Απορία σε σχέση με τα backgrounds ...

Backrounds, δυχτια, μπάλες και ότι άλλο γραφικό μπορεί να γίνει edit στο νέο FM2011!
Post Reply
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικά να με συγχωρήσετε αν ρωτάω κάτι που θα μπορούσα να βρω ... ψάχτηκα και δεν. Ομολογώ όμως πως είμαι άσχετος απο τετοια θέματα οποτε μπορεί και να ειχα βρει απάντηση και να μην κατάλαβα :oops:

Εχω βάλει τα backgrounds του Περικλη για Ελλάδα όπως και κάποια που βρηκα για διαφορα ευρωπαικα πρωταθληματα με τα γήπεδα (οχι σε ώρα αγώνα), νομιζω στο Sportitutsi (τα προτείνετε και στο link με τα βασικα για να αρχίσουμε το παιχνίδι)


Έχοντας αναλάβει τη Venezia (που σιγα μην είχε) , προσπαθησα να βρω τρόπο να της βάλω εγώ. Αφου το έψαξα οσο μπορουσα καταλαβα πως θέλω μια εικονα 1600 * 900, ονομασμενη με το id της ομάδας και το xml που να δινει την οδηγια (οπως δηλαδη εχουν τα υπόλοιπα που ηδη είχα). Πραγματι κατάφερα και το έφτιαξα (ναι βρηκα φωτό για venezia). Εκανα το ιδιο και για τη Boca.

Περιχαρής για το επιτευγμά μου, αποφάσισα να αλλάξω και κάποιες από αυτές που είχα εγκαταστήσει ήδη (πχ στη Ιταλια να αλλάξω τη Milan που της εχει αγωνα της Inter αυτό που έχω βάλει). Σκεφτηκα πως θα φτιαξω την εικόνα που θέλω, θα την ονομάσω με το id της Milan και θα αντικαταστήσω την εικόνα που ειχε ηδη. Τα εκανα όλα αυτά, όμως το παιχνιδι συνεχίζει να εμφανίζει την παλιά :shock: . Δοκιμαζω το ιδιο και για την ΑΕΚ (Sorry Περικλη, μπας και βγαλω ακρη το εκανα). Παλι τίποτα ... φορτώνει αυτή του Περικλή παρότι υποτίθεται την έχω κάνει replace. Δοκίμασα και με Juventus , τα ίδια. Μήπως αυτές που έχω κατεβάσει από το Net, οπως της κάνω Unzip τις βάζει και σε καμια αλλη διαδρομή και στην ουσία δεν μπορώ να τις πειράξω?

Κάθε βοηθεια είναι ευπρόσδεκτη :D
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Νομίζω οτι πρεπει στα preferences να μην είναι τικαρισμένο το Use Skin Cache και να ειναι τικαρισμένο το Reload skin on confirm ωστε οταν αλλάζεις καποια απο τα γραφικα να φαίνεται και η αλλαγη στο παιχνίδι.

Ελπιζω να είναι αυτο και να βοηθησα
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βρε συνφορουμιτη, δεν είμαι τόσο άσχετος :D . Ουτως η άλλως για να βλέπω όσα βλέπω θα το έχω κάνει αυτό :wink: Αυτο που υποθέτω είναι πως τα κρατάει και κάπου αλλου, αλλά δεν ξέρω

thx πάντως και μόνο που ασχολήθηκες :-D
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ειναι θεμα ασχετοσυνης - καμιά φορά ξεχναμε το προφανες.:wink:
Υπεθεσα οτι οι εικονες παραμενουν στο cache του παιχνιδιου γιαυτό στο είπα.
Post Reply

Return to “Backgrounds κ.α.”