Τι θέλω από το Football Manager 2012

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Locked
orfanidaras
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sat Nov 21, 2009 8:37 pm
Αγαπημένη Ομάδα: IRAKLIS F.C
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδω και χρονια που ταλαιπωρουμαι και εγω με το παιχνιδι, παντα εψαχνα το κενο που μου αφηνε το χωρις ν βρω τα λογια....και τελικα φετος νομιζω οτι εχω ολοκληρωσει τη σκεψη μου πανω σ αυτο που θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ απο την εταιρια... ....και λεω

Θα ηθελα απο το καινουργιο μανατζερ οταν παραιτουμαι ή απολυομαι απο την ομαδα να γινετε απευθειας συνεντευξη τυπου...(τοσες και τοσες κανουμε ασκοπες και κουραστικες οι περισσοτερες στη μια την πιο σημαντικη θα κολλησουμε?)

εδω και τοσα χρονια μου δημιουργει ενα τεραστιο κενο κατα την αποχωρηση μου(ειτε φιλικα ειτε εχθρικα) απο μια ομαδα που προσφερα τοσα πολλα.....ενα κενο μεσα μου που οταν την "κανω" νιωθω σαν ν μην εκανα τιποτα απολυτως...σαν να ηταν μια μερα και τελος...σαν ν μην ειχα κερδισει ουτε εναν αγωνα...σαν να μην προσφερα παντελως τιποτα...και αλλα πολλα

θα ηθελα λοιπον μετα απο την συνεντευξη τυπου και εφοσον απαντησα για πιο λογο φευγω (οικονομικο? κουραστηκα? οτι ειχα να κανω το εκανα?ο προεδρος δεν εχει τις ιδιες βλεψεις μαζι μου?κλπ)
και καποια αντιδραση απο το κοσμο ή γιατι οχι και απο τον προεδρο...στη τελικη να αναιρεσω και την αποφαση μου εξαιτιας του λαου...ειναι τοσο δυσκολο λοιπον?


υγ. οσες φορες πατησα το resign στην ουτοπικη μανατζεριστικη ζωη μου και αλλαζε η οθονη απο τα χρωματα της ομαδας σε ενα κενο ασπρο ηταν σαν πεταξα ολα αυτα ποθ εκανα για την ομαδα στο καλαθο των αχρηστων...εσεις?

μπορει ν ειναι νωρις για το τοπικ αλλα θελω ν προλαβω μπας και εισακουστει πουθενα το παραπονο μου...
Last edited by orfanidaras on Mon Mar 14, 2011 11:12 am, edited 1 time in total.
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σύμφωνω απόλυτα με αυτό που λες. Οι συνεντεύξεις τύπου γενικά παραμένουν "ξύλινες"... Από εκεί και πέρα θα ήθελα μεγαλύτερο ρόλο των media γενικά, τη δυνατότητα να δημιουργούνται αντιπαλότητες κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και να μην ισχύουν μόνο όσες ήδη έχουμε στον editor. Καλό θα ήταν επίσης να δοθεί μεγαλύτερη έμφαση στις υποδομές και να μπορείς να ιδρύεις πχ σχολές ποδοσφαίρου που να έχουν κόστος συντήρησης κτλ... Άλλο που θα ήθελα να δω θα ήταν ένας πιο ενεργός ρόλος του assistant και του επιτελείου γενικότερα... Οχι μόνο να σου κάνουν υποδείξεις μέσω backroom advice αλλά να υπάρχουν ιδιωτικές συζητήσεις, διαφωνίες κτλ... Τέλος σημαντικό θα ήταν να υπάρχει κι ένα trophy room στις ομάδες ή όταν κατακτάς μια διοργάνωση να υπάρχουν λίγο περισσότερα γραφικά... πχ δεν είναι τόσο δύσκολο στο 3d άμα παίρνεις πρωτάθλημα να βλέπεις ένα γύρο θριάμβου
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

phidias wrote:Από εκεί και πέρα θα ήθελα μεγαλύτερο ρόλο των media γενικά, τη δυνατότητα να δημιουργούνται αντιπαλότητες κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και να μην ισχύουν μόνο όσες ήδη έχουμε στον editor.

αυτο γινεται,μπορεις οποιαδηποτε στιγμη να μιλησεις σε δημοσιογραφο για αλλους προπονητες/ομαδες

phidias wrote: να μπορείς να ιδρύεις πχ σχολές ποδοσφαίρου που να έχουν κόστος συντήρησης κτλ.


