Estimated Value ενος Club

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
Xlapatsas13
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Nov 10, 2009 1:12 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδες εχω τον Παναθηναϊκο και ειμαι προς το τελος της 2ης χρονιας

Απο οσο θυμαμαι οταν ανελαβα την ομαδα το Estimated value της ομαδας ηταν γυρω στ 60Μ
Μετα απο 2 χρονια παρα κατι και αφου την πρωτη χρονια εκανα double και πηγα στους 16 του CL
και αφου εχω εξασφαλισει το πρωταθλημα απο την 26 αγωνιστικη,αποκλειστικα ξανα στους 16 του CL και ειμαι στους 4 του κυπελου το Estimated value της ομαδας εχει παει στα 38Μ και εχω Loan debt:3,7M

Τα οικονομικα στον συλλογο τα παω μια χαρα.
Το wage budget το εχω στα 24Μ ενω η διοικηση μου επιτρεπει μεχρι 25,5Μ και για transfer budget εχω αλλα 7,5Μ που μου εχουν μεινει

Μπορειται να μου εξηγησετε λιγο την λογικη του Estimated Value ενος Club για να καταλαβω τι κανω λαθος?
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γιατι τοσο σημαντικο ειναι?

τι εννοεις "τι κανω λαθος"? :roll:
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εαν υποθέτω σωστά,αυτό έχει να κάνει με το πόσα λεφτά θα πληρώσει κάποιος εαν θέλει να αγοράσει τον σύλλογο. Δηλαδή, αν χρειαζονται 30 μύρια δεν θα την αγοράσει κάποιος μικρός επιχειρηματιας. Διορθώστε με αν κάνω λάθος
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
jackys
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 279
Joined: Fri Aug 05, 2005 9:53 am
Football Manager της ομάδας: Harrogate(fm 2007)
Αγαπημένη Ομάδα: Αποελ και Αρσεναλ
Status: Polloi gamiaes esinaxtikasin tzai arkepsa tzai fooumai
Location: Κάπου χαμένος στο κόσμο των παραμυθιών και της πραγματικότητας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Το Estimated Value έχει να κάνει περισσότερο με την αξία (Value) των παικτών και των εγκαταστάσεων (Youth,Training Facilities ,Στάδιο) και όχι με τα οικονομικά της ομάδας η τους τίτλους.
Πριν αρκετά χρόνια πίστευαν ότι το να μην αφήνουν τους μαύρους στην Αμερική να μπαίνουν στα εστιατόρια των λευκών αλλά να τους αφήνουν να τρώνε έξω ήταν σωστό..... Ας μην πάμε πίσω σε αυτές τις εποχές επειδή μετά έρχονται άλλα

Τον ίσιο δρόμο, τον περπάτησα εγώ από την άλλη
έτσι βαδίζουν, οι τρελοί, οι δυνατοί και οι μεγάλοι



Τα πάντα για το στοίχημα
Xlapatsas13
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Tue Nov 10, 2009 1:12 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γενικα το Estimated Value ειναι το ποσο αξιζει η ομαδα.Μετραει αν εχει ιδιοκτητο γηπεδο,εγκαταστασεις και γενικα το ροστερ της ομαδας.

Το ροστερ το εχω βελτιωσει πολυ αλλα γενικα δεν μπορω να εξηγησω τον λογο που επεσε τοσο πολυ το Estimated Value.

Δεν ειναι τοσο σημαντικο αλλα γενικα οσο μεγαλωνει το Estimated Value τοσο λογικα θα ανεβαινει και το reputation της ομαδας
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”