Ένας μαφιόζος στο Chesterfield

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα στο τομέα των ιστοριών
Post Reply
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιούνιος 2010 Λονδίνο σε ένα παλιό γυμναστήριο τέσσερα άτομα παίζουν πόκερ ένας από αυτούς ο John Sheridan, προπονητής της Chesterfield. Απέναντί του βρίσκεται ο Giovanni Corleone. Ο τρίτος της παρέας είναι ο Νιck the Greek, μικροαπατεώνας, μπορεί να σου βρεί ό,τι θελήσεις, από τηλέφωνα τελευταίας γενιάς και υπολογιστές μέχρι αυτόματα όπλα, ενώ ο τέταρτος είναι ο Harry Lonsdale, τοπικός μαφιόζος και ιδιοκτήτης εταιρείας ταινιών με "υπόθεση". Μέσα στο γημναστήριο δεν υπάρχουν μπράβοι, αυτοί βρίσκονται στην είσοδο και φροντίζουν να μην μπει κανένας ενοχλητικός μέσα, ούτε φυσικά και κάμερες για να επιβλέπουν μήπως κάποιος κλέβει, άλλωστε αυτό αποκλείεται. Πρέπει κάποιος να είναι υπερβολικά ηλίθιος ή να έχει τάσεις αυτοκτονίας για να προσπαθήσει να πεισει κορόιδο την οικογένεια Corleone.
Μετά από πολλούς γύρους και πολλές ανταλλαγές χρημάτων παίζεται ο τελευταίος γύρος για σήμερα. Ο Nick the Greek και ο Harry Lonsdale βλέπουν τα χαρτιά τους και με μίσως τα πετάνε λέγοντας πάσο. Ο Sheridan χαμογελάει και ανεβάσει στις 100,000 λίρες. Ο Corleone μετά από λίγη ώρα αποφασίζει να τα ανεβάσει στις 500,000, ποσό που ο Sheridan δεν έχει.
Ο dealer με άχρωμη φωνή λέει: "Κύριε Sheridan τα βλέπετε ή πρέπει να ανοιχτούν τα φύλλα"
Πριν καν μιλήσει ο Sheridan, o Corleone του λέει απότομα:

Sheridan πρέπει να στοιχηματίσεις άλλα 400,000
Μα δεν έχω τόσα χρήματα και το ξέρεις.
Θα σου δανείσω εγώ αλλά μετά από μια εβδομάδα θα τα θέλω πίσω, κατάλαβες;
Προτιμώ να ανοίξω τα φύλλα μου
Ειλικρινά δεν μου καίγεται καρφάκι για το τί θες ή τί δεν θες. Θα πάρεις τα χρήματα και σε μια εβδομάδα θα μου τα έχεις επιστρέψει, αλλιώς θα υποστείς τις συνέπειες

Ο Sheridan μη μπορώντας να κάνει κάτι δανείζεται τα χρήματα και οι δύο παίκτες ανοίγουν τα φύλλα τους

Ο Sheridan έχει:
Spoiler: show
Image
Καλό φύλλο, αλλά όχι τόσο καλό όσο του Corleone:
Spoiler: show
Image


Μια εβδομάδα αργότερα, ο John Sheridan βρίσκεται στο γραφείο του Michael Corleone, πατέρα του Giovanni και αρχηγού της φαμίλιας. Ξέρει τόσο αυτός όσο και ο Corleone ότι δεν έχει τα χρήματα και περιμένει τις συνέπειες.

ΜC: Ώστε κύριε Sheridan δεν έχετε τα απαραίτητα χρήματα σε ρευστό. Έχετε ωστόσο ένα πολύ ωραίο σπίτι στο Λονδίνο, ενώ ο γιος σας έχει μια παμπ επίσης στην πρωτεύουσα, η οποία κάνει και πολύ καλές δουλειές. Θα μπορούσατε να μου παραχωρήσετε αυτά τα δύο περιουσιακά στοιχεία και έτσι να εξοφλήσετε το χρέος σας. Φυσικά αν δεν δεχτείτε θα ρθείτε αντιμέτωπος με τις συνέπειες, που -πιστέψτε με- δεν είναι καθόλου ευχάριστες.
JS: Σας παρακαλώ μην το κάνετε αυτό. Ο γιος μου μόνο την παμπ έχει, ενώ στο σπίτι στο Λονδίνο μένει αυτός και η οικογένειά του. Αν θέλετε θα μπορούσα να σας πληρώσω σε δόσεις από όσα βγάζω ως προπονητής. Τί λέτε;
ΜC: Επειδή με βρίσκετε σε καλή μέρα και τα χρήματα τα χρωστάτε στον γιο μου θα αφήσω τον ίδιο να αποφασίσει αν δέχεται τους όρους ή αν θα προτείνει κάποιον διαφορετικό τρόπο πληρωμής.
GC: Το όνειρό μου ήταν πάντα να γίνω προπονητής ποδοσφαιρου και η θέση σας δε θα με άφηνε ασυγκίνητο. Έτσι λοιπόν εσείς θα παραιτηθείτε από την θέση σας στην Chesterfield και εγώ θα φροντίσω να είμαι ο αντικαταστάτης σας.

