[Ανάλυση] ΑΕΚ

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γω large database.Mόνο Ελλάδα,ούτε καν Β' Εθνική.
Έτσι και αλλιώς αναλαμβάνοντας την ΑΕΚΑΡΑ,δεν πρόκειται να πάω σε άλλη ομάδα.
Aν θέλω κάτι διαφορετικό,απλά new game.
jasonas wrote:το θεμα ειναι οτι θελω να παιρνω ταλεντακια απο Αργεντινη και Βραζιλια! οσο ποιο λιγοτερες χωρες εχεις τοσο ποιο ευκολα πουλας?? δεν το 'ξερα...
Παντως θελω να ακουσω κιαλες προτασεις!!! please....
Δεν είναι απαραίτητο να φορτώσεις Αργεντινή,Βραζιλία για να βρεις ταλέντα από κει.
Εγώ έστειλα το Savefski εκεί και με το πέρασμα του χρόνου μου βρήκε ένα σωρό.
Επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ προσθήκη είναι οι παίκτες που σου προτείνουν οι μάνατζερ.
Έχω βρει πολλά λαβράκια έτσι.

Αυτή τη στιγμή είμαι στο 2017 και έχω στην ομάδα του νέους Van der Sar,Vidic,Christian Ledesma.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

και ειναι αληθεια οτι μπορεις να πουλησεις ποιο ευκολα ή θα ξεσκιστω παλι για να πουλησω μερικους παικτες?
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:και ειναι αληθεια οτι μπορεις να πουλησεις ποιο ευκολα ή θα ξεσκιστω παλι για να πουλησω μερικους παικτες?
Επειδή πάντα φορτώνω μόνο ένα πρωτάθλημα,δεν έχω μέτρο σύγκρισης οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Δεν το βλέπω εύκολο πάντως.
Έχω πουλήσει γύρω στους 50 παίκτες και ζήτημα να έχω δώσει 4-5 πάνω από την αξία τους.
Και αρκετές φορές αναγκάστηκα να τους δώσω δανεικούς,αφού δεν έρχονταν προτάσεις για αγορά.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

kornilios21 wrote:
jasonas wrote:και ειναι αληθεια οτι μπορεις να πουλησεις ποιο ευκολα ή θα ξεσκιστω παλι για να πουλησω μερικους παικτες?
Επειδή πάντα φορτώνω μόνο ένα πρωτάθλημα,δεν έχω μέτρο σύγκρισης οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Δεν το βλέπω εύκολο πάντως.
Έχω πουλήσει γύρω στους 50 παίκτες και ζήτημα να έχω δώσει 4-5 πάνω από την αξία τους.
Και αρκετές φορές αναγκάστηκα να τους δώσω δανεικούς,αφού δεν έρχονταν προτάσεις για αγορά.
Και πως καποιοι πουλησαν τον Τζιμπουρ 2 με 3.5μυρια ενω εγω εχω φτασει στο 1.5 και ακομα τιποτα?
ή ακομα χειροτερα πουλησαν τον μπερνς 1.5 μυριο ενω εγω εχω φτασει στα 600 χιλιαδες και ακομα τιποτα? -toixosmesh
giorgos-aek
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Mon Nov 22, 2010 12:23 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γιατι αν τον πουλησεις μολις αρχισεις το παιχνιδι το βρισκω λογικο αν δεν παιξει παιχνιδια αν δεν βαλει γκολ αν δεν ειναι σε φορμα πως θα τον πουλησεις ? εδω σου λεω εγω πουλησα τον Λεοναρντο (αν και δεν τον παω με ΤΙΠΟΤΑ) στην Σεβιλλη εναντι για 7.500.000 €
και 1 εβδομαδα πριν κλεισει το μαγαζι των μεταγραφων βαζεις τους παιχτες σου σε ξεφτιλιστικη τιμη και ορμανε ολοι και τους το ανεβαζεις θα το δεχτουνε γιατι κλεινει το μαγαζι ... (εξυπνο κοπλακι)
ας πουμε για παραδειγμα τον Blanco πηγε στην Ρομα εναντι 5.500.000 € του εβαλα τιμη αρχικη 1.000.000 € παρα πολλες ομαδες τον ηθελαν ποσο μαλλον οταν ειχε βαλει στο πρωταθλημα 23 γκολ και πρωτος ητανε ο Σκοκο !
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ωραια βαζεις την αρχικη τιμη! μετα οταν θελεις να αυξησεις την τιμη την ανεβαζεις κατευθειαν ή πρωτα πατας reject σε ολες τις προτασεις?

