Μια ιστορία για wrestling fans!!

Ένα βήμα πριν γίνεις επαγγελματίας...
Post Reply
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WWE VS MLS: ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΤΡΙΤΟ

Το επεισόδιο ξεκινά με τον Μπράιαν να ανακοινώνει στην ομάδα πως ο Κέην είναι άφαντος!!
-Ο Βινς; ρωτά ο Κρίστιαν.
-Το ίδιο.. Κάτι για δουλειές, γράφει στο γραφείο του ένα σημείωμα.
-Ο ΗΗΗ;
-Μην κουράζεστε παιδιά.. Κι ο ΗΗΗ, κι ο Ετζ και όλοι οι υπεύθυνοι λείπουν.. Σαν αρχηγός, αναλαμβάνω εγώ!
-Πλάκα μου κάνεις.. , ο Σίνα αντιδρά. Σε τόσο κρίσιμη καμπή, θα έχουμε εσένα μπροστάρη;
-Ναι, Σίνα! Και πρόσεχε πολύ γιατί, αντίθετα με τους άλλους υπεύθυνους, εγώ θα είμαι εδώ για καιρό..

Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΕΦΤΑΣΕ και ο Μπράιαν ανακοινώνει την εντεκάδα με τα πρωτοπαλίκαρα της Βίκι μέσα και φυσικά τον Ντελ Ρίο! Ήπιες αντιδράσεις υπάρχουν, η "καλή" πλευρά των αποδυτηρίων βάζει την ενότητα πάνω απ'όλα. Το νέο πρόσωπο της ομάδας όμως δεν είναι τόσο καλό και η ήττα έρχεται αναπόφευκτα.
Image

Μετά το ματς, ο Μπράιαν συνεχίζει να πουλά τρέλα.
-Ήμασταν καλύτεροι.. Ατυχία όμως. Δεν πειράζει παιδιά, την επόμενη βδομάδα επιστρέφω από την τιμωρία μου και..
-Δεν επιστρέφεις μόνο εσύ, Μπράιαν! Γυρνάω κι εγώ.. Και μην τολμήσεις να διανοηθείς πως θα μείνω εκτός εντεκάδας!
Ο Πανκ εμφανίζεται μετά από αρκετό καιρό χωρίς πατερίτσες.
Image
-Δούλεψα πάρα πολύ για την πορεία της ομάδας, δεν θα αφήσω έναν δήθεν ηγέτη να μου το χαλάσει. Μένουν δυο ματς, θέλουμε τουλάχιστον μια νίκη. Κανόνισε, Ντάνυ-μπόι, να τα κάνεις μούσκεμα με την ανέχειά μου..
Image
Οι δυο άντρες κοιτάζονται για λίγο και τελικά ο Μπράιαν ανακοινώνει:
-Εντάξει, Πανκ. Στους τελευταίους αγώνες, εμείς θα αποτελέσουμε το επιθετικό δίδυμο, αλλά εγώ θα είμαι ο αρχηγός.. Και θα δούμε, ποιός είναι ο καλύτερος..
Image


Πολύ μακριά από κει, στην πόλη της Φιλαδέλφεια...
...ο Κέην, ο Βινς, ο Ετζ, ο ΗΒΚ κι ο ΗΗΗ συναντιούνται στο σημείο που λίγες βδομάδες πριν, στα πλαίσια του Final Battle, θάφτηκε ο Αντερτέηκερ!
Οι πέντε άντρες κοιτιούνται για πολλή ώρα. Τελικά, ο ΗΒΚ παίρνει το λόγο και με σίγουρη φωνή ρωτά:
-Από αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει γυρισμός. Είστε σίγουροι πως θέλετε να συνεχίσουμε;
Μετά από μερικά κρίσιμα δευτερόλεπτα, όλοι γνέφουν καταφατικά.
-Έφτασε η ώρα..
Ο ΗΗΗ βγάζει την τεφροδόχο και την δίνει στον ΗΒΚ. Αυτός μετά από μερικά δευτερόλεπτα σαστιμάρας, την αφήνει πάνω στον τάφο. Τα φώτα τρεμοπαίζουν... Οι πέντε άντρες αποχωρούν αργά και με ανησυχία και το επεισόδιο κλείνει με έναν κεραυνό πάνω στον τάφο και το χέρι του Αντερτέηκερ να βγαίνει από τον άλλο κόσμο...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gU5azkHUEp0[/youtube]

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγας,για να δουμε και τον σκοπο σου!
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Φίλε μου.. Είσαι απίστευτος!
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WWE VS MLS: ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ & ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΠΕΜΠΤΟ: ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ..

