δεν μου βγαίνει η ταχτική που κάνω

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
LemeS0$3
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Sep 16, 2011 3:31 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα παιδιά.

Χρησιμοποιώ 11.3 έκδοση.


Είμαι με τον Ari thess. 2η χρονια και παίζω Κοπεγχάγη δεύτερο match στη Δανία. Είναι european champions cup. (C.League??) Φυσικά θέλω να περάσω και από λάθος μου έχασα το πρώτο match!! Στο 94' μπήκε το τέταρτο goal -τοίχος2

Το πρώτο παιχνίδι έληξε 4-2 υπέρ τους και έπαιξα 4-5-1 κλασσικό. Επειδή τώρα μαθαίνω κάνω αρκετά λάθη μπορώ να πω. Θα ήθελα να ρωτήσω, όλες αυτές οι ταχτικές που προτείνεται για download πως τις ανοίγουμε? Και, πως μπορώ να περάσω από την κοπεγχάγη, δηλαδή να βάλω 3 goal? Έχετε να προτείνεται κάποια ταχτική? Έχω δοκιμάσει πολλές μέχρι τώρα αλλα δέχομαι goal από τα πρώτα 3 λεπτά. (Κάνω save και βγαίνω μέχρι να μάθω καλά :P )

οποια βοήθεια είναι χρήσιμη.


Επίσης έχω τυπώσει το tactical theorems 10 και το διαβάζω. Με έχει βοηθήσει πολύ. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι καινούριο...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πρώτον. Δεν υπάρχει τακτική "για να βάλω τρια γκολ". Υπάρχει τακτική που να μπορεί να ταιριάζει στα χαρακτηριστικά των παικτών που έχεις και να αποδίδεις καλά.

Δεύτερον. Το champions cup είναι όντως το champions league

Τρίτον. τις τακτικές δεν τις ανοίγουμε. Τις κάνουμε import στο παιχνίδι, αφού πρώτα τις έχουμε αποθηκεύσει στο κατάλληλο φάκελο που είτε υπάρχει είτε τον δημιουργούμε εμείς.



Τέταρτον. Θα έπρεπε να είναι πρώτο αλλά....Καλώς ήρθες στο site.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LemeS0$3 wrote:καλησπέρα παιδιά.

Χρησιμοποιώ 11.3 έκδοση.


Είμαι με τον Ari thess. 2η χρονια και παίζω Κοπεγχάγη δεύτερο match στη Δανία. Είναι european champions cup. (C.League??) Φυσικά θέλω να περάσω και από λάθος μου έχασα το πρώτο match!! Στο 94' μπήκε το τέταρτο goal -τοίχος2

Το πρώτο παιχνίδι έληξε 4-2 υπέρ τους και έπαιξα 4-5-1 κλασσικό. Επειδή τώρα μαθαίνω κάνω αρκετά λάθη μπορώ να πω. Θα ήθελα να ρωτήσω, όλες αυτές οι ταχτικές που προτείνεται για download πως τις ανοίγουμε? Και, πως μπορώ να περάσω από την κοπεγχάγη, δηλαδή να βάλω 3 goal? Έχετε να προτείνεται κάποια ταχτική? Έχω δοκιμάσει πολλές μέχρι τώρα αλλα δέχομαι goal από τα πρώτα 3 λεπτά. (Κάνω save και βγαίνω μέχρι να μάθω καλά :P )

οποια βοήθεια είναι χρήσιμη.


Επίσης έχω τυπώσει το tactical theorems 10 και το διαβάζω. Με έχει βοηθήσει πολύ. Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι καινούριο...
την τακτικη που κατεβαζεις πρεπει να την βαλεις στο φακελο: Εγγραφα/Sport Interactive/Football Manafer 2011/tactics. Λογικα θελεις μια τακτικη με γρηγορο τεμπο και χωρις καθυστερησεις. Καποτε ειχα ανατρεψει 0-5 απο Μαντσεστερ Γ. αλλα δεν σημαινει οτι η τακτικη αυτη θα πιασει σιγουρα και σε εσενα (την εχω ανεβασει στο site). Aλλωστε αν παιξεις το ιδιο ματς πολλες φορες θα δεις διαφορες ακομα και αν παιξεις με την ιδια τακτικη γιατι πχ. αν ενας παικτης σου εχει την ταση να παιρνει κοκκινες σχεδον 50% (ματς παρα ματς) τοτε στο συγκεκριμενο αν παρει καρτα τελος ενω αν δεν παρει τα πραγματα ισως ειναι διαφορετικα (το παραδειγμα ειναι τραβηγμενο).
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
LemeS0$3
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Sep 16, 2011 3:31 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ για τις βοήθειες. Ναστέ καλά. Φιλε eliaska θα βρω αυτή που λες να τι δοκιμάσω και βλέπουμε. -papas
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παντως αν χρησιμοποιησεις νεα τακτικη ξαφνικα δεν θα την εχουν μαθει οι παικτες και ετσι οι πιθανοτητες σου γινονται πολυ μικρες. αν την βαλεις στη θεση μιας απο τις 3 που πιθανως τους εχεις διδαξει τοτε μπορεις να δεις ποσο κατω ειναι οι μπαρες για να δεις αν εχει καμια σχεση με αυτα που ηδη ξερουν
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”