Ivica Ivušić [2017/18]

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Ολυμπιακό!
Locked
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14563
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την απόκτηση του 23χρονου Κροάτη τερματοφύλακα, Ίβιτσα Ίβουσιτς.

Στις πρώτες του δηλώσεις, ως ποδοσφαιριστές του Θρύλου, ο νεαρός πορτιέρο τόνισε:

Καλώς ήρθες στην οικογένεια του Ολυμπιακού! Τι στόχους έχεις; Τι θες να επιτύχεις με τη νέα σου ομάδα;

Ευχαριστώ πολύ! Πρώτα από όλα είναι μεγάλη τιμή για εμένα, που είμαι μέλος αυτής της οικογένειας. Γνωρίζω ότι ο Ολυμπιακός είναι η μεγαλύτερη ομάδα στην Ελλάδα και μία από τις μεγαλύτερες στην Ευρώπη. Πρωτίστως ο στόχος μου είναι να δουλέψω και να προπονηθώ σκληρά και να ανταποδώσω την ευκαιρία που μου δίνεται να είμαι εδώ! Θα δώσω το 100% των δυνάμεών μου, για αυτή την ομάδα, για αυτή την οικογένεια και για τους φιλάθλους!

http://www.olympiacos.org/article/72631 ... o-iboysits

Ο Ίβιτσα Ίβουσιτς (1,95μ.) γεννήθηκε την 1 Φεβρουαρίου 1995 στην πόλη Ριέκα της Κροατίας. Αγωνίζεται ως τερματοφύλακας, ενώ έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα με τη φανέλα της HNK Rijeka. Στη συνέχεια «μετακόμισε» στις ακαδημίες της Inter τον Ιανουάριο του 2011. Το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς, αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού από την USD 1913 Seregno Calcio.

Τον Ιούλιο του 2013 επέστρεψε στις ακαδημίες των «νερατζούρι» και στις 15 Ιουλίου 2014 δόθηκε δανεικός στην AC Prato. Το καλοκαίρι της επόμενης σεζόν ξανά επέστρεψε στην ομάδα του Μιλάνο, για να γίνει μέλος της NK Istra 1961 τον Αύγουστο του 2015 και να επαναπατριστεί.

Με τη φανέλα της κροατικής ομάδας, πραγματοποίησε «γεμάτες» σεζόν, έχοντας 44 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο συνολικά. Πλέον, ανήκει στη μεγάλη οικογένεια του Ολυμπιακού!

Είναι εν ενεργεία διεθνής με τις μικρότερες εθνικές ομάδες της Κροατίας, έχοντας 7 συμμετοχές.

http://www.olympiacos.org/article/72630 ... a-iboysits
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
LeDele
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2381
Joined: Fri Sep 27, 2013 3:37 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός Πειραιώς
facebook προφίλ: LeDele
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Την Πέμπτη ο Ολυμπιακός ανακοίνωσε την απόκτηση του Ίβιτσα Ίβουσιτς! Έτσι με τον 23χρονο τερματοφύλακα έκλεισε η τριάδα των γκολκίπερ, μαζί με τους Σίλβιο Προτό και Λευτέρη Χουτεσιώτη.

Για τη μεταγραφή του νεαρού πορτιέρο στον Θρύλο, οι Κροάτες αναφέρουν ότι είναι ένα μεγάλο βήμα στην καριέρα του, ενώ παράλληλα βγάζουν και μία λεπτομέρεια αναφορικά με το συμβόλαιο που υπέγραψε με τον σύλλογο του Πειραιά.

Συγκεκριμένα, οι Κροάτες αναφέρουν ότι το συμβόλαιο του Ίβιτσα Ίβουσιτς είναι διάρκειας έξι μηνών, δηλαδή μέχρι το τέλος της φετινής αγωνιστικής περιόδου.

Πηγή: http://www.redking.gr/content/football/ ... y-iboysits
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14563
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75777
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 8 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26381
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Image
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
Locked

Return to “Ολυμπιακός”