Ο Κέην έχει επιστρέψει. Όμως είναι ολοφάνερο πως το μυαλό του δεν βρίσκεται στην ομάδα, για ακόμα μια φορά. Ίσως βρίσκεται στη Φιλαδέλφεια, ίσως στον άλλο κόσμο, πάντως, σίγουρα όχι εδώ.
Ο Μπράιαν, ως μεγάλος οπορτουνιστής, επωφελείται...
-Κέην, δεν μπορώ να φανταστώ τι περνάς.. Είμαι σίγουρος όμως πως θα πρέπει να είναι κάτι πολύ σημαντικό.. Γι' αυτό εγώ σαν αρχηγός, θέλω να σε ξαλαφρώσω από τα βάρη της ομάδας. Μου δίνεις το οκ να αναλάβω εγώ αυτά τα κρίσιμα ματς;
Ο Κέην δεν του απαντά. Το μόνο που λέει είναι "Ότι κι αν πάθω, αξίζει τον κόπο..
-Αυτό θα το εκλάβω ως ναι.. Ευχαριστώ, Κέην. Σε αφήνω τώρα!
Ο Μπράιαν φεύγει και αφήνει τον Κέην να επαναλαμβάνει το ίδιο πράγμα..

Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΕΦΤΑΣΕ και ο Μπράιαν βάζει στην εντεκάδα όλα τα γνωστά "κακά" παιδιά: Ζίγκλερ, Σουάγκερ, Ράιαν, Τζάκσον, Ντελ Ρίο, Σάνταου, Λέσναρ. Ουσιαστικά, μόνο ο Πανκ παίζει βασικός από το αντίπαλο στρατόπεδο. Η ομάδα χάνει, με τον Πανκ να είναι ο καλύτερος παίχτης.
Image
Μετά το ματς, ο ουσιαστικός αρχηγός της ομάδας ωρύεται.
-Έδωσα το 100%! Ούτε μια πάσα δεν μου δίνατε.. Ντάνιελ, κανόνισε.. Έτσι όπως τα έκανες, θέλουμε οπωσδήποτε νίκη την τελευταία αγωνιστική.. ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΑΣ!!
-Ηρέμησε, Πανκ.. Όλα θα πάνε καλά. Και τότε όλο το στάδιο θα φωνάζει το όνομά μου και την χαρακτηριστική μου ατάκα και θα με αποθεώνει!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vinR0n0xqsk[/youtube]
Ο Πανκ τον αγριοκοιτά και φεύγει.

Ο Κέην μέσα στο γραφείο του, μοιάζει με θανατοποινίτη που περιμένει την τελευταία του στιγμή.. Ξαφνικά, τα φώτα σβήνουν...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pNonIz8B ... re=related[/youtube]
...ανάβουν και ο Τέηκερ έχει εμφανιστεί μπροστά του!
-Δεν μπορείς να σκοτώσεις έναν νεκρό.. Όπως με έθαψες, θα σε θάψω.. Μετά την τελευταία αγωνιστική, στο Σικάγο. Ήρθε η ώρα για WRESTLEMANIA!!! Το αήττητό μου θα συνεχιστεί εις βάρος σου.. Διάλεξε ότι ματς θέλεις! Το μόνο σίγουρο είναι πως στο τέλος της βραδιάς, you will rest in peace!!!
Image

