Τι θέλω από το Football Manager 2012

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Locked
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

lgr wrote:
eliaska41 wrote:ανεβασε τωρα τακτικες!
Το μυστικο δεν ειναι τοσο η τακτικη οσο η φιλοσοφια για την αποκτηση των παικτων και το σκαουτινκ
Και τι εννοω, παικτες οπως: soligo,erasmus,q othon,james mcarthur,parejo,cardozo,juhasz,mate simao,leuguen,kim-won sik,masilela ειναι απιστευτα φθηνοι για την αξια τους
Επισης, δεν εχω αγορασει ποτε δινοντας στους αλλους ποσοστο μεταπωλησης κατι που συχνα παιρνω

αγοραζεις με δώσεις ή οσο φτανει το μπατζετ?? φώτισε μας :D (οπως λεει και Μακαρος)... :P
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:
lgr wrote:
eliaska41 wrote:ανεβασε τωρα τακτικες!
Το μυστικο δεν ειναι τοσο η τακτικη οσο η φιλοσοφια για την αποκτηση των παικτων και το σκαουτινκ
Και τι εννοω, παικτες οπως: soligo,erasmus,q othon,james mcarthur,parejo,cardozo,juhasz,mate simao,leuguen,kim-won sik,masilela ειναι απιστευτα φθηνοι για την αξια τους
Επισης, δεν εχω αγορασει ποτε δινοντας στους αλλους ποσοστο μεταπωλησης κατι που συχνα παιρνω

αγοραζεις με δώσεις ή οσο φτανει το μπατζετ?? φώτισε μας :D (οπως λεει και Μακαρος)... :P
Spoiler: show
Πολυ σπανια με δοσεις γιατι πληρωνεις παραπανω $$$ αν ο παικτης δεν ειναι προς πωληση .Συνηθως οταν το κανω ειναι να παρω χρηματα σε δοσεις απο αλλη ομαδα.Εκτος και αν ειναι τεραστια αναγκη ή καποιο μπαμ η μεταγραφη.
Πουλαω ακριβα οταν ερθει η ωρα, δεν λυπαμαι να διωξω κανενα (ακομα και raul κι ας ειμαι ρεαλ, gerrard , drogba,lampard) Εχω παρα πολυ νεανικες ομαδες , και παιρνω πολλους ελευθερους που ειτε τους μοσχοπουλαω (ακομα & σε 6 μηνες) ειτε πουλαω καποιον παικτη (κυριως αναπληρωματικους που θα μου δωσουν $$$) ειτε τους ανταλαζω μολις ερθουν. Π.χ. ειχα τουλουζ και πηρα ελευθερους εντελ και τσαουτσι. Τον πρωτο τον ανταλλαξα κατευθειαν με abdelaoue (Hannover) και τον 2ο με 10εκ στη PSG για τον Sakho...
Αλλη φορα ειχα παρει ζεζινιο ελευθερο (ναι αμπαλος, αλλα με μεταπωλητικη αξια) ε, σε 3 μηνες εγινε τραμπα με τον πιατι της αλμερια !!!

Γενικα οι ομαδες μου δεν εχουν ονοματα παικτες συνηθως

Και βεβαια εχω σταθερη τακτικη και ενδεκαδα, ενω ο παικτης πρεπει να ειναι σε κοντισιον τουλαχιστον 90% εκτος εξαιρεσων
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

