Τι γινεται με τα στημενα???

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
sparos27
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Wed Oct 24, 2007 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερες σε ολους.Ελπιζω να μην ειμαι off topic.Λιγο πολυ ολοι εχουμε καταληξει σε συστημα κ τακτικη αλλα ακομα δεν εχω δει προτασεις για στημενα.Δυστυχως το συστημα των στημενων δεν δινει πολλες ελευθερειες.Εχω δοκιμασει αρκετους συνδυασμους σε κορνερ αλλα δεν εχουν αποδοσει τπτ σημαντικο!Εχει καποιος δοκιμασει κατι που να αποδιδει?
Ενα κλικ εδω παρακαλω!Θα με βοηθησετε πολυ με ενα παιχνιδι!

http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=24638
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμασε τα corner στο 6 yard box ή στο 1o δοκαρι.

Αν επιλεξεις 6 yard box βαλε τον καλυτερο σου παιχτη σε Jumping, Heading, Strength να ειναι challenge keeper. Aν επιλεξεις πρωτο δοκαρι βαλε τους 2 καλυτερους σου παιχτες σε Jumping, Heading, Strength τον ενα attack near post και τον αλλο near post flick on.

Kαι στις 2 περιπτωσεις στο σημειο που θα επιλεξεις να παει η μπαλα βαλε τους καλυτερους παιχτες σου σε Jumping, Heading, Strength. Τα δευτερευοντα attributes που πρεπει να λαβεις υποψην ειναι το anticipation kai και το bravery
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
sparos27
Amateur
Amateur
Posts: 128
Joined: Wed Oct 24, 2007 1:03 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η διαταξη των αλλων παικτων ποια πρεπει να ειναι?
Ενα κλικ εδω παρακαλω!Θα με βοηθησετε πολυ με ενα παιχνιδι!

http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=24638
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sparos27 wrote:Η διαταξη των αλλων παικτων ποια πρεπει να ειναι?
αυτο ειναι στη δικη σου κριση. Εγω προσωπικα αν παιζω με ομαδα κατωτερη απο την δικη μου κραταω μονο τους πλαγιους μπακ πισω (stay back). Του υπολοιπους τους απλωνω μεσα στην περιοχη. Near post flick on, stand on far post, attack near post, attack far post, challenge keeper, attack ball from deep και lurk outside area (συνήθως ο dmc ειναι εκει για να μπορει να γυρησει λιγο πιο γρηγορα πισω σε περιπτωση αντεπιθεσης).
Αν παιζω με καλυτερη ομαδα απο την δικη μου κραταω στανταρ πισω τους 2 πλαγιους μπακ και τον dm. Οι υπολοιποι near post flick on, stand on far post, attack near post, attack far post, challenge keeper και lurk outside area.
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”