Εγκατάσταση Face Pack εκτός FM

Φωτό παικτών οι οποίες θα εμφανίζονται στο προφίλ τους. Τα γνωστά ''Face Packs''
Post Reply
mclisme
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Mon Jun 26, 2006 3:44 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γεια χαρά,

Έχω ένα πακέτο γραφικών με πρόσωπα κυρίως αλλά και σήματα ομάδων, φάνελες κτλ. από το FM11 το σύνολο 5GB περίπου. Κανονικά πρέπει να μπει σε έναν συγκεκριμένο υποφάκελο του παιχνιδιού για να το δει το FM, όμως αυτή τη στιγμή έχω πολύ λίγο χώρο στο δίσκο μου και θα προτιμούσα να κρατήσω αυτά τα 5GB για άλλη χρήση, γιαυτό κ θέλω να ρωτήσω το εξής:

Μπορώ να αφήσω το facepack στον εξωτερικό σκληρό μου και να το δουλεύω απο εκεί ή δεν υπάρχει τρόπος για κάτι τέτοιο? Δοκίμασα από το options (user data folder νομίζω λέγεται) να βάλω το directory στο οποίο βρίσκεται το FACEPACK (στον εξωτερικό δίσκο), έκανα re-load (με ξετσεκαρισμένο το use skin cache και τσεκαρισμένο το re-load skin on confirm) αλλά δεν δούλεψε. Ξέχασα κάτι άλλο που πρέπει να γίνει για να δουλέψει? Υπάρχει άλλος τρόπος ή δεν υπάρχει περίπτωση να τρέξει εκτός του δίσκου που είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι?

Ευχαριστώ!
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15604
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Βάζεις το user data directory.
Δηλαδή, όπως εγώ έχω φτιάξει ένα φάκελο FM 2012 data και έχω μέσα τους φάκελους db, filters, games, graphics, matches, skins, tactics κτλ. Βάζεις το facepack στο φάκελο graphics και δηλώνεις τον κύριο φάκελο, στη περίπτωση μου το FM 2012 data.
Μπορείς να δώσεις ότι όνομα θέλεις, αρκεί να δηλώσεις το κύριο φάκελο.
mclisme
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Mon Jun 26, 2006 3:44 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote:Βάζεις το user data directory.
Δηλαδή, όπως εγώ έχω φτιάξει ένα φάκελο FM 2012 data και έχω μέσα τους φάκελους db, filters, games, graphics, matches, skins, tactics κτλ. Βάζεις το facepack στο φάκελο graphics και δηλώνεις τον κύριο φάκελο, στη περίπτωση μου το FM 2012 data.
Μπορείς να δώσεις ότι όνομα θέλεις, αρκεί να δηλώσεις το κύριο φάκελο.
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε dforlan9. Το πρόβλημα μου αποδείχτηκε τελικά ότι ήταν το facepack από το FM11 που προσπαθούσα να περάσω και όχι η δομή των φακέλων όπως νόμιζα. Όχι μόνο δεν τα φόρτωνε καθόλου, αλλά και σε κάθε επόμενη εκκίνηση του παιχνιδιού δεν ξεκίναγε καν κ έβγαζε runtime error.

Μετά από δοκιμές, κατάφερα να φορτώσω (από τον εξωτερικό δίσκο) το μεγάλο cut-out facepack 4.0 για το FM12 από sortitoutsi και τα logos και kits από fmgreece, οπότε όλα καλά για την ώρα.

OFF TOPIC: Απλά σαν παρατήρηση φαίνεται να υπάρχουν αρκετές ασυμβατότητες με προηγούμενα πακέτα γραφικών. Σε εμένα κανένα από τα 2 μεγάλα περσινά facepacks (5GB+) δεν κατάφερε να φορτώσει σωστά, και δημιουργούσε πάντα runtime error.
Post Reply

Return to “Faces”