Desperate Husbands

Ιστορίες ένα βήμα πριν από τη καταξίωση
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

stelmat wrote:Ρισπεκτ για αλλη μια φορα σε δικια σου ιστορια :wink:

Ανταποδίδω το Ρισπεκτ stelmat, για την αδιάκοπη παρουσία σου εδώ.
amd wrote:-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai

μας εμαθες να γραφουμε ιστοριες ακομα μια φορα
:snif:, ευχαριστώ

john neapoli wrote:κριμα ρε γαμωτ ηθελα κι αλλο - συνχαρητηρια γαματη ιστορια
Να 'σαι καλά john neapoli...

chelseafan wrote:Ωραίος ρε Αντώνη, για άλλη μια φορά βγάλαμε γούστα με Εθνική και όχι μόνο.
Θα μιλήσω σε σχέση με μένα.
Κάθε φορά που γυρνούσα από σχολείο είχα σταθερή πορεία: Σπαμοτόπικ--> Abalability--> Desperate Husbands
Φυσικά δεν υπήρχε update κάθε μέρα αλλά τις περισσότερες φορές.
Και εκεί βρίσκεται και η επιτυχία της ιστορίας, το να βλέπω update και με ενδιαφέρον να μεγιστοποιώ το παράθυρο για να κάνω scroll down να δω τι κατάφερες.
Περιμένουμε άλλη ιστορία με το νέο FM, αν και δε νομίζω να αντέξεις χωρίς ιστορία ως τότε. :D



Η αλήθεια είναι πως ήδη άρχισε να με τρώει για να ξεκινήσω μια ιστορία - εξπρές... :-D

zafpinto wrote:ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ για ακόμα μία φορά. -ypoklinomai

Να είσαι γερός & δυνατός και να μας χαρίζεις τέτοια διαμάντια.Να γελάμε,να κλαίμε(από τα γέλια),να σε αποθεώνουμε και,και,και...







*[quote="Tsakalaki"]Ένας λόγος – όχι δικαιολογία – είναι και το γεγονός ότι θέλω να ασχοληθώ ακόμα περισσότερο με την Abalability και ειδικά με την United

Καιρός ήταν γιατί διαλυόμαστε :D[/size][/quote]


Ευχαριστώ Ζαφ. Αυτό με τη United τι πράμα είναι; Το στρώνω σε ένα επίπεδο, χαλάει στο άλλο. Και έχω μερίδιο ευθύνης αν και θεωρώ οτι τα atts που έβαλαν τα παιδιά της City λόγω και του νεαρού της ηλικίας "έκατσαν" καλύτερα απο αυτά της Utd, αλλά θα τη βρω την άκρη...

Paul21(R) wrote:Τσακ, απλα ενα μεγαλο ευχαριστω και ενα απειρο respect για την (για αλλη μια φορα) μαγευτικη ιστορια που μας χαρισες -ypoklinomai
Καθε φορα νομιζω πως αγγιζεις την τελειοτητα στις ιστοριες σου, και καθε φορα με διαψευδεις με τα αριστουργηματα που μας προσφερεις :-D
ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!

Υ.Γ. Για μενα η ιστορια αφησε ενα μικρο κενο. Θα ηταν ενδιαφερον ο Τιμαλα να αναλαβει και την ΑΕΚ ωστε να εχει δουλεψει και στις 4 ομαδες που υποστηριζουν οι πρωταγωνιστες. Ετσι εκτος απο την φιλια τους και ολα αυτα θα ειχαν ενα ακομη κοινο σημειο : τον προπονητη της αγαπημενης τους Εθνικης Ελλαδας να εχει εργαστει σε ολες τις ομαδες της παρεας. Anyway, η ιστορια παραμενει Ε-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η ειτε ετσι ειτε αλλιως :-D

