4-2-3-1 Ενα 4ετες project!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
stratos_21
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat May 17, 2008 4:59 am
Football Manager της ομάδας: aek,AB
Αγαπημένη Ομάδα: aek fc-tottenham hotspur
Location: εξωτικό κουκάκι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Giannis type r7 wrote:stratos_21 ΑΚΟΥ!!! ARSENAL- OLYMPIAKOS 2-4
OLYMPIAKOS ARSENAL 5-0!!!!!!!!!!
BARCA -OLYMPIAKOS 4-1
OLYMPIAKOS - BARCA 3-0!!!!!!!XAXAXA Εχασα 2-1 απ τη μαντσεστερ στο τελικο του τσου λου τη προτη χρονια...θα αρχησω καινουριο...ΞΕΝΕΡΩΣΑ!!!!oxι επειδη εχασα αλλα επειδη πηγα στο τελικο!!!Κ δεν φτανουν ολα αυτα...εχασα απ το βαζελο!!!!!!!!!!!!!!

Ωραιος ρε boy,φανταζομαι με μπαρτσα απο 15 τελικες η καθε ομαδα!!!Παιχνιδι ειναι,οτι γουσταρεις κανεις,doesn't matter (:
Θα ξεκινησω σε λιγο καιρο σειβ με ναπολι,πιστευω οτι ειναι απο τις ομαδες στις οποιες ταιριαζει γαντι,η seria a θα μοιαζει παιχνιδακι!
TO DARE IS TO DO
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή τακτική. Μία απορία. Όταν αλλάξω τον AMC σε DM ο ρόλος του θα είναι "anchor man"? Με τους 2 MC τί γίνεται? Τους αφήνω ώς έχει ή τους αλλάζω ρόλο? π.χ. τον έναν από τους 2 "Advance playmaker"? Ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι συγχαρητήρια για την πολύ ψαγμένη τακτική σου. :wink:
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
stratos_21
Trialist
Trialist
Posts: 42
Joined: Sat May 17, 2008 4:59 am
Football Manager της ομάδας: aek,AB
Αγαπημένη Ομάδα: aek fc-tottenham hotspur
Location: εξωτικό κουκάκι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikpana wrote:Πολύ καλή τακτική. Μία απορία. Όταν αλλάξω τον AMC σε DM ο ρόλος του θα είναι "anchor man"? Με τους 2 MC τί γίνεται? Τους αφήνω ώς έχει ή τους αλλάζω ρόλο? π.χ. τον έναν από τους 2 "Advance playmaker"? Ευχαριστώ προκαταβολικά και πάλι συγχαρητήρια για την πολύ ψαγμένη τακτική σου. :wink:

Ευχαριστω πολυ και παλι για τον χρονο σας,αν θελετε δοκιμαστε την,αν παλι οχι....εσεις χανετε!!!!
Και 2 tips για το τελος:
1)Την καλυτερη επιδοση την εχω δει με αργεντινους μπροστα(Mouche,Scocco,Di Maria,Osvaldo(απλα απιστευτος) κλπ)
2)Σε δυσκολα παιχνιδια εκτος εδρας,η μονη αλλαγη που κανω ειναι οτι ο amc-->dm σε anchor man.

Τους mc τους αφηνεις ακριβως οπως εχουν,βεβαια μην ξεχασεις να πειραξεις τα instructions του anchor man,δεν ειναι δυνατον να εχει τα ιδια με του amc -toixos2
TO DARE IS TO DO
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζω με την ίδια διάταξη και ίδια φιλοσοφία.
Τροφή για σκέψη.
1) Work ball into box από το πρώτο λεπτό.
2) Defender Collect. Αλλιώς αν μείνει quick throw, τικ στο counter attack.
3) Γενικά, τικ στο counter attack.
4) Ανα περίπτωση να μην υπάρχει το swap positions.
User avatar
SamJam
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Fri Feb 05, 2010 7:49 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός,Προσοτσάνη
Location: Προσοτσάνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Την τακτική δεν την δοκίμασα ακόμα,αλλά έχω να κάνω μια παρατήρηση σχετικά με το defensive line.Σε ένα παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό,έβαλα push up και έφαγα 3 γκολ από αντεπιθέσεις.Μήπως είναι ρίσκο να έχεις τόσο ψηλά την αμυντική γραμμή;;
Stay out of my way when the Marshalls roar...