ΦΑΣΤ ΦΟΡΓΟΥΟΡΝΤ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΜΑΤΣ ΕΦΤΑΣΕ. Η ομάδα θέλει μόνο νίκη.. Το παιχνίδι διεξάγεται στη γενέτειρα του Πανκ, το Σικάγο, και το γήπεδο έχει γεμίσει με πανό και σημαίες του.. Κάτι που φυσικά, ρίχνει νερό στο μύλο της ζήλειας στο κεφάλι του Μπράιαν. Η εντεκάδα είναι ίδια με το προηγούμενο ματς. Πολύ νωρίς, η ομάδα μένει πίσω στο σκορ, ομως ο Πανκ με ωραία ατομική ενέργεια ισοφαρίζει. Το γήπεδο τον αποθεώνει και αυτό εκνευρίζει ακόμα πιο πολύ τον Μπράιαν! Στο 41' ο Σουάγκερ κάνει χαζό πέναλτυ και η ομάδα μένει πάλι πίσω στο σκορ. Με το που ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, ο Μπράιαν λέει σε όλα τα τσιράκια του να δίνουν πάσες μόνο σε αυτόν.. Μοιραία, η ομάδα χάνει........
Image
Παρ' όλα αυτά, συνδυασμοί αποτελεσμάτων της χαρίζουν μια από τις τέσσερις γουάιλντ καρντ!
Image
Πράγμα που σημαίνει ότι η ομάδα θα παίξει με το Χιούστον νοκ άουτ αγώνα για το ποιός θα περάσει στα πλέη οφφ..
Image

Ο Μπράιαν και οι "ακόλουθοί" του πανηγυρίζουν σαν να πήραν το πρωτάθλημα!
-Συγχαρητήρια, παιδιά.. Με την καθοδήγησή μου, φτάσαμε μια ανάσα από τα πλέη-οφφ! Αν συνεχίσουμε έτσι, το πρωτάθλημα είναι κοντά..
-ΒΡΕ ΗΛΙΘΙΕ! ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!! Έπρεπε να αφήσω τον ΗΗΗ να σε διώξει με τις κλωτσιές!! Αυτό ήταν.. Πήρες την ομάδα τρίτη, την έβγαλες πέμπτη, δεν θα σε αφήσω να την καταστρέψεις κι άλλο.. Δώσε μου το περιβραχιόνιο που μου ανήκει!
-Δεν πρόκειται, Πανκ.. Τα σχέδια σου να με υπονομεύσεις κάπου εδώ τελειώνουν! Ετοιμάσου να γυαλίσεις τον πάγκο..
Ο εξαγριωμένος Πανκ ορμά και γρονθοκοπεί τον Μπράιαν! Μέσα σε κλάσματα του δευτερολέπτου όλοι έχουν γίνει ένα κουβάρι! Η φασαρία διακόπτεται από τον Κέην!
-ΚΑΝΤΕ ΟΛΟΙ ΗΣΥΧΙΑ!!! Ετοιμαστείτε.. ακολουθεί WRESTLEMANIA!! Τα δυο στρατόπεδα θα αναμετρήθουν για τις θέσεις της εντεκάδας στα ματς με το Χιούστον. Μπράιαν και Πανκ, θα παλέψετε οριστικά για το περιβραχιόνιο! Όσο για το main event, αυτό θα είναι μια τεράστια και ιστορική έκπληξη...
Όλοι έμειναν άναυδοι.. Γρήγορα, όμως, έβγαλαν τις ποδοσφαιρικές στολές και άρχισαν να ετοιμάζονται για τους αγώνες τους..
Ο Κέην βγήκε από το δωμάτιο και έσυρε τα βήματά του αργά προς την επερχόμενη μοίρα του μονολογώντας:
-Ότι κι αν μου συμβεί, αξίζει τον κόπο...

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΤΕΤΑΡΤΟΥ & ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΠΕΜΠΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ

WRESTLEMANIA MATCHCARD

Dark matches:
-Chris Jericho vs Damien Sandow
-John Cena and Sheamus vs Alberto Del Rio and Brock Lesnar
-Dolph Ziggler, Jack Swagger, Mason Ryan, Ezekiel Jackson vs Wade Barrett, Cody Rhodes, Ryback, Zack Ryder

CM Punk (c) vs Daniel Bryan (c)

Main Event:
?
Spoiler: show

Off Topic:
Αύριο βράδυ το πολύ, θα ποσταριστεί η WRESTLEMANIA, μια ανάσα πριν το τέλος.. Μικρός διαγωνισμός: όποιος ποστάρει πρώτος οποιοδήποτε σχόλιο-πρόβλεψη, αύριο μετά τις 12 το μεσημέρι, θα πάρει σε pm, μια περίληψη του main event, πριν απ' όλους! Μικρό και ανούσιο δώρο, αλλά θέλω να τεστάρω τις προβλέψεις σας! :P

