Το καλύτερο ελληνικό site για το Football Manager

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Re: ΕΠΣ Μακεδονίας 18/19

Sun Jul 15, 2018 4:11 pm

15/7/2018
«Η Διοίκηση του Α.Ο. Παύλου Μελά ανακοινώνει την απόκτηση του μεσοαμυντικού Σαλτίρη Αναστασίου 30 ετών από τον Οδυσσέα Κορδελιού. Ο Τάσος έχει μεγάλη εμπειρία και ενδεικτικά αναφέρουμε ότι αγωνίστηκε στην Β” Εθνική με τον Πανθρακικό, στη Γ” Εθνική με την Νίκη Βόλου και παλαιότερα σε Ηλιούπολη, Ένωση Συκεών, Ελευθεριακό, Κολχικό. Τον καλωσορίζουμε στην οικογένειά μας και του ευχόμαστε υγεία και κάθε επιτυχία».
http://www.thrakisports.gr/2018/07/15/s ... -saltiris/
Spoiler: show
Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Thu Jul 19, 2018 2:07 pm

18/7/2018
Ο Κεραυνός Κολχικού απέκτησε πριν λίγες ώρες και επίσημα τον Νίκο Σιαμπάνη (αδερφός του Μάριου Σιαμπάνη του ΠΑΟΚ), ο οποίος μετά από μια χρονιά στη Γερμανία για επαγγελματικούς λόγους (δες δεύτερο λινκ για τις ομάδες), επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη για μα φορέσει τη φανέλα του Κεραυνού. Να υπενθυμίσουμε ότι ο Νίκος Σιαμπάνης ξεκίνησε τα πρώτα ποδοσφαιρικά του βήματα στον Παύλο Μελά παίζοντας τρία χρόνια στην ανδρική ομάδα των Σταυρουπολιτών, με τον Γιώργο Τσουκαλίδη να τον γνωριζει από τη κοινή θητεία τους, απέξω και ανακατωτά.
http://www.epsm24.gr/%ce%ad%ce%ba%cf%80 ... %ba%cf%8c/
https://www.transfermarkt.com/nikolaos- ... ler/413954

18/7/2018
Η ανακοίνωση του Εθνικού Σοχού:
«Η ομάδα μας καλωσορίζει τον Κισκαμπάνη Φώτη στην μεγάλη παρέα του Εθνικού Σοχού. Του ευχόμαστε υγεία, δύναμη και επιτυχίες.Παράλληλα ανακοινώνουμε την έναρξη της προετοιμασίας της ομάδας μας, την Δευτέρα 23/07 και ώρα 18:00 στο γήπεδο Ευκαρπιας(χόρτο)».
http://www.epsm24.gr/%ce%bc%ce%b5-%ce%a ... %bf%cf%8d/

18/7/2018
Μετά τους Μπιμπισίδη, Ξανθόπουλο και Σταυρίδη, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας προχώρησε σε τέσσερις επιπλέον απανωτές κινήσεις.
Πρόκειται για τους:
Στέλιος Χαλκιάς (από Μαρμαρά) ---> υποθέτω ο δικός μας και τον είχαμε σε λάθος ομάδα.
Κώστας Μαυροτέλης (από ΠΑΟΝΕ)
Θάνος Αποστολίδης (από Ηρακλή αμπελοκήπων)
Ηράκλειτος Νιζάμης (από Αχιλλέα Περαίας)
http://www.epsm24.gr/%ce%ad%cf%86%cf%84 ... %bc%ce%b7/

17/7/2018
Με έναν ποδοσφαιριστή που είχε ηγετικό ρόλο στη πορεία του Μακεδονικού τη τελευταία πενταετία, ενισχύεται ο Ιάσων Αυγής. Οι άνθρωποι του Ιάσονα Αυγής που κατέθεσαν πριν αρκετές ημέρες πρόταση στον Αλέξη Αντωνιάδη, τον πρώην αρχηγό του Μακεδονικού, τελικά δέχθηκαν τη θετική του απάντηση πριν λίγες ώρες. Την στιγμή που υπήρχαν αρκετές προτάσεις προς το πρόσωπο του τόσο από Θεσσαλονίκη αλλά και από Χαλκιδική, λίγο οι… πρώην συμπαίκτες του (Καραβελλίδης, Αβαλιάν, Βεϊδαμενίδης), λίγο… η αξιοπιστία που βγάζει η διοίκηση του Ιάσονα αλλά και φυσικά το γεγονός ότι ο Ιάσων έχει βάλει πλώρη για πρωταθλητισμό τη νεα χρονιά, ήταν αρκετά για να πείσουν τον έμπειρο αμυντικό να πει το «Ναι».
http://www.epsm24.gr/%ce%b8%cf%89%cf%81 ... %ac%cf%83/
Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Fri Jul 20, 2018 3:10 pm

