Όλοι έχουν δικαίωμα στο όνειρο

Είσαι στα μισά του δρόμου, συνέχισε...
Post Reply
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Είναι η πρώτη μου ιστορία οπότε ζητώ την κατανόησή σας :P

Η αλήθεια είναι ότι μπήκα στο ΚΤΕΛ που θα με επέστρεφε στην Αθήνα με ανάμικτα συναισθήματα.. Μόλις είχα γνωρίσει ένα σπάνιας ομορφιάς ιστορικό χωριό.. Θα ήθελα να κάτσω περισσότερες μέρες.. Είχα έρθει για να επισκεφτώ την κοπέλα μου που πέρναγε της διακοπές εκεί... Όμως αναγκαστήκαμε να επιστρέψουμε λόγω της εξεταστικής μου στο πανεπιστήμιο.. Μπορεί να είχα πάρει πριν λίγο καιρό το δίπλωμα προπονητικής, αλλά κακά τα ψέματα, το έκανα καθαρά από χόμπι.. Σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να σκεφτώ ότι αυτό είναι το μέλλον μου. Το να πάρω το πτυχίο μου είναι μονόδρομος..

Το μόνο που ελπίζω είναι κάποια στιγμή να βρώ την ευκαιρία να επιστρέψω σε αυτό το πανέμορφο χωριό...
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη
User avatar
alex villa
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 443
Joined: Tue Feb 22, 2011 3:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη αδερφε και απο εμενα...
Οι Ολλανδοί ξανάρχονται...true story viewtopic.php?f=310&t=36220
Spoiler: show
Amunt Valencia!!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsZP9ogX ... re=related[/youtube]
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε μου!Μην αγχωνεσαι ολοι καπως ξεκινησαμε τις ιστοριες
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Να είστε καλά παιδιά!! Ελπίζω να σας φανεί ενδιαφέρουσα

Ηταν Τρίτη πρωί όταν χτύπησε το τηλέφωνο..

Μόλις είχα βγει απο το αμφιθέατρο όπου έδινα ένα μάθημα και είχα κοπεί, ως συνήθως... Ένα περιέργο πράγμα ρε παιδι μου, αν διαβάσεις την μισή ύλη, τα θέματα είναι από την άλλη μισή..

Σήκωσα το τηλέφωνο με νευρα.

-Ποιος??
- Εχμ.. Συγγνώμη, ο κύριος Τ.?
-Ναι ο ίδιος.
-Κύριε Δημήτρη χαίρομαι πολύ που μιλάμε.. Είμαι κάτοικος του_______ και έμαθα ότι επισκεφθήκατε τα μέρη μας την προηγούμενη εβδομάδα. Πως σας φάνηκε?
-Το χωριό σας είναι εκπληκτικό.. Ελπίζω να ξαναέρθω σύντομα..
-Ακριβώς για αυτό σας πήρα.. Ξέρετε τυχαίνει να είμαι πρόεδρος της τοπικής ποδοσφαιρικής ομάδας.
-....
-Μου είπαν, λοιπόν, τα παιδιά ότι μόλις πήρατε το δίπλωμα προπονητικής σας.
-Ωραία, αλλά γιατί επιλέξατε εμένα??
-Να σας πω την αλήθεια θέλουμε να δοκιμάσουμε κάτι διαφορετικό. Ο προηγούμενος προπονητής ήταν στην ομάδα πολλά χρόνια αλλά έχουμε μείνει σταθεροι.. Με το που ανεβαίνουμε στην ΕΠΣΑ Βοιωτίας ξαναπέφτουμε.. Θέλουμε λοιπόν να σταθεροποιηθούμε στην κατηγορία και βλέπουμε στο μέλλον.. Λοιπόν, τι λέτε..
-Ξέρετε, χρειάζομαι λίγο χρόνο στην διαθεσή μου.
-Καταλαβαίνω απόλυτα. Είναι μεγάλη απόφαση, ειδικά στην ηλικία σου να μετακομίσεις εδώ. Έχεις όσο χρόνο θες.. Το τηλέφωνό μου είναι στην διαθεσή σου.
-Σας ευχαριστώ πολύ. Θα επικοινωνήσω σύντομα


Έτσι λοιπόν ξεκίνησαν όλα.. Όποιος μαντέψει πρώτος ποια ομάδα έχω επιλέξει θα κερδίσει εισητήρια για όλους τους εντος έδρας αγώνες
yian patrik
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Wed Jan 25, 2012 8:56 am
Football Manager της ομάδας: Morton
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο εμενα
Η Ιστορια μου
Ποσα απιδια πιανει ο σακος ...Που λενε και στα χαιλαντς?
viewtopic.php?f=310&t=35967
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιας και δεν βλέπω μεγάλη ανταπόκριση, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αποκαλύψω την ομάδα

Image
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μη δίνεις σημασία στις απαντήσεις. Υπάρχουν πολλοί που παρακολουθούν και δεν ποστάρουν. Εγώ δεν ήξερα ομάδα από εκεί. :P
Καλή η επιλογή πάντως για ομάδα από τις μικρές κατηγορίες. Πάμε σιγά σιγά να την κάνουμε ευρέως γνωστή. -gioupi
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
dgn8 wrote:Μη δίνεις σημασία στις απαντήσεις. Υπάρχουν πολλοί που παρακολουθούν και δεν ποστάρουν. Εγώ δεν ήξερα ομάδα από εκεί. :P
Καλή η επιλογή πάντως για ομάδα από τις μικρές κατηγορίες. Πάμε σιγά σιγά να την κάνουμε ευρέως γνωστή. -gioupi
Να είσαι καλά φίλε μου για τα καλά σου λόγια :)
Αποφάσισα να δεχτώ λοιπόν την πρόταση του προέδρου και υπέγραψα μονοετές συμβόλαιο..