Σας ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σας λόγια!
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καταπληκτική η συνέχεια και αναμένεται ακόμα καλύτερη! Για να δούμε τι θα κάνεις..
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιεργα τα πραγματα...Ο jericho θα κερδισει το παιχνιδι!
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε με αγωνια! Θα σταματησεις την ιστορια τελικα? Τι αποφασισες?
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spyrus7 wrote:Περιεργα τα πραγματα...Ο jericho θα κερδισει το παιχνιδι!
Με αυτό το ποστ, ο spyrus7 κέρδισε τον άτυπο διαγωνισμό και ήδη του έχει σταλεί ένα μήνυμα με τις λεπτομέρειες του πως θα τελειώσει η Wrestlemania!

Για τους, υπόλοιπους, υπομονή ως το βράδυ... (αργά).. :wink:
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aLeUYcPPZDA[/youtube]

Το κοινό του Σικάγο παραληρεί... Το σόου των σόου ξεκινά με το "America the beautiful" όπως πάντα..
Ο γκεστ σταρ αυτή τη φορά είναι ο μοναδικός Μπον Τζόβι!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HqHIuzmFXzU[/youtube]

Και οι αγώνες ξεκινούν!

Κρις Τζέρικο εναντίον Ντέμιαν Σάνταου

Για τη θέση του βασικού τερματοφύλακα, οι δύο σούπερσταρ δίνουν ένα πολύ ωραίο ματς, το οποίο τελικά το κερδίζει ο Τζέρικο με κρίσιμη παρέμβαση του Ρούμπεν Λομέλι!! Οι Τζέρικο, Λομέλι πανηγυρίζουν πάνω από τον ηττημένο ο οποίος τους ταλαιπώρησε αφάνταστα κατά τη διάρκεια της χρονιάς...

Ντολφ Ζίγκλερ, Μέησον Ράιαν, Τζακ Σουάγκερ, Εζέκιελ Τζάκσον εναντίον Γουέηντ Μπάρετ, Ράημπακ, Κόντυ Ρόουντς, Ζακ Ράηντερ

Μετά από αμφίρροπο παιχνίδι, ο Γουέηντ Μπάρετ δίνει τη νίκη στην ομάδα του, κάνοντας πιν στον άνθρωπο που στην αρχή της χρονιάς τον δηλητηρίασε: τον Τζακ Σουάγκερ!

Τζον Σίνα, Σέημους εναντίον Μπροκ Λέσναρ, Αλμπέρτο Ντελ Ρίο

Ο Σίνα κάνει μια μεγαλιώδη είσοδο!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zm_P3fmvXpY[/youtube]
Και στη συνέχεια χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του, κάνοντας τον Ντελ Ρίο να υποταχτεί στο STFU!

ΣΜ Πανκ εναντίον Ντάνιελ Μπράιαν

Το γήπεδο στην γενέτειρα του Πανκ σείεται από τις επευφημίες στο πρόσωπό του!!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SLXYWIhw-x4[/youtube]
Ο Πανκ αμφισβητούμενα αλλά δίκαια παίρνει τη νίκη.. Ο Μπράιαν φωνάζει και ζητά επανάληψη και ο Πανκ με μια κλωτσιά τον ξαπλώνει, κερδίζοντας το περιβραχιόνιο που ποτέ δεν έχασε!
Image