Paul21(R)...Ο Τιμάλα πήγε στον ΠΑΟΚ το '11, και μετά στον Άρη το '12. Το 13' ψάχτηκε να αναλάβει Παναθηναϊκό ή ΑΕΚ αλλα ούτε η μια ομάδα ούτε η άλλη απάντησαν θετικά στο declare που έκανα. Το 14' έμειναν χωρίς προπονητή ΑΕΚ και Παναθηναϊκός ταυτόχρονα. Δέχθηκα πρόταση από τον Παναθηναϊκό, έκανα "stall offer" και στο καπάκι που έκανε πρόταση και η ΑΕΚ αλλά ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε χρονικά...
SiNgLe wrote:Κρίμα ρε γαμώτο.
Την χάρηκα πάρα πολύ την ιστορία σου.
Μακράν η καλύτερη φέτος!
Αφού με έβλεπες πως καιγόμουν και σε ντόπαρα για να πάρεις τίτλο με την εθνική(ενώ ήξερα πως ήταν δύσκολα τα πράγματα).
Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά στο συγγραφικό σου ταλέντο και στην ικανότητα που έχεις ως manager/head coach.
Το απέδειξες περίτρανα και με την Εθνική, και με τον Π.Α.Ο.Κ. και με τον Άρη αλλά και με τον ΠΑΟ.
Μακάρι να την συνέχιζες και να την πήγαινες Premiership την ιστορία αλλά δεν πειράζει.
Περιμένουμε με αγωνία λογικά την επόμενη Τσάκαλε..

:snif:

Η αλήθεια, SiNgLe, είναι οτι η προοπτική να φτάσουμε τα 1000+1 ποστ και να πάμε την ιστορία στη Premiership ήταν κάτι που το σκέφτηκα και εγώ και το είχα ως κίνητρο αλλά αφού είδα οτι θα πρέπει να κάνω την ιστορία λάστιχο" το άφησα...


Sokinv wrote:Κριμα που σταματας...Αλλα αφου ετσι ηταν το πλανο στο μυαλο σου οκ....Πραγματικα απο τις καλυτερες ιστοριες στο fmgreece

και μόνο που μου λένε κάποια παιδιά οτι διαβάζω ιστορίες και μ' αρέσουν τόσο που θα ξεκινήσω και εγω μια, για μένα είναι μεγάλη η χαρά.

nek. wrote:Αφου δε ψηνωσουν πολυ,καλα εκανες και σταματησες...τη χαρηκες εσυ την ιστορια,τη χαρηκαμε και πολλοι αλλοι απο εδω.
Δεν εχω ξαναδιαβασει ιστορια με την εθνικη μας και μπορω να πω οτι ηταν κατι πραγματικα ενδιαφερον(δεν ηταν μονο η εθνικη,το ξερω, αλλα για μενα αυτο ηταν που με τραβηξε περισσοτερο).
Σιγουρα η καλυτερη ιστορια μεχρι στιγμης.
Κριμα που δε τελειωσε ετσι
Spoiler: show
Image


nek., ωραίο το γράφημα που έκανες, αλλά όπως έχει ερμηνεύσει και η Έφη Θώδη...Του γκου του μπιτρού...


DrGonzo wrote:Ωραίος Αντουάν.
Αν και το κεφάλαια με τον Άρη και τον ΠΑΟ δεν θα τα ''κατεβάσω'' να ξες. :D


Το ξέρεις, DrGonzo, αρέσεις μ' αυτά που λες, μα μη με πιστέψεις. Σ' αυτό το κόσμο του Desperate Husbands που έζησε ο Τιμάλα δεν υπήρχαν κανόνες, μόνο εξαιρέσεις.... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
The_Phenom
Rotation
Rotation
Posts: 1173
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα Tsak αν σου πώ ότι εδώ και 3-4 μέρες καθυστερώ τη δικιά μου ιστορία για να διαβάσω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη δική σου θα με πιστέψεις;; Μας "έφαγες" πολλές ώρες διαβάσματος, Παρασκευή άρχισα να την διαβάζω, σήμερα την τελείωσα... -ksilo ( :P )

