Emanuel Insua [2017/18]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Παναθηναϊκό!
Locked
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Panathinaikos FC / ΠΑΕ Παναθηναϊκός
31 λεπτά ·

Ινσούα, η ένατη φετινή μεταγραφή για τον Παναθηναϊκό

Image

https://www.facebook.com/paofcgr/photos ... =3&theater
User avatar
ilias_1
Coach
Coach
Posts: 2553
Joined: Sun Jun 06, 2004 11:00 pm
Status: 2h season...
Location: Ag.Paraskeui
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνία με τον Εμάνουελ Ινσούα

Παίκτης του Παναθηναϊκού ο 26χρονος Αργεντινός αμυντικός

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός ανακοινώνει την απόκτηση του Εμάνουελ Ινσούα, ο οποίος συμφώνησε να υπογράψει συμβόλαιο τριετούς διάρκειας με την ομάδα μας αποτελώντας την 9η φετινή μεταγραφή της.

Ο Ινσούα γεννήθηκε στις 10 Απριλίου του 1991 και ξεκίνησε την επαγγελματική του καριέρα από την Μπόκα Τζούνιορς 2011. Εμεινε στην ομάδα του Μπουένος Άιρες μέχρι τον Ιανουάριο του 2015 καταγράφοντας 41 συμμετοχές με 2 γκολ και 6 ασίστ περνώντας τη σεζόν 2012-13 στην Γοδόι Κρουζ δανεικός (33 συμμετοχές, 1 γκολ). Αποκτήθηκε από την Γρανάδα όπου στη μισή σεζόν που αγωνίστηκε έγραψε 12 συμμετοχές πριν μεταπηδήσει στην Ουντινέζε με την έναρξη της περιόδου 2015-16. Στην Ιταλική ομάδα έπαιξε μόλις μία φορά και επέστρεψε στην Αργεντινή τον Ιανουάριο του 2016 ως δανεικός στην Νιούελς (15 συμμετοχές, 2 γκολ) ενώ πέρασε την τελευταία αγωνιστική περίοδο στην Ρασίνγκ Κλουμπ με την οποία αγωνίστηκε 14 φορές σημειώνοντας 1 γκολ. Καλωσορίζουμε τον Εμάνουελ στον Παναθηναϊκό και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία.

http://www.pao.gr/news/transfers/9190-s ... nuel-insua
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Υπάρχει συμφωνία με τον Αργεντινό αριστερό μπακ, όπως σας έχει ενημερώσει ο ΣΠΟΡ FM 94,6 από το απόγευμα της Δευτέρας και εκκρεμεί ένα ραντεβού της Ουντινέζε με τον μάνατζερ του ποδοσφαιριστή που έχει προγραμματιστεί για σήμερα (22/08) ώστε να βρεθεί η χρυσή τομή για κάποιες διαφορές που έχουν οι δύο πλευρές. Αν δεν σημειωθεί κάποιο απρόοπτο, ο Ινσούα θα υπογράψει στον Παναθηναϊκό τριετές συμβόλαιο και οι απολαβές του τον πρώτο χρόνο θα είναι 220.000 ευρώ, ενώ θα είναι αυξημένες τις επόμενες δύο. Ο παίκτης έριξε αισθητά το κασέ του για να έρθει στην Ελλάδα (βλέποντας ότι δεν θα έπαιρνε χρόνο συμμετοχής στην Ουντινέζε), καθώς στην ιταλική ομάδα έπαιρνε 350.000 ευρώ τον χρόνο.

Όπως αναφέρεται στην «Πράσινη», ο Παναθηναϊκός θα έχει το 60% των δικαιωμάτων του ποδοσφαιριστή, δίχως να δώσει κάποιο οικονομικό αντάλλαγμα, ενώ ο σύλλογος της Serie A, που πριν λίγα χρόνια είχε δώσει 3.5 εκατομμύρια ευρώ για να τον αποκτήσει, θα διατηρήσει το 40% για πιθανή μελλοντική πώληση του Ινσούα.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... fi/3452210
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.