θέλω να μπορώ να επιλέξω την ακριβή μέρα ανακοίνωσης μιας μεταγραφής. κλείνωτο ρόστερ 1 ιουλίου, στασιμότητα στα διαρκειας...αν τους τα δώσω σιγά σιγά, κάτι θα πάρουν παραπάνω
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχάς αυτή η κατάσταση με τα διαρκείας γίνεται μόνο στην Ελλάδα που όλοι οι "πιστοί" ακολουθούν μόνο σε περίπτωση που σκάσει κάτι καλό. Επιπλέον αυτό που ζητάς δεν μπορεί να γίνει, διότι αν πχ κλείσεις παίχτη τι θα του πεις? "εε κάτσε συνέχισε τις διακοπούλες σου και σε κανα μήνα θα σε φωνάξουμε να ενσωματωθείς στην προετοιμασία" ? :P
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sereno wrote:Καταρχάς αυτή η κατάσταση με τα διαρκείας γίνεται μόνο στην Ελλάδα που όλοι οι "πιστοί" ακολουθούν μόνο σε περίπτωση που σκάσει κάτι καλό. Επιπλέον αυτό που ζητάς δεν μπορεί να γίνει, διότι αν πχ κλείσεις παίχτη τι θα του πεις? "εε κάτσε συνέχισε τις διακοπούλες σου και σε κανα μήνα θα σε φωνάξουμε να ενσωματωθείς στην προετοιμασία" ? :P
Το μονο που μπορει να γινει ειναι αν τον υπογραψεις στις 30/6 π.χ. και οι διακοπες του τελειωνουν 6/7 να του λες , θα γνωστοποιηθει στις 6/7 και οχι τωρα 30/6 που επεσαν οι υπογραφες
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16077
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Σε αυτο τον τομεα το μονο που θελει βελτιωση ειναι ο παικτης να ρχεται στην ομαδα μολις τελειωσει τις υποχρεωσεις του με την προηγουμενη ομαδα και να μην περιμενουμε Ιουλιο...
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού έτσι και αλλιώς διακοπές κάνουν εκείνον τον καιρό.
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16077
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Οχι σε ολες τις ομαδες... Καποιες ξεκινουν προετοιμασια στις 20/06 ή και νωριτερα...
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

skerzos wrote:Σε αυτο τον τομεα το μονο που θελει βελτιωση ειναι ο παικτης να ρχεται στην ομαδα μολις τελειωσει τις υποχρεωσεις του με την προηγουμενη ομαδα και να μην περιμενουμε Ιουλιο...
Ακριβώς! Αν και δεν είμαι σίγουρος αν και στην πραγματικότητα επιτρέπεται κάτι τέτοιο. Για προπονήσεις μόνο πρέπει να είναι οκ, αλλά επίσημα θα είναι σίγουρα 1η Ιούλη που αρχίζει η μεταγραφική περίοδος.

Όπως και να'χει αυτά προσωπικά τα θεωρώ τρελές λεπτομέρειες. Υπάρχουν πολλές βελτιώσεις που έχουν αναφερθεί σε αυτό το φόρουμ, που πρέπει να γίνουν ΑΜΕΣΑ στο παιχνίδι.
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16077
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Ιουνιο μηνα δεν παιζει κανεις επισημα (εκτος και αν εισαι απο το Λουξεμβουργο και παιζεις προ-προ-προ-προκριματικο του 1ου γυρου του Γιουροπα Λιγκ :D )

Αλλα φιλικα παιζουν αρκετες ομαδες (ειδικα αν μεσα Ιουλιου εχουν προκριματικους, οπως πχ ο Ολ. Βολου φετος...)
antonisionikos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 339
Joined: Sat Jul 17, 2010 11:29 pm
Football Manager της ομάδας: Ιωνικός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FIX για τα πολυ συχνα crash..
MrManolis-Η Επιστροφη

διαβάστε την ιστορία μου :)
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιουνιο μηνα δεν παιζει κανεις επισημα (εκτος και αν εισαι απο το Λουξεμβουργο και παιζεις προ-προ-προ-προκριματικο του 1ου γυρου του Γιουροπα Λιγκ :D )
μπορεί και πλευ οφ στην Ελλάδα.. :P
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fon7 wrote:
Ιουνιο μηνα δεν παιζει κανεις επισημα (εκτος και αν εισαι απο το Λουξεμβουργο και παιζεις προ-προ-προ-προκριματικο του 1ου γυρου του Γιουροπα Λιγκ :D )
μπορεί και πλευ οφ στην Ελλάδα.. :P
Αδικο εχεις, για αυγουστο πανε... 19/7 ειμαστε και δεν ξερουν τιποτα στην ΕΠΟ αρα μεχρι να... μανθουν παμε για αυγουστο... και θα σου πουνε μετα, "το κανουμε σαν τα προκριματικα για τσ.λ. και ουεφα , απλα εχουμε πλευ-οφφ ... "
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18244
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

ρε από πάνω όλοι σας τι δεν καταλαβατε?
θελω να πάρω παικτη της μπενφίκα, τον κλεινω από μάρτιο.
γιατί ντε και καλα να τον πάρω 1 ιουλίου και όχι 15 ή 8 άμα θέλω. ούτε θα πω να πάει διακοπες ούτε τπτ. ας έρθει από την προηγούμενη ομάδα του στις 2 Αυγούστου αν θέλω
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ο λογος ειναι οτι δεν γινεται ετσι irl και δεν γινεται ετσι γιατι δεν υπαρχει λογος για την προηγουμενη ομαδα να τον κραταει
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”