αυτο ειναι το youth recruitment



phidias wrote:Άλλο που θα ήθελα να δω θα ήταν ένας πιο ενεργός ρόλος του assistant και του επιτελείου γενικότερα... Οχι μόνο να σου κάνουν υποδείξεις μέσω backroom advice αλλά να υπάρχουν ιδιωτικές συζητήσεις, διαφωνίες κτλ...
οι "ιδιωτικες συζητησεις" ειναι το backroom advice και οταν δεν ακολουθεις την συμβουλη τους ειναι η "διαφωνια",ουτε στην πραγματικοτητα γινεται να "την λεει" το επιτελειο στο προπονητη



επισης για τις συνενετευξεις τυπου ουτε στην πραγματικοτητα ξεφευγουν απο τα ξυλινα πλαισια και ειναι συνεχης επαναληψη ("σεβομαστε τον αντιπαλο,δεν τον φοβομαστε","11 εμεις,11 αυτοι" :P ) ενω δεν γινεται και τοσο συχνα μια συνεντευξη τυπου οταν απολυεται προπονητης(περισσοτερο καμμια συνεντευξη δινουν)
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω θα ηθελα αλλαγες στην τακτικη. Εχετε παιξει καθολου το CM 01/02? Αν οχι ο petriti λεει που θα το βρειτε... Εκει εχει το κλασικο γηπεδακι και τοποθετεις τους παικτες σου οπου ακριβως θελεις αναλογα με το που ειναι η μπαλα... Πολυ καλο πιστευω...Επισης θα ηθελα να γινει αρκετα πιο δυσκολο και να ερχονται μεγαλες προτασεις για παικτες μου...
Mes que un club
djcisse
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Mar 08, 2011 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ηθελα τα κιλα ενως παιχτη να παιζουν επιτελους ρολο στο pace,acc,jumping,agillity,stamina κτλ.
Born To Be Champion!!!

Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΖΕΙ !!!
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

djcisse 9/10 στις δέκα φορές συνάδουν με τα χαρακτηριστικά του παίχτη
Κοντός = καλό agility
Ψηλός = καλό jumping
κλπ

Εγώ θέλω όπως προείπατε οι συνεντεύξεις τύπου να βελτιωθούν γιατί κουράζουν
Γύρο του θριάμβου φυσικά
Και οι προτάσεις για παίχτες να είναι ρεαλιστικές, έχω παίχτη που τον θέλει όλη η Ευρώπη, του έχω συμβόλαιο για ακόμα 3 χρόνια και οι προτάσεις είναι ίσες με την αξία του συνεχώς!!!!
Θα με τρελάνουν; Άσε που η αξία του είναι ήδη πολύ χαμηλή επειδή σαν ομάδα έχω χαμηλό reputation.
Δεν γίνεται να τον ζητάνε 12 ομάδες, να κάνουν προσφορά 4 από αυτές και καμία ούτε 500 χιλιάδες πάνω από το value...
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
LoizosG9
Amateur
Amateur
Posts: 195
Joined: Sat May 16, 2009 6:16 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: MES QUE UN CLUB
Location: Catalonia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θέλω... το patch 12.3 να έρθει πιο γρήγορα για να διορθώνει το πρόβλημα με τους οπαδούς που μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και κλωτσάνε τον τερματοφύλακα. Επίσης στο 12.2.5.1 να υπάρχει η δυνατότητα επιδιόρθωσης του bug με το που πατάτε "χαστούκι" στον παίκτη να γίνεται Unhappy
Visca el Barça, Visca Catalunya Image Image Image Image Image
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Θελω τον αριθμο τον πασεων που κανει μια ομαδα να αποτυπωνετε στο ματς στατς. Δεν νομιζω να ειναι δυσκολη προσθηκη.
Αυτο που λεει ο φιλος με το cm 01/02 ειναι πολυ καλο
Αν θελουμε τωρα ρεαλισμο,μπορουμε να ζητησουμε να μας κυνηγανε οι φιλαθλοι μας μετα απο ηττα απο το Βολο μες στην εδρα μας και το παιχνιδι να γυρναει σε 1st person mode και να τρεχουμε ως τα αποδυτηρια.Η αν εχουμε ΑΕΚ, αν δεν παμε καλα να υπαρχει η δικαιολογια "Bajevic fault" και να ανεβαινουμε στην εκτιμηση των οπαδων.η αλλα τετοια ομορφα

Επισης η αναπτυξη δεν σταματαει στα 14-15-16 που βγηκε το regen!!!!!! υψος και κιλα πρεπει να αυξομειωνονται με καποια λογικη.Αν και κατι μου λεεει ότι αν γινει αυτο,θα γεμισουμε 20 σελιδες στο τρελα και απιστευτα!!!!!!
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό δεν λέγεται ρεαλισμός, λέγεται "υπόδειγμα συμπεριφοράς οπαδών κατωτέρων ποδοσφαιρικά χωρών"
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Ε, ενταξει ας το βαλουν στην ελλαδα μονο. :D

Φανταζομαι δεν εχεις καταλαβει οτι εκανα πλακα ε?

