4-2-3-1 και 4-3-3 Για απόλυτη επιτυχία( σόρυ για το πρώτο)

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 Συστήματα που τα χρησιμοποιούμε και τα 3 στο Match Preperation + Bonus Trainin

Απίστευτη επιτυχία με οποιαδήποτε ομάδα...

Με ΠΑΟ 2η χρονιά 22-2-0 και στους 4 του CL και προχωράμε !!!!

Εγώ προτείνω το σύστημα με τους 2 DM , το οποίο είναι MUST απέναντι σε ισάξιους ή καλύτερους αντιπάλους.

Γενικότερα η τακτική αυτή αποσκοπεί σε ποδόσφαιρο κατοχής και υπεροχής με συμμετοχή όλων των παιχτών και στην επιθετική και στην αμυντική λειτουργία της ομάδας. Δεν υπάρχει Target Man και Primary Playmaker. Γενικότερα θα δείτε σε βάθος χρόνου μέσα στη χρονιά ότι σκοράρουν συχνά σχεδόν όλοι οι παίχτες.

Η ομάδα σκοράρει συχνά ( μη φανταστείτε τίποτα 8αρες ) ενώ παράλληλα έχει μια συμπαγή αμυντική λειτουργία που δεν επιτρέπει στους αντιπάλους να δημιουργούν ευκαιρίες για σκοράρισμα.

Στην αρχή της χρονιάς έχουμε το Match Preperation πολύ ψηλά και εναλλάσουμε στο Defensive Positioning - Team Blend - Attacking Movement. Όταν έχουμε να αντιμετωπίσουμε δύσκολους αντιπάλους ή έχουμε πολύ κρίσιμα ματς, φροντίζουμε 10 μέρες νωρίτερα να βάλουμε το Match Preperation --> Defensive Positioning και μετά TEAM BLEND FULL..... και έπειτα το κατεβάζουμε πάλι.
Στο παρακάτω Link θα βρείτε τα αρχικά συστήματα

http://www.megaupload.com/?d=YG25JQEH

Σταο επόμενο Link είναι το ίδιο σύστημα όπως βελτιώθηκε μετά από πολλή δουλειά..

http://www.megaupload.com/?d=D803Y8OM

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Πολύ θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας και κατά πόσο σας βοήθησε.

Παρακάτω θα δείτε πως τα πήγα με Man Utd 1η χρονιά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ μεταγραφή και την κατάκτηση του CL !!1
Image
Image
Image
Image
Image
Όσοι χρησιμοποιούν ως AMC κάποιον πολύ επιθετικογεννή παίχτη, όπως εγώ στην Man με τον Rooney, μπορουν να τον έχουν αντί για Support --> Attack χωρίς να αλλάξουν κάποια από τις επιμέρους οδηγίες.

Πολύ βασικό επίσης στο Match Preperation μετά τον Οκτώβρη το κατεβάζουμε λίγο κάτο από τη μέση και εναλλάσουμε μεταξύ Team Blend - Defensive Positioning..
Αυτό το κάνουμε για να μη διακόψουμε την εξέλιξη των παιχτών μας και να κάνουν ατοιμκό πρόγραμμα κοντά στο 60%.
Τώρα ξεκίνησα με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ και θα σας ενημερώσω σχετικά με την απόδοση του συστήματος.
Λοιπόν παρακάτω βλέπετε τη βαθμολογία της Football League και τις μεταγραφικές κινήσεις των 2 πρώτων καλοκαιριών. Ενημερώνω εκ των προτέρων ότι ο ΠΑΣ μπαίνει μέσα οικονομικά από τα συμβόλαια. Στη 2η χρονιά είμαι Δεκέμβρη μήνα στην 6η θέση και βλέπετε μερικά αποτελέσματα. Μόλις τελειώσει η χρονιά θα το ενημερώσω πάλι.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Εδώ είναι στο τέλος της 2ης χρονιάς και 1ης στη Superleague, η βαθμολογία και η επιδόσεις των παιχτών
Image
Image

Εδώ είμαστε στο τέλος της 3ης χρονιάς με τον ΠΑΣ στο CL και δύο συνεχόμενες κατακτήσεις κυπέλλου.....
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by theodolichos on Mon Feb 14, 2011 1:39 pm, edited 28 times in total.

