Björn Engels [2017/18]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Locked
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του Βέλγου κεντρικού αμυντικού, Μπιόρν Ένγκελς.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με τον Θρύλο, ο Βέλγος στόπερ έκανε τις πρώτες του δηλώσεις, στην κάμερα του Olympiacos TV και σε αυτές επεσήμανε την ανυπομονησία του να αγωνιστεί μπροστά στον κόσμο της ομάδας μας!

Καλώς ήρθες στην οικογένεια του Ολυμπιακού! Η νέα πρόκληση για εσένα, ο στόχος για το πρωτάθλημα, η συμμετοχή στο UEFA Champions League… Ποιες είναι οι σκέψεις που κάνεις, τα όνειρα και οι στόχοι σου;

Πιστεύω ότι είναι το τέλειο βήμα για εμένα! Είναι πολύ ωραίο το να αγωνιζεσαι στο UEFA Champions League, το να αγωνίζεσαι για τον τίτλο. Ο Ολυμπιακός είναι η σπουδαιότερη ομάδα στην Ελλάδα και είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ.

Θα ήθελες να στείλεις ένα μήνυμα στον κόσμο του Ολυμπιακού; Θα ανταμώσετε σύντομα στο γήπεδο Καραϊσκάκη!

Ναι φυσικά! Ο μικρός μου αδερφός μου έδειξε ήδη βίντεο από τους φιλάθλους μας! Είναι πολύ δυνατοί και «τρελοί»! Αυτό μου αρέσει, αυτό αρέσει σε κάθε ποδοσφαιριστή, όταν οι φίλαθλοι είναι έτσι! Και πραγματικά ανυπομονώ!

http://www.gazzetta.gr/football/article ... -olympiako

:arrow: Το πρωί της Τετάρτης από το gazzetta.gr μάθατε ότι ο Ολυμπιακός έκλεισε τον Μπιόρν Ένγκελς. Περίπου 24 ώρες μετά ο Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του 22χρονου Βέλγου κεντρικού αμυντικού για τον οποίο έδωσε την Κλαμπ Μπριζ πάνω από 7.000.000 ευρώ.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Τετραετές συμβόλαιο υπέγραψε σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της Brugge.

https://www.clubbrugge.be/nl/nieuws/bjo ... olympiakos
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.

Απολαβές;
Αριθμός φανέλας;
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Απολαβές;
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Την απόκτηση του Μπιορν Ενγκελς με κάθε επισημότητα ανακοίνωσε το βράδυ της Κυριακής η Ρεμς. Ο Βέλγος αμυντικός δεν βρισκόταν στα πλάνα του Πέδρο Μαρτίνς για τη νέα σεζόν, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε η νεοφώτιστη ομάδα του Σαμπιονά. Ο 23χρονος σέντερ μπακ ξανασμίγει με τον Αλεξί Ρομαό, με τον οποίο είχαν συνυπάρξει την περσινή σεζόν στον Ολυμπιακό.

Οσον αφορά στο καθεστώς της μεταγραφής του Βέλγου σέντερ μπακ, η γαλλική ομάδα στην ανακοίνωσή της αναφέρει ότι η συμφωνία με τον Ολυμπιακό είναι για δανεισμό του Ενγκελς για ένα χρόνο, με αυτόματη αγορά του παίκτη αν παραμείνει στην κατηγορία. Η Ρεμς στην πρώτη της χρονιά στη Λιγκ 1 έχει ξεκινήσει εξαιρετικά και μετά το πέρας των δύο πρώτων αγωνιστικών βρίσκεται στην κορυφή με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

https://www.to10.gr/podosfero/ligue-1/3 ... o-engkels/

Τα ρεπορτάζ μάλιστα παρουσιάζουν ως τελειωμένη τη μεταγραφή του Βέλγου αμυντικού, ο οποίος όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά έχει υπογράψει τετραετές συμβόλαιο με τη νέα του ομάδα. Οπως δήλωσε ο πρόεδρος της Ρεμς, ο Ενγκελς το βράδυ της Παρασκευής παρακολούθησε από κοντά το παιχνίδι με την Λιόν, με τους Γάλλους να τονίζουν ότι μετά τη συνομιλία μεταξύ των δύο ανδρών ο Βέλγος σέντερ μπακ αποδέχθηκε την πρόταση των νεοφώτιστων.

https://www.to10.gr/podosfero/superleag ... -sti-rems/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ολυμπιακός”