Φτιαχνω πακετο, μια γρηγορη ερωτηση.

Backrounds, δυχτια, μπάλες και ότι άλλο γραφικό μπορεί να γίνει edit στο νέο FM2012!
Post Reply
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα

Για πρώτη μου φορά φτιαχνω ενα πακετο για backgrounds που θα περιέχει διάφορα πρωταθλήματα. Αυτά που θα ήθελα να έχω στο τέλος πλήρη - πιστευω πως θα τα καταφέρω- είναι (Α Εθνικη κάθε χώρας εκτός όπου γράφω). Ελλάδα, Αγγλία (και championship), Γερμανία (και 2 Bundesliga), Γαλλία, Ιταλία, Αυστρία, Σουηδία, Δανία, Ισπανία, Τουρκία και επίσης διάφορα χύμα από άλλες ομάδες Ευρώπης και Λατινικής Αμερικής. Στην ουσία θα προσπαθώ για κάθε ομάδα να βρίσκω background με οπαδούς (πχ δεν θα κάνω Σκωτία σαν πρωτάθλημα γιατί δεν με ενδιαφέρει να κάνω Background για ένα σωρό ομάδες ένα άδειο στάδιο) και σε αρκετές να βάζω και ένα για το γήπεδο τους ώστε να βγαίνει τη μέρα του αγώνα της εκάστοτε ομάδας. Όλα αυτά φυσικά με την πρυπόθεση να δουλέψει σωστά καθως μέχρι τώρα έχω κάνει τέτοιο πράγμα σε μικρή κλίμακα και γαι προσωπική χρήση (πχ στο 2011 στην καριερα μου στη Σουηδια εχω βαλει για ολες τις ομαδες εως Γ κατηγορια και παιζει)

Η ερώτηση μου είναι η εξής για να μην ψάχνομαι, ξέρει κανείς αν οι ID για ομάδες-γήπεδα μένουν ίδιες από έκδοση σε έκδοση, ή αλλάζουν οπότε πρέπει να ψάξω τις φετινές από την αρχή ?

Όταν απαντηθεί ο αρμόδιος mod μπορεί να το σβήσει το θέμα και όταν με το καλό ετοιμαστώ θα ανοίξω άλλο topic.

Ευχαριστω
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tα id δν αλλαζουν μενουν ιδια.
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία, πολύ ευχάριστο νέο. Να είσαι καλά. Σβήστε το τωρα μην πιάνει χώρο :wink:
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”