Ζέλικο...θα βρεις τον μαστορα σου.....!!!

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Locked
mike the knight
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2297
Joined: Mon Dec 28, 2009 2:33 pm
Football Manager της ομάδας: Toronto FC
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos B.C ΜΠΑΡΤΣΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ειμαστε μαζι σου μην σταματρας περιμενουμε εκθρονιση :twisted:
ΑΛΛΙΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ - ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
Στανταρ λιεγης αναλυση
viewtopic.php?f=376&t=40418
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωπωπωπωπωπω -doublekiss -doublekiss -doublekiss -doublekiss -doublekiss
γουσταρωω
θα παρεις ενα πρωταθλημα και θα πας ΝΒΑ ετσι;
Idomeneas
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Jan 03, 2011 3:29 am
Football Manager της ομάδας: Woking
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να πω την αληθεια και επειδη παντα παιζω δικαια οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα καθως δεν κανω σειβ-λοαντ θα προσπαθησω να παρω το πρωταθλημα και μετα γιατι οχι....το ΝΒΑ ειναι μια προκληση απιστευτη...αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι να νικησω τον Ζελικο...θα το παλεψω λυσσαλεα ομως..
Idomeneas
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Jan 03, 2011 3:29 am
Football Manager της ομάδας: Woking
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα την υπογραφη του συμβολαιου με τον Ολυμπιακο και την ανακοινωση του ονοματος μου ο τυπος και ο κοσμος παγωσαν....

Απο την αλλη ο Ζελικο Ομπραντοβιτς αφου ευχαριστησε δημοσια τον κουμπαρο του Ντουσαν Ιβκοβιτς...αρχισε να ρωταει και να μαθαινει για μενα...σιγουρα κατι καλο....καθως δεν με πηρε στο χαβαλε...

Οι εφημεριδες παρα τις προσπαθειες των προεδρων ηταν καυστικες και αρχισαν τα πικροχολα σχολια...
Image

Φυσικα δεν ειμαι απο τους τυπους που θα με παρει απο κατω με αυτα που γραφουν....αλλα σιγουρα δεν ηταν κατι ευχαριστο...

Image

Τα σκληρα σχολια δεν με πτοουν και ισα ισα που με πεισμωνουν....
Image

Φυσικα και ο πρασινος τυπος δεν αφησε την ευκαιρια να παει χαμενη.....

Ολα λοιπον ξεκινουν εναντιον μου....αλλα εγω ειμαι αποφασισμενος να κανω την διαφορα και να κανω την υπερβαση δειχνοντας οτι μπορω να κανω το λιμανι και παλι αφεντικο του Ελληνικου αλλα και του Ευρωπαικου μπασκετ...

Image
Φυσικα η Ευρωλιγκα δια μεσου του προεδρου της κ.Μπερτομεου εστειλε συγχαρητηρια επιστολη για την προσληψη μου...και στην ουσια ηταν η μονη καλη ειδηση που ειχα ακουσει τις τελευταιες ωρες....

Image

Quiero felicitar a la designación del Sr. Olympiakos equipo de baloncesto de papá, y le deseamos todo el éxito

Φυσικα δεν ξερω ετσι οπως ειδα χαμογελαστο τον Ισπανο προεδρο αν εδινε ειλικρινης ευχες η με ειχε παρει στο ψιλο...καθως δεν με γνωριζε κανεις στον μπασκετικο κοσμο...

Σιγουρα ομως...θα ερχοταν η στιγμη να με μαθουν καλα...!!!
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντε να δουμε αγωνιστηκη δρασηη :-)
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώρωση.. Για να δούμε :-D :-D
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Χαχαχα καλη αρχη... Αν και πιστευω οτι:

1. επρεπε να μπει στις "other way"
2. το παιχνιδι το χω παιξει... ευκολα ή δυσκολα θα νικας... εγω με αρη και ειχα παρει τα παντα απο 2η χρονια

Τεσπα, μην σε αποθαρρυνω, καλη επιτυχια!!!
Idomeneas
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Jan 03, 2011 3:29 am
Football Manager της ομάδας: Woking
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο τις πρωτες γνωριμιες με τα παιδια και τους γυμναστες και την πληρη ενημερωση που ειχα επρεπε να κανω καποια πραγματα που θα με εβαζαν στο ρυθμο για να μπορεσω αμεσα να δωσω λυσεις....