Πήρε το #3
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13272
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Σε ακολουθεί η φήμη του aggressive ποδοσφαιριστή. Εσύ βλέπεις τον εαυτό σου έτσι;
«Είναι αλήθεια πως μου αρέσει να κερδίζω και είμαι ανταγωνιστικός και επιθετικός στο παιχνίδι μου. Αυτό απαιτεί και η θέση που αγωνίζομαι. Το πιο σημαντικό για μένα είναι να είμαι δυνατός στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού και αφού κλείσω τους διαδρόμους για τον αντίπαλο μου αρέσει με την επιθετικότητά μου να δημιουργώ κινδύνους για την άμυνα των άλλων».
Γενικά πώς θα περιέγραφες τον εαυτό σου σαν ποδοσφαιριστή στους φιλάθλους του Παναθηναϊκού;
«Είμαι ποδοσφαιριστής δραστήριος μέσα στο γήπεδο και πειθαρχημένος. Εχω πολύ όρεξη να πετύχω θριάμβους με την ομάδα και η φιλοσοφία μου είναι να παίζω σε κάθε φάση σαν να ήταν η τελευταία! Μου αρέσει να έχω ισορροπία ανάμεσα σε άμυνα και επίθεση, αλλά πρώτα πρέπει να σταματήσω τον αντίπαλο και μετά να του επιτεθώ».

Match Program, Παναθηναϊκός- Λεβαδειακός (27/08/2017)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Η Λας Πάλμας όχι μόνο θέλει τον Ινσούα αλλά ο εκπρόσωπός του τα έχει βρει με τον ισπανικό σύλλογο.

Σύμφωνα με τη «Live Sport», ο ατζέντης του παίκτης του «τριφυλλιού» έχει έρθει σε συμφωνία με την ομάδα από τα Κανάρια Νησιά.

Αν η Λας Πάλμας πληρώσει το 1.500.000 ευρώ της ρήτρας, τότε ο Παναθηναϊκός δεν θα μπορεί να αρνηθεί. Πάντως, απ' αυτό το ποσό οι «πράσινοι» δικαιούνται το 50% μιας κι υπάρχει συνιδιοκτησία με την Ουντινέζε.

http://www.gazzetta.gr/football/superle ... las-palmas
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
arvanitis
Football Legend
Football Legend
Posts: 11532
Joined: Sat Apr 20, 2013 2:10 pm
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Λας Πάλμας δεν ικανοποίησε τις απαιτήσεις του Παναθηναϊκού και ο Αργεντινός μπακ παραμένει στο «τριφύλλι»!
Σημαντική εξέλιξη για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ενημέρωσε πως ο Ινσούα παραμένει στο ρόστερ τους. Οι «πράσινοι» απέρριψαν την πρώτη πρόταση της Λας Πάλμας, εμμένοντας στην υπογεγραμμένη ρήτρα του 1.5 εκατομμυρίου. Οι απαιτήσεις αυτές δεν καλύφθηκαν ποτέ από την ομάδα των Κανάριων Νήσων και σήμερα που εξέπνευσε η προθεσμία ισχύς της ρήτρας, έγινε συνάντηση με τον Ινσούα, στον οποίο ο Νίκος Νταμπίζας εξήγησε τους λόγους που δεν έγινε αποδεκτή η πρόταση, τονίζοντάς πως η πολιτκή της ομάδας είναι ότι προέχει να ενδυναμωθεί και όχι να αποδυναμωθεί το ρόστερ.
Όπως ενημέρωσαν οι «πράσινοι» μετά το τέλος της συνάντησης, ο παίκτης κατανόησε ότι είναι σημαντικός για το μέλλον της ομάδας και συμφώνησε να παραμείνει.
http://www.gazzetta.gr/football/superle ... o-o-insoya
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Παναθηναϊκός”