Κώστας Φορτούνης [2015/16]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Μήπως θέλει runs with ball through center ή often;
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ειλημμένη απόφαση θεωρείται στον Ολυμπιακό η αναπροσαρμογή συμβολαίου του Κώστα Φορτούνη. Ο 23χρονος μεσοεπιθετικός κάνει «παπάδες» στην εκκίνηση της σεζόν και οι «ερυθρόλευκοι» σκοπεύουν να τον επιβραβεύσουν άμεσα με αύξηση αποδοχών. Αυτό πάντως δεν σημαίνει ότι παίρνει και... ψίχουλα ο Τρικαλινός άσος.

Βάσει του τετραετούς συμβολαίου που υπέγραψε το καλοκαίρι του 2014 οι ετήσιες αποδοχές του αν συνυπολογιστούν και τα μπόνους μπορούν να πλησιάσουν τις 500.000 ευρώ!

Πώς προκύπτει αυτό το ποσό; Οι δόσεις συμβολαίου μέχρι το 2018 ανέρχονται αθροιστικά σε 1,5 εκατ., ήτοι 375.000 ευρώ ανά σεζόν. Και εδώ βέβαια έρχονται να προσμετρηθούν και τα μπόνους για απολύτως εφικτούς στόχους. 75.000 ευρώ προβλέπεται να λάβει έξτρα για κατάκτηση πρωταθλήματος και άλλες 25.000 εφόσον συμπληρώσει 10 συμμετοχές.

Δηλαδή στην πρώτη του χρόνια στον Πειραιά κατά την οποία πανηγύρισε το νταμπλ και έπαιξε σε 25 ματς πρωταθλήματος σημειώνοντας και 7 γκολ «καπάρωσε» για πλάκα τα πριμ επίτευξης στόχων και η «σούμα» έβγαλε 475.000 ευρώ!

Διόλου ευκταφρόνητο ποσό δηλαδή για έναν παίκτη που προερχόταν από δύο σεζόν στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας με τη φανέλα της Καϊζερσλάουτερν. Λίγα όμως πλέον για έναν ποδοσφαιριστή που κάνει τη διαφορά στον Ολυμπιακό ακόμη και σε ματς Τσάμπιονς Λιγκ!

Παρεμπιπτόντως, το εν ισχύ συμβόλαιο του Κώστα Φορτούνη με τον Ολυμπιακό δεν προβλέπει κάποια ρήτρα αποδέσμευσης, οπότε κάθε ενδιαφερόμενος (γράφεται εσχάτως ότι τον «ζαχαρώνουν» ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ) θα πρέπει να απευθυνθεί στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι έχουν αποδείξει τα τελευταία χρόνια ότι ξέρουν να πουλούν ακριβά όσους παίκτες βγαίνουν στη βιτρίνα τους...

http://www.sentragoal.gr/article.asp?ca ... =130185419
vnnd
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Μήπως θέλει runs with ball through center ή often;
often πιστευω γιατι το κανει και απο τα πλαγια
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
jimbo84
Rotation
Rotation
Posts: 1030
Joined: Tue Nov 01, 2005 1:07 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

runs with ball often
technique +
first touch +
finishing +
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι σε runs with ball often
Οχι σε αυξηση στα technical (finishing μια χαρα ειναι 10)
Corner παιρνει μια μοναδα παραπανω

Physical ενα συν σε balance, strength. Ενα μειωση σε pace

Επιμενω σε
eeee wrote: Δεν ταλαιπωρει πολυ τη μπαλα ουτε καθυστερει το παιχνιδι, ξερει ποτε και που να τη δωσει. Ο ρολος του advanced playmaker δηλαδη
Χρειαζεται να αποτυπωθει καλυτερα ο ρολος του στο κεντρο με αυξηση στα teamwork, vision, composure, decisions
User avatar
Sargon16
Coach
Coach
Posts: 2560
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα,
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω χρειάζεται μια αύξηση και το agility του. Ο τρόπος που κινείται ανάμεσα στους αντιπάλους καθώς και κάτι απότομα γυρίσματα που κάνει ενώ ταυτόχρονα κοντρολάρει μου δείχνουν μια ελαστικότητα στις κινήσεις.
3-10-2007 ΒΕΡΝΤΕΡ 1-3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
vnnd
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σηκωνει ανεβασμα και το agility

