Πρόβλημα με τις μπάρες της προπόνησης.

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
Dimitris11
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Wed Nov 09, 2011 11:26 pm
Football Manager της ομάδας: Cambridge United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε test save με Villareal για να δείξω ένα πρόβλημα που έχω παρατηρήσει. Στην αρχή της δεύτερης χρονιάς οι μπάρες της προπόνησης είναι κάπως έτσι:

Image

Μετά την μεταφορά όλων των παικτών των Villareal Β και C στην πρώτη ομάδα οι μπάρες έχουν γίνει έτσι:

Image

Εντάξει λογικό είναι. Τόσοι καινούργιοι παίκτες ήρθαν στην ομάδα. Ας τους βάλουμε λοιπόν πίσω στις Villareal B και C. Μετά από μια περίπου βδομάδα οι μπάρες είναι έτσι.

Image

Δηλαδή, χωρίς να αλλάξω την ομάδα, μόνο επειδή οι παίκτης της Villeareal Β και C έκαναν 1-2 προπονήσεις με την πρώτη ομάδα, οι παίκτες της πρώτης ομάδας ξέχασαν αυτά που ήξεραν! Αυτό το θεωρώ σοβαρό λάθος. Θα χαθεί περίπου ένας μήνας με very high match preparation για να επανέλθουν οι παίκτες εκεί που έπρεπε να ήταν. Αυτό κοστίζει στα στατιστικά των παικτών αφού δεν προπονούνται αρκετά σε άλλους τομείς. Το ίδιο μάλλον πρέπει να συμβαίνει και με τους νεαρούς παίκτες που φέρνουμε και φεύγουν αμέσως δανεικοί αλλά σε μικρότερο βαθμό που να μην φαίνεται τόσο. Εδώ η διαφορά φάνηκε αρκετά επειδή οι Villareal Β και C είχαν περισσότερους παίκτες από την πρώτη ομάδα.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η αλήθεια είναι πως ο συγκεκριμένος τομέας χρειάζεται αρκετή ακόμα δουλειά μέχρι να τελειοποιηθεί. Κι εγώ έχω δει κάτι ό,τιναναι αυξομειώσεις ανα τους καιρούς αλλά τι να κάνουμε... Υπομονή!
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σήμερα πάντως που το πρόσεξα, με 4 μεταγραφές +2 παίκτες από τις ακαδημίες μου έπεσαν στα 3/4 οι μπάρες στις 3 τακτικές μου.
Και με δύο φιλικά σχεδόν γέμισαν πάλι. :-)
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οτι ναναι.

Παρατηρω οτι οι μπαρα δεν εχει γεμισει (Γεναρη μηνα) ενω τα 2 προηγούμενα χρονια απο τον Οκτωβρη και μετα ήταν φουλ.
Επισης παρατηρω οτι η μονη "επιμερους" μπαρα που δεν ειχε γεμισει ήταν αυτη του marking.
Διωχνω τον μονο δανεικο της πρωτης ομαδας (αμυντικος με προγραμμα προπονησης την fireblast για τους αμυντικους) και αμεσως η μπαρα του μαρκινγκ (μαζι και η γενικη) γεμιζει.
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tiς επιμερους μπαρες που τις βλεπουμε?
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πατας πανω στην μπάρα
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”