι προπονητης του Πανιωνιου! Ζουμε πανω απο εναν celebrity!
- Tι εκανε λεει; Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μας γνωρισει την Μενεγακη αν του πουμε;
- Ασε την Μενεγακη! Κανα παικτη να σου γνωρισει, μπας και φυγεις και μας αφησεις στην ησυχια μας.
- Χμμμ! κααααλααα..

Ακουγοντας αυτα ο Αλεξανδρος, αρχισε να γελαει. Ηταν φανερα χαρουμενος που γινοταν το επικεντρο της συζητησης, αλλα ταυτοχρονα και εκνευρισμενος που συζητουσαν ολοι γιαυτον στη γειτονια.
- Ουφ. Κουραστηκα. Ας παω για εναν περιπατο, αναφωνησε.
Κατεβηκε απτις σκαλες, γιατι το ασανσερ ηταν στον πεμπτο και βαριοταν να το περιμενει. Στην εξωπορτα ειδε δυο κυριους να συζητουν.
Image
Πριν προλαβει να κλεισει την πορτα της εισοδου πεταχτηκε ο ενας απτους δυο με περιεργο υφος:
- Καλησπερα. Ειστε ο coach του Πανιωνιου;
- Καλησπερα, ναι εγω ειμαι, εσεις ποιος ειστε;
Για 5 δευτερολεπτα επικρατησε ησυχια. Μετα ειδε τον κυριο που του απευθυνε τον λογο να ψαχουλευει κατι κατω απτο πουκαμισο του.
- Ελατε μαζι μας.
- Οριστε; Δεν νομιζω..
- Ειπα ελατε μαζι μας. Δεν ειναι προταση, ειναι προσταγη.
- Και αν αρνηθω;
Τον επιασαν απτους ωμους και τον χωσανε σε ενα αμαξι. Πριν προλαβει να αντιδρασει, ακουσε μια φωνη απτη θεση του συνοδηγου.
- Την Κυριακη θα χασεις.
Αμεσως μετα αρχισανε να τον χτυπανε στο στομαχι και στα νεφρα ανελεητα. Μολις τελειωσαν τον πεταξαν απεξω, και φυγαν τοσο γρηγορα, που δεν προλαβε να δει τις πινακιδες τους.
Σηκωθηκε και ανεβηκε πανω σπιτι του. Δεν ηθελε να μιλησει σε κανεναν γιαυτο. Ουτε στο αυριανο meeting. Επεσε και κοιμηθηκε.


Το πρωι τον ξυπνησε ο ηλιος απτο μισανοικτο πατζουρι του δωματιου του. Εφτιαξε ενα καφε, τελειωσε και το χθεσινο πακετο τσιγαρων, ντυθηκε και εφυγε για το γηπεδο. Δεν ειχε κοιμηθει καλα, επειδη πονουσε, και προεβλεπε οτι θα ταν μεγαλο το meeting. Εφτασε στο members' club και εκατσε αναμεσα στον γερακο και τον Κωστα.
- Μαζι μας ειναι ο προπονητης του Ιστορικου μας συλλογου Αλεξανδρος Χαϊκαλης. Θα μας μιλησει για τα προβληματα που εχει αντιμετωπισει ως τωρα και θα θεσει καποιες προτασεις. Ας τον ακουσουμε.
- Καλησπερα. Καταρχας η κατασταση με το budjet δεν παει αλλο. Εχουμε ενα ελλειμα 1.2 εκατομυριων απο πουθενα, προσπαθησα να πουλησω καποιους παικτες για να κλεισω καποιες τρυπες που ειχε δημιουργησει η προηγουμενη διοικηση Κιντη, αλλα προκοπη δεν βλεπω. Ενω στην αρχη της σεζον μου ειχα ενα σταθερο και αμεταβλητο budjet, πλεον βλεπω σιγα σιγα να χανονται λεφτα. Το νοικι του προπονητικου αξιζει μια περιουσια η οποια παει σε τσεπες πανιωνιων. Δεν βλεπω γιατι ο κ.Τσακιρης δεν μας αφηνει να το αγορασουμε. Εμφανεστατα θελουν βελτιωση και οι ακαδημιες μας, καθως εχουμε πολλους ταλαντουχους νεους αλλα δεν υπαρχουν αρκετα μηχανηματα γυμναστικης και αρκετος χωρος ωστε να προπονηθουν με τα στανταρ της UEFA, να γινουν εξελιξιμοι και στο μελλον να προωθηθουν στην Α' ομαδα. Επισης θα ηθελα μια ομαδα με την οποια να συμφωνισουμε καθε χρονο να μπορουμε να στελνουμε δανεικους παικτες σε αυτην, απτις ακαδημιες μας, και να παιζουμε φιλικα.
- Δεκτα κυριε Χαϊκαλη, αλλα ξερετε οτι αυτη τη στιγμη δεν μπορουμε να χρηματοδοτησουμε το προπονητικο κεντρο, ουτε τα facilities της ομαδας νεων. Ωστοσο για το link με καποια ομαδα, θα ψαχτουμε, και θα σας ενημερωσουμε.

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPERLEAGUE 2011-2012

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

Το ματς της Νεας Σμυρνης αρχιζει σε 20 λεπτα! Ολοι ειναι στις κερκιδες και εχουν αρχισει το παρτυ απο νωρις. 7.892 φιλαθλοι του Πανιωνιου εχουν παρεβρεθει στον αγωνα και η ατμοσφαιρα στο γηπεδο ειναι ηλεκτρικη!

Image
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μην μασας απο τα γατακια που σε απειλουν!καλη τυχη να εχεις!
Bianconerri
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sat Sep 27, 2008 5:24 am
Football Manager της ομάδας: Είμαι περιζήτητος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος, Juve
Status: Γραφω Ιστορια! ;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ:
Image

ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ:
- Σημερα βγαινουμε και τους παιζουμε στα ισια. Θελω να δω παιχνιδι στο κεντρο με γρηγορες και κοφτες μπαλιες και δεν θελω να περναει κυριολεκτικα τιποτα στην αμυνα. Προσοχη στον Mirallas και στον Yeste, Γιονσον και Κβιρκβελια.
Spoiler: show
Image
Τεραστιο παιχνιδι απτην πλευρα μας, (ΜΕ 3 ΔΟΚΑΡΙΑ!) δειξαμε οτι φετος θα μαστε υπολογισιμοι, θεαμα, ωραιες μεταβιβασεις στο κεντρο και γκολ απο κορνερ. Στο 91+ σε μια φαση οπου ο Γιονσον ειχε βγει απτο παιχνιδι για να του δωσουν τις πρωτες βοηθειες εγινε ενα μπερδεμα στην αμυνα και ηρθε το γκολ της ισοφαρισης για τον Ολυμπιακο, ο οποιος ειχε και αυτος ενα δοκαρι.


"Ντριν! Ντριν! Ντριν!"
- Εισαι πεισματαρης coach. Αμα ξαναχασω χρηματα απο σενα θα ειναι η τελειωτικη σου.
"Ντουτ, ντουτ, ντουτ."
"Δυστηχως ζουμε σε μια εποχη οπου ο ποδοσφαιριστης αμειβεται περισσοτερο απο τον δασκαλο." Alessandro Del Piero.


Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ FM2012
http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=310&t=34658
Spoiler: show
THERE'RE TWO TYPES OF TEAMS IN THIS WORLD...THERE'RE FOOTBALL TEAMS. AND THEN THERE'S ARSENAL.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SorPhiHgSOI[/youtube]
Post Reply

Return to “Αποθήκη”