MYSTERY MAIN EVENT

Ο Κέην βγαίνει για να ανακοινώσει τον αγώνα όμως με το που μπαίνει στο ρινγκ σβήνουν τα φώτα και ακούγεται η καμπάνα του Τέηκερ! Ο Αντερτέηκερ εμφανίζεται και διαλύει τον Κέην. Με τη βοήθεια μιας καρέκλας του σπάει το πόδι!! Και τότε διατάζει τον διαιτητή να ξεκινήσει το ματς. Όμως, ο Κέην παίρνει το μικρόφωνο...
-Ότι κι αν έπαθα, άξιζε τον κόπο.. Λοιπόν, Τέηκερ, ο αγώνας σου για αυτή τη WRESTLEMANIA είναι 5-on-1 Handicap Match!
Προς μεγάλη έκπληξη όλων, από τις τέσσερις διαφορετικές γωνιές του ρινγκ εμφανίζονται οι Βινς, ΗΗΗ, ΗΒΚ και Ετζ..
Ο Βινς παίρνει το λόγο:
-Πριν 28 χρόνια δημιούργησα τη WRESTLEMANIA, ένα σόου που θα έμενε στην ιστορία και όλοι θα το θυμόντουσαν σαν το μεγαλύτερο δημιούργημά μου, αλλά τώρα, 28 χρόνια μετά, όταν κάποιος ακούει για wrestlemania το μυαλό του πάει κατ' ευθείαν στο δικό σου αήττητο σερί! Κανείς δε λέει για μένα και το όραμά μου.. Απόψε λοιπόν αυτό το σερί θα πεθάνει μαζί σου!
Στη συνέχεια, ο Ετζ παίρνει το λόγο..
-Το 2008, ήμουν πρωταθλητής και στην κορυφή του κόσμου.. Ώσπου έπεσα πάνω σε σένα και το πολύτιμο σερί σου.. Με νίκησες, μου πήρες τον τίτλο, μου πήρες τα πάντα.. Απόψε λοιπόν αυτό το σερί θα πεθάνει μαζί σου! Ο Κέην ξαναπαίρνει το λόγο..
-Πάντα ήμουν καλύτερος από σένα, αλλά αυτό το σέρι σε καθιέρωνε στις συνειδήσεις όλων σαν τον πιο μοχθηρό και τέλειο σουπερστάρ όλου του κόσμου. Δυο φορές απέτυχα να το σπάσω.. Απόψε λοιπόν αυτό το σερί θα πεθάνει μαζί σου! Ο ΗΗΗ κρατά τώρα το μικρόφωνο..
-Όχι μία, ούτε δυο αλλά τρεις φορές με κέρδισες για να χτίσεις το σερί σου. Όπου κι αν πήγαινα, ήταν κάτι που ο οποιοσδήποτε μπορούσε να μου το χτυπήσει.. Απόψε λοιπόν αυτό το σερί θα πεθάνει μαζί σου! Και τέλος, ο ΗΒΚ παίρνει το λόγο..
-Έφτασα πολύ κοντά.. Πάρα πολύ κοντά.. Έδωσα τα πάντα για να σπάσω το σερί.. Έδωσα την καριέρα μου! Μια καριέρα γεμάτη μεγάλα ματς και ιστορικές στιγμές! Για χρόνια ήμουν ο Mr Wrestlemania! Αλλά με κέρδισες δυο φορές και με έστειλες στην λήθη για πάντα.. Όσο κι αν προσπαθούσα, δεν μπορούσα να το αφήσω να περάσει έτσι.. Αυτό το πρότζεκτ, αυτή η ομάδα, τα πάντα που συνέβησαν αυτή τη χρονιά, είχαν μόνο ένα σκοπό: να δεχτείς.. όχι, όχι ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ-έτσι πονά πιο πολύ- οποιοδήποτε ματς στη Wrestlemania, οποιοδήποτε ματς σαν συνέχεια στο σερί σου.. Απόψε λοιπόν αυτό το σερί θα πεθάνει μαζί σου! Το καμπανάκι χτυπά και ο Τέηκερ βρίσκεται παγιδευμένος ανάμεσα στους 5 άντρες που συνωμότησαν για να σπάσουν το σερί του, μην μπορώντας να συνειδητοποίησει πως όλα μα ΌΛΑ σε αυτό το πρότζεκτ ήταν μια πλεκτάνη για να νικηθεί αυτός.
Γρήγορα του επιτίθενται όλοι μαζί.. Ο Βινς τον χτυπά μια καρέκλα αλλά ο Τέηκερ δεν χάνει! Ο Ετζ του κάνει το σπήαρ και τον χτυπά με μια κάμερα...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xXJiFDfakw8[/youtube]
...αλλά ο Τέηκερ δεν παραδίνεται! Ο Κέην κουτσαίνοντας του κάνει τσόουκσλαμ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DKGpC-Kvx4I[/youtube]
...αλλά ο Τέηκερ δεν χάνει! Ο ΗΗΗ κάνει το πέντιγκρη...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c59uSvVqGLY[/youtube]
...αλλά ο Τέηκερ δεν παραδίνεται! Ο ΗΒΚ τον κλωτσά στο πρόσωπο...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1itlEw7IM2w[/youtube]
...αλλά ο Τέηκερ είναι ακόμα εδώ!!
-ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ!!!
Ο Πανκ ακολουθούμενος από όλους τους παίχτες, εμφανίζεται στην είσοδο της ράμπας!
-Μερικά πράγματα είναι ιερά! Το αήττητο του Αντερτέηκερ είναι σύμβολο και έμπνευση για όλους μας και δεν θα σας αφήσουμε να το καταστρέψετε έτσι απλά..
Κατευθύνονται όλοι προς το ρινγκ, αλλά δεν προλαβαίνουν να μπούνε μέσα, το κλουβί κατεβαίνει από την κορυφή και απομονώνει τους πέντε άνδρες μέσα στο ρινγκ με τον ημιλιπόθυμο Αντερτέηκερ.. Τώρα ο κόσμος και οι παίχτες παρακολουθούν το αναπόφευκτο να έρχεται..
Σπήαρ από τον Ετζ...
Τσόουκσλαμ από τον Κέην...
Πέντιγκρη από τον ΗΗΗ...
Σουήτ Τσιν Μιούζικ από τον ΗΒΚ...
Ο Βινς καλύπτει τον αναίσθητο πια Τέηκερ...1...2...3!!!
Το αήττητο σερί είναι πια παρελθόν!!!
Οι πέντε άντρες στέκονται πάνω από το "πτώμα" του Τέηκερ και κοιτάζονται με ικανοποίηση.. Τα φώτα σβήνουν και όταν ανάβουν... ο Τέηκερ έχει εξαφανιστεί!!!
Το σόου κλείνει με τους πανηγυρισμούς των πέντε ανδρών....



ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟ (και ίσως οριστικό;)ΦΙΝΑΛΕ!!!
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εισαι τεραστιος! Μια απο τις καλυτερες ιστοριες που διαβασα ποτε! Ελπιζω να την συνεχισεις!
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
spyrus7
Manager
Manager
Posts: 4039
Joined: Sat Jun 25, 2011 3:46 pm
Football Manager της ομάδας: Ηλιουπολη
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
twitter: spyrosbarbetaki
Status: Ειμαι αStatus πολυ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
MyLoveIsNba
Lifetime Ban - Allias
Lifetime Ban - Allias
Posts: 279
Joined: Sat Jul 21, 2012 9:29 am
Football Manager της ομάδας: Ψάχνω
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός , Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RESPECT -diatakste
Last edited by MyLoveIsNba on Mon Jul 30, 2012 10:04 am, edited 1 time in total.
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Συγχαρητήρια φίλε μου!!! Πραγματικά πιστεύω πως είναι μία απο τις καλύτερες ιστορίες που έχω διαβάσει
User avatar
yorgos23
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Jul 09, 2009 9:24 am
Football Manager της ομάδας: newcastle
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Status: Ανάμεσα στο τίποτα και τη λύπη, προτιμώ λύπη..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WWE VS MLS: ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΠΕΜΠΤΟ: SEASON FINALE

