Carlos Fierro [ST] free

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Επιθετικούς SC!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-9 εχει potencial ability που σημαινει οτι θα διαφερει απο save σε save (χωρις ομως να εχει κατω απο 150)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
manosvazaios
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Jan 24, 2012 2:42 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaiks
Has thanked: 0
Been thanked: 0

One Two wrote:CA:97 και PA:157 εχει στο δικο μου σειβ...καλος,αλλα τιποτα τρομερο δηλαδη..
TI einai to CA:97 kai to PA :157 kai pou ta vlepeis??
dimval
Backup
Backup
Posts: 780
Joined: Mon Dec 13, 2010 9:01 pm
Football Manager της ομάδας: Las Palmas,Fc Groningen
Αγαπημένη Ομάδα: Pao,Wolfsburg,Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

manosvazaios wrote:
One Two wrote:CA:97 και PA:157 εχει στο δικο μου σειβ...καλος,αλλα τιποτα τρομερο δηλαδη..

Off Topic:
TI einai to CA:97 kai to PA :157 kai pou ta vlepeis??
CA=current ability, PA=potential ability και έχουν ως άριστα το 200,δλδ όσο πιο κοντά στο 200 το CA παικταράς, όσο πιο κοντά το PA για πιτσιρικάδες με σωστή δουλειά θα γίνουν παικτάρες....!Γενικά από 150 και πάνω είναι πολύ καλοί παίκτες..Αυτά τα βλέπεις μέσω Editor ή genie scout(πρόγραμμα που το κατεβάζεις) αλλά είναι σαν να κλέβεις το παιχνίδι γιατί βλέπεις από νωρίς τους καλύτερους παίκτες..γι αυτό ένας καλός scouter θα σου κάνει την ίδια δουλειά..
Η Ιστορία μου: Back to the Future
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1958
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Εμένα μία μου τον βγάζει Trequartista, μία Poacher... Training του έχω από Fireblast--> Strikers (που σύμφωνα με τον εκδότη του, περιλαμβάνει τους Trequartista)
User avatar
beatshooter
Backup
Backup
Posts: 791
Joined: Mon Oct 31, 2011 2:39 pm
Football Manager της ομάδας: -
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγαλη απογοητευση του σειβ μου...Τωρα αρχιζω την νεα σεζον οπου αν δεν ξαναπεισει θα πωληθει.Trequartista μου τον βγαζει και μενα...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

μην κοιτατε τι λεει ο βοηθος
το εχω γραψει σε αλλο τοπικ,αν μια τιμη οπως agility ενος παιχτη που εχει αττς για ποατσερ ειναι πολυ υψηλη τοτε η συσταση του βοηθου θα βγει τρεκαρτιστα
ο τροπος υπολογισμου των ρολων στο φετινο φμ επηρεαζεται πολυ απο μια τιμη ενος μοναδικου αττ
δηλαδη αν ενας παιχτης εχει 20 αττς που χρησιμευουν για ποατσερ με τιμες καπου στο 15 αλλα εχει και 10 αττς που χρησιμευουν για τρεκαρτιστα και ενα δυο απο αυτα εχουν τιμες καπου στο 18 τοτε παντα θα σου βγαζει οτι ο παιχτης ειναι τρεκαρτιστα


επισης σαν τρεκαρτιστα η δουλεια του παιχτη δεν ειναι να βαζει γκολ σε πρωτο βαθμο
τραβιεται πιο εξω και δημιουργει για τους γυρω του(πχ ο λαβετσι στην πραγματικοτητα το κανει αυτο αρκετα)
ενω η δουλεια του ποατσερ ειναι μονο να βαζει γκολ
για αυτο παντα στο φμ(που αδικαιολογητα ευννοει γρηγορους παιχτες,συνεπως τους ποατσερ) ενας ποατσερ θα βαζει πολλα περισσοτερα γκολ απο οποιοδηποτε αλλο ρολο
ενω η δουλεια των παιχτων σε αλλους ρολους δεν αποτυπωνεται τοσο πολυ στα στατιστικα(πχ με deep lying forward μπορει να γινονται μαγκες οι inside forwards αλλα να φαινεται λες και παιζει χαλια ο σεντερ φορ) και ετσι σχετικα πλασματικα δημιουργειται η εντυπωση οτι οι παιχτες αποδιδουν καλυτερα σαν ποατσερ
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Η μεγαλη απογοητευση του σειβ μου...Τωρα αρχιζω την νεα σεζον οπου αν δεν ξαναπεισει θα πωληθει.
Πρωτη χρονια και σε εμενα δεν εχει πιασει, σε κανενα σειβ που τον εχω παρει. 2η χρονια και μετα αν παρει ευκαιριες, ξεκωλιαζεται :P
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

beatshooter wrote:Η μεγαλη απογοητευση του σειβ μου...Τωρα αρχιζω την νεα σεζον οπου αν δεν ξαναπεισει θα πωληθει.Trequartista μου τον βγαζει και μενα...
Φίλε μην κάνεις το λάθος να τον πουλήσεις θα σου βγει μην αγχώνεσαι :wink: ..Σαν Poacher εγώ τον είχα
κ πεστέλωνε αβέρτα...
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιχταρα ειναι.

Spoiler: show
Image


























oh,wait.
Join the Universal Church of Truth
reddoctor
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Mar 16, 2012 2:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά είναι κλασσικός Poacher ο άνθρωπος, μην τραλαθούμε εντελός, αν δεις τα στατιστικά είναι ότι πρέπει. Δοκιμασμένος από εμένα σε παλιότερο save με Chelsea.

Απλά αν σε μεγάλη ομάδα δεν επιμείνεις να παίξει αμέσως και τον έχεις αλλαγή λογικό είναι να υστερήσει και να μη φτάσει το ΡΑ του.
User avatar
jorge_r21
Amateur
Amateur
Posts: 114
Joined: Sun Dec 25, 2011 6:00 am
Football Manager της ομάδας: BVB
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Post Reply

Return to “SC”