20/7/2018
Ακόμα μια μεταγραφική κίνηση ανακοίνωσε ο Εθνικός Σοχού, αποκτώντας έναν ποδοσφαιριστή με μεγάλη εμπειρία από τις επαγγελματικές κατηγορίες. Μετά τις μεταγραφές του Κισκαμπάνη και του Βαλκάνη, ο Σοχός προχώρησε και στην απόκτηση του Γιώργου Σεμερτζίδη. Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός προέρχεται από τον Οδυσσέα Κορδελιού, εκεί που κατέκτησε άνετα με την ομάδα του Βαγγέλη Μαυροβουνιώτη, το πρωτάθλημα της Β κατηγορίας.
http://www.epsm24.gr/%cf%80%ce%ae%cf%81 ... %bf%cf%8d/

20/7/2018
Τον πρώην προπονητή του και τον πρώην συμπαίκτη του από την περσινή σεζόν στον Ποσειδώνα Μηχανιώνας ακολουθάει στη Χαλάστρα ο Παναγιώτης Παπάζογλου. Ο έμπειρος μέσος τα βρήκε σε όλα με τους ιθύνοντες του Καμπανιακού, για να συνεχίσει τη καριέρα του στην ομάδα της Χαλάστρας, βρίσκοντας στα αποδυτήρια της, δύο γνώριμους του. Τον Διονύση Χασιώτη και τον Σιτσιάνη. Να υπενθυμίσουμε ότι ο Παναγιώτης Παπάζογλου έπαιξε στο παρελθόν, σε Στρατώνι, Ηρακλή Αμπελοκήπων, Ποσειδώνα Καλαμαριάς, Εθνικό Γαζώρου, Νέα Κρήνη και Άρη.
http://www.epsm24.gr/%ce%b1%ce%ba%ce%bf ... -%cf%87-2/

peritri
Head Researcher - Webmaster
Topic Author
Send message

Sun Jul 22, 2018 6:27 pm

Περάστηκαν για τους υπάρχοντες.

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Mon Jul 23, 2018 2:55 pm

23/7/2018
Με γρήγορες κινήσεις και δίχως να περάσουν πάνω από δύο 24ωρα, η διοίκηση του Κώστα Παρασκευόπουλου έκλεισε πριν λίγη ώρα τον νέο προπονητή του Ιάσονα Αυγής. Διάδοχος λοιπόν του Γιώργου Μαϊδάτση στον πάγκο της ομάδας είναι ο Κώστας Γιότκος, ο οποίος έδωσε τα χέρια με τους ανθρώπους του Ιάσονα και ήδη από αύριο αναμένεται να λάβει δράση με την προετοιμασία. Μια επιλογή προπονητή, ο οποίος στο παρελθόν, μετράει συνεχόμενες χρονιές πρωταθλητισμού και τίτλων με τον Θερμαϊκό Θέρμης αλλά και περνώντας ένα σύντομο διάστημα από τον πάγκο του Ολυμπιακού Κυμίνων.
http://www.epsm24.gr/%ce%bf-%ce%ba%cf%8 ... %83%ce%bf/

arvanitis
Football Legend
Football Legend

Tue Jul 24, 2018 10:21 am

24/07/2018
Η νεότερη είδηση επιστροφής από εκείνη την ομάδα, είναι αυτή του Χρήστου Φάκκα, ο οποίος θα συνεχίσει τη νέα χρονιά στην ομάδα της Θέρμης, ύστερα από συμφωνία που είχε με τον Θόδωρο Ραδιτσίδη. Έτσι λοιπόν, βλέποντας το φετινό ρόστερ του Θερμαϊκού θα διακρίνει πολλές ομοιότητες σε σχέση με αυτό το 2013-14, καθώς θα δει ξανά όπως τότε τους Παναγιωτίδη, Τρόκα, Φάκκα και Κολώνη.
http://www.epsm24.gr/%ce%bf%ce%b9-%cf%8 ... %81%ce%bc/

