Γ' Εθνική, Περιφερειακό και Τοπικά Πρωταθλήματα

Συζητήστε σχετικά με το Football Manager 2012!
Post Reply
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτσε βρε.. Το συγκεκριμένο topic είναι για τα αρχεία των τοπικών πρωταθλημάτων.. Αυτά θελεις ή το patch?
User avatar
geto_13
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Sat Apr 30, 2011 12:07 am
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κατευαζω το πατσ το κανω extract αλλα οταν ανοιγω το παιχνιδι και παω να το τικαρω δεν μου το βρισκει στο φακελο που το εχω βαλει
Manoman
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Mon Mar 12, 2012 9:03 pm
Football Manager της ομάδας: Επισκοπή Ρεθύμνου
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
facebook προφίλ: manos.taberson
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geto_13 wrote:κατευαζω το πατσ το κανω extract αλλα οταν ανοιγω το παιχνιδι και παω να το τικαρω δεν μου το βρισκει στο φακελο που το εχω βαλει
τι windows εχεις; εχεις ψαξει στο τοπικος δισκος (C)/χρηστες/ταδε/τα εγγραφα μου/sports interactive

εγω εκει εχω βαλει το δικο μου στα w7..
User avatar
geto_13
Amateur
Amateur
Posts: 244
Joined: Sat Apr 30, 2011 12:07 am
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

w7. το βαζω c/user/documents/sport interactive/editor data και οταν παω να το τσεκαρω μεσα απο το παιχνιδι απλα δεν το βρισκει.μηπως θελει αλλου τυπου αρχειο?
Manoman
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Mon Mar 12, 2012 9:03 pm
Football Manager της ομάδας: Επισκοπή Ρεθύμνου
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
facebook προφίλ: manos.taberson
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geto_13 wrote:w7. το βαζω c/user/documents/sport interactive/editor data και οταν παω να το τσεκαρω μεσα απο το παιχνιδι απλα δεν το βρισκει.μηπως θελει αλλου τυπου αρχειο?
α,σε αυτο δε ξερω να σε βοηθησω εγω.. :? σορυ!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geto_13 wrote:w7. το βαζω c/user/documents/sport interactive/football manager 2012/editor data και οταν παω να το τσεκαρω μεσα απο το παιχνιδι απλα δεν το βρισκει.μηπως θελει αλλου τυπου αρχειο?
Λέω μήπως... :oops:
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά να ρωτήσω κάτι. Στο save μου ο Σαρωνικός Αναβύσσου (η ομάδα της περιοχής που μένω, φέτος πάει και καλά στη Β ΕΠΑΝΑ, μάλλον παει για Α) στο παιχνίδι ανέβηκε στο πρώτο τοπικό αλλά τον έβαλε στις Σέρρες :shock: . Είναι normal ή είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί?
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

1o post, γνωστά προβλήματα:
- Μέσω του editor δεν μας δίνεται η δυνατότητα να ορίσουμε κατηγορίες ή ομίλους αυτών με μη σταθερό αριθμό ομάδων. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αφού από την Γ’ εθνική μπορεί να πέσουν π.χ. 2 ομάδες που θα καταλήξουν στον 1ο όμιλο του περιφερειακού, αυτό θα προκαλέσει ένα ‘’ντόμινο’’ βγάζοντας από τον όμιλο κάποια άλλη ομάδα και τοποθετώντας την σε κάποιο άλλο. Δυστυχώς αυτό είναι ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα που δεν γίνεται να επιλυθεί στο FM12. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά πράγματα από πέρισυ αλλά το ‘’κλειδί’’ είναι αυτό που έγραψα παραπάνω και εάν δεν υπάρξει τέτοια προσθήκη στον editor δεν πρόκειτε να απεικονιστεί σωστά η πραγματικότητα αυτή στο FM.
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thx Περικλή. Σε ενδιαφέρει να βρω ονοματα και θεσεις από Σαρωνικο Αναβύσσου? Υποθέτω πως όχι μια που είναι χαμηλά έτσι?
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Όχι. Μπορείς όμως να τα φτιάξεις εσύ μέσω editor και να το μοιραστείς με τους υπόλοιπους όπως έκανε ένα παλικάρι για τον Άρη Πετρούπολης.

Το ιδανικό θα ήταν να υπήρχαν άτομα που να ασχολιόντουσαν με την κάθε ΕΠΣ μέσω editor με δικό τους αρχείο και στο τέλος να τα συγχωνεύαμε. Αλλά εδώ δεν υπάρχουν άτομα να ενδιαφέρονται για μεγαλύτερες ομάδες, τι να λέμε τώρα...
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Καταρχάς συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας!! θέλω να πάρω τον ΆΡΗ ΒΟΥΛΑΣ αλλά δεν έχει παιχτες. Είναι πρόβλημα του size database μου( αν ναι πειτε μου πως να φτιάξω μια) ή δεν τους έχετε βάλει (αν δεν τουσ έχετε βάλει μπορώ να τους βάλω εγώ?) ευχαριστώ
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

για να βοηθήσω ο Άρης Βούλας παίζει στο EASTERN ATTICA
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

φαντάζομαι ότι η απάντηση θα είναι ίδια με αυτη προς τον Nickpes21 άρα ο μόνος τρόπος είναι ο editor...
User avatar
Gewponos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 538
Joined: Sun Feb 19, 2012 6:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Bayern
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι Kobos. Δεν φταίει η database. Απλά τα παιδιά που κάνουν αυτή την φοβερή δουλειά, δεν μπορούν να βρουν κάθε παίκτη ξεχωριστά. Λογικό είναι... Αν σε ενοχλεί τόσο πρόσθεσέ τους εσύ :-D
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

απλά ρώτισα για να ξέρω και αν αποφασίσω να φτιάξω παίχτες ναμην το κάνω άδικα
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2012”