Match Preparation

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ που θέλω να χρησιμοποιώ 1 τακτική αλλά θέλω αλλάζω το strategy και τίποτα άλλο μέσα στο παιχνίδι πρέπει να βάλω στο team prep. 3 τακτικές με διαφορετικό strategy ή θα είμαι οκ με μία?
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

No4h wrote:Αφου ειχαν φτασει σε ικανοποιητικο επιπεδο ολες οι μπαρες τοτε το κατεβασα σταδιακα μεχρι το low.Αποτελεσμα οι μπαρες να ξαναπεσουν.
Αυτό συμβαίνει και σε μένα.
Παράλογο δεν είναι;

Όταν γίνεται στην αρχή της σεζόν με το που έρχονται αρκετοί καινούριοι παίκτες στην ομάδα,ναι είναι λογικό.

Αλλά στο μέσο της σεζόν και ενώ έχουν φουλάρει όλες οι μπάρες και οι παίκτες είναι οι ίδιοι,είναι φυσιολογικό να πέφτουν μετά;Μήπως είναι bug;
User avatar
Petsakias_7
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Wed Jul 12, 2006 1:02 am
Football Manager της ομάδας: Μιλαν
Αγαπημένη Ομάδα: AC MILAN
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδες εμενα ειναι ολο μπλε οι μπαρες.. αυτο ειανι καλο η κακο ??? :P
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petsakias_7 wrote:Ρε παιδες εμενα ειναι ολο μπλε οι μπαρες.. αυτο ειανι καλο η κακο ??? :P
καλό είναι αυτό. Σημαίνει οτι οι παίχτες σου έχουν μάθει τις τακτικές σου.
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
BATS
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Wed Nov 17, 2010 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν μπορώ να καταλάβω πως πέφτουν οι μπάρες στα δικά σας παιχνίδια. εγώ όταν ξεκίνησα οι μπάρες ήταν χαμηλά, με τον καιρό ανέβηκαν και από τότε δεν έχουν πέσει ΠΟΤΕ!!! ακόμα και ένα καλοκαίρι που είχα φέρει 7 καινούριους παίχτες για πρώτη ενδεκάδα οι μπάρες στα ύψη χωρίς να κάνω κάτι...
User avatar
shadow13m
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1303
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: searching...
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd
Location: Peristeri
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε αυτον τον τομεα δεν εχω ιδεα τι γινεται μεχρι τωρα στο παιχνιδι!πρεπει να βαζουμε το match preperation δε πρεπει δεν εχω καταλαβει!αν το βαλουμε τι πειραζουμε ποτε το πειραζουμε και ποσο το πειραζουμε?εψαξα ολο το forum ακρη δε βρηκα εχω ακοθσει 200 αποδιαφορετικες αποψεις!Οσο αναφορα με τη δικια μου αποψη ειναι οτι μεχρι να βρω πω λειτουεγει σωστα to match preperation θα ειναι μεχρι τωρα η μεγαλυτερη πατατα του fm! thats all!
There's a ferie in my head and I call her Lady Rosenred Why she came there I don't know, no I don't know

LIKE A MAN IS A MOUNTAINSIDE
GREATNESS WAITS FOR THOSE WHO TRY
NONE CAN TEACH YOU, IT'S ALL INSIDE
JUST CLIMB
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

