Απ'το μηδέν στο άπειρο...

Μισοτελειωμένες και εγκαταλελειμμένες απόπειρες
Post Reply
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ofiofiofi wrote:Συνέχεια δεν έχει ρε ΟΦΑΡΑ?!??!
Έχει, εχει... και μάλιστα σήμερα βράδυ :D
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11η Αγωνιστική | ΟΦΗ - Ξάνθη (Γήπεδο Θ.Βαρδινογιάννης)
Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας, πάμε για την νίκη που θα μας κρατήσει κοντά στις θέσεις της Ευρώπης. Κρατάμε την ίδια εντεκάδα που πήγε καλά στο προηγούμενο ματς, με μόνη αλλαγή στη θέση του τραυματία Todorov ο σκόρερ 2 τερμάτων στον προηγούμενο αγώνα Καμπάνταης.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Κρίμα! Σε ένα ματς που ο αντίπαλος ήταν μέτριος, δεν μπορέσαμε να πιάσουμε καλή απόδοση κι έτσι μείναμε στην ισοπαλία. Πέφτουμε στην 9η θέση, και αν και απογοητευμένος, προσπαθώ να κρατήσω το ηθικό της ομάδας ψηλά. Η αλήθεια είναι ότι διακρίνω καλά στοιχεία σε πολλούς από τους παίχτες μου, και πλέον πιστεύω ότι είμαι εγώ υπεύθυνος να τους "δέσω" όλους, και να έχει η ομάδα διάρκεια στην απόδοση της.
Επίσης, όσο άκομψο κι αν ακούγεται, καλύτερα που τραυματίστηκε ο Ατουμπά. Έτσι δεν θα μπορεί να γκρινιάξει που από τον επόμενο αγώνα θα είναι στην εξέδρα. Είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα. 11άδα μόνο όποιος αξίζει.

12η Αγωνιστική | Ολυμπιακός Βόλου - ΟΦΗ (Γήπεδο Θ.Βαρδινογιάννης)
Επόμενο ματς με τον Ολυμπιακό στον Βόλο. Εκτός έδρας δείχνουμε μεγάλη αστάθεια, αλλά παίζουμε με τον τελευταίο της βαθμολογίας και ίσως είναι η ώρα να αποδείξουμε ότι μπορούμε και εκτός νησιού.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Ακόμα μία φορά αποδειχτήκαμε κατώτεροι των περιστάσεων... Μέτριος ο Ολυμπιακός, μέτριοι όμως και εμείς, δίκαιη ισοπαλία σε ένα μοιρασμένο ματς. Καμπάνταης και Petrucci συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις και το σκοράρισμα των τελευταίων αγωνιστικών, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό. Τουλάχιστον γυρίσαμε ένα ματς που μέχρι το 80 έδειχνε χαμένο...
Εγώ συνεχίζω να πιστεύω στην ομάδα, ότι κι αν λέει ο τύπος!
Spoiler: show
Image

Off Topic:
Δυστυχώς το pc μου έχει αρχίσει να βαράει μπιέλες, και το photoshop σέρνεται (στην καλύτερη, αλλιώς κρασάρει...). Οπότε κατανόηση για την κακή ποιότητα των εικόνων...
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
yakamuki
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Jan 15, 2011 5:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε δύσκολα τα πράγματα.. Μάλλον η ομάδα περνάει την περίοδο του "πάιζω το π...ί μου".. αλλά θα το ξεπεράσει.. αρκεί να το κάνει γρήγορα γιατί αλλιώς δεν τα βλέπω καλα τα πράγματα.. Α, και πλακα στην πλάκα, αυτός ο Atouba μου φαίνεται ψηλοτραγικός.. :? :?
God forgives. I don't.
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yakamuki wrote:Α, και πλακα στην πλάκα, αυτός ο Atouba μου φαίνεται ψηλοτραγικός.. :? :?
Ναι το κ*$^παίδι! Με τα attributes που έχει στην Ελλάδα θα έπρεπε να κάνει πλάκα! Και είναι μακράν ο πιό αδιάφορος σε κάθε ματς! Και έχω και 4 παίχτες που λένε δεν μπορούν να συνεργαστούν μαζί του (Πίτσος, Κοκκινάκης, Καμπάνταης, Petrucci)!!!
Τον κόβω περίπτωση Govou, και αν δεν αρχίσει να παίζει ΑΜΕΣΑ θα έχουμε θέμα...