Στη σκιά της ιστορικής Wrestlemania, το επεισόδιο ξεκινά με τους παίκτες στα αποδυτήρια να συνειδητοποιούν πως οι υπεύθυνοι της ομάδας, έκαναν την δουλειά τους και τώρα εγκατέλειψαν το πρότζεκτ. Ο Πανκ παίρνει το λόγο:
-Μας χρησιμοποίησαν για να καταστρέψουν τον Αντερτέηκερ.. Μας έβαλαν να μάθουμε ποδόσφαιρο, να πλακωνόμαστε όλοι τη χρονιά και στο τέλος μας εγκατέλειψαν.. Λίγο πριν τα πλέη-οφφ.. Ε, λοιπόν, ξέρετε κάτι; Εγώ δεν φεύγω!! Δούλεψα πάρα πολύ για αυτό και θα παλέψω μέχρι τέλους!! Ποιός είναι μαζί μου;
Με ένα στόμα, όλοι φωνάζουν "ΝΑΙ!!!" και δίνουν το χέρι στον Πανκ.. Όλοι εκτός από τον Μπράιαν! Αυτός αμίλητος, πλησιάζει τον Πανκ και... του δίνει το χέρι λέγοντας: "-Για τον Αντερτέηκερ.. και για τους εαυτούς μας!!
Image
Εν μέσω πανηγυρισμών για την ενότητα και αισιοδοξίας για τη συνέχεια, η εκπομπή περνα σε ένα μοντάζ με τα χάιλαϊτ των ματς που ακολούθησαν!
Αρχικά, το μπαράζ με το Χιούστον για μια θέση στα πλέη-οφφ και την μεγάλη πρόκριση στην παράταση:

Image

Συνέχεια με τους διπλούς ημιτελικούς της Δυτικής περιφέρειας, απέναντι στο πανίσχυρο Λος Άντζελες των Μπέκαμ, Ντόνοβαν, Ρόμπι Κιν. Ο πρώτος αγώνας είναι εντός έδρας και λήγει χωρίς γκολ:

Image

Χωρίς πολλές προσδοκίες αλλά με απίστευτη θέληση η ρεβάνς προσφέρει μια μεγάλη ποδοσφαιρική στιγμή στους σούπερσταρς. Το ματς λήγει ισόπαλο 3-3, τα εκτός έδρας γκολ δεν μετράνε και μετά από παράταση, τα συγκλονιστικά πέναλτυ βγάζουν νικήτρια την ομάδα του WWE:

Image

Μέχρι την επόμενη, όμως.. Ο τελικός της Δύσης είναι ακόμα πιο συγκλονιστικός και η ομάδα του WWE περνά και αυτό το εμπόδιο!!!

Image

Και η μέρα του μεγάλου τελικού του MLS έφτασε. Αντίπαλος η ομάδα της Νέας Υόρκης του Τιερί Ανρί. Το ματς είναι αμφίρροπο και σκληρό, αλλά η ομάδα που έφτασε ως εδώ δεν υπήρχε περίπτωση να χάσει:
Image

Όλοι τσιμπιούνται για να το πιστέψουν, αλλά είναι αλήθεια.. Μια ομάδα από σούπερσταρ του WWE κατάφερε να κατακτήσει το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, ενάντια σε όλες τις αντιξοότητες...

Image

Οι παίχτες στα αποδυτήρια πανηγυρίζουν σαν ένα κουβάρι, η σαμπάνια ρέει άφθονη, οι έχθρες έχουν ξεχαστεί και όλοι είναι μια αγκαλιά. Ο αρχηγός και MVP Πανκ παίρνει το μικρόφωνο:
-Είναι συγκλονιστικό αυτό που κάναμε! Χαρείτε το, θέλω να το αφιερώσω...
-Δεν σου ανήκει, για να το αφιερώσεις κάπου, Πανκ..
Ο Βινς διακόπτει την χαρμόσυνη ατμόσφαιρα..
-Το κύπελλο μου ανήκει μιας κι εγώ εμπνεύστηκα το πρότζεκτ όλο.. Δωσ'το μου!!
-Τόσον καιρό παλεύουμε μόνοι μας, κόντρα σε όλους και σε όλα. Εσύ ήσουν είτε εξαφανισμένος είτε απασχολημένος με το σατανικό σας σχέδιο. Πως μπορείς και μου το ζητάς; Με τι μούτρα;
-Πανκ, δεν αξίζει τον κόπο.. Δωσ' του το.. Μια ζωή έτσι ήταν, εμείς σκιζόμασταν και ο Βινς έπαιρνε την δόξα και το χρήμα.., ο Σίνα παρενέβη και συνεχίζει ... εμείς έχουμε την αγάπη του κόσμου και τις στιγμές που ζήσαμε..
-Εγώ πάλι θέλω το κύπελλο και τη δόξα!! λέει ο Βινς, αρπάζει το κύπελλο και φεύγει! Πριν βγει από την πόρτα, ανακοινώνει και τη διάλυση της ομάδας!!!
Οι παίχτες αποχαιρετιούνται και δίνουν ραντεβού στο ρινγκ...