Έτσι λοιπόν αφου οι δύο άντρες συμφωνήσαν, ο Giovanni Corleone πήρε την θέση του προπονητή στην Chesterfield, oμάδα League 2.


H συνέχεια αύριο. Μείνετε συντονισμένοι.....


Off Topic:
Σόρρυ για το μεγάλο και κουραστικό ίσως ποστ. Η συνέχεια θα είναι πιο απλή και καθόλα σχεδόν ποδοσφαιρική.
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Καλή αρχη
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλη αρχη φιλε!
Περιμενουμε την συνεχεια!
Ωραια επιλογη ομαδας.
User avatar
gogos_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6469
Joined: Thu Jul 02, 2009 11:09 am
Status: χωριάτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη.
Στηριζουμε Τσεστερφιλντ γιατι σε καιρους αφραγκιας μας προμηθευε τα ομωνυμα τσιγαρα. :D
Spoiler: show
Nik_33 wrote:Ο gogos ο Αλ Καπόνε -rofl
matthew21 wrote:Γεια σου ρε gogos corleone!!
"Director of Football and Responsibilities": All you need to know
Bayer 04 Leverkusen Analysis Football Manager 2015

Μάριο Γκόμεζ ο ένας ο μέγιστος ο παντοτινός.-
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γουσταρω ιστορίες στα μικρά πρωταθλήματα!
VAMOS :D
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από εμένα
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε και απο εμενα !!!
Rest in Pace MARIO !!!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλη αρχη φιλε!!!
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας. Η συνέχεια θα αργίζει λίγο γιατί χάλασε το ρούτερ του επιτραπέζιου pc και θα μου φέρουν καινούριο την Δευτέρα ή την Τρίτη
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τώρα η συνέχεια....

Πριν περάσουμε στα σκρίνσοτ των παικτών που αποκτήθηκαν χρειάζεται να διευκρινήσω ότι η ομάδα αποτελούντατ κατα κύριο λόγο από πολύ άμπαλους παίκτες οι οποίοι δεν αρκούσαν για την άνοδο της ομάδας. Για τον λόγο αυτό έφυγαν για άλλες ομάδες ή αποδεσμεύτηκαν οι περισσότεροι παίκτες του ρόστερ.

Οι παίκτες που αποκτήθηκαν μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος με χρονολογική σειρά:

Lionel Zoko ST 6K from CO Les Ulis:
Image
Θα δίνει ανάσες στους βασικούς επιθετικούς.

Daniele Conti AMC/ST και άλλα πολλά free transfer:
Image
Κατα πάσα πιθανότητα βασικός.

Marco Pecorari DC free transfer:
Image
Έμπειρος παίκτης με πολλές συμετοχές στη Serie B. Βασικός για φέτος τουλάχιστον.

Richard Hastings DLC free transfer:
Image
Επίσης έμπειρος παίκτης με μακρά παρουσία στην Premier Σκωτίας. Θα κάνει rotation στον βασικό αριστερό μπακ.

Giorgio La Vista AMR free transfer:
Image
Δεν μπόρεσα να βρω καλύτερο δεξί εξτρέμ. Βασικός.

Ivan Piccoli AML free transfer:
Image
Για την κατηγορία είναι αρκετά καλός και στα φιλικά έδειξε καλό πρόσωπο. Επίσης βασικός.

Chris James MC free transfer:
Image
Για την κατηγορία είναι πολύ καλός. Θα είναι ο επιθετικογενής μέσος της ομάδας.

Lukas Dosek DR free transfer:
Image
Πιστεύω ότι και αυτός είναι εξαιρετικός παίκτης για την κατηγορία και θα βοηθήσει πολύ στην άμυνα. Βασικότατος.

Alexis Gharibian DC 12Κ from Saint Raphael :
Image
Ο παίκτης αποτελεί δοκιμασμένη λύση και αν αποδώσει όπως και στο προγούμενο save που τον είχα θα τρώμε γκολ μόνο με αίτηση.

