ΟΣΦΠ U20 Team [2016/17]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισως το youth facilities απο excellent αξιζει να γινει superb καθως η παραγωγη παιχτων πλεον ειναι μεγαλη και η ομαδα πουλα και δανειζει παιχτες σε καλες ομαδες οχι μονο εντος της χωρας, αλλα και εκτος οπως οι Διαμαντακος, Σιωπης, Λυκογιαννης, Ιωαννιδης, Βεργος, Γιανκοβιτς ακομα και οι Τζανετοπουλος, Φορτουνης απο εκει εχουν βγει, οπως και οι Φετφατζιδης, Κυριακος Παπαδοπουλος
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75757
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Θα πρέπει να γίνει σύγκριση με youth facilities μεγάλων ομάδων εξωτερικού που επίσης έχουν "superb" ingame.

Για την παραγωγή των ταλέντων δεν παίζει ρόλο μόνο αυτό, εννοείται. Το σημειώνω επειδή αναφέρεσαι σε παραδείγματα.

Ο Ολυμπιακός "παράγει" ingame αντίστοιχα καλούς παίκτες με irl από τις ακαδημίες, ίσως και καλύτερους, οπότε δεν δικαιολογείται οποιαδήποτε αύξηση είτε σε youth facilities είτε σε youth coaching κτλ...
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τα τωρινα δεδομενα των παιχτων που εχουν παραχθει δεν δικαιολογει αυξηση σιγουρα, δεν βαζω στην εξισωση την 4αδα Ανδρουτσος, Ρετσος, Μανθατης, Νικολαου. Αν συνεχιστει η παραγωγη ταλεντων που μπαινουν απο τα 18 στην πρωτη ομαδα, παιζουν σαν ετοιμοι παιχτες και ξεχωριζουν με το καλημερα, ισως τοτε να το youth facilities να σηκωνει ανοδο.
Ασχετο, ο Ανδρουτσος δειχνει ηδη να εχει μεγαλο agility, πιστευω καπου στο 15
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75757
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Όσο ο Martins και o Hult π.χ.; Υπερβολή.
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το 12 δειχνει λιγο αν υποθεσουμε οτι ο Da Costa εχει 13 καθως και acc 12 pace 13 ενω ο Ανδρουτσος εχει 11 acc, 10 συμφωνα με το update του fmgreece για 17.3.1, αποψη μου ειναι πως πρεπει να εχει 12-13 acc, 13-14 agility και pace 12. Επισης 12 strength δεν εχει με τιποτα ισως 9 με 10, ενω stamina 10 θα μπορουσε να ειναι 1-2 μοναδες παραπανω. Balance 13 ειναι πολυ, περισσοτερο προς το 11 του ταιριαζει, καθως και flair 12-13 απο 10, ενω στο heading 8-9 οχι 11. Αποψη μου ειναι επισης πως αξιζει το -75 pa γιατι εχει δειξει ποιοτητα σε αγωνες με εμπειρους και καλους αντιπαλους σε ελλαδα και ευρωπη, ενω ας πουμε -7 εχει ο Γαλανοπουλος που παιζει στα ευκολα και αν. Ουσιαστικα τα atts δεν αλλαζουν αντε απο 100 να παει 105. Επισης και για τον Μανθατη πιστευω οτι αξιζει +1 στα acc-agility-dribbling-flair, ισως και first touch-technique, ενω passing-crossing -1. Εχω και για Βρουζαι που ειναι σαφως γρηγοροτερος και πιο ευελικτος, αλλα ειναι αλλη ιστορια ιστορια αυτο. Ετσι τα βλεπω εγω, ισως ειμαι λαθος
xtapodis
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Nov 23, 2015 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Bath City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εξακολουθώ να μην μπορώ να ακολουθήσω την λογική της Ελληνικής research ομάδας και αυτός είναι ένας από τους λόγους που τα τελευταία 2-3 χρόνια το παιχνίδι δεν με γεμίζει όπως παλιά.
"Θα πρέπει να γίνει σύγκριση με youth facilities μεγάλων ομάδων εξωτερικού που επίσης έχουν "superb" ingame" αναφέρεις και σκέφτομαι εγώ ΟΚ fair ας το πάρουμε σαν βάση και ας δουλέψουμε έτσι για να κρατήσουμε τις ισορροπίες και τον ρεαλισμό. Και αγοράζεις το παιχνίδι, και παίζεις 2-3 σεζόν με Ελληνική ομάδα και ξενερώνεις το κ@λ@ σου γιατί βλέπεις πως σε ξένα πρωταθλήματα / ξένες ομάδες αυτές οι ισορροπίες δεν ισχύουν. Τα jumps στα ca/pa τα δίνεται με το σταγονόμεντρο ενώ οι "έξω" με την κουτάλα της σούπας. Γιατί να μην δωθεί superb δηλαδή στην συγκεκριμένη περίπτωση; Είναι αυτό ο μόνος παράγοντας που καθορίζει την παραγωγή καλών gens μήπως; όχι, .Θα χαθεί το balance στο παιχνίδι ?Όχι. Είναι balanced το παιχνίδι από μόνο του? Σίγουρα όχι. Και γιατί να είστε εσείς αυτοί που το κρατάτε το χρυσό κανόνα ενώ οι άλλοι όχι. Χάνουμε την νοστιμία του παιχνιδιού με την λογική αυτή. , Λίγο αλλατοπίπερο δεν βλάπτει και ας πέσουμε έξω μια χρονία τι έγινε?
Bill Reb
Trialist
Trialist
Posts: 60
Joined: Thu Nov 17, 2016 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμπετσης ST διεθνης με την εθνικη νεων, σκοραει συχνα παροτι 17 χρονων, αξιζει ενα καλυτερο pa.
Μαριος Βρουσαι γρηγορος και ευελικτος πιστευω αξιζει 12 σε acc-pace-agility
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75757
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

