I need your vote

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

EPISODE 2 "Kick off"

INTRO

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RZdzY3-J ... r_embedded[/youtube]

Στο προπονητικό κέντρο του Εργοτέλη...
Ο Χενκ Τεν Κάτε απολάμβανε τον εσπρέσο του παρακολουθώντας το "διπλό" των παικτών, όταν είδε τον βοηθό του τον Ισπυρλίδη να τον πλησίαζει κάπως διστακτικά κια να κάθεται δίπλα του.
-Όταν ακούσεις να χτυπά μια καμπάνα, ποτέ μη στείλεις να ρωτήσεις για ποιον χτυπά, χτυπάει για σένα, είπε ο Τεν Κάτε στωικά.
-Ορίστε; ρώτησε ο Ισπυρλίδης παραξενευμένος.
-Ξέρω τι σκέφτεσαι. Έδιωξα σχεδόν όλο το σταφ εκτός από σένα. Θα πρέπει να αναρρωτιέσαι πότε θα σου δείξω και σένα την πόρτα της εξόδου.
-Λογικό δεν είναι ρε κόουτς;
-Λοιπόν, είσαι χρόνια στην ομάδα;
-Όχι φέτος ήρθα. Όπως κι εσύ.
Ο Τεν Κάτε αναστέναξε. Ο μόνος λόγος για τον οποίο υπήρχε περίπτωση να κρατήσει τον Ισπυρλίδη ήταν να ήταν χρόνια στην ομάδα ώστε να είχε αποκτήσει τη στήριξη των δημοσιογράφων που ήταν τόσο σημαντική για αυτόν. Δυστυχώς, ούτε αυτό δεν είχε εξασφαλίσει.
-Τότε λυπάμαι αλλά...
-Όχι κόουτς σε παρακαλώ μη με διώξεις. Θα κάνω ότι θες. Θα σφουγγαρίζω τα αποδυτήρια, θα πλένω τις φανέλες, θα απαντάω στις συνεντεύξεις τύπου, μόνο μη με διώξεις από την ομάδα.
-Καλά άντε θα σε κρατήσω. Ετοίμασε τις βαλίτσες σου γιατί αύριο πάμε Αγγλία. Εκεί θα γίνουν τα πρώτα στάδια της προετοιμασίας.
-Κι εγώ γιατί το μαθαίνω τελευταία στιγμή;
-Γιατί ήθελα να σε διώξω, γι' αυτό.

Φιλικά:

Image

-Χενκ, πως την είδες την ομάδα στα φιλικά;
-Καλά τα πήγαμε αφού εστιάσαμε περισσότερο στην φυσική κατάσταση μιας και ακολουθούν δύσκολα παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Αυτό που με ανησυχεί είναι τα λίγα εισήτηρια διαρκείας που πουλήθηκαν. Μόνο 500; Είμαστε η μόνη ομάδα στην Κρήτη που αγωνίζεται στη Σουπερλίγκ και βλέπω ότι η Κρητικοί δεν μας στήριξαν.
-Ας τους δείξουμε το λάθος τους με τα αποτελέσματα της ομάδας μέσα στο γήπεδο, Χενκ. :wink:

Image

-Α, και κάτι που ξέχασα ρε Ισπυρλίδη. Τι έγινε με τον αμυντικό χαφ που λέγαμε να πάρουμε; Προχωράει το θέμα;
-Γιατί θες τόσο πολύ αμυντικό χαφ; Μια χαρά είναι το ρόστερ!
-Θέλω περισσότερο βάθος σε αυτή τη θέση. Τι έγινε με τον Κυριακίδη που σου πρότεινα να έρθει.
-Όλα οκ κόουτς. Συμφώνησε ο Κυριακίδης!
-Θαυμάσια

-Με πολλή εμπειρία στη Σουπερλίγκ ο Κυριακίδης είναι αυτό που λέμε "σκυλί" στο χώρο του κέντρου. Δουλευταράς, με πολλές αντοχές σίγουρα θα προσφέρει τα μέγιστα.
Image