Όσο σκέφτομαι ότι τον παρακάλαγα 15 μέρες και του έδωσα συμβόλαιο που μπήκα μέσα με τα μπούνια, χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο!!! -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

διώξε τον χαλάει το κλίμα της ομάδας... ;-) θα μπούμε πλέι οφ μην τα ξαναλέμε :)
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xanthos_fantom wrote:
yakamuki wrote:Α, και πλακα στην πλάκα, αυτός ο Atouba μου φαίνεται ψηλοτραγικός.. :? :?
Ναι το κ*$^παίδι! Με τα attributes που έχει στην Ελλάδα θα έπρεπε να κάνει πλάκα! Και είναι μακράν ο πιό αδιάφορος σε κάθε ματς! Και έχω και 4 παίχτες που λένε δεν μπορούν να συνεργαστούν μαζί του (Πίτσος, Κοκκινάκης, Καμπάνταης, Petrucci)!!!
Τον κόβω περίπτωση Govou, και αν δεν αρχίσει να παίζει ΑΜΕΣΑ θα έχουμε θέμα...

Όσο σκέφτομαι ότι τον παρακάλαγα 15 μέρες και του έδωσα συμβόλαιο που μπήκα μέσα με τα μπούνια, χτυπάω το κεφάλι μου
στον τοίχο!!! -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh -toixosmesh
μεγαλη πατατα ο ατουμπα.. το ξερω απο προσωπικη εμπειρια :evil: αντε συνεχα γερα φιλε!! :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
tssks
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Dec 10, 2010 6:23 pm
Football Manager της ομάδας: ΠAOK, Cannes
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, ΑΙΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μη μας τα χαλάς τώρα με τις ισοπαλίες... :P
Άμα διώξεις τον Ατουμπα τι θα κάνεις; Έχεις κανέναν για εναλλακτική; :?
und der Haifisch der hat Tränen ~ und die laufen vom Gesicht ~ doch der Haifisch lebt im Wasser ~ so die Tränen sieht man nicht

Image Two-Headed Tales



caer está permitido, levantarse es obligatorio
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tssks wrote:Μη μας τα χαλάς τώρα με τις ισοπαλίες... :P
Άμα διώξεις τον Ατουμπα τι θα κάνεις; Έχεις κανέναν για εναλλακτική; :?
Και που τον έχω τι κατάλαβα? Με έχει βάλει μέσα στα λεφτά, μπάλα δεν παίζει και έχει τσακωθεί με τη μισή ομάδα...
Υπό αυτές τις συνθήκες Πίτσος και ξερό ψωμί!!!!
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
User avatar
Paok_4
Trialist
Trialist
Posts: 37
Joined: Sat Mar 12, 2011 5:12 pm
Football Manager της ομάδας: Ergotelis
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γαμάτη η ιστορία σου!!!
Με τις νίκες!!
nek.
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 657
Joined: Sat Nov 13, 2010 8:38 pm
Football Manager της ομάδας: Νapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Status: 5 ος λοχος δυναμη 5ος λοχος κολαση
Location: Κυψελη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μη κωλωνεις απο τα στραβα αποτελεσματα...για βαλτους λιγο τις φωνες.
Image
Spoiler: show
Image
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nek. wrote:μη κωλωνεις απο τα στραβα αποτελεσματα...για βαλτους λιγο τις φωνες.
Paok_4 wrote:Γαμάτη η ιστορία σου!!!
Με τις νίκες!!
Ευχαριστώ παίδες! Πιστεύω πραγματικά ότι η ομάδα θα στρώσει, ίσως μπερδεύτηκαν τα πράγματα επειδή άλλαξα το σύστημα στη μέση του πρωταθλήματος χωρίς να το έχω προπονήσει καθόλου πριν...
tssks wrote:Μη μας τα χαλάς τώρα με τις ισοπαλίες... :P
Άμα διώξεις τον Ατουμπα τι θα κάνεις; Έχεις κανέναν για εναλλακτική; :?
BlueAno wrote:μεγαλη πατατα ο ατουμπα.. το ξερω απο προσωπικη εμπειρια :evil: αντε συνεχα γερα φιλε!! :-)
GrKiller wrote:διώξε τον χαλάει το κλίμα της ομάδας... ;-) θα μπούμε πλέι οφ μην τα ξαναλέμε :)
yakamuki wrote:Φίλε δύσκολα τα πράγματα.. Μάλλον η ομάδα περνάει την περίοδο του "πάιζω το π...ί μου".. αλλά θα το ξεπεράσει.. αρκεί να το κάνει γρήγορα γιατί αλλιώς δεν τα βλέπω καλα τα πράγματα.. Α, και πλακα στην πλάκα, αυτός ο Atouba μου φαίνεται ψηλοτραγικός.. :? :?
Πραγματικά το θέμα με τον Atouba με πονοκεφαλιάζει... Από τη μία σκέφτομαι να του δώσω κι άλλες ευκαιρίες, αν παίξει θα ανεβάσει επίπεδο την ομάδα... Από την άλλη έχω πολλούς παίχτες που λένε δεν μπορούν να συνεργαστούν μαζί του... Χώρια που δείχνει αδιάφορος σε κάθε ματς. Και πέρνει και ένα σκασμό λεφτά ρε γμτ! Θα το σκεφτώ μέχρι τον Γενάρη, αλλά με βλέπω να τον στέλνω μια ώρα νωρίτερα...

