Τρελαμενος με το Τριφυλλι!

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα στο τομέα των ιστοριών
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

φιλε κανε κατι δν φαινονται τα κατω κατω στατσ των παιχτων.
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω ολους.
SiNgLe wrote:Πες μου μόνο πόσα save/load έκανες για να νικήσεις το Θρύλο; :P

Ο τρόπος παρουσίασης είναι ωραίος.


ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΜΩΡΗ ΣΕΛΤΙΚ!!! ΣΑΜΑΡΑ ΠΑΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ!!! :D
χαχα δεν χρειαζεται να κανω Save/load ;D Μια ομαδουλα της σειρας ειναι!
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επεισοδιο 6ο

Ολα ετοιμα λοιπον για το παιχνιδι πρωταθληματος με την παφο! Θεωρητικα η Ομονοια ειναι το φαβορι αλλα οι πρεμιερες παντα κρυβουν παγιδες. Αλλωστε περισσοτερο οι Πρασινοι ειχαν στο μυαλο τους το παιχνιδι στην σκωτια σε 3 μερες για τα Playoffs του Τσουλου. Ετσι η 11αδα με την οποια κατεβηκαν στο παιχνιδι ηταν αυτη:
Spoiler: show
Image
Αρκετα νεα προσωπα στην 11αδα αφου βλεπουμε τους νεοφερμενους Πεττιναρι αλλα και τον αλονσο. Τον κασεκε και τον εφραιμ στο πρωτο τους επισημο παιχνιδι,οπως και τους αβρααμ,ασπρογενους και λεανδρο για πρωτη φορα στην αρχικη 11αδα! Ακομη δοκιμαζεται το ισπανικο κεντρικο διδυμο με τον Pichu να αφηνει στον παγκο τον Καρυπιδη και να αγωνιζεται διπλα στον εμπειρο Μπουθον.Το αποτελεσμα δικαιο,δυσκολη νικη!

Image

Σκορερ και τον δυο τερματων ο 19χρονος ιταλος επιθετικος Στεφανο Πεττιναρι. Ονειρεμενο ντεπουτο. Οι οπαδοι της Ομονοιας εδειξαν οτι σκεφτονταν το παιχνιδι της σκωτιας αφου αρκετες ηταν οι φορες που φωναξαν συνθηματα οπως "ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΟΚΡΙΣΗ" αλλα και "ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ Σ'ΑΛΛΑΖΩ ΟΟΟ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΕΙΑ ΘΑ ΠΡΑΣΙΝΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΩΤΙΑ!"
Οι μερες περασαν και ολοι αφησαν την -επιτυχημενη- πρεμιερα απεναντι στην παφο και πανε στην σκωτια να αντιμετωπισουν την Σελτικ με ελπιδα να παρουν ενα αποτελεσμα το οποιο θα τους αφηνει περιθωρια να διεκδικισουν την προκριση μεσα στην Λευκωσια!
Spoiler: show
Η ενδεκαδα που επιλεχθηκε ηταν η καλυτερη δυνατη με αυτους να απαρτιζεται απο τους:
Αντωνης Γιωργαλλιδης,Γιουβαλ Σπουνγκιν,Χριστος Καρυπιδης,Ιαγκο Μπουθον,Ηλιας Χαραλαμπους,Μπρουνο Αγκουιαρ,Bodor,Σταθης Αλωνευτης,Δημητρης Χριστοφη,Στεφανο Πεττιναρι και Λομανα Λουα Λουα.

Image

Η Σελτικ πολυ καλυτερη στο παιχνιδι αλλα και η Ομονοια ειχε τα δικα της ξεσπασματα! Με 10 παικτες απο το 16 αφου ο Αγκουιαρ εκανε ενα φαουλ στο οποιο ισως η κοκκινη καρτα να ηταν "πολλη" και λιγο πιο πριν να εχεις μεινει πισω στο σκορ απο το γκολ-κεφαλια του Μαεστοροβιτς βρηκε τα ψυχικα αποθεματα η Ομονοια να αντιδραση και να ισοφαριση με πεναλτυ(το εκανε ο σκορερ των σκωτσεζων πανω στον λουα λουα) που προς εκπληξη ολων πηρε την μπαλα ο αποφασιστηκος Σπουνγκιν αφου ο Αγκουιαρ ηταν εκτος αγωνα. Το παιχνιδι στα ισα. Λιγο πριν το τελος ομως ο Mido εδωσε την -δικαιη- νικη στους Σκωτσεζους αφηνωντας ομως ανοιχτο το ενδεχομενο προκρισης για τους κυπριους στον επαναληπτικο.
Πως σας φανηκαν τα παιχνιδια? :-)
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παίζαμε με 10 και είχαμε ενα ισορροπημενο παιχνίδι
στο ΓΣΠ θα λιώσουν
Theodoros-13-
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Dec 29, 2010 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη επυτηχια φίλε!Πολή καλες μεταγραφές και το αποτελεσμα μα θελτικ επίσης!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σέλτικ Σέλτικ οεοεοε οεοεοε οεοεοε :P :P
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχα Παντα μαζι μου ο Single. Ευχαριστω παιδια. Η συνεχεια αυριο :wink: Το ματς με το αποεΡλ για το σουπερ καπ και το 2ο παιχνιδι στο γσπ με την σελτικ.. Αναμενεται στο ακουστικο :D
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επεισοδιο 7ο

