Mady Camara [2018/19]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σύμφωνα με δημοσιεύματα στη Γαλλία, ο Ολυμπιακός προχώρησε στην αγορά του Μαντί Καμαρά από την Αζαξιό. Στη θέση του αμυντικού χαφ αγωνίζεται ο 21χρονος μέσος από τη Γουινέα.

http://www.sport24.gr/football/omades/O ... 09339.html

«Ήμουν στην Ελλάδα τον περασμένο Φεβρουάριο και επισκέφθηκα τις εγκαταστάσεις της ομάδας. Ο Ολυμπιακός είναι ένας επαγγελματικός σύλλογος και μου αρέσει που θα βρίσκομαι εκεί. Επικοινωνώ συχνά με τον αθλητικό διευθυντή (Μοντέστο). Μάλιστα με πήρε και σήμερα τηλέφωνο. Μετά από κάθε ματς της Αζαξιό με καλεί και αναλύει την εμφάνιση μου.

Επίσης μου δίνει συμβουλές για το πως θα πρέπει να διαχειρίζομαι το lifestyle μου για να γίνω σπουδαίος ποδοσφαιριστής. Ανυπομονώ να επιστρέψω στον Ολυμπιακό τον Ιούνιο».

http://www.gazzetta.gr/football/superle ... -olympiako

Γαλλικά media αναφέρθηκαν στο συνολικό κόστος της μεταγραφής του Μοχάμεντ Μαντί Καμαρά - που θα αγωνίζεται του χρόνου στον Ολυμπιακό - βάζοντας μέσα αγορά δικαιωμάτων και συμβόλαιο.

Για τον νεαρό μέσο οι Γάλλοι υπογραμμίζουν πως η μεταγραφή του κόστισε με αγορά δικαιωμάτων και το συμβόλαιό του μαζί στα 2.5 με 3 εκατ. ευρώ. Ο Καμαρά έπαιζε στην Αζαξιό και έχει κλείσει με συμβόλαιο πέντε ετών στον Ολυμπιακό εδώ και αρκετό καιρό.

http://www.gazzetta.gr/football/superle ... toy-kamara
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.

Απολαβές;
Ποσό μεταγραφής;
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17748
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Νο6 στη φανέλα σύμφωνα με το επίσημο site της ομάδας.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το #4 τελικά.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Μάντι Καμαρά δεν μιλάει... λέξη αγγλικά, συνεννοείται με μεταφραστές τους... Σισέ, Ομάρ, αλλά το ταλέντο κυριαρχεί της γλώσσας. Ξεκινάει εντατικά μαθήματα αγγλικών μετά την επιστροφή του από τη Γουινέα!

Ο Μοχάμεντ Καμαρά μπήκε στη ζωή του Ολυμπιακού στις αρχές Μαρτίου. Όταν ο Φρανσουά Μοντέστο εισηγήθηκε την απόκτησή του από την Αζαξιό της Β’ Γαλλίας και η διοίκηση των Πειραιωτών φρόντισε να τον φέρει κάτω από άκρα μυστικότητα στην Ελλάδα και να τον «δέσει» με 5ετές συμβόλαιο. Η μεταγραφή κόστισε περίπου 550.000 €, ενώ το συμβόλαιο του 21χρονου μέσου με καταγωγή από τη Γουινέα, είναι ένα από τα χαμηλότερα του ερυθρόλευκου ρόστερ.

Οταν ο Καμαρά έφτασε στην Ελλάδα για να ενταχθεί στην προετοιμασία του Ολυμπιακού, είχε μόλις 20 ημέρες που είχε τελειώσει τις υποχρεώσεις του με την Αζαξιό, με την οποία έφτασε έως τον τελικό των πλέι οφ ανόδου στο Σαμπιονά και ήταν ο σκόρερ (στο 120′) στη μεγάλη μάχη με τη Χάβρη. Αλλά η έλλειψη διακοπών και ξεκούρασης δεν ήταν θέμα για τον νεαρό Αφρικανό, που κανείς (πέραν του Μοντέστο) δεν γνώριζε περί τίνος επρόκειτο.

