Die Rothosen!

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα στο τομέα των ιστοριών
Post Reply
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διαβάστε πρώτα εδώ
Spoiler: show
Ονομάζομαι Δημήτρης και αυτή είναι η πρώτη μου προσπάθεια στο τομέα των ιστοριών! Οπότε όπως καταλαβαίνετε, θα ζητούσα σε λογικό βαθμό την επιείκια σας φίλοι μου! Δεν υπόσχομαι πως θα είναι ιστορία σαιξπηρικών προδιαγραφών ή οτι σε περιεχόμενο θα χτυπάει στα ίσια ιστορίες άλλων φίλων με μεγάλη εμπειρία. Το μόνο που υπόσχομαι είναι πως θα βάλω όλο μου το μεράκι και την αγάπη για το μανατζερ για όσους θα μπουν στην διαδικασία να με παρακολουθήσουν έστω στο ελάχιστο! Stay tuned!
:D


Αγαπητό ημερολόγιο,

Επιτέλους η ζωή μου αποκτά και πάλι έντονο ενδιαφέρον! Ύστερα από την καταστροφική ρίξη χιαστών που μου στέρησε το όνειρο για μια ένδοξη ποδοσφαιρική καριέρα βυθίστηκα στον εαυτό μου...Η αγάπη μου για το ποδόσφαιρο δεν έχει μειωθεί ούτε στο ελάχιστο οπότε ο μόνος τρόπος να είμαι κοντά στο άθλημα ήταν η προπονητική...Μετά από κάποιες μικρές επιτυχίες σε μικρές κατηγορίες πρωταθλημάτων, ήρθε η ώρα για το μεγάλο άλμα...
Βρίσκομαι στην Βόρεια Γερμανία και το καλοκαίρι εδώ παρουσιάζει τις γνωστές θερμοκρασίες για την περιοχή. Αμβούργο. Μια πόλη που διαθέτει το μεγαλύτερο λιμάνι της χώρας και ένα εκ των μεγαλυτέρων σε όλη την Ευρώπη! Η ζωή εδώ είναι έντονη...Έντονα ζουν και οι πολίτες το ποδόσφαιρο! Δύο είναι οι ομάδες εδώ, Ηamburger SV και FC St. Pauli.. Και το μίσος μεγάλο..Όχι όμως όσο με τους γείτονες τους στην Βρέμη, όπου υπάρχει η SV Werder Bremen! Ο ενθουσιασμός μου για τον ερχομό μου εδώ δεν κρύβεται...Έχω ένα μόνιμο χαμόγελο και ο κόσμος που με βλέπει σίγουρα θα με περνά για απροσάρμοστο! Έχω δύο ώρες στην διάθεση μου να δω λίγο την πόλη μέχρι να πάω στα γραφεία της ομάδας...Ανυπομονώ!!




Μετά από 5 ώρες

Αγαπητό ημερολόγιο,

Η συνάντηση με τον πρόεδρο της ομάδας ολοκληρώθηκε! Ο πρόεδρος είναι νέος στην ομάδα και επιθυμεί να φέρει έναν αέρα ανανέωσης και να δώσει και πάλι χαρά στους φιλάθλους της, που βρίσκονται ασταμάτητα στο πλευρό της! Ακόμα και όταν έβαζα την υπογραφή μου στο 2ετές συμβόλαιο έτρεμα ολόκληρος..Ο πρόεδρος Carl-Edgar Jarchow με διαβεβαίωσε οτι έχω πλέον την απόλυτη στήριξη του...Αύριο θα έχω την πρώτη γνωριμία με τους νέους παίχτες μου...Παίχτες στρατιώτες της ομάδας που πονούν την φανέλα και αναμεσά τους ο μοναδικός Ruud van Nistelrooy, ο Υπτάμενος Ολλανδός!
ΗAMBURGER SV...!!!
Image
Oμάδα θρύλος...Αισθάνομαι ήδη οπαδός της..! Έχουμε να καμαρώνουμε οτι δεν έχουμε πέσει ποτέ σε χαμηλότερη κατηγορία και θεωρούμαστε ως μια από τις παραδοσιακά μεγάλες δυνάμεις του γερμανικού ποδοσφαίρου με διαρκείς συμμετοχές στα ευρωπαικά κύπελλα..!! Τι καλύτερο; Τώρα, μόνο η διακρίσεις μένουν οι οποίες με σκληρή δουλειά θα έρθουν! Φέτος δυστυχώς δεν συμμετέχουμε σε κάποια ευρωπαική διοργάνωση...Η ομάδα πληρώνει τα περσινά λάθη της..
Στο laptop μου έχω ήδη όλα τα απαραίτητα έγγραφα για να ξεκινήσω την δουλειά μου...
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρκετα καλη επιλογη το Αμβουργο.Μπορει το βημα παραπανω απο την πρωτη χρονια.Περιμενουμε συνεχεια , καλοσηρθες στο φορουμ επισης φιλε μου! -gioupi
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη :-)
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