Οι μέρες που ακολουθούν είναι γεμάτες δόξα για τον Βινς. Το WWE VS MLS ψηφίστηκε ως η καλύτερη εκπομπή της χρονιάς, οι μετρήσεις την ανέδειξαν σε πρώτο σόου παναμερικάνικα, ο Βινς αποκτά το δικό του αστέρι στη Λεωφόρο της Δόξας στο Χόλλυγουντ..
Image
..και ανακηρύχτηκε σε τηλεοπτική και επιχειρηματική προσωπικότητα της χρονιάς!!
Οι συνεντεύξεις και οι φωτογραφίσεις είναι σε καθημερινή διάταξη. Ο Βινς οργανώνει μια συνέντευξη τύπου σαν μορφή ανασκόπησης του τι πέτυχε αυτή τη χρονιά, ένα τελευταίο δείγμα αλαζονίας:
Image
-Αυτή τη χρονιά πέθανα, αναστήθηκα, έστησα ματς, εκβίασα, με συνέλαβαν και πήγα φύλακη, αποφυλακίστηκα, κινδύνεψα να θαφτώ ζωντανός, συνεργάστηκα με μερικούς από τους χειρότερους εχθρούς μου, ξεφορτώθηκα την παλιά μου Νέμεσι, τον Όστιν, κατέστρεψα το αήττητο σερί του Αντερτέηκερ, δημιούργησα ένα τηλεοπτικό φαινόμενο, πήρα το ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα, έφτασα στην κορυφή του κόσμου! Όταν τα ακούς έτσι όλα μαζί, μοιάζουν λίγο απίστευτα! Είναι πολύ καλό για να είναι αλήθεια...
Ο Βινς παγώνει με το που λέει την τελευταία φράση..
-Είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.. επαναλαμβάνει σαν να μιλά στον εαυτό του!
-Μα, φυσικά.. Τι ηλίθιος που ήμουν! Είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό..
Αρπάζει ένα όπλο από έναν από τους σεκιούριτι της εκδήλωσης το βάζει στον κρόταφό του, επαναλαμβάνει :"Είναι πολύ καλό για να είναι αληθινόόόόόόό............!!!!!!... και πυροβολεί...



Ο Βινς ξυπνά καταϊδρωμένος στο κρεβάτι του...
-Ήταν όλα ένα όνειρο...
Σηκώνεται και πάει να ρίξει νερό στο πρόσωπό του.. Κοιτάζεται στον καθρέφτη και ο τρόμος και η αγωνία έχουν δώσει τη θέση τους σε ένα αυτάρεσκο και συνωμοτικό χαμόγελο.. Σηκώνει το τηλέφωνο..
-Έλα Τζάσπερ. Πες να ετοιμαστεί το ιδιωτικό μου αεροπλάνο. Αύριο πετάω για Κοννέκτικατ..

Image
Την άλλη μέρα, στο αρχηγείο του WWE, παρουσιάζει την ιδέα του: μια ομάδα από σούπερσταρς να πάρουν μέρος στο MLS...


ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΕΚΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΗΣ ΣΕΖΟΝ
Spoiler: show

Off Topic:
Κάπως έτσι λοιπόν σχεδίαζα να τελειώσω την ιστορία μου. Η όλη πλοκή "ήταν όνειρο" ήταν μεν από τις βασικές υποψήφιες, αλλά επελέγη ώστε να δοθεί συνέχεια.. Το σέηβ κράσαρε λίγο μετά το τέλος του πρωταθλήματος και έψαχνα να βρω κάποιον τρόπο για να συνεχίσω την ιστορία από την αρχή.. Κάποια στιγμή ελπίζω να ξεκινήσει η δεύτερη σεζόν, προς το παρόν μου έχει λείψει το κλασσικό μανατζεράκι! Ελπίζω να μη μου κρατήσετε κακία αν δεν συνεχίσω ποτέ.. Εις το επανιδείν λοιπόν και όπως λέει κι ο μεγάλος Χάρρυ Κλυνν, σας αφήνω χώρο και χρόνο για να με δοξάσετε!!
Post Reply

Return to “Περιφερειακό”