Στο κατω κατω...ηταν αρχες Αυγουστου και επρεπε αμεσα να τσεκαρω το ροστερ για αποχωρησεις,προσθηκες και να προετοιμασω την ομαδα με φιλικα και να βρω την καταλληλη χημεια...

Σιγουρα το μπασκετ δεν ειναι ποδοσφαιρο που κερδιζουν πολλες φορες οι τυχεροι,οι μικροι,οι ανικανοι....στο μπασκετ συνηθως κερδιζουν οι ικανοι,οι ισχυροι και καποιες φορες οι τυχεροι....ειναι μια αλλη διαφορετικη φιλοσοφια...και ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο θα ειναι για μενα να μην μπορεσω να εχω ετοιμη μια ομαδα που να πετυχει τα αυτονοητα...

Ποια ειναι αυτα?Μα προκριση στο φαιναλ φορ της Ευρωλιγκα,προκριση στον τελικο κυπελου Ελλαδας και προκριση στον τελικο των πλει οφ ωστε απο κει και περα να διεκδικησουμε στα ισα και τους τρεις τιτλους.....αλλιως.....θα ψαχνω χαραδρα να πεσω η να κρυφτω....


Σιγουρα ο Κομπε Μπραιαντ ειναι ενα μακρινο ονειρο για να τον κοουτσαρω....αλλα κυριως να τον πεισω να ερθει στο λιμανι...
Image

Το ιδιο πιστευω και ο Ντιρκ Νοβιτσκι....απο τους πληρεστερους και ουσιωδης παικτες που εχουν παιξει μπασκετ τα τελευταια χρονια...
Image

Σιγουρα αυτος ο παικτης....με αυτο το νουμερο ειναι εφιαλτης...και θα κανω τα παντα για να τον σταματησω...οπως καποτε εκανε ο Σιγαλας με τον μεγαλο Νικο Γκαλη...
Image

Το σιγουρο ειναι οτι φετος δεν θα υπαρχει ο Λινας Κλειζα μιας και τα λεφτα ειναι φετος λιγοτερα για μεταγραφες και μπατζετ...
Image

Ενα παντως ειναι σιγουρο....θα απολαυσω το κοουτσαρισμα και θα κανω τα παντα για να βγαλω τον Θρυλο απο τη μιζερια σε Ελλαδα και Ευρωπη...

Image
Οι 14 μονομαχοι του πρωταθληματος...σιγουρα αναμενεται μεγαλη μαχη....

Βεβαια πρεπει να ετοιμασω την ομαδα...και μερικα γερα κρας τεστ φιλικα ειναι μια πρωτη καλη κινηση για να δω ποσα απιδια πιανει ο σακος...
Image
Η Μπαρτσελονα ειναι ενα ςπανισχυρος αντιπαλος και η προταση μου για φιλικο ειναι οτι πρεπει....για αρχη..

Σιγουρα η Λοτοματικα Ρομα ειναι μια πολυ σκληρη αμυντικα ομαδα...οποτε της εκανα προταση για ενα φιλικο...
Image

Στο γραφειο με περιμενε πολυ δουλεια...
Image
Σιγουρα τα 4.000.000 δολλαρια ηταν ενα καλο ποσο ομως επρεπε να βρω τους καταλληλους παικτες σε λιγο χρονο και να φτιαξω την χημεια...της ομαδας...

