Ανάθεση ρόλων στους staff

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
User avatar
broxopios
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Fri Jun 18, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα

Δε βρήκα ανάλογο τόπικ και είπα να εκφράσω εδώ την απορία μου.

Ψάχνοντας όλο και περισσότερο τον τομέα της προπόνησης, προβληματίζομαι όσον αφορά στους ρόλους των προπονητών μου. Έχω 3 first team coaches, 2 fitness coaches, 2 goalkeeping coaches, 3 coaches, 2 youth coaches & 1 assistant manager. Τι επιλέγω να κάνουν στην προπόνηση?

Για παράδειγμα τους fitness, στον έναν τσεκάρω τον τομέα aerobic και στον άλλο το strenght ή και στους 2 επιλέγω και τα 2 κουτάκια? Απλά όταν βάζω έναν ρόλο στον καθένα αυξάνονται τα αστεράκια. Δηλαδή πάνε στα 4,5 ή 5, ενώ και οι δυο ασχολούνται με το aerobic & strength τα αστεράκια πάνε στα 3,5. Το ίδιο και για τους άλλους coaches.

Επίσης προβληματίζομαι γιατί να έχω 3 first team coaches. χρειάζονται τόσοι?
User avatar
AIBASILIS
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Fri Oct 19, 2007 8:57 am
Football Manager της ομάδας: Livorno
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Youth Manager
Location: Nikaia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψάχνοντας όλο και περισσότερο τον τομέα της προπόνησης, προβληματίζομαι όσον αφορά στους ρόλους των προπονητών μου. Έχω 3 first team coaches, 2 fitness coaches, 2 goalkeeping coaches, 3 coaches, 2 youth coaches & 1 assistant manager. Τι επιλέγω να κάνουν στην προπόνηση?

Για παράδειγμα τους fitness, στον έναν τσεκάρω τον τομέα aerobic και στον άλλο το strenght ή και στους 2 επιλέγω και τα 2 κουτάκια? Απλά όταν βάζω έναν ρόλο στον καθένα αυξάνονται τα αστεράκια. Δηλαδή πάνε στα 4,5 ή 5, ενώ και οι δυο ασχολούνται με το aerobic & strength τα αστεράκια πάνε στα 3,5. Το ίδιο και για τους άλλους coaches.
Οσο λιγοτερο φορτο εργασιας εχει καθε προπονητης σου τοσο καλυτερα αποδιδει στον τομεα του. Οταν εχεις λιγους προπονητες αναγκαστικα θα πρεπει να τους μοιρασεις καθηκοντα και αναγκαστικα θα πεσουν τα αστερακια. Για παραδειγμα αν εχεις 2 fitness coaches καλο θα ηταν να βαλεις το εναν aerobic και τον αλλο strength. Θα δεις οτι μειωνεται το workload και ειναι πιο dedicated σε αυτο που κανουν.

Επίσης προβληματίζομαι γιατί να έχω 3 first team coaches. χρειάζονται τόσοι?
Δε χρειαζεται να εχεις τοσους πολλους first team coaches και εναν να εχεις μπορεις να κανεις τη δουλεια σου. Αν θες μπορεις να παρεις παραπανω coaches , απλους χωρις να ειναι first team. Μπορεις να κανεις τη δουλεια σου και με αυτους.
Walk on walk on with hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk

You'll never walk
You'll never walk alone.

Spoiler: show
Image
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”