@xtapodis, πρώτα από όλα συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

Θα προτιμούσα να περιοριστείς σε συγκεκριμένες προτάσεις όπως κάνει ο @Bill Reb και μας βοηθάει πάρα πολύ.

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι ο Ολυμπιακός καθώς και άλλες ελληνικές ομάδες παράγουν εξαιρετικά ταλέντα ingame, οπότε δεν μπορώ να κατανοήσω το παράπονό σου.

Θα μπορούσες να μου αναφέρεις κάποιες εγκαταστάσεις ακαδημιών ξένων ομάδων που πιστεύεις ότι είναι υπερεκτιμημένες ingame;;;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75757
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ο Αργύρης Καμπετσής γεννημένος στις 6/5/1999 βρίσκεται από το 9ο έτος της ηλικίας του στις Ακαδημίες των Πειραιωτών, την περασμένη βδομάδα στέφθηκε πρωταθλητής με την Κ20 του Ολυμπιακού και μίλησε αποκλειστικά στο youngtalents!

Ο 18χρονος επιθετικός των Πρωταθλητών Κ20 αποκάλυψε το μυστικό της ομάδας του Βασίλη Βούζα, τα όνειρά του με την κόκκινη και «γαλανόλευκη» φανέλα, τα πρότυπά του, ενώ δήλωσε και πιστός φίλαθλος του Ολυμπιακού. Ο Καμπετσής που τα τελευταία χρόνια πάει από το καλό στο καλύτερο είναι θέμα εβδομάδων να υπογράψει το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό. Η γεμάτη υποσχέσεις πορεία του στους «ερυθρόλευκους» οφείλεται σε μεγάλο ποσοστό και στον πατέρα του, ο οποίος όντας Ολυμπιακός από κούνια αποφάσισε το καλοκαίρι του 2008 να πάρει τον νεαρό άσο από τις Ακαδημίες της ΑΕΚ και να τον γράψει στις «ερυθρόλευκες».

- Είσαι σέντερ φορ ποιο είναι το πρότυπό σου (Ελλάδα ή εξωτερικό);

Πρότυπό μου είναι ο Σουάρες από εξωτερικό και από Έλληνες παίκτες που παίζουν στη θέση μου αρέσει ο Μήτρογλου.

- Ποιόν συμπαίκτη σου από την Εθνική U19 θα ήθελες να έχει μαζί σου στα επόμενα βήματα τις καριέρα σου;

Όλοι οι συμπαίκτες μου ήταν εξαιρετικοί. Αν πρέπει να απαντήσω κάτι σε αυτή την ερώτηση θα έλεγα τον Ρέτσο και τον Νικολάου μιας και μας συνδέουν πολλά χρόνια στις Ακαδημίες του Ολυμπιακού.

http://www.youngtalents.gr/%cf%8c%ce%bd ... %83%ce%ba/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75757
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν για τους υπάρχοντες.

Αριθμός φανέλας Γαβαλά;
Locked

Return to “Ολυμπιακός”