(ο Leonardo παιζει καλα στο παιχνιδι, μην κοιτας στην πραγματικοτητα ουτε εγω δεν τον παω)
giorgos-aek
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Mon Nov 22, 2010 12:23 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι ρε δεν την αποριπτεις στην αρχικη τιμη βαζεις την τιμη που πιστευεις οτι εισαι καλυμμενος ! καλα μην βαλεις κανενα εξωφρενικο ποσο ! θα κοιτας στην ομαδα που σου κανει προσφορα ποσους παιχτες πηρε εκεινη την περιοδο αν πηρε πολλους θα εχει λιγα λεφτα ας πουμε η σεβιλλη για λεοναρντο δεν ειχε παρει κανενα ετσι εδωσε ενα μερος απο τα λεφτα της σε μενα εβαλα 7.5 για σεβιλλη και 6.5 για λιβερπουλ και πηγε σεβιλλη!
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giorgos-aek wrote: και 1 εβδομαδα πριν κλεισει το μαγαζι των μεταγραφων βαζεις τους παιχτες σου σε ξεφτιλιστικη τιμη και ορμανε ολοι και τους το ανεβαζεις θα το δεχτουνε γιατι κλεινει το μαγαζι ... (εξυπνο κοπλακι)
Αυτό ακούγεται όντως έξυπνο σαν σκέψη,αν και έχει ρίσκο γιατί παίζει να σου μείνουν οι παίκτες αμανάτι τελικά.
Το θέμα είναι ότι εγώ το ΠΟΛΥ μέχρι 1η Αυγούστου πάντα θέλω να έχω κλείσει το ρόστερ για να δουλέψω την ομάδα ολοκληρωμένη σε 4-5 φιλικά.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

giorgos-aek εσυ πως το εχεις φορτωσει το παιχνιδι??
giorgos-aek
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Mon Nov 22, 2010 12:23 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω 2 αρχειακια σε αυτο που παιζω και το παω πολυ αργα εχω Ελλαδα + Β' Εθνικη και Αγγλια + Ισπανια μονο τα πρωτα τους πρωταθληματα και εχω βαλει small database :) και ειμαι μια χαρα!
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

μαγκες ποιο ηταν το οριο του πληθυσμου σας οταν ξεκινησατε το παιχνιδι??
giorgos-aek
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Mon Nov 22, 2010 12:23 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα ειναι 18.000
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ρε παιδια ο lukaku με τι wage σας ηρθε?? εγω δευτερη χρονια (καλοκαιρι) και δεν μπορω να τον φερω... τι κανατε?? -wall
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giorgos-aek wrote:οχι ρε δεν την αποριπτεις στην αρχικη τιμη βαζεις την τιμη που πιστευεις οτι εισαι καλυμμενος ! καλα μην βαλεις κανενα εξωφρενικο ποσο ! θα κοιτας στην ομαδα που σου κανει προσφορα ποσους παιχτες πηρε εκεινη την περιοδο αν πηρε πολλους θα εχει λιγα λεφτα ας πουμε η σεβιλλη για λεοναρντο δεν ειχε παρει κανενα ετσι εδωσε ενα μερος απο τα λεφτα της σε μενα εβαλα 7.5 για σεβιλλη και 6.5 για λιβερπουλ και πηγε σεβιλλη!
Mεγα λαθος να πουλησεις leonardo(1η χρονια τουλαχιστον) για μενα....κανει παπαδες σε 12 ματς 6 γκολ και 8 ασιστ



3η χρονια τον πουλησα σε juve με 15εκ στο χερι και 7 σε δοσεις ( αφου εκαναν enquiry και τους προτεινα αυτα τα λεφτα)και αλλωστε τον αντικαταστα επαξια μεχρι στιγμης ο rakitic(μεγαλη παικτουρ)
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:ρε παιδια ο lukaku με τι wage σας ηρθε?? εγω δευτερη χρονια (καλοκαιρι) και δεν μπορω να τον φερω... τι κανατε?? -wall
Α εγω δν τον πηρα προτιμησα kadlec
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”