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα φιλε και συγχαρητηρια για τη δουλεια οι τακτικες αποδιδουν ωραιο ποδοσφαιρο αλλα εχω μια ερωτηση??Οι ST σου σημειωνουν γκολ??Γιατι εμενα πιανουν καλη αποδοση μεν αλλα δεν σκοραρουν.Και κατι ακομα,χρησιμοποιω το συστημα σου με τους 2 DM που λες.Στα εκτος εδρας κανεις καμια αλλαγη η αφηνεις το συστημα οπωσ ειναι σε ολα τα ματς.Ευχαριστω εκ των προτερων.
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kalimera k euxome mia kali xronia..tha ithela na sou pw auta ta 2 susthmta exw paixei me olympiako k napoli ,tuxea simera eida tis analuseis k sumfene me ta sxolia sou..eine polu apodotika kai ta 2..fusika to 4-3-3 eine ligo duskolo gia ellada mias pou pianei kalutera me tis xamilis dinamikotitas omades :P
:idea:
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
socratis10
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Mon Jan 05, 2009 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκιμασα φιλε μου στο πρωτο λινκ το πρωτο με τα δυο αμυντικα χαφ.Εγω παιζω κανονικα ενα ποιο επιθετικο συστημα ,αλλα επειδη κληρωθηκα στους 8 με αρκσεναλ και επειδη περσυ στους 16 ειχα φαει 3 και 4 απο αυτη την ομαδα ειπε να βρω ενα συστημα.Εβαλα το δικο σου και στο εμιρατες ,με τα χιλλια ζορια στο 94 λεπτο εκανα το 2-2.Στο οακα με την ιδια τακτικη κερδισα 1-0 και περασα στους 4 και παιζω με παλερμο[οποτε μαλλον βλεπω τελικο]
Οποτε +1 για την τεκτικη σου
Τα αλλα δεν ξερω πως πανε,για πρωταυλημα ποιο λες?
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Akis123 wrote:Καλησπερα φιλε και συγχαρητηρια για τη δουλεια οι τακτικες αποδιδουν ωραιο ποδοσφαιρο αλλα εχω μια ερωτηση??Οι ST σου σημειωνουν γκολ??Γιατι εμενα πιανουν καλη αποδοση μεν αλλα δεν σκοραρουν.Και κατι ακομα,χρησιμοποιω το συστημα σου με τους 2 DM που λες.Στα εκτος εδρας κανεις καμια αλλαγη η αφηνεις το συστημα οπωσ ειναι σε ολα τα ματς.Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δεν αλλάζω κάτι στα εντός ή στα εκτός, απλά κάποια στιγμή μέσα στο ματς μπορεί να δώσω εντολές Push higher kai Look for overlap...
Όσο για τους ST ρόλος τους είναι να συμμετέχουν ενεργά στην αναπτυξή, απλά σου συστήνω στο Individual Training Focus Finishing kai Movement..

Δοκίμασε τα και πες μου πάλι πως τα πας@@@

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trake wrote:kalimera k euxome mia kali xronia..tha ithela na sou pw auta ta 2 susthmta exw paixei me olympiako k napoli ,tuxea simera eida tis analuseis k sumfene me ta sxolia sou..eine polu apodotika kai ta 2..fusika to 4-3-3 eine ligo duskolo gia ellada mias pou pianei kalutera me tis xamilis dinamikotitas omades :P
:idea:

Δεν συμφωνώ. Παίζω Network Game εγώ ΠΑΟ και ο άλλος ΟΣΦΠ 3ή χρονιά με Τσέλσι-Ιντερ-Μαν Γ. είχα πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και γύρω στα 20 σουτ στο ματς.
Θα κοιτάξω να τα ανεβάσω σε εικόνες σύντομα..