Έρχεται συνέχεια με τα αγωνιστικά!
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
xanthos_fantom
Amateur
Amateur
Posts: 142
Joined: Wed Nov 24, 2004 9:31 am
Football Manager της ομάδας: Porto
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ, Gladbach, Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13η Αγωνιστική | Άρης - ΟΦΗ (Γήπεδο Κ.Βικελίδης)
Τελευταία μέρα του Νοεμβρίου ανεβαίνουμε στη Θεσ/νίκη για το παιχνίδι με τον Άρη. Οι απουσίες μας είναι αρκετές, και σε συνδιασμό με την κακή φόρμα στην οποία βρισκόμαστε με κάνουν να ανησυχώ. Παρ'όλα αυτά δεν αλλάζει κάτι από τους στόχους μας: καλή εμφάνιση και νίκη αν είναι δυνατό.
Το κυριότερο πρόβλημα είναι στη θέση του αριστερού μπακ, με τους Πίτσο και Ατουμπά τραυματίες, τον Μελισσά που μπορεί να παίξει τη θέση ανέτοιμο (θα είναι στον πάγκο) και αναγκαστικά θα παίξει ο Leonardo Ribeiro, κάτι που με φοβίζει ιδιαίτερα... Γενικότερα είναι παίχτης που συμπληρώνει την 11αδα στα οικογενειακά διπλά, και στην ήδη προβληματική άμυνά μας προσθέτει άγχος. Για να μην θυμηθώ την εντός έδρα 4άρα από τον ΠΑΣ την προηγούμενη φορά που αποφάσισα να τον χρησιμοποιήσω...
Spoiler: show
Image
Image
Image
Δεν έχω κουράγιο ούτε να τα ψάλω στους παίχτες... Δεν προσπάθησαν όσο θα έπρεπε, είχαμε και τις απουσίες, αλλά τα δικά μου λάθη δεν μπορώ να τα χωνέψω! Μπήκαμε πολύ επιθετικά θέλοντας να τους αιφνιδιάσουμε, αλλά μας γύρισε μπούμερανγκ. Αυτός ο Ribeiro δεν κάνει ούτε για Γ Εθνική, και ήδη μου τα ψάλουν για τη χρησιμοποίηση του! Τέτοια βλέπει ο Atouba κι άντε μετά να κατεβάσει τη μύτη και να παίξει μπάλα...
Spoiler: show
Image
14η Αγωνιστική | ΟΦΗ - Πανιώνιος (Γήπεδο Θ.Βαρδινογιάννης)
Μετά την ταπεινοτική ήττα από τον Άρη, πρέπει να μαζέψουμε τα κομμάτια μας και να βελτιωθούμε. Στην έδρα μας με τον Πανιώνιο, που βρίσκεται 2 θέσεις κάτω από εμάς, στην 11η. Η ψυχολογία των παιχτών βρίσκεται στον πάτο, και αυτό μόνο με νίκες μπορεί να αντιστραφεί.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Ακόμα μία κακή εμφάνιση, η ομάδα δείχνει να κάνει κοιλιά για τα καλά. Ο προβληματισμός μου είναι μεγάλος, πραγματικά δεν ξέρω πως μπορεί αυτό να αντιστραφεί άμεσα. Και το κακό είναι ότι βάσει της εικόνας των 2 ομάδων, μάλλον ευχαριστημένοι πρέπει να είμαστε με το x...
Είμαστε ακόμα στην 9η θέση, 7 βαθμούς από την πέμπτη που οδηγεί στα play off/
Hey,watch out...the phantom always strikes twice....
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυσκολα τα πραγματα κατι πρεπει να κανεις και γρηγορα...Να προλαβεις τα χειροτερα....
tssks
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Dec 10, 2010 6:23 pm
Football Manager της ομάδας: ΠAOK, Cannes
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, ΑΙΚ, Milan
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ε όχι και 5 από τον άρη ρε συ...ντροπή! -puppie
und der Haifisch der hat Tränen ~ und die laufen vom Gesicht ~ doch der Haifisch lebt im Wasser ~ so die Tränen sieht man nicht

Image Two-Headed Tales



caer está permitido, levantarse es obligatorio
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν πειράζει ρε θα ανεβεί η ομάδα. Και τότε δεν θα μας πιάνει κανείς ...
Post Reply

Return to “Lost and found”