Πολύ καλό σενάριο, ωραίοι διάλογοι, καλοδουλεμένη ιστορία Tsak δλδ!! -ypoklinomai
Image
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

ευχαριστούμε για την παρέα που μας κράτησες και για τις στιγμές γέλιου :-)
περιμένουμε την επόμενη -gioupi
:liverpool:
User avatar
mastoras_3
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5259
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:57 pm
Football Manager της ομάδας: Aris Salonika
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gongrats ρε συ Αντώνη. Ωραία ιστορία.

Περιμένουμε την επόμενη τώρα. :P
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1481
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικα και τα δικα μου συγχαρητηρια για μια απ' τις καλυτερες ιστοριες.
Ας ποσταρουν αλλοι 20 (εστω και σπαμ) να την παμε την ιστορια Premiership!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστούμε Τσακ για μια ακόμη υπέροχη ιστορία.

Αναμένουμε νέα ιστορία τώρα, σε κάποιο καμμένο πρωτάθλημα ...
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Sovjohn
Trialist
Trialist
Posts: 65
Joined: Thu Nov 08, 2007 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: I don't play FM anymore. I read stories!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά χρειάζεται ένα rule το phpbb...

When new thread is created with Author: Tsakalaki in forum: Ιστορίες, auto-move to Premiership.

Αφού οι ιστορίες σου πάντα εκεί είναι, ή θα έπρεπε να είναι, τι το κουράζουμε? :D

Τα θερμά μου συγχαρητήρια για μια ακόμα ιστορία-θρύλο. Στο '11 σου μένουν μήνες για άλλη μία "express".

Και το '12 έχουμε το "Φτάνει να γυρίσεις: The return", οπότε κοιμάμαι ήδη ήσυχος! 8)
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κριμα που τελειωσε αλλα ετσι παει καποια στιγμη 8α τελειωνε :?
μπραβο για το σεναριο
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

ένας θρύλος πήγε για ύπνο.... σαν το Μαρμαρωμένο Βασιλιά να ξαποστάσει...
και μεις θα μάθουμε να λέμε αυτό που λέει ο λαός... ο πετρωμένος Τσάκαλος θα μείνει πάντα ζωντανός....



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=beC8yjc1 ... re=related[/youtube]


(Αν και δεν συμμετείχα στα πόστ, σε διάβαζα ανελιπώς Αντώνη... θα μου λείψεις, ειδικά τώρα που σχεδόν δεν παίζω λόγω χρόνου...)
Hippocratis
National Manager
National Manager
Posts: 8709
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:43 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός, AS Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Real Madrid
facebook προφίλ: hippocratis.katsikis
twitter: HippocratisK
Status: Δουλεύει...
Location: Μαρκόπουλο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντώνη ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα.

Είμαι αδικαιολόγητος που έλειψα τόσο καιρό αλλά άργησα να πάρω είδηση την ιστορία.
Την διάβασα μέσα σε 3 μέρες απολαμβάνοντας κάθε διάλογο και φυσικά το μαγικό σου ραβδάκι που έσωνε τις ομάδες που αναλάμβανε.

Περιμένουμε νέα ιστορία αν και όποτε μπορέσεις. :wink:
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

The_Phenom wrote:Τώρα Tsak αν σου πώ ότι εδώ και 3-4 μέρες καθυστερώ τη δικιά μου ιστορία για να διαβάσω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη δική σου θα με πιστέψεις;; Μας "έφαγες" πολλές ώρες διαβάσματος, Παρασκευή άρχισα να την διαβάζω, σήμερα την τελείωσα... -ksilo ( :P )