Να που λοιπον εφτασε η ωρα για ενα μεγαλο ντερπυ. Ο προπονητης των πρασινων δηλωσε πιστη στους παιχτες του και πως θα καταφερναν να κερδισουν τον πρωτο τιτλο της σεζον απεναντι στον -μισητο- αιωνιο αντιπαλο αποε(ρ)λ. Παρεταξε την ομαδα του με καποιες αλλαγες στην ομαδα,οπως ο Λεαντρο στην θεση του Μποντορ και ο εφραιμ στην θεση του χριστοφη με τις 11αδες να σχηματιζονται ως εξης:
Spoiler: show
Image

Ο αποε(ρ)λ προσπαθησε με 2 αμυντικα χαφ να περιορισει τους γρηγορους επιθετικους της Ομονοιας.Ματαια ομως αφου ολα πηγαν στραφη αφου μωλις στο 1 λεπτο ο Λεανδρο με πραγματικο κεραυνο απο το υψος της περιοχης νικησε τον Ιοαννου γραφοντας το 1-0 για τους Πρασινους και εδωσε το εναυσμα για τρελλα πανυγηρια στην Θυρα 9 αλλα και στους υπολοιπους οπαδους της ομαδας. Οι γαλαζοκιτρινοι δεν μπορουσαν να αντιδρασουν εδειχναν χαμενοι στο παιχνιδι με αποτελεσμα στο 19' ο Λεανδρο με παρομοιοτυπο τροπο να γραψει το 2-0 και να δωσει πλεον γερο προβαδισμα για την Ομονοια η οποια φενοταν να μην ηταν διαθετημενη να χασει τον σημερινο αγωνα κατι το οποιο καταφερε αφου ηταν κυριαρχει σε ολο τον αγωνα και το σκορ θα μπορουσε να ηταν πολυ μεγαλυτερο.

Image

Αυτο ειχε ως αποτελεσμα το ΓΣΠ να συετε απο τις ιαχες των οπαδων της Ομονοιας.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=di0szi-o ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5SFZGCiN ... re=related[/youtube]
Στην Ομονοια ολοι ξεχασαν το παιχνιδι του σουπερ καπ και πλεον περιμενουν την Σελτικ για τον αγωνα-ζωης- στο ΓΣΠ! Ολοι πιστευουν στην προκριση της ομαδας αλλα ποτε δεν ξερεις απεναντι σε ενα δυσκολο αντιπαλο οπως η ομαδα της Σκωτιας. Για να δουμε τις 11αδες:
Spoiler: show
Image
Οπως βλεπουμε οι χριστοφη και μποντορ επεστρεψαν στην 11αδα ενω την θεση του τιμωριμενου Μπρουνο Αγκουιαρ πηρε ο Κων/ντινος Μακριδης.Σχεδον 23.000 οπαδοι των Πρασινων εκαναν το ΓΣΠ να μοιαζει με καζανι και αυτο περισσοτερο μετα το 17' αφου ο Σταθης Αλωνευτης μετα απο ατομικη ενεργεια και μπασιμο στην περιοχη εγραψε το 1-0 για την Κυπριακη ομαδα σκορ που την εστελνε στην επομενη φαση -στην φαση των ομιλων-,αυτο ομως δεν κρατησε για πολυ αφου ο Juarez στο 34' εκανε το 1-1 για την Σελτικ μουδιαζωντας καπως τους οπαδους των πρασινων οι οποιοι ομως συνηλθαν και εσπρωχναν την ομαδα τους προς την προκριση! Ετσι αφου η Ομονοια ηταν καλυτερη καταφερε στο 67' με τον Λομανα Λουα Λουα σε μια αντεπιθεση να σκοραρη και να στελει το παιχνιδι στην παραταση. Πλεον τα περιθωρια ειχαν στενεψει με τους παικτες κουρασμενους και ενω η Σελτικ εμεινε με 10 παιχτες λογο αποβολης του Hooper αφου μεσα σε 2(!) λεπτα καταφερε να δεχθει 2 κιτρινες καρτες,το οποιο ομως κρατησε μονο για 4' λεπτα αφου σε μια αντεπιθεση της Σελτικ ο Bodor(που πλεον αγωνιζοταν σταν αριστερος αμυντικος) εκανε την ανατροπη και το φαουλ για να δεχθει την κοκκινη καρτα σαν τελευταιος παιχτης. Και ενω ολα εδειχναν πως το παιχνιδι θα πηγαινε στην παραταση η εκτελεση κορνερ του Αλωνευτη στο 2ο δοκαρι για να ξεπεταχτει ο καταπληκτικος-για ακομα μια φορα- Μπουθον και να στειλει την μπαλα στα διχτυα κανοντας το 3-1 για τους Πρασινους και να τους στειλει στους ομιλους του Τσουλου αφου δεν υπηρχε χρονος για την σελτικ να αντιδραση. Δικαιο το αποτελεσμα.