και κατι ακομα που θα ηθελα ειναι να εχουν καπως περασμενο οτι η αεκ θελει να κανει γηπεδο στην Νεα Φιλαδελφια.επισης και σε αλλες ομαδες αντιστοιχες περιπτωσεις
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Ας κάνουν ένα σωστό παιχνίδι, χωρίς πολλά (κραυγαλέα) προβλήματα - γιατί είναι φυσιολογικό κάποια να υπάρχουν - και επιτέλους ας βγάλουν αυτό το ρημάδι από τον κώδικα που επιμένει να χάνεις κάποια παιχνίδια έτσι!!!!

επίσης να το κάνουν λίγο πιο ρεαλιστικό... να μη χάνονται έτσι ευκαιρίες, ας μην γίνονται, να βελτιώσουν τις άμυνες στο κάτω κάτω...

τέλος να επαναφέρουν τα βελάκια όπως παλιά, όχι για τα forward runs αλλά για χωριστές θέσεις στο γήπεδο ανάλογα με την κατοχή ή όχι της μπάλας... ή ας βάλουν δύο τακτικές, μία όταν έχεις την μπάλα και μία όταν αμύνεσαι...

περισσ΄τοερες πιθανότητες να βγάλεις ταλέντα μικρά... και να τα πληρώσουν οι ομάδες...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αυτό που θέλουμε ως site να πετύχουμε μέσα από αυτό το τόπικ είναι να συγκεντρώσουμε όλες τις προτάσεις που γίνονται απο εσάς και να τις στείλουμε στην SI, κάτι που γίνεται παραδοσιακά κάθε χρόνο.

Για να βοηθήσετε λοιπόν να γίνει αυτό, καλό θα ήταν στα ποστς στα να βάζετε έναν τίτλο με bold και να επεξηγείται το "αίτημά" σας

Π.Χ.
Spoiler: show
Γραμμή του off side στη 2D/3D match engine

Θα ήθελα όταν καταλογίζεται ένα off side να υπάρχει replay με γραμμή και να βλέπουμε αν ο βοηθός διαιτητή είχε δίκιο ή άδικο στην απόφασή του.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυζήτητος manager

Θα ήθελα να είμαι πολυζήτητος σε ομάδες όταν κάνω επιτυχίες. Όχι να έχω πάρει μία μικρή ομάδα να κάνω treble και να μην με θέλει καμία!
User avatar
leomessi10
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 423
Joined: Mon Sep 21, 2009 6:27 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: Επιτρεπεται να πεσεις.... επιβαλεται να σηκωθεις!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυξανομενες επιλογες τακτικης

Κινησεις ποδοσφαιριστων στο γηπεδο οπως επιθυμουμε εμεις.
Πολυσυνθετα συστηματα αναλογα με το αν εχουμε την μπαλα η οχι.
Επιθετικο παιχνιδι με μεγαλη κατοχης μπαλας.
Γρηγορο τεμπο χωρις γρηγορη εκτελεση επιθεσης.
Πρεσινγκ σχεδιασμενο με ζωνες αμυνας που να πνιγει τον αντιπαλο.
Ζωνη στα στημενα οταν αμυνομαστε.
Σχεδιασμος στημενης φασης οταν εχουμε την μπαλα.
Mes que un club
User avatar
sindarta
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6232
Joined: Sun Jun 01, 2008 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Braintree, Atsal
Status: Ζεσταίνομαι καίγοντας τις ελπίδες των μετρίων.
Location: Ebbets Field, 1955
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αλλαγή των χρονικών ορίων των συμφωνιών χορηγίας.

Δυστυχώς όταν τελειώνει μια συμφωνία χορηγίας αυτή ανανεώνεται για το ίδιο χρονικό διάστημα με την προηγούμενη, με αποτέλεσμα ειδικά σε μικρές ομάδες να μένεις με συμφωνία για λεφτά League 1 για 5 χρόνια. Θα ήθελα ο πρόεδρος με βάση τα business attributes του να κάνει πιο συμφέρουσες συμφωνίες, για παράδειγμα κλείνοντας χορηγίες για 1 χρόνο όταν είσαι σε χρονιά ανόδου και πολλών χρόνων μετά από treble. Πιστεύω λείπει αρκετά από το παιχνίδι αυτό και μειώνει τις πιθανότητες να κάνει μια ομάδα αρκετές ανόδους σε μικρό διάστημα.
Kastroman wrote:Το Δάλειο (σικ) "κλάϊν" είναι η πιο σύντομη και πληρέστερη απάντηση στην ερώτηση σου.
Να λιπαίνει τα χωράφια του αγνώστου αγρότη, αυτό είναι το αληθινό μέλλον του αγνώστου στρατιώτη.
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”