Alex McCarthy GK Loan from Reading:
Image
Χρειαζόμασταν σίγουρα έναν τερματογύλακα και μιας και δεν έβρισκα ελύθερο και καλό τερματά κατέληξα στη λύση του δανεισμού το 20χρονου. Προορίζεται για βασικός.

Brian Kerr MC free transfer:
Image
Με μεγάλη εμπειρία απο το Σκωτσέζικο πρωτάθλημα μας έρχεται αυτός ο παίκτης, που όμως άρχισε την καριέρα του στην Newcastle. Πιστεύω ότι θα αποτελέσει εξαιρετική μεταγραφή και φυσικά προορίζεται για βασικός.

Joe Bennett DL loan from Middlesbrough:
Image
Αρχικά έψαχνα για κάπιον που θα έδινε ανάσες στον Hastings και κατέληξα στον εν λόγω παίκτη. Ο βόηθός μου πάντως τον έχει για καλύτερο του Καναδού και έτσι στα πρώτα παιχνίδια θα παίξει ως βασικός και αν ανταποκριθεί καλά θα παραμείνει.

Steve Tully DR free from Exeter:
Image
Αποκτήθηκε για να δείνει ανάσες στον Dosek.

Jimmy DL free from Montenaros:
Image
Θα αποτελέσει δευτεροτρίτη επιλογή στα αρισερά της άμυνας.



Τα φιλικά που δώσαμε:
Image
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Zoko -ypoklinomai -ypoklinomai
πολύ καλές μετεγγραφές
στόχος η άνοδος?
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε γερα.
Πολυ ωραιες μεταγραφες!!
Περιμενουμε συνεχεια!
Στοχος φυσικα και ειναι η ανοδος.
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλες μεταγραφες!!! παμε για δυνατη συνεχεια!!!
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
GIANNIS511
Backup
Backup
Posts: 897
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7/8/2010: npower league 2:
Fixture 1: Gillingham vs Chesterfield:
Image
Ξεκινήσαμε το παιχνίδι υπερβολικά χαλαροί με αποτέλεσμα να βρεθούμε πίσω στο σκορ με 2-0. Ευτυχώς μετά το 20' ξυπνήσαμε και καταφέραμε να πάρουμε το Χ.


10/8/2010: League Cup:
1st Round: Chesterfield vs Middlesbrough:
Image
Για να πω την αλήθεια η ήττα με χαροποιεί, καθώς από τη μία δεν επιβαρύνεται περεταίρω το πρόγραμμά μας και από την άλλη πολλοί θεωρητικά αναπληρωματικοί τα πήγαν αρκετά καλά.


12/8/2012: Η Chesterfield F.C. ανακοινώνει την απόκτηση του 33χρονου Ιταλού σέντερ μπακ Alessandro Garboni για τα επόμενα 2 χρόνια.
Image

Και έτσι οι μεταγραφές της καλοκαιρινής περιόδου διαμορφώθηκαν ως εξής:
Image



14/8/2010: npower league 2:
Fixture 2: Chesterfield vs Crewe:
Image
Αν και καλύτεροι είμασταν τρομερά άστοχοι με αποτέλσμα να φέρουμε ακόμα μια ισοπαλία.


21/8/2010: npower league 2:
Fixture 3: Accrington vs Chesterfield:
Image
Και η πρώτη νίκη μας για φέτος ήρθε μακριά από την έδρα μας. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, αλλά η ευστοχία του Davies μας χάρισε την νίκη. Στο τέλος πιεστήκαμε αρκετά, αλλά καταφέραμε να μη δεχτούμε δεύτερο γκολ.


28/8/2010: npower league 2:
Fixture 4: Chesterfield vs Rotherham:
Image
Είμασταν καλύτεροι της Rotherham και δίκαια πιστεύω πήραμε τους 3 βαθμούς της νίκης.


31/8/2010: Johnstone's Paint Trophy North:
1st Round: Chesterfield vs Burton:
Image
Γκολ και θέαμα σήμερα στο B2Net Stadium. Ειδικά στο ρπώτο ημίχρονο είμασταν καταιγιστικοί, ενώ η Burton εκτός από το δοκάρι δεν έκανε καμιά αξιόλογη φάση.


4/9/2010: npower League 2:
Fixture 5: Morecambe vs Chesterfield:
Image
Το σκορ μας αδικεί, καθώς θα μπορούσε κάλιστα να είναι 2 ή 3-0, αλλά σημασία έχουν οι τρεις βαθμοί.



Η βαθμολογία:
Image
Post Reply

Return to “Conference”