Λεονάρντο Κούτρης [2017/18]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Locked
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Λεονάρντο Κούτρη.

Στις πρώτες του δηλώσεις, ως παίκτης του Θρύλου, ο νεαρός ακραίος αμυντικός τόνισε: «Είμαι πολύ περήφανος που βρίσκομαι εδώ. Θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση και όλους τους ανθρώπους που με εμπιστεύτηκαν. Είναι μία μέρα που περίμενα καιρό, είναι μια μέρα όπου είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος και θέλω και εγώ με τη σειρά μου να προσφέρω ό,τι μπορώ, για να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της. Πάντα όταν φοράω τη φανέλα, ξέρω πόσο βαριά είναι και πάντα θα δίνω το 100%».

http://www.olympiacos.org/article/66823 ... -o-koytris
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Απολαβές;
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Πετράκης αναλύει το στιλ παιχνιδιού του Λεονάρντο Κούτρη
Το αγωνιστικό προφίλ του Λεονάρντο Κούτρη από τον Γιάννη Πετράκη

ΠΗΓΗ: ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝ

Ο Λεονάρντο Κούτρης αναχώρησε χθες με την αποστολή του Ολυμπιακού για το Ζέεφελντ όπου θα κάνει το πρώτο βασικό στάδιο προετοιμασίας. Ο Ελληνοβραζιλιάνος άσσος θα κάνει το παν για να πείσει τον νέο προπονητή του Ολυμπιακού Μπέσνικ Χάσι ότι μπορεί να βοηθήσει τους ερυθρόλευκους.

Έχει ενδιαφέρον να δούμε πως κρίνει και εκτιμά τον Κούτρη ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννης Πετράκης σε δηλώσεις που έκανε στην εφημερίδα «ΦΩΣ».

Πείτε μου τα ατού του τα μειονεκτήματά του, πού θέλει δουλειά.

Καταρχάς αυτός έχει ένα σπουδαίο πακέτο που εγώ λέω ότι είναι απαραίτητο για να παίξει ένα παιδί σε πολύ υψηλό επίπεδο. Είναι πολύ γρήγορος, ταχυδυναμικός, και με την μπάλα και χωρίς την μπάλα. Έχει επίσης καλό ψυχισμό. Και είναι πολύ καλός δέκτης, έξυπνος, την πληροφορία που του δίνεις την παίρνει εύκολα και βελτιώνεται. Είναι ό,τι πρέπει για μεγάλη ομάδα διότι είναι πολύ επιθετικό αριστερό μπακ! Για εμένα είναι αριστερό χαφ στο 4-4-2! Το αδύνατο σημείο του που ήταν η αμυντική συμπεριφορά το δούλεψε και το έκανε ατού του! Τακτικά είναι πολύ καλός στην ομαδική άμυνα και στις συνεργασίες διότι είναι γρήγορος, ευέλικτος, και εύστροφος. Και ατομικά είναι πολύ καλός στην άμυνα. Πολύ συγκεντρωμένος και με αντίληψη. Επιθετικά το είπα ήδη, έχει τεχνική επιδεξιότητα. Όχι μόνο παίζει καλά σαν χαφ, αλλά τελειώνει και πολύ καλά τις φάσεις”!

Πού θέλει πιο πολλή δουλειά;

Σε δύο πράγματα. Πρώτον, στη διαχείριση του λάθους. Έχουμε δουλέψει πάνω σε αυτό, ξέρει εκείνος ό,τι είναι πίσω μας, το αφήνουμε πίσω μας, δεν μένουμε σε αυτό. Δεύτερον, θέλει περισσότερη δουλειά στην αμυντική κεφαλιά ειδικά όταν η μπάλα παίζεται στην αντίθετη πλευρά. Εγώ πιστεύω πολύ σε αυτό το ελληνόπουλο, θεωρώ ότι αξίζει να του δώσει ο Ολυμπιακός την ευκαιρία. Έχουμε δει και ξένους σε αυτή τη θέση στο ελληνικό πρωτάθλημα που δεν έδειξαν πολλά πράγματα.

http://gianninasports.blogspot.gr/2017/ ... st_30.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.

Απολαβές;
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετα βελτιωμενος ανασταλτικα σε σχεση με την καρτελα την καρτελα
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως ο πιο βελτιωμένος παίκτης του ΟΣΦΠ από την αρχή της χρονιάς, ειδικά αμυντικά. Ίσως αξίζει υψηλοτερο ΡΑ, χωρίς να έχω δει τι έχει μου δίνει 3 αστέρια στο παιχνίδι, και ήδη σε ένα εξάμηνο δείχνει πολύ καλύτερος παίκτης. Επίσης δεν είναι τόσο αδύναμος όσο μαρτυράει το ύψος του(balance/strength).
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Tα αστέρια γενικά μην τα κοιτάς, είναι η άποψη του assistant.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14551
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Η επόμενη μεγάλη πώληση του Ολυμπιακού μόλις κληθεί και στην Εθνική.

Long shots, crossing τα δυνατά του σημεία και αμυντικά τιμιότατος. Ένα γενικό ανέβασμα το παίρνει.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειδικά στα technical, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, είναι πολύ πιο τεχνίτης. Επίσης off the ball τραγικά χαμηλό για τέτοιο full back.
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26364
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
dimosiovlaxos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 741
Joined: Fri Feb 02, 2018 3:36 pm
facebook προφίλ: mpampis xrhstou
Status: Μεταβολες Ποδοσφαιριστων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

24 Απρ. 2018
Το μυαλό των ανθρώπων του Ολυμπιακού μετά το τέλος του αγώνα της Ριζούπολης δεν ήταν μόνο στις αποφάσεις του Κατσικογιάννη, αλλά και στον Λεονάρντο Κούτρη που τραυματίστηκε σοβαρά στον ώμο στη φάση του 9ου λεπτού με πρωταγωνιστή τον ίδιο και τον γκολκίπερ του Απόλλωνα, Χουάντερσον.
Ο Έλληνας αριστερός μπακ θα υποβληθεί σε επέμβαση εντός της εβδομάδας (μάλλον την Τετάρτη 25 του μηνός), έτσι ώστε να ξεπεράσει οριστικά το πρόβλημα στην αριστερή ωμοπλάτη του.
Ο χρόνος απουσίας του δεν έχει διευκρινιστεί, αλλά ο λόγος που γίνεται άρον-άρον και η επέμβαση, έχει να κάνει με το γεγονός ότι στον Ολυμπιακό θέλουν να τον έχουν ετοιμοπόλεμο στο ξεκίνημα της προετοιμασίας.
Οι πληροφορίες λένε λοιπόν, ότι η προετοιμασία θα ξεκινήσει την τελευταία εβδομάδα του Ιουνίου, όπερ σημαίνει ότι θα είναι μια χαρά έως τότε ο Κούτρης.

http://www.sport24.gr/football/omades/O ... 72520.html
metrosport.gr 12.05.2018
«Κλέφτες ,κλέφτες» προς τους παίκτες της ΑΕΚ (vid)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=49&v=jAPjMJaca3U
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Ολυμπιακός”