Πολύ καλό σενάριο, ωραίοι διάλογοι, καλοδουλεμένη ιστορία Tsak δλδ!! -ypoklinomai
Εδώ και 3-4 μέρες που τη ξαναδιαβάζω, τη χάρηκα και εγω. Βέβαια την είδα με άλλη ματιά, άρχισα να σκέφτομαι διαφορετικό χειρισμό καταστάσεων κλπ...Ωραία ήταν...

tasosbin wrote:ευχαριστούμε για την παρέα που μας κράτησες και για τις στιγμές γέλιου :-)
περιμένουμε την επόμενη -gioupi
Εγώ σ' ευχαριστώ Τάσο για τη παρέα... :wink:
mastoras_3 wrote:Gongrats ρε συ Αντώνη. Ωραία ιστορία.

Περιμένουμε την επόμενη τώρα. :P

και εγω τη περιμένω...

bjbill wrote:Φυσικα και τα δικα μου συγχαρητηρια για μια απ' τις καλυτερες ιστοριες.
Ας ποσταρουν αλλοι 20 (εστω και σπαμ) να την παμε την ιστορια Premiership!

Θα πάμε Premiership, στο υπόσχομαι, και χωρίς σπαμ 8)

Jordi_7 wrote:Ευχαριστούμε Τσακ για μια ακόμη υπέροχη ιστορία.

Αναμένουμε νέα ιστορία τώρα, σε κάποιο καμμένο πρωτάθλημα ...

και η δικιά μου πρώτη σκέψη για καμένο πρωτάθλημα ήταν...Έτσι, να παίξω για να παίξω, αλλά ακόμα δεν έχω βρει μια ιδέα που να μου κάνει κλικ...

Sovjohn wrote:Βασικά χρειάζεται ένα rule το phpbb...

When new thread is created with Author: Tsakalaki in forum: Ιστορίες, auto-move to Premiership.

Αφού οι ιστορίες σου πάντα εκεί είναι, ή θα έπρεπε να είναι, τι το κουράζουμε? :D

Τα θερμά μου συγχαρητήρια για μια ακόμα ιστορία-θρύλο. Στο '11 σου μένουν μήνες για άλλη μία "express".

Και το '12 έχουμε το "Φτάνει να γυρίσεις: The return", οπότε κοιμάμαι ήδη ήσυχος! 8)
Και εγω το εχω σκεφτεί να έρθει πίσω ο Θοδωρής αλλα δύσκολο το κόβω. Θα δείξει όμως...

VIOLA wrote:κριμα που τελειωσε αλλα ετσι παει καποια στιγμη 8α τελειωνε :?
μπραβο για το σεναριο

Ευχαριστώ Βιόλα...

lilipouas wrote:ένας θρύλος πήγε για ύπνο.... σαν το Μαρμαρωμένο Βασιλιά να ξαποστάσει...
και μεις θα μάθουμε να λέμε αυτό που λέει ο λαός... ο πετρωμένος Τσάκαλος θα μείνει πάντα ζωντανός....



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=beC8yjc1 ... re=related[/youtube]


(Αν και δεν συμμετείχα στα πόστ, σε διάβαζα ανελιπώς Αντώνη... θα μου λείψεις, ειδικά τώρα που σχεδόν δεν παίζω λόγω χρόνου...)





Ναι 'σαι καλά ρε lilipouas.

Hippocratis wrote:Αντώνη ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα.

Είμαι αδικαιολόγητος που έλειψα τόσο καιρό αλλά άργησα να πάρω είδηση την ιστορία.
Την διάβασα μέσα σε 3 μέρες απολαμβάνοντας κάθε διάλογο και φυσικά το μαγικό σου ραβδάκι που έσωνε τις ομάδες που αναλάμβανε.