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

socratis10 wrote:Δοκιμασα φιλε μου στο πρωτο λινκ το πρωτο με τα δυο αμυντικα χαφ.Εγω παιζω κανονικα ενα ποιο επιθετικο συστημα ,αλλα επειδη κληρωθηκα στους 8 με αρκσεναλ και επειδη περσυ στους 16 ειχα φαει 3 και 4 απο αυτη την ομαδα ειπε να βρω ενα συστημα.Εβαλα το δικο σου και στο εμιρατες ,με τα χιλλια ζορια στο 94 λεπτο εκανα το 2-2.Στο οακα με την ιδια τακτικη κερδισα 1-0 και περασα στους 4 και παιζω με παλερμο[οποτε μαλλον βλεπω τελικο]
Οποτε +1 για την τεκτικη σου
Τα αλλα δεν ξερω πως πανε,για πρωταυλημα ποιο λες?

Εύχομαι κουπάτος !!!!!!!!

Εγώ παίζω το ίδιο παντού, αλλά αν θέλεις μπορείς απλά να φέρεις τον αριστερό DM μπροστά σαν MC και γίνεσαι πιο επιθετικός.
Προσωπικά όμως συνιστώ να παίζεις πάντα και παντού το ίδιο.

Γράψε μου να μου πεις για την κούπα!!!!

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
User avatar
ArAgoK
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 448
Joined: Mon Jun 09, 2008 10:02 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Ρεάλ Μαδρίτης , Παναθηναικός
Status: Getting high.....
Location: *Αθήνα*
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Είναι ανάγκη να πάς σε όλα τα τόπικ και να συμβουλεύεις να δοκιμάσουν αυτή την τακτική ? Λες και πουλάς κανα προιόν κάνεις και θα κερδίσεις κάτι . Σε 10 Θέματα με 10 διαφορετικές ομάδες βλέπω οτι τους παροτρύνεις εδώ .. Ηρέμησε , δεν είσαι και ο Μουρίνιο .. Δεν θέλω να το παίξω κάποιος ούτε να σε προσβάλλω, αλλά καταντάει γελοίο .
*CATCH A "HO" AND ANOTHER "HO" ,
MERRY CHRISTMASS*
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καθε αποψη ειναι πολυτιμη πιστευω αλλοι συμφωνουμε και αλλοι οχι με την εκαστοτε τακτικη δεν ειναι κακο να τις αναλυουμε..αλλωστε δε δουλευουν ολες οι τακτικες σε ολες τις ομαδες οποτε χαλαρααα -rofl
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ArAgoK wrote:Είναι ανάγκη να πάς σε όλα τα τόπικ και να συμβουλεύεις να δοκιμάσουν αυτή την τακτική ? Λες και πουλάς κανα προιόν κάνεις και θα κερδίσεις κάτι . Σε 10 Θέματα με 10 διαφορετικές ομάδες βλέπω οτι τους παροτρύνεις εδώ .. Ηρέμησε , δεν είσαι και ο Μουρίνιο .. Δεν θέλω να το παίξω κάποιος ούτε να σε προσβάλλω, αλλά καταντάει γελοίο .

Στις ομάδες που το πρότεινα είναι απλά επειδή κάποιος ζητούσε βοήθεια... Αν δεις τα ρόστερ δε θα καταλάβεις ότι ταιριάζει πολύ σε αυτές τις ομάδες...

Τώρα αν εσύ το δοκίμασες σε απογοήτευσα να το συζητήσουμε

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
fleaman
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Mar 10, 2011 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bαζω to λινκ να κατεβει μετα ομως πως τα ανοιγω να δω το περιεχομενο Tactics και Training?
User avatar
theodolichos
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Wed Dec 29, 2010 12:37 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fleaman wrote:Bαζω to λινκ να κατεβει μετα ομως πως τα ανοιγω να δω το περιεχομενο Tactics και Training?
κανεις extraxt ---> copy paste ston folder tou FM

Code: Select all

http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=287&t=35067&p=1389647#p1389647
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”