Μια βοήθεια παρακαλω!

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα!Καταρχην δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ αλλα δεν ηξερα σε πιο ναανοιξω αυτο το θεμα.Θελω μια βοηθεια σχετικα με το παιχνιδι,αν και μπορει να ειναι δυσκολο αλλα ολες οι αποψεις θα με βοηθησουν.Ασχολουμαι με το παιχνιδι απο το 2007 αλλα παντα ειχα μια απορια.Εβλεπα διαφορουσ που ελεγαν πηρα CLή EL με π.χ. Αρη,ΠΑΟΚ,ΠΑΟ κ.α.Εγω οποτε παιζω εναντιον μεγαλων ομαδων σχεδον τις περισσοτερες φορες δεν μπορω να κερδισω ευκολα.CL μονο με Ρεαλ εχω παρει,και νομιζω ο καθενας θα επαιρνε.Θα θελα λοιπον οσο ειναι δυνατον και αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε μερικα κολπα μηπωσ και δω ασπρη μερα χαχα.Ελπιζω να εγινα κατανοητος και ευχαριστω εκ των προτερων!!
Thijs Libregts
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 531
Joined: Wed Nov 22, 2006 9:30 am
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Veni Vidi Vici
Location: Κυψέλη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν υπάρχουν (ευτυχώς) κόλπα στο FM. Πρέπει να ασχοληθείς πολύ σοβαρά με το παιχνίδι, να δοκιμάσεις τακτικές, να δεις που υπάρχουν αδυναμίες, να κάνεις αλλαγές και φυσικά να έχεις υπομονή. Δε σημαίνει τίποτα ότι πήρες μια μεγάλη ομάδα αν δεν προσπαθήσεις.
Νομίζεις οτι ο καθένας άσχετος αν αναλάβει πχ τη Μπαρτσελόνα θα σηκώσει το CL? Δεν συμβαίνει στην πραγματικότητα και δεν συμβαίνει ούτε στο FM..
Μηχανολόγος Μηχανικός
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μια λύση είναι να στο πρόβλημα πού έχεις είναι , να έχεις καλή ομάδα με παιχταράδαις πράγμα δύσκολο.
άλλοι μια είναι να κανείς σεηβ πριν από μεγάλο ματς στην ευρωπη και λοαντ άμα το χάνεις να ξαναπαιζης
εγώ για να καταλαβης μια φορά πείρα cl και αυτό ήταν στο cm2000-2001. από τότε έχω να δω κούπα ευρωπαϊκοί.
άλλα δεν το βάζω κάτω και ας πάνε 10 χρονιά από τότε
το πράμα θέλει υπομονή.
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
eisai_erotas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 377
Joined: Sat Apr 24, 2010 6:56 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: PAOK EMPROS KAI PROLOGO MHN TRWS !
Location: SaLoNiCa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ισα ισα ετσι ποιο ωραιο δεν θα ηθελα να παιρνω συνεχως τιτλους χωρις να εχω αντιπαλο
προτειμω να ειμαι 2ος 3ος και να προσπαθω παρα να περνω επι 10 χρονια τα 9 πρωταθλημα
μ αρεσει ο ανταγωνισμος δεν θελω να παλεβω μονος μου
ΠΑΟΚΑΡΑΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΦΕΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ
ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΤΟΝ ΛΕΥΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
User avatar
Akis123
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Nov 13, 2008 10:47 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης,Man Utd,Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φυσικα και μενα δεν μου αρεσει να ναι ετοιμη ομαδα.Απλα επειδη με μικροτερες ομαδες δυσκολευομαι παιρνω ομαδες οπως sampdoria,juve κ.α.
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δες πχ. τώρα είμαι με ολυμπιακό σαιζόν 14-15 . Έχω πάρει 3 πρωταθλήματα άλλα στην Ευρώπη τη μια στους 8 την άλλοι στους 4,την άλλοι δεν μπήκα καν αποκλείστηκα.
άλλα δεν πτοούμαστε καπια στηγμοι θα πιούμε από την κούπα ..το παν είναι να έχεις υπομονή και να διαβάζεις από το φόρουμ της βοήθειες που τόσο τα παιδιά δίνουν απλόχερα.(τακτικές-παίχτες-προπόνηση κτλ.) -pappous -pappous
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Είναι εύκολο να πάρεις CL όταν ξέρεις ποιοι παίκτες έχουν μεγάλο potential ability.Και στο forum αν δεις οι περισσότεροι που έχουν πάρει CL έχουν κάποιους στάνταρ παίκτες όπως Sanogo, Lukaku, Agyei, Kadlec, Galeano κτλ. :D
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
captain9421
Amateur
Amateur
Posts: 219
Joined: Sun Oct 28, 2007 4:29 pm
Football Manager της ομάδας: αεργος
Αγαπημένη Ομάδα: aek
Status: φοιτητικη ζωη
Location: athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το μυστικο ειναι στισ μεταγραφες να πουλασ ακριβα παιχτες και να μπορεις να περνεις αλλουσ πιο εξεληξιμους
και φυσικα να χειριζεσαι σωστα εναν αγωνα κατα τι διαρκεια του οταν παιζεις με μεγαλες ομαδες..και υπομονη :D
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”