https://www.facebook.com/mindcrimegr
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα θέμα με την άμυνα το είχα γενικά.Στην άμυνα βέβαια είχα βάλει tight marking.Επίσης κάτι χαμένα τετ α τετ (καλά αυτό ίσως να μην είναι τόσο λόγω τακτικής).Επίσης έκοψα τα Long shots.Τα έβαλα rarely στον επιθετικό και στους δυο πλάγιους.Ακόμα και με το sometimes κάνει αρκετά σουτ.
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fon7 wrote:Ένα θέμα με την άμυνα το είχα γενικά.Στην άμυνα βέβαια είχα βάλει tight marking.Επίσης κάτι χαμένα τετ α τετ (καλά αυτό ίσως να μην είναι τόσο λόγω τακτικής).Επίσης έκοψα τα Long shots.Τα έβαλα rarely στον επιθετικό και στους δυο πλάγιους.Ακόμα και με το sometimes κάνει αρκετά σουτ.
iceburn wrote:Παίζω με την ίδια διάταξη και ίδια φιλοσοφία.
Τροφή για σκέψη.
1) Work ball into box από το πρώτο λεπτό.
Για δοκιμασε αυτο που λεει ο iceburn
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
SougklakosPaok
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Nov 02, 2011 6:09 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε σε ευχαριστο πολυ για την τακτικη που ανεβασες.Τρενο παω με τον ΠΑΟΚ
Με μονη προσθηκη τον Αμανατιδη εεεεε
Και σε Ελλαδα και σε ευρωπη :) :) :)
User avatar
Still_13
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Location: Kavala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα το τσεκαρω. εξυπνο μου φαινεται.
A.C.A.B
Rivaldo24
Trialist
Trialist
Posts: 27
Joined: Fri Jul 23, 2004 9:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε πραγματι πολυ καλο συστημα.Το χρησιμοποιω στον Ολυμπιακο κ μπορω να πω οτι κανει πολυ καλη δουλεια.Καλο ποδοσφαιρο αρκετα γκολ κ ο Quintero μπροστα φωτια.Ειναι τωρα 5-6 ματς ομως που χωρις να εχω αλλαξει κατι η ομαδα ζοριζεται.Ελαχιστες ευκαιρειες, ελαχιστες clear cut κ η μπαλα δεν φτανει καλά στον Quintero.Δοκιμαζω μεσα στο παιχνιδι να διορθωσω την κατασταση με shouts αλλα τπτ.Κ το χειροτερο ειναι οτι εκει που ειχα ξεχασει τι θα πει να τρως γκολ, τρωω 1 σε κσθε ματς!Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομιο μετα απο μερικα ματς σε αυτη την τακτικη?
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα παιδες δε μου δουλευει καλα.

Εχω με τον ΠΑΣ σε 5 ματς 4 ηττες και 1 νικη (εκτος εδρας με ΟΦΗ :D ).. 0-3 με βαζελο εκτος, 0-4 με Αρη εκτος, 0-1 με ΠΑΟΚ εντος 1-3 με εργοτελη εντος.

Οι προσθηκες μου ειναι ο Favalli Οικονομου και Figueroa. Κατι πρεπει να αλλαξω αλλα δε ξερω τι.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
User avatar
Nick21R
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Nov 05, 2011 6:48 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα,και καλως σας βρηκα,ειμαι νεος εδω,μολις ολοκληρωσα την πρωτη μου χρονια στο παιχνιδι με την αεκ,παιζω απ την αρχη με το συστημα που ανεβασε εδω το παιδι,ειδα τι ελεγε για καθε θεση και με το υλικο που ειχα(αεκ) και 3 προσθηκες η ομαδα απλα ηταν πολυ μεγαλη για το ελληνικο πρωταθλημα θα σας τα πω εδω με οσο μπορω λιγοτερα λογια για να μην βαρεθητε..
η ομαδα ηταν Αραμπατζης,Μορας μανωλας,Χουαν Καλα δεξια καραμπελας αριστερα,Box to box ηταν ο καφες και ο βαργκας ball winner,ο ροτζερ advanced playmaker λεοναρντο και και ο Tomecak ηταν inside forwards kai o torassa επιθετικος.