Image

Image
Πως σας φανηκαν τα παιχνιδια παιδια? Single που εισαι φιλε?? (: (: :D
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτά φίλε Torres συμβαίνουν μόνο στο φμ όπως βλέπουμε 8)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0YAJuu3P ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hle5Keaa ... re=related[/youtube]

Αφού irl ο Θρύλος σας ξεσκίζει!!!! :wink:


+Bonus video στο spoiler :wink:
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπονους Βιντεο μπορω να σου βρω πολλα! Γιατι "Μη σταματας τις πιπ*ς πορτοκαλι ΛΑΓΕ!"
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπονους Βιντεο μπορω να σου βρω πολλα! Γιατι "Μη σταματας τις πιπ*ς πορτοκαλι ΛΑΓΕ!"
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Στην κυπρο αυτες οι 2 ομαδες ειναι οι αιωνιοι αντιπαλοι?
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι φιλε διαβασε λιγο την ιστορια των δυο ομαδων.

αποελ: http://en.wikipedia.org/wiki/APOEL_F.C.

Ομονοια: http://en.wikipedia.org/wiki/AC_Omonia
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπράβο για την πρόκριση στους ομίλους!
F.Torres
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 268
Joined: Tue Apr 01, 2008 3:28 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω παιδια! Παμε στην συνεχεια!

Επεισοδιο 8ο

Οι Τριφυλλοφοροι αναμεναν μια καλη κληρωση η οποια δεν τους χαμογελασε αλλα συναμα εκλεισαν και τον νεαρο επιθετικο Marko Livaja.
Spoiler: show
Image
Σιγουρα οχι η καλυτερη κληρωση.. Ρεαλ,Μαρσειγ και Γιουβε..

Το σκριν του Livaja:

Image
Και μεσα απο ολα αυτα ετοιμοι για το παιχνιδι πρωταθληματος με την Σαλαμινα. Οι 11αδες:
Spoiler: show
Image

Σοβαρη η απουσια του Λουα Λουα λογω τραυματισμου. Ο αντικαταστατης του ο Ιβαν Αλονσο.Το σκορ οπως διαμορφωθηκε:

Image
Πλεον το ντερπυ με το αποεΡλ ειναι στα σκαρια. Ακομη ενα ντερπυ, οι γαλαζοκιτρινοι θα θελουν να παρουν εκδικηση για το σουπερ καπ οπου ηττηθηκαν με 3-1. Θα τα καταφερουν ομως?? Για να δουμε τις 11αδες:
Spoiler: show
Image
Για ακομη μια φορα επιθετικο διδυμο ο Λουα Λουα με τον 19χρονο Στεφανο Πεττιναρι. Στα φτερα οι Αλωνευτης και Χριστοφη. Για τον αποεΡλ ο πιντο και ο χαραλαμπιδης στα φτερα με τον τρισκοφσκι στην επιθεση. Οι οπαδοι των δυο ομαδων πολυ εκδηλωτικοι ομως και παλι νωρις η Ομονοια εβαλε φωτια αφου ο Στεφανο Πεττιναρι εκανε το 1-0 στο 14' ομως σε μια αψυχολογητη του ενεργεια στο 17' αφησε την ομαδα με 10 παιχτες. Παρολα αυτα η Ομονοια δεν πτοηθηκε και καταφερε να παρει ακομη ενα ντερπυ με ΠΟΛΛΗ ευκολια. Φαινεται πως δεν υπαρχει αντιπαλος πλεον που μπορει να αντισταθει στο πρασινο θηριο.

Image


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Uhtu-pobr0A[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZGNy7Hy2 ... re=related[/youtube]
Μου το είπε η τσιγγάνα μου το είπε και ο γιατρός μπύρα και η ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ είναι ο λόγος για να ζω!!
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ..
Post Reply

Return to “Conference”