antonisionikos wrote:Αρκετα καλη επιλογη το Αμβουργο.Μπορει το βημα παραπανω απο την πρωτη χρονια.Περιμενουμε συνεχεια , καλοσηρθες στο φορουμ επισης φιλε μου! -gioupi
ευχαριστώ για το καλωσόρισμα φίλε μου! είναι από τις ομάδες που παρακολουθώ χρόνια ως φίλαθλος μαζί με την μίλαν οπότε την εμπιστεύομαι και κάθε χρόνο ως επιλογήστο μανατζερ..! οντως ειναι απο τις ομαδες που μπορουν να κανουν την διαφορα στην μπουντεσλιγκα υπαρχουν ομως καποια ''αλλα'' που θα τα παρουσιασω απο την ιστορια μου! υπόσχομαι μεταγραφικές εκπλήξεις! ειπαμε αλλωστε ο προεδρος επιθυμει αερα ανανεωσης!! (:
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kokkinos wrote:Καλη αρχη :-)
σε ευχαριστω φιλε !! :-D
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή και από εμένα
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zagormilanfan wrote:
antonisionikos wrote:Αρκετα καλη επιλογη το Αμβουργο.Μπορει το βημα παραπανω απο την πρωτη χρονια.Περιμενουμε συνεχεια , καλοσηρθες στο φορουμ επισης φιλε μου! -gioupi
ευχαριστώ για το καλωσόρισμα φίλε μου! είναι από τις ομάδες που παρακολουθώ χρόνια ως φίλαθλος μαζί με την μίλαν οπότε την εμπιστεύομαι και κάθε χρόνο ως επιλογήστο μανατζερ..! οντως ειναι απο τις ομαδες που μπορουν να κανουν την διαφορα στην μπουντεσλιγκα υπαρχουν ομως καποια ''αλλα'' που θα τα παρουσιασω απο την ιστορια μου! υπόσχομαι μεταγραφικές εκπλήξεις! ειπαμε αλλωστε ο προεδρος επιθυμει αερα ανανεωσης!! (:
Μπορεις να κανεις edit το ποστ σου ωστε να μην κανεις δυο συνεχομενα!!

Επισης , εγω που πρωτη σεζον εκανα νταμπλ με Σαλκε στην ιστορια μου την αλλη και τελικα στο 2015 ειχα 3 τρεμπλ μπορω να σε συμβουλεψω για ενα πραγμα στη μπουντεσλιγκα.

Ταχυτητα-Δυναμη.
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Συνέχεια...

Το ρόστερ μας με μια πρωτη ματιά είναι καλό, όμως όχι για τον πρωταθλητισμό που επιδιώκουμε και που αξίζουμε ως σύλλογος! Ας μην κρυβόμαστε, έχουμε κενά και δεν είναι λίγα..Η άμυνας μας έχει ενα εξαιρετικό δίδυμο, τους Joris Mathijsen και Heiko Westermann. Διεθνείς και οι δύο και με μεγάλες ποδοσφαιρικές παραστάσεις..Μετά από αυτούς όμως; Το χάος...αντικαταστάτες σε περίπτωση τραυματισμών δεν υπαρχουν....όχι κάποιοι που να σταθουν στο ύψος των περιστάσεων...Ίσως υπάρξουν σημαντικές αλλαγές στο ρόστερ μας..αλλά σε αυτό θα καταλήξω μετά από τις πρώτες προπονήσεις μας...Μεταγραφές θα γίνουν είναι σίγουρο αυτό, ομως θα ηθελα οι περισσότερες να έχουν ολοκληρωθεί γύρω στα μέσα Ιουλίου ώστε να δέσει όσο το δυνατόν γρηγορότερα η ομάδα ως γκρούπ!

