Πρόβλημα με επιθετικό δίδυμο Kadlec-Sanogo

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα με το επιθετικό μου δίδυμο Kadlec-Sanogo σε Ολυμπιακό την δεύτερη χρονιά.Την πρώτη όλα καλά κάπου στα 30 γκολ ο ένας και 19 ο άλλος με αρκετές ασσίστ...Τώρα ξαφνικά υπάρχει πρόβλημα όπως επίσης παρατηρώ ότι είτε ο ένας σκοράρει πάντα είτε ο άλλος,δεν σκοράρουν ποτέ μαζί σε ένα παιχνίδι....Μήπως δεν ταιριάζει στο 4-4-2 οι δύο επιθετικοί να είναι poacher-advanced for?Μήπως να κάνω και τον Sanogo poacher?Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό το δίδυμο ακούω τι έχει να προτείνει...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

δοκίμασε και τους δυο poacher.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

antonito14 wrote:Καλησπέρα παιδιά,έχω ένα πρόβλημα με το επιθετικό μου δίδυμο Kadlec-Sanogo σε Ολυμπιακό την δεύτερη χρονιά.Την πρώτη όλα καλά κάπου στα 30 γκολ ο ένας και 19 ο άλλος με αρκετές ασσίστ...Τώρα ξαφνικά υπάρχει πρόβλημα όπως επίσης παρατηρώ ότι είτε ο ένας σκοράρει πάντα είτε ο άλλος,δεν σκοράρουν ποτέ μαζί σε ένα παιχνίδι....Μήπως δεν ταιριάζει στο 4-4-2 οι δύο επιθετικοί να είναι poacher-advanced for?Μήπως να κάνω και τον Sanogo poacher?Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος αυτό το δίδυμο ακούω τι έχει να προτείνει...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
πιστευω οτι πρεπει να παιζεις επιθετικα για να δωσεις αυτους τους ρολους στους 2 επιθετικους σου. Αν θες να παιξεις π.χ. αντεπιθεσεις ή standard τοτε δημιουργειται μεγαλο κενο αναμεσα στην επιθεση και το κεντρο (δες στη διαρκεια του αγωνα τι σου λεει ο βοηθος σχετικα).
Επισης αν θες δωσε στον Kadlec κανενα move οπως πλασε και knocks balls-στο fm 12 που σου λεει ρολους λεει και τους δυο παικτες poacher αλλα δεν θα θεωρουσα οτι ειναι σωστο να παιξεις με δυο στον ιδιο ρολο ουτε στην εδρα σου οταν θες να επιτεθεις, εκτος ισως αν βαλεις τον ενα target man με run onto ball (αυτον που ειναι καλυτερος κατα μεσο ορο στα στοιχεια dribling, pace, balance). Δοκιμασε...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
marinos1234
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Tue May 25, 2010 11:45 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Asteras Tripolis
Status: Football Manager Maniac
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω τον sanogo παντα poacher τον εβαζα 8)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

marinos1234 wrote:εγω τον sanogo παντα poacher τον εβαζα 8)
+1 και γω και τα γκολ μπαινανε τσουβαλι
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και τα screenshots δεν μου ανοίγουν παιδιά εγώ στα στα 20 του τον έβαλα complete και είναι φωτιά...35 γκολ φέτος σε όλες τις διοργανώσεις...Δυστυχώς ο Kadlec μου έφυγε (πήγε Juve)...Αλλά έβγαλα λαγό με Simone Guerra σε θέση poacher...4 παιχνίδια 9 γκολ....3 στο τσου-λου στον προημιτελικό!!!Απίστευτος αν συνεχίσει έτσι θα με κάνει να ξεχάσω τον αγαπημένο μου Kadlec :)
gaitan
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Tue Nov 19, 2002 12:00 am
Location: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά ο Sanogo και ο Kadlec είναι εκπληκτικό ντουέτο... πολλές φορές τους έχω χρησιμοποιήσει και κάνουν θάυματα... το ποιός είναι ο ιδανικός συνδιασμός εξαρτάται απο το σύστημα... εγώ τους έχω και τους 2 poacher σε σύστημα 4-3-1-2 ή
4-1-2-1-2... βάζοντας απο πίσω τους έναν advanced playmaker με duty attack... τον sanogo αριστερά και τον kadlec δεξιά μπροστά του...και γίνεται πάρτυ..... βέβαια βάζοντας τους έτσι σπάνια θα σκοράρουν πολλά και οι 2 στον ίδιο αγώνα... υπάρχουν αγώνες με μικρές ομάδες που βάζουν 3 ο ένας και 2 ο άλλος.. αλλά τις περισσότερες φορές ο ένας φορτώνει και ο άλλος του δίνει μπάλλες... το ποιός θα φορτώνει εξαρτάται απο τους αμυντικούς του αντιπάλου... και τους 2 μαζί πάντως λίγοι τους σταματάνε...
User avatar
redmanftw
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5304
Joined: Wed May 20, 2009 10:56 am
Football Manager της ομάδας: Olympiacos Monaco
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Status: Στη φάση βετεράνος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βαλε τον εναν poacher και τον αλλον να τον βοηθαει
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του Ανθυπασπιστού
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”