Περιμένουμε νέα ιστορία αν και όποτε μπορέσεις. :wink:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά στις ιστορίες όταν υπάρχουν άνθρωποι που γουστάρουν αυτό που γουστάρεις και εσύ. Το να γουστάρεις τη δικιά σου ιστορία, για μένα απο μόνο του φτάνει και περισσεύει. Φαντάσου δηλαδή να γουστάρουν και οι άλλοι...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτέλους τέλειωσες μια επαίσχυντη καριέρα ...
:D
Spoiler: show
Μπράβο φίλε!
Το έχεις , απλά το έχεις!
Αρχοντας των ιστοριών
Θα κλείσω με τα λόγια του αμδ
"Μας έμαθες να γράφουμε ιστορίες"
:)

Και καλή συνέχεια
Θα σε διαβάζουμε ότι και να γράφεις, σε όποια ομάδα κι αν είσαι, σε ότι θέση κι αν τερματίζεις
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Image

The story so far

Spoiler: show
Πέτρος (υπάλληλος σε τράπεζα) και Θάλεια (υπάλληλος σε εφορία), Αντώνης (δικηγόρος) και Ελένη (καθηγήτρια), Οράτιος (υπεύθυνος πωλήσεων σε μαγαζί) και Ειρήνη (υπάλληλος σε εταιρία δημοσκοπήσεων), Κωστής (διαφημιστής) και Σύλβια (διαφημίστρια).

Μια μεγάλη παρέα οκτώ ατόμων και τους δικούς τις νόμους και κανόνες. Οι άντρες θεωρούν οτι ο κόσμος γυρίζει γύρω από μια μπάλα, και οι γυναίκες ότι ο παράδεισος είναι ένα τεράστιο εμπορικό κέντρο, που έχει μόνιμα εκπτώσεις και δέχεται πληρωμές σε 198 άτοκες δόσεις. Πέτρος - Θάλεια και Αντώνης - Ελένη ήταν ήδη παντρεμένοι και στο κλαμπ μπήκαν πρόσφατα και οι υπόλοιποι της παρέας...

Ο Πέτρος είναι άρρωστο ΠΑΟΚσάκι, ο Αντώνης ΑΕκσάκι από κούνια, ο Οράτιος είναι φόλα Αρειανός και ο Κωστής είναι απλά Παναθηναϊκός. Οι τέσσερις τους τρελαίνονται για ποδόσφαιρο και οι γυναίκες τους τρελαίνονται που οι άντρες τους τρελαίνονται για ποδόσφαιρο αλλά το έχουν αποδεχθεί και αυτό διότι γι' αυτές το ποδόσφαιρο είναι λόγος συναντήσεών τους.

Μέσα σ' όλα και ο Τιμάλα Κασίμε. Αντικατέστησε τον Ότο Ρεχάγκελ στο τιμόνι της εθνικής και μέχρι στιγμής έχει καταφέρει να αφήσει το στίγμα του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Με ποιο τρόπο; Κατάφερε να οδηγήσει την εθνική Ελλάδος στο Euro 2012, με την Ελλάδα να γράφει τη τρίτη της συνεχόμενη παρουσία σε τελικά διοργάνωσης. Ενδιάμεσα εργάστηκε για δυο μήνες στον ΠΑΟΚ, τη σεζόν 2010 - 2011 (έξι αγωνιστικές), συμβάλλοντας στη παραμονή του Δικεφάλου στη κατηγορία, ενώ την επόμενη σεζόν ανέλαβε τον Άρη προς το φινάλε του πρώτου γύρου και από 14ο τον οδήγησε στη κατάκτηση του κυπέλλου και της πρώτης θέσης των play off που οδηγούν στα προκριματικά του Champions League.
Στα τελικά του Euro 2012, η Εθνική Ελλάδος αποκλείστηκε στη προημιτελική φάση, χάνοντας από (τη μετέπειτα πρωταθλήτρια) Ιταλία με σκορ 2-0. Στα δυο επόμενα χρόνια κατάφερε να φτάσει με την Εθνική ως τη τελική φάση του παγκοσμίου κυπέλλου, ενώ τη σεζόν 2013 - 2014 κατέκτησε τον δεύτερό του τίτλο σε συλλογικό επίπεδο, το κύπελλο Ελλάδος με τον Παναθηναϊκό.


