μια ματια στο μελλον των επιθετικων σου

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν εχεις δει το fm μαθηματικα...;
Last edited by eliaska41 on Mon Aug 15, 2011 7:47 am, edited 1 time in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οχι από οτι φαίνεται.

Επομένως ολα καλα δεν χρειάζεσαι κατι αλλο.

Spam δεν είναι να βαζεις πράγματα στο σαητ σπαμ είναι να τα σκορπάς παντού.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω ελευθερο χρονο που τελειωνει στις 31 Αυγουστου και θα 'θελα να μαθω και αλλα για το παιχνιδι γι' αυτο τα πολλα post και θεματα. καθε μισο αστερι πρεπει να αντιστοιχει σε κατι απλα εμεις δεν το ξερουμε σιγουρα. αν ενδιαφερονταν αρκετοι για τα θεματα που ανοιξα μεσω ανταλλαγης αποψεων ισως να λυνοτανε καποιες αποριες μας. αυτο ειναι ο μονος στοχος μου. επισης αν βρω και κατι αλλο παλι θα το βαλω διοτι δεν βλεπω το λογω για το αντιθετο. π.χ αν μπορεσω να φτιαξω μια προπονηση που να αποδιδει πιο καλα απο την fire blast για παραδειγμα τι θα σκεφτω οτι εχω βαλει πολλα θεματα και δεν πρεπει να βαλω αλλο ενα; ελπιζω να μην συμφωνουν ολοι μαζι σου.
----------------------------------------

υπαρχει κανεις που δοκιμασε το συγκεκριμενο;
-----------------------------------------------------------
φακελος target man χωρις εξελιξη προς το παρον. αν υπαρχει κανεις που πιστευει οτι καλως κανω το συγκεκριμενο θεμα και οτι αυτο δεν ειναι αχρηστο αφου υπαρχει το fm και μαθηματικα ας το πει
-------------------------------------------------
μαλλον βρηκα λυση στο θεμα της βαρεμαρας. οποιος ασχολειθει με το fm και μαθηματικα θα μπορει με απλη αντιγραφη και επικοληση να βαλει τους αριθμους στο φακελο που βρηκε οτι αντιχτοιχει ο παικτης του μια και τα στοιχεια θα ειναι σε ιδια σειρα. αν εχει κενα και πεφτουν εκει αριθμοι δεν θα επηρεαζουν (deep lying for)! δηλαδη αν δειτε τα στοιχεια στο φακελο adv for ειναι με την ιδια σειρα με αυτη που εχω στο fm και μαθηματικα. ηδη αλλαξα καποια πραγματα στο adv for. θα βαλω και το deep lying for με το τροπο που ειπα. κανενα σχολιο;
--------------------------------------------------------
δυστιχως πραγματι το να θεωρησουμε οτι ανεβαινουν τα πιο πολλα στοιχεια περιπου το ιδιο ειναι λαθος. η κατα μεσο ορο ομως βελτιωση ισως μπορει εν μερει να προβλεφθει... 4/8/11 o φακελος poacher ανανεωθηκε και το λαθος απαληφθηκε
αν βλεπεις ενα μικρο 17 ετων παικτη και ψαξεις με το fm και μαθηματικα και δεις οτι ειναι poacher κανε 3 copy paste τις στηλες των χαρακτηριστικων του για να δεις πως θα εξελιχθει και τα moves που θα μπορεσει πιθανον να ανταποκριθει. πειτε γνωμες οταν και αν δοκιμασετε... πως ανεβαζω μια εικονα απο exel; πως το εκανε ο 666... καποιος να βοηθησει;
"για τον vela μου δινει 2,5 και 3,5 και για τον walcott 3 και 3,5. Τι συμπέρασμα να βγάλω τη στιγμή που και ο vela εχει καλυτερα στατιστικά από τον Walcott συνολικα?"
------------------------------------------------------
10/8 λοιπον στην ερωτηση αυτη εχω βρει πια την απαντηση οχι για το πως θα εξελιχθουν απλα ξεκαθαρισα τα πραγματα. αν ο vela εχει καλυτερα attributes που ειναι σχετικα με τη θεση του τοτε ειναι καλυτερος (αυτο εννοουσες στατιστικα;) τωρα. ο vela εχει λιγοτερα αστερια τωρα αρα εχει μικροτερο c.a τωρα. εχουν περιπου ιδιο p.a οι 2 παικτες (3,5 αστερια).
επειδη η διαφορα των αστεριων ειναι μεγαλυτερη στον vela θα εχει και περισσοτερα περιθωρια βελτιωσης. αν αρα με αυτη τη γνωμη του βοηθου σου ο vela ειναι καλυτερος.
αν ομως ο vela εχει δωθει δανεικος τοτε εχεις για αυτον τη γνωμη ενος scout ενω για τον αλλον τη γνωμη του βοηθου και ετσι υπαρχει περιθωριο λαθους. τελος με βαση το δικο μου scout που η διαφορα των αστεριων ηταν ιδια θα ελεγα πως τα περιθωρια εξελιξης των δυο παικτων ειναι ιδια αλλα αν ο vela εχει καλυτερα atributes στην αρχη θα εχει λοιπον και στο μελλον



http://www.sendspace.com/file/p4sz48 14-8 deep lying for, adv for, poacher, trequartista σε ενα αρχειο και κανεις μονο copy paste απο το fm & μαθηματικα
Last edited by eliaska41 on Mon Aug 15, 2011 7:05 am, edited 2 times in total.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
CHOURDIS
Amateur
Amateur
Posts: 242
Joined: Wed Mar 31, 2010 6:38 pm
Football Manager της ομάδας: Rangers
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Φ.Η - Porto- Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4 ποστ συνεχομενα κανε edit δυσκολο ειναι????
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0


Off Topic:
Σωστα
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok παιδια απλα δεν το εβλεπε κανενας οσο εκανα edit.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”