Σε μία από τις κεντρικές καφετέριες του Ηρακλείου...
Ο Δώνης με τον Καραγεωργίου είχαν φτάσει από ώρα στο καφέ και είχαν μία έντονη συζήτηση γύρω από το αργεντίνικο ποδόσφαιρο, όταν ο δεύτερος θυμήθηκε το λόγο για τον οποίο είχαν συναντηθεί εκεί και άλλαξε αμέσως θέμα.
-Λοιπόν Γιώργο, άρχισε ο Καραγεωργίου, για άλλο λόγο σε φώναξα εδώ. Όπως σου εξήγησα θέλω να πάρω εκδίκηση από τον Παπουτσάκη και τον άλλο τον Ολλανδό. Και θέλω τη βοήθεια σου.
-Ρε Νίκο σε μπελάδες με βάζεις. Αφού το ξέρεις ότι έχω προετοιμασία με τον Ατρόμητο. Πρέπει να γυρίσω στην Αθήνα.
-Δε θα αργήσουμε ρε. Το πολύ δέκα μέρες να σε κρατήσω. Λοιπόν, ξέρω κάποιον που μπορεί να βοηθήσει αλλα είναι πολύ ακριβός. Όπως ξέρεις εγώ είμαι άνεργος, οπότε περίμενω εσένα να συνεισφέρεις... οικονομικά. Θα το κάνεις;
-Μου δίνεις κι άλλη επιλογή;

ΟΑΚΑ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

-Λοιπόν παίδες σήμερα παίζουμε ενάντια σε μία ομάδα στην οποία κάποτε ήμουν προπονητής. Αυτή η ομάδα με έδιωξε για έναν ανεξήγητο λόγο. Σήμερα θέλω να δείξετε στον Παναθηναϊκό τι σημαίνει Χεν Τεν Κάτε. Θα κατεβάσουμε δύο αμυντικά χαφ για να περιορίσουμε τον Καταγκούνη. Τζαβέλα και Σκόνδρα, ο Λέτο με τον Γκοβού δεν πρέπει να πάρουν μπάλα σήμερα. Οι δύο Παπα ελπίζω να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα με τoν Λουίζ Αντριάνο. Άλλη ομάδα είναι ο Παναθηναϊκός χωρίς τον Σισέ. (Έφυγε για 15 Μ στην Άρσεναλ.)

-Μόνες σημαντικές απουσίες για μας ο Κυριακίδης με τον Πέτσο που είναι τραυματίες!
Image


Image



Image

-Ληστεία! Πραγματικά σήμερα δεν αξίζαμε την νίκη. Το κόλπο μου με τα δύο αμυντικά χαφ περιόρισε σημαντικά τον Καραγκούνη και έτσι ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να σκοράρει. Είχαμε σε μεγάλη μέρα τους δύο Παπα. Πολύ καλό το Χ στην έδρα του Πρωταθλητή. Συνεχίζουμε!

Καραγεωργίου και Δώνης σε αποστολή...
-Το πήρε το Χ ο Ολλανδός πάντως μέσα στο ΟΑΚΑ.
-Βρε τι μας λες; Εγώ προπέρυσι το νίκησα μέσα-εξω τον Παναθηναϊκό.
-Που είναι ρε Νίκο αυτός που μπορεί να βοηθήσει;
-Ησύχασε φτάσαμε. Τη βλέπεις εκείνη τη λιμουζίνα;
-Ναι.
-Εκεί είναι το ραντεβού.
Οι δύο προπονητές προχώρησαν επιφυλακτικοί προς τη λιμουζίνα και ένας ειδικός φρουρός τους άνοιξε την πόρτα για να μπουν. Μέσα τους περίμενε ένας πανύψηλος μαύρος γύρω στα 2 μέτρα που θύμιζε παίκτη του ΕνΜπιΕι(NBA).



Image

-Καλησπέρα κύριοι! Θέλετε τη βοήθεια μου; Ευχαρίστως να σας την προσφέρω. Πρέπει να καταλάβετε όμως ότι οι υπηρεσίες μου είναι ακριβές.
-Πόσο ακριβές δηλαδή, ρήτησε ο Δώνης.
-Τρεις χιλιάδες για απλές απειλές, πέντε χιλιάδες για σπάσιμο τζαμιών, δέκα χιλιάδες για τηλεφωνικές απειλές, είκοσι χιλιάδες για σπάσιμο αυτοκινήτου, τριάντα χιλιάδες για κάψιμο μονοκατοικίας...
Τον Δώνη τον έπιασε τρόμος όταν συνηδειτοποίησε ότι έπρεπε να πληρώσει αυτά τα ποσά για να βοηθήσει το φίλο του.

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ
-Λοιπόν Τεν Κατε τον κλείσαμε τελικά το Σάββα, είπε ο Ισπυρλίδης.
-Ωραία! Έλα τώρα να συζητήσουμε το ματς με τον ΠΑΟΚ γιατί έχω ορισμένες αμφιβολίες.