Season 6, Season finale
An Alternative ending



Off Topic:
Τα νοκ άουτ παιχνίδια του παγκοσμίου κυπέλλου τα είχα παίξει όλα μαζί λίγο πριν τη πρωτοχρονιά, και παρ' όλα αυτά, η ιστορία εξελίχθηκες με πιο "αργούς" ρυθμούς.

Το άγχος που είχα τότε, έδωσε τη θέση του στην απορία, για το τι θα γινόταν αν τα ξανάπαιζα. Μπορείς να το πεις και "quit - load" αλλά δε το είδα έτσι, αφού δεν έκανα κανένα quit παρα μόνο έκανα load το auto save που υπήρχε και ξεκινούσε με τη νοκ άουτ φάση και το παιχνίδι με την Ν. Κορέα.


Χθες το βράδυ λοιπόν, είπα να αναβιώσω εκείνο το πραγματικά ωραίο βράδυ που είχα παίξει τους νοκ άουτ αγώνες. Και αυτό το βράδυ ήταν πιο γεμάτο, πιο γαμάτο, πιο πιο πιο...Αλλά όχι πιο "αληθινό" από το πρώτο.

Όσα γούστα και αν έβγαλα λόγω της έντασης των αγώνων, λόγω των αποτελεσμάτων, δεν ήταν το ίδιο διότι ένιωθα οτι παίζω πιο άνετος, πιο cool, καθώς δε παιζόταν ουσιαστικά τίποτα.

Έκανα δοκιμές, άλλαξα σύστημα, άλλαξα τρόπο ομιλίας στους παίκτες στην αρχή και στο ημίχρονο...Γενικά πέρασα ένα εξαιρετικό FMικό βράδυ.


Και αποφάσισα όχι μόνο να σας το παρουσιάσω αλλά και να σας το παραδώσω... Στο Spoiler θα βρείτε τη πορεία της Εθνικής Ελλάδος στα νοκ άουτ παιχνίδια του παγκοσμίου κυπέλλου 2014, που ουσιαστικά είναι η happy Ending έκδοση της ιστορίας έτσι όπως εξελίχθηκαν τα παιχνίδια, αλλά και το save με τη συγκεκριμένη εξέλιξη.
Spoiler: show

World Cup 2014 | Knock out Phase


Image



Απίστευτο, επικό, μαγικό απόγευμα...Μια εμφάνιση βγαλμένη από τα πιο τρελά μας όνειρα. Δεν του αφήσαμε να πάρουν ανάσα, με τη λόμπα του Χριστοδουλόπουλου στο 4-0 να δίνει πανηγυρικό χαρακτήρα σε μια νίκη - πρόκριση που σε κάνει να πετάς από χαρά και σε γεμίζει αυτοπεποίθηση. Δεν άλλαξα ούτε το 4-1-2-3 ενώ έκανα και ελάχιστες αλλαγές στην αρχική ενδεκάδα.


World Cup 2014 | Quarter Final


Image



Για 90 λεπτά στη τσίτα και στο φινάλε σφιγμένες γροθιές. Αυτό το "παίξε με πέντε πίσω" που μου είχε προτείνει ο Νεαπολίτης μου είχε μείνει καρφωμένο στο μυαλό. Και όμως, βγήκε. Σύστημα 5-3-2 και το παιχνίδι ξεκινά λες και το save θέλει να με κοροϊδέψει... Ο Βασιλακάκης κάνει το 1-0 στο 5'. Το παιχνίδι κυλάει με την ομάδα να στέκεται εξαιρετικά και ο έξτρα παίκτης στην άμυνα βοηθάει. Και βοήθησε βέβαια και ο τρελοCassano ο οποίος σε μια ανυποψίαστη φάση, κοντά στη σημαιάκι του κόρνερ, στην άμυνά μας, τράβηξε μια σε δικό μας παίκτη και αποβλήθηκε στο 50'...Η Ελλάδα, με συνταγή Euro 2004 στην άμυνα, έφτασε στα ημιτελικά.


