Training workload

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον τομέα της προπόνησης, ό,τι πρόβλημα κι αν συναντήσετε, περάστε από εδώ για να το συζητήσουμε!
Post Reply
User avatar
sotos_argos
Amateur
Amateur
Posts: 147
Joined: Thu Jul 01, 2010 7:56 pm
Football Manager της ομάδας: wolfsburg,valencia
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καποιοι παιχτες παραπονιουνται για το workload..πως μπορω να αλλαξω το workload μονο ενος παιχτη χωρις να επηρεαστουν οι υπολοιποι? :?:
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δε γίνεται, θα πρέπει να τον βάλεις σε ξεχωριστό πρόγραμμα με μειωμένη ένταση προπόνησης...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
thodorosklk
Trialist
Trialist
Posts: 86
Joined: Tue May 06, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thn entash olwn twn programmatwn pws mporw na thn allaksw???
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62570
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Στην καρτελα του καθε παιχτη οταν βλεπεις το training σου δειχνει κατω στο workload το ποσοστο που σπαταλαται σε καθε δραστηριοτητα επι %

Εχω βαλει στον Καμενι να αποφευγει να χρησιμοποιει το αδυναμο ποδι και παιρνει 30% του workload...Οκ απαραδεκτο.Φανταζομαι οτι δε μπορω να βαλω εγω ποσοστο(οκ δεκτο),αλλα δε ξερω αν μπορω να του πω να παψει να προπονειται αλλο στο συγκεκριμενο Pref move.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ζιζού, τώρα απλά περιμένεις...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62570
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Παω στο ειδικο τομεα και το βγαζω
Παω στη θεση που θελω να του μαθω και τη βγαζω

ας κρατησει καποιος μια σημειωση:"να μπορουμε να βγαλουμε την ειδικη κινηση".

Μπορει να μη θελω να τη μαθει απ'εξω και ανακατωτα.Δλδ του εχω δωσει"να ντριμπλαρει τον αντιπαλο"επειδη το εχει προτεινει ο coach και μετα να πηγαινω και να βλεπω(!!!)10 drib...Ε θελω να το βγαλω.

Σορρυ για το παραπονο και αν ειναι λαθος ο τομεας αλλα μου φενεται ΤΕΡΑΣΤΙΑ κουταμαρα.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα επειδή αυτό γίνεται μέσω του chat, δηλαδή από εκεί του ζητάς να την μάθει την κίνηση λογικά γι αυτό δεν μπορείς να την αναιρέσεις... Δηλαδή φαντάσου το και στην πραγματικότητα, τον καλείς και του μιλάς με σκοπό να τον πείσεις να μάθει μια συγκεκριμένη κίνηση, εν τέλει τον πείθεις αλλά μετά από 2 εβδομάδες τον ξανακαλείς να του πεις πως άλλαξες γνώμη;; Θα σε βρίσει και θα 'χει και δίκιο ρε συ :P
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

fotis52
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Tue Oct 23, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν κάποιοι παίκτες που παραπονιούνται, μπούνε σε άλλο πρόγραμμα με πιο light workload, μήπως μετά θέλουν και οι υπόλοιποι και δημιουργθεί πρόβλημα;;
Θ αφήσω τη ζωή μου σ ένα πέταλο....
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fotis52 wrote:Αν κάποιοι παίκτες που παραπονιούνται, μπούνε σε άλλο πρόγραμμα με πιο light workload, μήπως μετά θέλουν και οι υπόλοιποι και δημιουργθεί πρόβλημα;;
Δεν μου έχει τύχει ποτέ κάτι τέτοιο. Ίσα-ίσα που όλοι είναι ευχαριστημένοι και είμαστε..μια ωραία ατμόσφαιρα! -gioupi
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62570
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

padeloswp8 wrote:Κοίτα επειδή αυτό γίνεται μέσω του chat, δηλαδή από εκεί του ζητάς να την μάθει την κίνηση λογικά γι αυτό δεν μπορείς να την αναιρέσεις... Δηλαδή φαντάσου το και στην πραγματικότητα, τον καλείς και του μιλάς με σκοπό να τον πείσεις να μάθει μια συγκεκριμένη κίνηση, εν τέλει τον πείθεις αλλά μετά από 2 εβδομάδες τον ξανακαλείς να του πεις πως άλλαξες γνώμη;; Θα σε βρίσει και θα 'χει και δίκιο ρε συ :P
Μα θα ειναι σαν competent...Αυτο λεω.