Οι προσθηκες ηταν Vaggelis moras(free),Torassa(300k),Tomecak(1,9m)
O Torassa μετα απο ενα ετος και 32 γκολ σε 23 εμφανισεις κοστιζει 2,5m
Ο Tomecak μετα απο ενα ετος και 17 γκολ σε 27 εμφανισεις κοστιζει 3,2m ΑΛΛΑ μολις αρνηθηκα προσφορα της χεταφε 8m

Στο πρωταθλημα σε 30 αγωνες η ομαδα νικησε τους 26 με 1 ηττα(απο γιαννινα) και 3 ισοπαλιες
Σκοραρε 87 γκολ και δεχτηκε μολις 18

Στο κυπελλο η μονη "δυσκολη" ομαδα ηταν στο τελικο ο παοκ

Στο Europa league παλι ειχα δυσκολο ομιλο με Σαλκε,Ροζενμποργκ και Παρτιζαν
Πρωτα ματς ηταν με την Σαλκε την οποια κερδισα με 4-2(ανατροπη) και καταλαβα
πως κατι παει καλα,πολυ καλα! εκανα ευκολα 6/6 και μπλα μπλα μπλα εφτασα στο τελικο
εκει ηταν η Τοτεναμ που με ανατροπη επισης εχασε με 3-2.Επειδη ολα αυτα ακουγονται υπερφυσικα για πρωτη χρονια
να σας πω οτι ναι εκλεψα λιγο στα semi-finals με την sporting επεξα το παιχνιδι 3-4 φορες μεχρι να παρω το σκορ που ηθελα.
Σας κουρασα ε?Τελιωσα...
Ευχαριστω το παιδι που μοιραστηκε μαζι μας την τακτικη του και μου εμαθε οτι και χωρις editor και budjet 200m μπορεις να τα πας καλα!
Image
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rivaldo24 wrote:Φιλε πραγματι πολυ καλο συστημα.Το χρησιμοποιω στον Ολυμπιακο κ μπορω να πω οτι κανει πολυ καλη δουλεια.Καλο ποδοσφαιρο αρκετα γκολ κ ο Quintero μπροστα φωτια.Ειναι τωρα 5-6 ματς ομως που χωρις να εχω αλλαξει κατι η ομαδα ζοριζεται.Ελαχιστες ευκαιρειες, ελαχιστες clear cut κ η μπαλα δεν φτανει καλά στον Quintero.Δοκιμαζω μεσα στο παιχνιδι να διορθωσω την κατασταση με shouts αλλα τπτ.Κ το χειροτερο ειναι οτι εκει που ειχα ξεχασει τι θα πει να τρως γκολ, τρωω 1 σε κσθε ματς!Εχει αντιμετωπισει κανεις κατι παρομιο μετα απο μερικα ματς σε αυτη την τακτικη?

Ναι κ γω με ΟΣΦΠ ειχα το ιδιο προβλημα μεχρι που νευριασα και εβαλα το αλλο που δινουν εδω στις τακτικες το 4-2-2-2.
User avatar
beecher
Manager
Manager
Posts: 4648
Joined: Sun Nov 01, 2009 3:24 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω παντως με Ολυμπιακο παω ΤΡΕΝΟ!

ενω στα φιλικα δεν τραβαγε η ομαδα μια, απο Σεπτεμβρη και επειτα που αφομιωσαν το συστημα η ομαδα πεταει. 7 σερι νικες στην Ελλαδα (χαρακτηριστικοτερη το 0-5 με ΑΕΚ εξω) και Ευρωπη μεχρι στιγμης εχω 3-0 με Ιντερ, 1-3 με Οτελουλ και 4-1 με Βαλενθια.

περιμενω να τελειωσει το πρωτο εξαμηνο για να ανεβασω screenshots...στο cl φυσικα βγαζω τον amc και τον κανω anchorman με τα αντιστοιχα instructions (ο ορμπαιθ ειναι σουπερ σε αυτο το ρολο) και αντι για control παιχνιδι επιλεγω να παιζω με counter με τικαρισμενο το counter attacks φυσικα
User avatar
PAS 7
Amateur
Amateur
Posts: 134
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:21 pm
Football Manager της ομάδας: PAS Giannina
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina
Status: Still not loving Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο τις 4 πρωτες ηττες που σας ειπα πιο πανω, ακολουθησαν 4 νικες εκ των οποιων ξεχωρισα τη νικη με 2-3 επι του Ολυμπιακου! Στο ματς λεω στους παιχτες work ball into box παντως.
Ο ΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΠΑΝΗΠΕΙΡΩΤΙΚΗ!
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”