Την ερχόμενη εβδομάδα, μετά την επιστροφή του από τη Γουινέα και την παρθενική κλήση του στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του (για το παιχνίδι των προκριματικών του Κόπα Αφρικα κόντρα στη Ρουάντα), ο Καμαρά θα ξεκινήσει εντατικά ιδιαίτερα μαθήματα αγγλικών. Στόχος μέσα στους επόμενους μήνες να μπορεί τουλάχιστον να συνεννοείται στα βασικά, αλλά και να καταλαβαίνει τους συμπαίκτες του μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Καθώς ό,τι βλέπουμε έως τώρα, πέρα από τακτική του προπονητή, είναι καθαρά ταλέντο και ένστικτο! Και αυτό είναι το πιο εντυπωσιακό στην περίπτωση αυτού του τόσο ξεχωριστού ποδοσφαιριστή…

https://www.to10.gr/dekaria/375425/den- ... lento-tou/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώς ήταν το ταξίδι και η εμπειρία σου με την Εθνική ομάδα; Διαβάσαμε ότι έπαιξες καλά και κολακευτικά σχόλια από τον Τύπο της χώρας σου.

"Ήταν όλα καλά και πήγαν όλα καλά για εμένα. Είμαι περήφανος που κατάφερα να εκπροσωπήσω την Εθνική ομάδα της χώρας μου άξια και θα κάνω τα πάντα για την εθνική μου ομάδα".

Μέσα σε ένα μικρό χρονικό διάστημα, έχεις παίξει στην Εθνική σου ομάδα, είσαι βασικός στον Ολυμπιακό και ο κόσμος σε υποστηρίζει. Πως τα αισθάνεσαι όλα αυτά;

"Νιώθω πολύ καλά στον Ολυμπιακό και είμαι χαρούμενος εδώ από την πρώτη ημέρα που βρίσκομαι στην ομάδα. Δουλεύω καλά και θα έκανα τα πάντα για να συνεχίσω έτσι και να δίνω χαρά στους φιλάθλους οι οποίοι μου δείχνουν την αγάπη τους".

Ποιο στοιχείο ξεχωρίζεις εσύ ο ίδιος στο παιχνίδι σου;

"Μου αρέσει να παίζω ποδόσφαιρο και να έχω την μπάλα στα πόδια μου. Είμαι ένας παίκτης που μου αρέσει να τρέχω αρκετά και πιστεύω ότι είμαι καλός να έχω την μπάλα στα πόδια μου".

Ο κόσμος λέει ότι ο Καμαρά είναι ο νέος Τουρέ...

"Είμαι χαρούμενος που είμαι μαζί με τον Τουρέ. Είναι παίκτης που έχει πολλά να δώσει. Το μόνο που έχω να κάνω είναι να εκμεταλλευτώ την παρουσία του. Μου μαθαίνει πολλά πράγματα και αυτό θέλω να το εκμεταλλευτώ και να συνεχίσω να μαθαίνω απ' αυτόν".

Για το πρότυπό του:

"Ο Τουρέ".

https://www.sport24.gr/football/omades/ ... 07575.html

Idol: Yaya Toure
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

+ strength
+ passing
- long shots
- heading
- dribbling
Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Περάστηκαν.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

19.3

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26362
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

11/3/2019
Ρεπό είχαν σήμερα οι παίκτες του Ολυμπιακού, όμως ο Καμαρά πήγε στου Ρέντη με σκοπό να καλύψει το χαμένο έδαφος. Ο χαφ των «ερυθρολεύκων» έπαιξε ως αλλαγή κόντρα στον Αρη και σταδιακά επανέρχεται σε φουλ ρυθμούς. Ετσι έκανε ασκήσεις στο γυμναστήριο ώστε να βρεθεί και πάλι στο 100%, μετά τη θλάση που τον ταλαιπώρησε.
http://www.gazzetta.gr/football/superle ... i-o-kamara
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Μαντί, λοιπόν, με τη σύμφωνη γνώμη και του ατζέντη του, Πιέρ Ισά, υπέγραψε νέο συμβόλαιο, με αυξημένες αποδοχές και διάρκεια έως το καλοκαίρι του 2023.

Σε αυτό το συμβόλαιο, προβλέπεται ρήτρα άνω των 20 εκατομμυρίων €, προκειμένου οι ενδιαφερόμενοι να περάσουν πρώτα από τον σύλλογο για να συζητήσουν πιθανή αγορά του κι όχι να κινηθούν με άλλους -πλάγιους- τρόπους, προκειμένου να τον προσεγγίσουν για πιθανή απόκτησή του στο μέλλον.

https://www.sport24.gr/football/omades/ ... 61857.html
Locked

Return to “Ολυμπιακός”