shadow13m wrote:Σε αυτον τον τομεα δεν εχω ιδεα τι γινεται μεχρι τωρα στο παιχνιδι!πρεπει να βαζουμε το match preperation δε πρεπει δεν εχω καταλαβει!αν το βαλουμε τι πειραζουμε ποτε το πειραζουμε και ποσο το πειραζουμε?εψαξα ολο το forum ακρη δε βρηκα εχω ακοθσει 200 αποδιαφορετικες αποψεις!Οσο αναφορα με τη δικια μου αποψη ειναι οτι μεχρι να βρω πω λειτουεγει σωστα to match preperation θα ειναι μεχρι τωρα η μεγαλυτερη πατατα του fm! thats all!
Στο 11.3 οι μπάρες πέφτουν εαν βάλεις workload(none) ή εάν βάλεις π.χ. attacking movement τη μέρα ενός αγώνα και μετά το ξεχάσεις και έτσι δεν προπονείς το team blend καθόλου! Πιστεύω πρέπει όταν γεμίσουν οι μπάρες να ρίχνουμε το workload σε very low. Τη μέρα του αγώνα βάζουμε High το workload σε μία από τις 4 επιλογές που απομένουν. Στο very high νομίζω δεν αποδίδει τόσο (ίσως χάνουν υπερβολικά απο τη cheduled train)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ none έχω και δεν πέφτουν.. Στο 11.3 πάντα..
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Εγώ none έχω και δεν πέφτουν.. Στο 11.3 πάντα..
; Είναι δυνατόν να έχουν σχέση οι προπονητικές εγκαταστάσεις; Με ποια ομάδα είσαι και δεν πέφτουν οι μπάρες; Εγώ έχω Ολυμπιακό
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Liverpool.. Αλλά και στον Αστέρα που ήμουν δεν έπεφταν..
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Liverpool.. Αλλά και στον Αστέρα που ήμουν δεν έπεφταν..
Άμα αφήσω για δύο-τρείς εβδομάδες στο none το workoload οι μπάρες πέφτουν
Έχεις στο none το workload και το spesial focus areas; Κάνεις καθόλου rest;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rest στους παίκτες μου κάνω σχεδόν μετά από κάθε ματς..
Ναι και το special focus area καθώς δεν έχω ασχοληθεί με αυτά..
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Rest στους παίκτες μου κάνω σχεδόν μετά από κάθε ματς..
Ναι και το special focus area καθώς δεν έχω ασχοληθεί με αυτά..
να μας πουν και άλλοι αν μπορούν, αν πέφτουν οι μπάρες αφού εγώ το δοκίμασα πάλι και πέφτουν! Τι συμβαίνει;
Δεν καταλαβαίνω: όταν κάνω κάποια αλλαγή σε μια οδηγία χωρίς να αποθηκεύσω την τακτική τότε νομίζω έπεσαν οι μπάρες ειδικά στην τακτική που έκανα την αλλαγή. Βέβαια άλλη φορά έπεσαν σε όλες τις τακτικές.
Το match preparation αν το βάλουμε τέρμα δεξιά στερεί μεγάλο μέρος από την κυρίως προπόνηση με αποτέλεσμα να μην αποδίδουν οι παίκτες; Σε δύο περιπτώσεις σαν να νομίζω κάτι τέτοιο:1. όταν το βάλω τέρμα δεξιά (very high) για να μάθουν το σύστημα, 2. τέρμα δεξιά τη μέρα του αγώνα σε οποιοδήποτε τομέα από τους 4 δυνατούς (attack, defend, attack set pieces, defend set pieces). Έτσι καταλήγω να το βάζω απλώς high. Τι λέτε;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
George_31
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Sep 11, 2009 7:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια καλησπερα! Εχω ενα προβλημα με το match preparation, απλως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!
Εχω ξεκινησει με τον Παναθηναικο πρωτη σεζον, εχω κανει μια αρκετα καλη προετοιμασια στην οποια οι παιχτες μου εγιναν σχεδον αμεσως match fit (παραηταν γρηγορο το διαστημα μαλιστα, αφου αναρρωτιομουν κιολας) με το Match preparation στο high και μετα τα φιλικα στο average. Καπου εκει χαθηκε και η καρτελα του match preparation. Τι εχει γινει ? παιζω με το 11.3. Σορρυ δεν ξερω αν ειναι bug γιαυτο και δε ποσταρα σε εκεινο το thread.
Ευχαριστω
George_31
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Sep 11, 2009 7:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπαααααααα μαλλον στο κολλημενο μυαλο μου ειναι το bug πουχει καει απο το FM... xaxaxaxaxaxaxa.... ειχα βαλρι τον assman και τοχα ξεχασει
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”