:arrow: Την επόμενη μέρα...

Αγαπητό ημερολόγιο,

Σήμερα έγινε η γνωριμία μου με τους νέους μου ποδοσφαιριστές και η πρώτη προπόνηση...Έπειτα παρουσιάστηκα επίσημα από τον σύλλογο στο Τύπο...! Επίσης έγινε γνωστό και το budget που θα έχω στην διάθεση μου...Αυτό δεν μπορώ να πω οτι με χαροποίησε...Πωλήσεις και περικοπές παντού ζητά ο πρόεδρος για αρχή και έπειτα αφού εξευρεθούν πόροι, θα προχωρήσουμε και στις πρώτες αποκτήσεις παικτών..

Image
Image
Image

Ας ρίξω μια ματιά πάλι στο ρόστερ μου...Έχω σαφή εντολή το συντομότερο να ξέρω ποίους θέλω στην ομάδα μου και ποίους όχι..!

Image
Image
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
elafra taxiarhia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 719
Joined: Sat Jun 05, 2010 7:08 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli I RENDIMENTI DEL SUD..
Αγαπημένη Ομάδα: Απολλων Σμυρνης
Status: Η ζα κοβεται μες στην Ιθακη ο Απολλων και το FM ομως πουθενα......
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε μου!!!!Η ομαδα που διαλεξες ειναι η συμπαθεια μου στη Γερμανια οποτε ειμαι φανατικος αναγνωστης σου -ksaplwstra -ksaplwstra
ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΑΓΙΚΗ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ....
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΩΤΟΜΠΕΙ?????
A ΕΘΝΙΚΗ ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.....
13 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΛΙ ΞΕΚΙΝΑ....
ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Image
Image
Image
Image
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

elafra taxiarhia wrote:Καλη αρχη φιλε μου!!!!Η ομαδα που διαλεξες ειναι η συμπαθεια μου στη Γερμανια οποτε ειμαι φανατικος αναγνωστης σου -ksaplwstra -ksaplwstra
ευχαριστω πολυ φιλε μου! χαιρομαι που υπαρχει και αλλος που αγαπα αυτην την ομαδα την οποια υποστηριζω απο εποχες sergej barbarez και emil mpenza! και φυσικα παιρνω φανελες της ΚΑΘΕ χρονο! :-P και αφου εισαι φανατικος αναγνωστης θα κανω οτι μπορω να μην σε απογοητευσω! -gioupi

@manolisionikos
φιλε μου την ωρα που μου εγραψες, ηδη συνεχιζα την ιστορια! θα το εχω υπ' οψιν μου αυτο για το edit ωστε να μην κουραζει και τους αναγνωστες! οσο για την δυναμικη του πρωταθληματος, η αληθεια ειναι πως εχει ανεβει εν συγκρισει με περσι και αυτο ειναι καλο και για την συνεχεια μου! :D
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8)


Προσωχη στην Borussia και την Leverkusen και το εχουμε σε λεω.Αντε να δουμε και τις μεταγραφες βεβαια. 8)
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:arrow: Ακολουθούν οι μεταγραφές που σίγουρα θα προκαλέσουν έκπληξη..:!:

1 μήνα μετά...

Αγαπητό ημερολόγιο,

Τα λόγια δεν είναι αρκετά για να περιγράψουν τον ενθουσιασμό μου για την ευκαιρία που μου παρουσιάστηκε τόσο νωρίς να αναλάβω μια ομάδα ευρωπαϊκών προδιαγραφών! Όλα πάνε καλά και έχουμε ολοκληρώσει όλες τις κινήσεις μας όπως ακριβώς ήθελα για να κάνω σωστά την δουλειά μου...Πουλήσαμε παίχτες που πλέον δεν είχαν να δώσουν το κάτι παραπάνω στην ομάδα με στόχο να βρούμε πόρους για να καλύψουμε τις τρύπες στο ρόστερ μας! Έτσι λοιπόν..