World Cup 2014 | Quarter Final


Image


ΤΟ παιχνίδι....ΤΟ παιχνίδι....Διατήρησα το 5-3-2 με την Αργεντινή να παίζει 4-4-2 (ανοικτό ρόμβο) χωρίς τον Messi (δε ξέρω, δεν είδα αν ήταν τραυματίας για το παιχνίδι ή τραυματίστηκε νωρίτερα) με την άμυνά μας να τσακίζει κόκαλα και την Εθνική να βγάζει φάσεις! Ο τραυματισμός του Κυριάκου παπαδόπουλου ήταν πλήγμα, με τον Λουκά Βύντρα να καλύπτει επάξια το κενό του. Η Αργεντινή προηγείται με 1-0 με αυτογκολ. Σέντρα απο τα αριστερά, ο Τζόρβας βγαίνει πεσμένος και διώχνει πάνω στα πόδια του Σπυρόπουλου. Ισοφαρίσαμε με τον Σαμαρά και το παιχνίδι πήγε στη παράταση. Είχα κάνει και τις τρεις αλλαγές λόγω κούρασης των παικτών και η παράταση κυλούσε αργά και βασανιστικά στα μάτια μου. Δυο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες με τον Higuain με ένα συρτό σουτ έξω κοντά στη γραμμή της πεγάλης περιοχής να κάνει το 1-2 στο 114' και να μας σκοτώνει....




World Cup 2014 | 3rd place playoff


Image



Για τη Γαλλία η τρίτη θέση ήταν ίσως παρηγοριά, για μας ήταν μεγάλο θέμα. Οι Γάλλοι πριν καλά - καλά καταλάβουν οι ίδιοι τι γίνεται προηγήθηκαν 2-0 με γκολ από κόρνερ με το καλημέρα και πέναλτι που έκανε ο Μόρας λίγο αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξα σύστημα και από το 5-3-2 πέρασα στο γνωστό 4-1-2-3, με αποτέλεσμα να κάνουμε φάσεις αλλά το γκολ να μην έρθει ποτέ....



Image

Image


Στο τελικό, που τον παρακολούθησα, έγινε ματσάρα. Η Ισπανία προηγήθηκε, η Αργεντινή το πάλεψε και τελικά ισφάρισε. Έμεινε με 10 παίκτες και κράτησε το 1-1, με το παιχνίδι να πηγαίνει στη παράταση. Εκεί, και πάλι ο Higuain έδωσε τη νίκη και το τρόπαιο στους Αργεντινούς.


Για μένα, το συγκεκριμένο σενάριο θα ήταν το ιδανικό....Η Ελλάδα στους "4" του κόσμου, η Αργεντινή Παγκόσμια πρωταθλήτρια 2014. Αλλά είπαμε, αυτό ήταν το Alternative ending της ιστορίας.



Desperate Husbands, Alternatine Ending Download (July 2014, Gre-Ita-Esp)
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
wildcat21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 642
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Αγαπημένη Ομάδα: atromitos, Man utd , juve
Status: οταν πεσεις επιβαλλεται να ξανασηκωθεις!!
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μολις το κατεβασα!!!κυριως για εκπαιδευτικους λογους για να γινω καλυτερη στο φμ !! -diatakste
R.I.P Spyros Repanhs (1979-2010)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΠΑΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

The Show must go on!
The Show must go on!Yeah!
Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile, still, stays on!

Image
Image
Image
Image
Image
ANDREW1313
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Mon May 16, 2011 3:59 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξαναανεβαζεις το save γιατι δεν υπαρχει
Post Reply

Return to “Championship”