Μ εμια πρωτη ματια στο ροστερ....
Image

εβγαλα πολλα συμπερασματα....φυσικα η 15αδα ολοκληρωνεται και με τους 3 τελευταιους που πρεπει να τσεκαρω για τα καλα....καθως δεν με εμπνεουν...ιδιαιτερα...
Image

Σιγουρα το ροστερ θελει καποιες ζυμωσεις....ενα ειναι σιγουρο...οτι στις λιγες μερες που εχω μπροστα μου εχω πολυ μα παρα πολυ δουλεια....
User avatar
childress7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 290
Joined: Thu Mar 19, 2009 6:53 pm
Football Manager της ομάδας: Αrsenal
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/apos.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωω εμεινα αφωνος παμε να εκθρονισουμε τον Παο απο την κορυφη.Αυτο το πραγμα το επιχειρεις εσυ πρωτος και αυτο δινει μεγαλο ενδιαφερον και σαν Ολυμπιακος που ειμαι μια συμβουλη θα σου δωσω διωξε τον Νιλσεν,τον Γλυνιαδακη και τον Πελεκανο
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Για προετοιμασια που εκλεισες? Σε κανα Παρισι πιστευω κοντρα στους Ορλαντο Ματζικ...
Idomeneas
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Jan 03, 2011 3:29 am
Football Manager της ομάδας: Woking
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mike the knight wrote:ειμαστε μαζι σου μην σταματρας περιμενουμε εκθρονιση :twisted:
Θα τα δωσω ολα....
SiNgLe wrote:Πώρωση.. Για να δούμε :-D :-D
Οντως το παιχνιδι τα σπαει...ποσο μαλιστα που εμενα το μπασκετ ειναι κατι που με τρελαινει...

GrKiller wrote:αντε να δουμε αγωνιστηκη δρασηη :-)
Η δραση ερχεται...και μαλιστα με τα πρωτα δυνατα φιλικα...αφου πρωτα τους βγαλω το λαδι στην προπονηση


skerzos wrote:Χαχαχα καλη αρχη... Αν και πιστευω οτι:

1. επρεπε να μπει στις "other way"
2. το παιχνιδι το χω παιξει... ευκολα ή δυσκολα θα νικας... εγω με αρη και ειχα παρει τα παντα απο 2η χρονια

Τεσπα, μην σε αποθαρρυνω, καλη επιτυχια!!!
1.Δεν το ηξερα αυτο..
2.Δεν ειναι τοσο ευκολο....και μαλιστα οταν εγω πρεπει απο την πρωτη χρονια να παρω κατι...αλλιως θα παρω τον πουλο....

Ευχαρσιτω παντως...η συνεχεια επι της οθονης σε λιγο.....με καταιγιστικη δραση...καρφωματα....ταπες...ασσιστς...και πολλες μαγικες στιγμες απο τον βασιλια των ομαδικων σπορ....πλιν ποδοσφαιρου...εννοειται..
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος. αντε να δουμε !!
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεχεις πορώσει απιστευταα
φυγαμεε
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι γινεται εδω ρε???
Συνεχα, τωρα που μας εχεις ψησει!
Idomeneas
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Mon Jan 03, 2011 3:29 am
Football Manager της ομάδας: Woking
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικα μερικες φορες τα δεδομενα ανατρεπονται προς το καλυτερο....

Η Λοτοματικα Ρομα δεν δεχθηκε το φιλικο λογω υποχρεωσεων....κατι που δεν με χαλασε καθως η Ισραηλινη Μακαμπι Τελ Αβιβ συμφωνησε και κλειστηκε αμεσα φιλικο...

Τα καλα μαντατα ομως για τον συλλογο ηρθαν απο το μαγικο κοσμο του ΝΒΑ μιας και οι Λος Αντζελες Λεικερς προτειναν αυτοι φιλικο μεταξυ των δυο ομαδων....περιτο να σας πω οτι κατουρηθηκαμε απο την χαρα μας...και δωσαμε αμεσα θετικη απαντηση...

Ετσι το καλενταρι για τον μηνα Αυγουστο κλειδωσε με προετοιμασια στην Ιταλια και τρια φιλικα με 2 θηρια και ενα μεγαθηριο....απο το μαγικο κοσμο...

Επι της ευκαιριας...λετε να μπορεσω να πεισω τον Κομπε να φορεσει τα ερυθρολευκα?Ξερω κανω ονειρα...

Image
21,26 και 31 Αυγουστου εχει ματσαρες...εστω και φιλικα...θα κανω τα παντα για να βγαλω συμπερασματα αλλα και να εχω τις οσο δυνατον μικροτερες απωλειες...
Locked

Return to “Lost and found”