http://www.contra.gr/Columns/Comment/th ... 58294.html
User avatar
themistoklis7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14796
Joined: Thu Nov 06, 2008 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Image
16.0
Bouzouxis7 wrote:ΥΣ: Για να κράζει και ο Θέμης, τότε μάλλον δεν υπάρχει ελπίδα :D
Tsakalaki wrote:Αν νομίζεις οτι το Football Manager "είναι ένα παιχνίδι μωρέ..." δε θα με καταλάβεις ποτέ. Αν νομίζεις οτι το fmgreece.gr "είναι ένα σάιτ που κατεβάζεις γραφικά" δε θα με καταλάβεις ποτέ.
vnnd
Trialist
Trialist
Posts: 67
Joined: Sat Jan 19, 2008 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Acceleration, off the ball +1
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26372
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Αcceleration διαφωνώ, δεν είναι τόσο καλός στα πρώτα μέτρα. Σωστό το 13.

Από την άλλη, πιστεύω balance πάει και 12.

Off the ball ναι μπορεί να πάει 14 αλλά με τόσες αλλαγές (και ήδη βελτιωμένη τρομερά καρτέλα) φοβάμαι μην αποδίδει πολύ καλά.

Ας τον δούμε λίγο ακόμα αν θα παίξει καλά μέχρι Ιανουάριο γιατί ήδη έκανε μια κοιλιά στην απόδοσή του, έχουμε καιρό εξάλλου να δούμε αν είναι όντως τόσο καλός.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
sekouleos
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Sun Dec 09, 2007 9:54 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7 γκολ σε 10 αγωνες πρωταθληματος εχει! Ποσο καλα να υπερβολικά καλα να αποδιδει στο FM.
Eμένα 4 γκολ ολη τη season έβαλε!Στα physical σιγουρα λιγο καλύτερο balance k agility αλλα κ χαμηλότερο stamina (εχει θεμα σχεδων σε ολα τα παιχνιδια)
composure
finishing
of the ball πρεπει να <<πειραχτουν>> τοσο ωστε ο παιχτησ να σκοραρει αλλα χωρις να ξεφυγει!!!

Υ.Γ Απορω με οπαδους αλλων ομαδων που ανησυχουν μπας κ γινει σαν τον διαμαντακο του 14 κ αλλα τετοια κουφα! λες κ το 10/10 το φετινο ειναι κατι ευκολο.Για το διπλο στο Λονδινο οποιος εχει το κουραγιο να ξεκινησει με ολυμπιακο κ να μας πει ποσα restart κ αν απο ποτε καταφερε να παρει!
Υ.Γ 2 Να σαε θυμισω τα λογια του Michel οτι η ελληνες εχουν πολυ χειροτερη εικονα για τους ελληνες ποδοσφαιριστες απο οτι οι ξένοι
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο 15 με χειροτερη καρτα εβαζε αρκετα γκολ αν ειχε το σωστο ρολο. Δεν ειναι παντα ασφαλες κριτηριο το τί κανει στην προσομειωση σε ενα σειβ.
Stamina συμφωνω θελει μειωση. Τα φτυνει στο 60' , ενω κανει και λαθος επιλογες οταν κουραστει
- Τη φετινή σεζόν παίζετε καθοριστικό ρόλο στην επίθεση. Πείτε μας για το ρόλο αυτόν…
«Από τον Ιούλιο που ο προπονητής της ομάδας, κ. Μάρκο Σίλβα ήρθε στον Ολυμπιακό, μου έδωσε ελεύθερο ρόλο μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Κινούμαι προς οποιαδήποτε κατεύθυνση, δεξιά και αριστερά, και μου αρέσει αυτό. Μου αρέσει όταν έχω πίσω μου έναν αντίπαλο να με μαρκάρει και να μπορώ να κινηθώ αμέσως στον ελεύθερο χώρο και να δεχθώ την ασίστ από κάποιον συμπαίκτη μου. Μου αρέσει να κοντρολάρω την μπάλα και να περνάω τον αντίπαλό μου στον χώρο»
Απο http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... 99/3124037
Moves into channels? Free role (+) / Off the ball (+) / Agility (+) ??
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75770
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
eeee
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Tue Sep 09, 2008 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

- Concentration : στα ματς που ξεκιναει απο την αρχη κανει πολλες λαθος επιλογες οταν κουραζεται γυρω στο 60'
Locked

Return to “Ολυμπιακός”