Image

Ήρθε και η ολοκλήρωση πλέον όλων μας των φιλικών και τώρα περιμένουμε την κλήρωση για του κύπελλο Γερμανίας!
Image


:arrow: 2 μέρες μετά
Η κλήρωση απόλυτα ευννοϊκή για μας και και περάσαμε άνετα στην επόμενη φάση του κυπέλλου με ένα άνετο 0-3..!
Image

:arrow: 7 μέρες μετά...

Ξεκινά το πρωτάθλημα επιτέλους...ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ νίκη...
ImageImageImage
Spoiler: show
Image
Mladen Petric και Ruud van Nistelooy έκαναν αυτό που έπρεπε...Μπράβο σε όλους αξίζαμε, αφού αυτό το ξεκίνημα!
:arrow: 2η αγωνιστική
ImageImageImage
Spoiler: show
Image
Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας...Ήμασταν το λιγότερο ΜΕΤΡΙΟΙ...Συνεχίζουμε όμως!

:arrow: 3η αγωνιστική

Το πρώτο μας derby είναι γεγονός...Ο πρόεδρος και φυσικά ο κόσμος ζητάνε ένα πράγμα...ΝΙΚΗ!! -ksilo
ImageImageImage
Spoiler: show
Image
Image
Η δυναμική μας από το κέντρο και μπροστά ήταν εμφανής...Ήμασταν καλύτεροι και κάναμε απλά το παιχνίδι μας. ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

:arrow: 4η αγωνιστική

ImageImageImage
Spoiler: show
Πρέπει να πω οτι κάπου εδώ έκανα μια μικρή γκάφα και ανάμεσα σε κάποιες φωτο που δεν χρειαζόμουν ήταν και εκείνη με το αποτέλεσμα του αγώνα..! Στον κάδο ανακύκλωσης δεν ειναι διότι τον άδειασα αμέσως μετά..Δεν θα ξαναγίνει όμως!! :oops: Όπως και να έχει, φέραμε 0-0
Η αστάθεια σε όλο της το μεγαλείο...Για να προσέχουμε!! -ksilo
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπορείς να ξαναβγάλεις φωτό αν πας μέσα από το παιχνίδι στους αγώνες της ομάδας και πατήσεις στο σκορ τυο αγώνα θα σου δείξει τα στατιστικά και αυτά που πρέπει να βγάλεις.Αρχίσαμε καλά.βέβαια κάναμε κάποιες γκέλες που δεν έπρεπε -ksilo αλλά δεν πειράζει πάμε αρκετά καλά,αρχή είναι ακόμα.
User avatar
geohard
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Thu Dec 25, 2008 12:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man.United
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο εμενα φιλε! οσο για το ξεκινημα ειναι καλο θα δεσει η ομαδα και θα τα πας πολυ καλυτερα
δεν εχεις χασει ακομα και αυτο εχει σημασια! καλη συνεχεια...
FM13
Η ιστορια μου: Mια πόλη μια ομάδα! (ΠΑΟΚ) (Liverpool F.C)
viewtopic.php?f=359&t=38267


FM11

Η ιστορια μου: The Voice Of The South Come On(Southampton F.C)
User avatar
zagormilanfan
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Mar 17, 2011 10:31 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Status: So be it..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω πολυ παιδια για την στηριξη! Η ομαδα δεν ειχε σταθεροτητα στα αποτελεσματα οπως ειδατε! Το καλο ως τωρα ειναι πως οι βασικοι επιθετικοι μας σκοραρουν αρκετα και στα συν τοποθετω και την καλη κυκλοφορια της μπαλας για μεγαλο διαστημα που εχουμε..! Κατι που πρεπει να βελτιωσουμε ειναι καποιες θεωρητικα ευκολες φασεις οπου τρωμε αστεια γκολ :x Δεν μασαμε ομως διοτι ειμαστε ΑΜΒΟΥΡΓΟ -foumarw
Στηρίζουμε Fantantonio Cassano..!
Post Reply

Return to “Conference”