Ο νεαρός ήρθε στην ομάδα για να συμπληρώσει τις ακαδημίες. Χρειαζόμαστε τέτοιους παίκτς που να βγαίνουν από τις ακαδημίες με προοπτικές τα επόμενα χρόνια να αγωνίζονται στην πρώτη ομάδα.
Image

-Σκέφτομαι να μην κατεβάσω πάλι δύο αμυντικά χαφ γιατί βλεπω ότι η ομάδα επιθετικά είναι περιορισμένη.
-Συμφωνώ Χενκ, όμως μην ξεχνάς ότι τώρα θα έχουμε και τον Πέτσο και τον Κυριακίδη οπότε πιστεύω πως θα έχουμε περισσότερο αμυντικό βάθος.
-Ωραία σκέφτομαι να κατεβάσω έναν αμυντικό χαφ αλλά προσοχή δε θα παίξουμε πολύ επιθετικά γιατί θα το πληρώσουμε. Θα παίξουμε ένα μάλλον ισσοροπημένο σύστημα.
-Οκ, όπως νομίζεις κόουτς!

Image


Image

ΝΑΙ!! Τι αποτέλεσμα ήταν αυτό; Με δύο γκολ από κόρνερ μέσα τρία λεπτά (86'-89') από τον Παπασταθόπουλο πήραμε τη νίκη. Πανάξια νίκη η ομάδα πίεζε όλο το δεύτερο ημίχρονο αλλά το γκολ δεν ερχόταν. Τελικά στο 86' πήρε μπρος ο ΠΑΠΑ και με δύο γκολ από κόρνερ μας χάρισε τη νίκη!

Image
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια ξεκινησαμε! Ομως εχω μεγαλη περιεργεια να δω τι ετοιμαζουν οι Δωνης-Καραγεωργιου :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16070
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

Παπαγκολ! -gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παμε γερα!!!!
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Να σου δωσω μια ευχη ετρεξα και γω ενα σειβ με το προτζεκτ αυτο και μεχρι τον Ιανουαριο ο Παπουτσακης μου πουλησε Τζαβελα κ Βελλιο :cry: εχω ειχα την ομαδα 5η, μακαρι να μν στα κανει και σε σενα αυτα.
Τι να πω; Μακάρι να μην μου τα κάνει και εμένα αυτά. Τι μεταγραφές έκανες;
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο ξεκίνημα!

Οι Δώνης και Παπαγεωργίου θέλουν να βγάλουν από την μέση τον Τεν Κάτε για να μπουν αυτοί προπονητές;

Και μετά θα τσακωθούν μαζί τους για το ποιος θα γίνει προπονητής;

:D :D
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Inzaghi wrote:
andreas35 wrote:Να σου δωσω μια ευχη ετρεξα και γω ενα σειβ με το προτζεκτ αυτο και μεχρι τον Ιανουαριο ο Παπουτσακης μου πουλησε Τζαβελα κ Βελλιο :cry: εχω ειχα την ομαδα 5η, μακαρι να μν στα κανει και σε σενα αυτα.
Τι να πω; Μακάρι να μην μου τα κάνει και εμένα αυτά. Τι μεταγραφές έκανες;

Κυριακιδη και γω και Καπετανο και τον χειμωνα πηρα δανεικους Γεωργιου κ Αγκτζιδη απο Παοκ κ Αρη αντιστοιχα.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Ωραίο ξεκίνημα!

Οι Δώνης και Παπαγεωργίου θέλουν να βγάλουν από την μέση τον Τεν Κάτε για να μπουν αυτοί προπονητές;

Και μετά θα τσακωθούν μαζί τους για το ποιος θα γίνει προπονητής;

:D :D
:D Που να δεις τι θα γίνει μόλις μπει μες στη μέση και ο Μπέος. -foumarw
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η ομάδα ξεκίνησε ιδανικά
Delije7
Amateur
Amateur
Posts: 211
Joined: Sun Jul 26, 2009 5:47 pm
Football Manager της ομάδας: Afidnaikos F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: S.S. Lazio,Olympiakos F.C.
Status: Paolo di Canio "Il Grande Capitano"
Location: GW Ramos, Italy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Inzaghi wrote:
SiNgLe wrote:Ωραίο ξεκίνημα!

Οι Δώνης και Παπαγεωργίου θέλουν να βγάλουν από την μέση τον Τεν Κάτε για να μπουν αυτοί προπονητές;

Και μετά θα τσακωθούν μαζί τους για το ποιος θα γίνει προπονητής;

:D :D
:D Που να δεις τι θα γίνει μόλις μπει μες στη μέση και ο Μπέος. -foumarw

Ωραίος φιλαράκι! :) Περιμένω Αχιλλέα Μπέο πως και πως... -gioupi
SOLO LAZIO
I Tiffosi sono il cuore di calcio
Image
Image
Image
Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλο ξεκινημα και πολυ ωραιοι διαλογοι...
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολη καλη ιδεα φιλε για να δουμε που θα φτασεις!!
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Post Reply

Return to “Lost and found”