μπορει να εχει ενας παιχτης(δεξι μπακ)awkward στη θεση του MR.Και να του βαλεις να ντριμπλαρει τον αντιπαλο.

Νταξ να το βαλεις λιγο αλλα Omg να εχεις μετα επιλογη να το βγαλεις...

ΥΓ:Και συνηθως και το Individual στο προτεινει προπονητης-ο οποιος irl θα μπορουσε να μιλαει σε παιχτη για τη προπονηση-.Νταξ τωρα μπουρδες συζητηση να γινεται και ψιλα γραμματα απλα τρωει ΤΡΕΛΟ workload και δε το περιμενα τοσο πολυ(αν δε παθεις δε θα μαθεις βεβαια)
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
George_31
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Sep 11, 2009 7:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια δε παει αλλο αυτοι θα με τρελανουνε! Ειναι σχεδον ολοι unhappy με το workload !! Δουλευω την fireblast11 και σε ορισμενους εχω βαλει καποια εξτρα preferred moves ή indiv. training. Τι πρεπει να κανω , ποσο σοβαρο ειναι για τα att's ? Να τους γραψω κανονικα, η να φτιαξω αλλα προγραμματα? Ατομικα στον καθενα προγραμματα δε φτιαχνω, προτων γιατι ειναι πολυ χρονοβορο και εχει απειροελαχιστη διαφορα στα att's και δευτερον νομιζω οτι εαν ο καθενας προπονειται μονος του, θα πεισει το teamwork χαμηλα...
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

George_31 wrote:Παιδια δε παει αλλο αυτοι θα με τρελανουνε! Ειναι σχεδον ολοι unhappy με το workload !! Δουλευω την fireblast11 και σε ορισμενους εχω βαλει καποια εξτρα preferred moves ή indiv. training. Τι πρεπει να κανω , ποσο σοβαρο ειναι για τα att's ? Να τους γραψω κανονικα, η να φτιαξω αλλα προγραμματα? Ατομικα στον καθενα προγραμματα δε φτιαχνω, προτων γιατι ειναι πολυ χρονοβορο και εχει απειροελαχιστη διαφορα στα att's και δευτερον νομιζω οτι εαν ο καθενας προπονειται μονος του, θα πεισει το teamwork χαμηλα...
Το workload καθορίζεται αποκλειστικά από το πρόγραμμα της προπόνησης. Τα preffered moves και individual training απλά απορροφούν ''χρόνο'' από την προπόνηση και δεν ανεβάζουν επιπλέον το workload. Μπορείς αντί να φτιάξεις ξεχωριστό πρόγραμμα για τον καθένα να φτιάξεις απλά μια πιο light εκδοχή των προγραμμάτων που ήδη έχεις και να βάλεις εκεί τους τεμπέληδες. Όσο για την ατομική προπόνηση μην σε απασχολεί,δεν επηρεάζει το το teamwork.
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

egw re paidia bazw genika stin proetimasia very heavry programma, otan arxisei i seasion to afhnw se heavy kai pros to telos medium,ta individual ta kai ta prefered moves ta kanw se kana meeting merikoi paraponiounte alla mexri to telos tis season sxedon allazoun..genikws milaw pws proponw ti kathe omada paixtws se GK DEF MID kai ATT...pantws genikws dinw emfasi se fusiki katastasi eidika otan paize me ellinikes omades pou ne koprites :P ama diafwneite tha ithela tin apopsi sas..eyxaristw
Last edited by Tsakalaki on Fri Dec 31, 2010 11:10 am, edited 1 time in total.
Reason: Μη χρησιμοποιείς greeklish
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
Post Reply

Return to “Περί... Προπόνησης”