Ο πρόεδρος θέλει την σταθεροποιήσει στην κατηγορία και από εκεί και πέρα ότι καλύτερο προκύψει.. Οι μεταγραφές για αυτους τους στόχους ήταν αρκετά καλές

Image

Παίκτες όπως ο Ανθούλης και ο Ντόβας είναι πολυτέλεια για την κατηγορία(ναι είναι οι πιτσιρικάδες που είχε ξεχωρίσει ο Λεμονής μαζί με τον Μενδρινό:P) αλλά το βαρόμετρο της ομάδας είναι ο Κουνενάκης.

Η απόδοσή μας στα φιλικά ήταν πολύ καλή και πλέον μπαίνουμε σε ρυθμούς επίσημων αγώνων.

Image
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα φιλικα ηταν αρκετα καλα,περιμενουμε να δουμε τι θα κανουμε στην κατηγορια!!
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μου φαίνεται μικρή η εικόνα από τα φιλικά και δεν τα βλέπω καλά. Γίνεται να μεγαλώσεις τις αναλύσεις η το πρόβλημα το έχω εγώ;
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μάλλον εγώ το έχω το πρόβλημα.. μην ανησυχείς... στα επόμενα screenshot δεν θα έχω κόψει κατι οπότε με αυτή την ανάλυση θα φαίνονται μια χαρά.. Απλά δεν είμαι και πολύ σχετικός με αυτά

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την παρακολούθηση :-D
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούτε εγώ γι' αυτό δεν ήξερα αν φταίει το pc μου. :D
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Και περνάμε στα επίσημα ματς.. Αυτό που με φοβίζει μελλοντικά είναι ότι είμαι τελείως άπειρος στις μικρές κατηγορίες καθώς πρώτη φορά χρησιμοποιώ τα πρόσθετα αρχεία για 3η εθνική, δέλτα και τοπικά

Πρώτο ματς με την Επανόμη Λέφκτρων. Μία από τις δυνατές ομάδες στην κατηγορία.

Image

Ένα τρίλεπτο αρκούσε.. Σταθήκαμε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και οι πρώην παίκτες του Ολυμπιακού έκαναν την δουλειά τους.. Σημαντικό τρίποντο.. 3 πόντοι που οι άλλες ομάδες που παλεύουν για την παραμονή δεν θα τους πάρουν.




Πρώτο ματς εκτός έδρας.. Για αυτούς που γνωρίζουν τις ομάδες της περιοχής, ξέρουν ότι υπάρχει μια μικρή αντιπαλότητα.. Πάμε για το Χ και ό,τι προκύψει

Image

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ! Μας βοήθησε η κόκκινη στο 2ο λεπτό και το πέναλντι.. Γενικά κρατάω τις αμφιβολλίες μου αν ήταν αλλά η ουσία ήταν ότι πετύχαμε το 2x2. 2ο γκολ ο Ανθούλης


3η αγωνιστική και έχουμε αρχίσει να ελπίζουμε ότι η χρονιά θα είναι επιτυχημένη.. Παίζουμε εντός έδρας με τον Ελαιώνα.

Image

Το Δίστομο φλέγεται... Είναι η τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς... Το ότι το γκολ ήρθε στο τέλος, δεν μας πειράζει καθόλου.. Ίσα ίσα μας δείχνει ότι φέτος η τύχη μας χαμογελά... Πολλοί κάνουν λόγο ακόμα και για πρωτιά.... Τα μυαλά μας όμως δεν πρέπει να πάρουν αέρα.. Η ομάδα δεν έχει καταφέρει ποτέ να μείνει στην κατηγορία.. Αυτός είναι και ο στόχος μας.


4η αγωνιστική και ακόμα μια φορά έχουμε ματς εκτός έδρας.. Γενικά σε αυτά τα ματς δεν έχω απαιτήσεις για νίκη, καθώς ο κόσμος είναι πάρα πολύ σημαντικός παράγοντας

Image

Τα πρώην ταλέντα του Ολυμπιακού, για άλλη μια φορά μας πήραν από το χεράκι, κατάφεραν μια μεγάλη νίκη και μας οδηγούν σε ονειρεμένα μονοπάτια..

edit: Όπως φαίνονται αυτές οι εικόνες, μπορεί να σας δυσκολεύουν ακόμα και ας μην κόβω τίποτα.. Χρησιμοποιώ την ανάλυση 800x600... Τι μου προτείνετε?? Να το αφήσω όπως έχει, ή να αλλάξω κάτι?? Ας ανεβάσω την ανάλυση ας πούμε? Και αν ναι, πόσο?? :-D
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερό ξεκίνημα..
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
Post Reply

Return to “Football League two”