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Thu Jul 26, 2018 2:29 pm

26/7/2018
Δύο νέες μεταγραφικές κινήσεις γνωστοποίησε ο Αετός Βασιλικών, με την απόκτηση δύο έμπειρων ποδοσφαιριστών. Η διοίκηση ήρθε σε πλήρη συμφωνία με τον έμπειρο επιθετικό Στέλιο Γεροθανάση, ο οποίος μέχρι πρότινος αγωνιζόταν στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου, όπως επίσης και με τον Γιώργο Καραβασίλη, που μετά από ένα διάστημα αποχής επιστρέφει στους αγωνιστικούς χώρους. Τέλος, η προετοιμασία του Αετού ξεκινάει την ερχόμενη Δευτέρα.
http://www.epsm24.gr/%ce%b1%ce%b5%cf%84 ... b9-%ce%ba/

arvanitis
Football Legend
Football Legend

Fri Jul 27, 2018 10:45 am

Το Epsm24 σας παρουσιάζει παρακάτω τα βιογραφικά των 16 προπονητών της Α1 και παράλληλα τον στόχο που έχει θέσει η κάθε ομάδα για τη φετινή χρονιά της Α1.
http://www.epsm24.gr/%ce%bf%ce%b9-16-%c ... bd-%ce%bf/

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Sat Jul 28, 2018 7:08 pm

28/7/2018
Ενισχύεται σημαντικά στο κέντρο ο νεοφώτιστος Ιάσων, με έναν πολύ ταλαντούχο ποδοσφαιριστή! Τον Μίλτο Στεφανίδη απέκτησε από την ΑΠΕ Λαγκαδά και ανακοίνωσε σήμερα ο Ιάσων Αυγής κάνοντας ένα ακόμη μεταγραφικό «μπαμ» και μάλιστα αρκετά μεγάλο. Ο 22χρονος Στεφανίδης, που αγωνίζεται ως κεντρικός και αμυντικός χαφ ξεκίνησε την καριέρα του από τις ακαδημίες του Πανσερραϊκού, φτάνοντας ως την Κ20, για να μεταβεί στην αντίστοιχη του Ηρακλή. Στον Γηραιό έγινε επαγγελματίας, το 2014, κάνοντας ντεμπούτο λίγο αργότερα σε αγώνα κυπέλλου κόντρα στον Εθνικό Γαζώρου. Ένα χρόνο μετά πήρε μεταγραφή στη Θύελλα Φιλώτα, για να επιστρέψει στο νομό Θεσσαλονίκης για λογαριασμό του Καμπανιακού. Τον περασμένο Ιούλιο μετακόμισε στο Λαγκαδά ως παίκτης της ΑΠΕΛ, ενώ η Α1 θα είναι το κατώτερο επίπεδο στο οποίο αγωνίστηκε ποτέ, γεγονός που κάνει από μόνο του εντυπωσιακή τη μεταγραφή για τα δεδομένα του Ιάσονα Αυγής!
http://www.epsm24.gr/%ce%bc%cf%80%ce%b1 ... %bd%ce%b1/

27/7/2018
Μεθοδικά προχωρά ο σχεδιασμός του ρόστερ της νέας σεζόν στο Μαραθώνα, με τις πρώτες δύο μεταγραφές να ανακοινώνονται. Τον μεσοεπιθετικό Κέβιν Πίσα και τον κεντρικό αμυντικό Ηλία Δούμα ανακοίνωσε σήμερα, Παρασκευή, η διοίκηση του Μαραθώνα ως τα δύο νέα αποκτήματα της. Ο πρώτος αγωνιζόταν πέρυσι στον Ατρόμητο Πλαγιαρίου και θεωρείται μεγάλο ταλέντο, ενώ ο δεύτερος, στα 31 του, έχει περάσει μεταξύ άλλων από Μακεδονικό, Μέγα Αλέξανδρο Ηρακλείας και Pontypridd Town (Ουαλία), ενώ πέρυσι αγωνίστηκε στον Μελιτέα.
http://www.epsm24.gr/%ce%ad%ce%ba%ce%bb ... c%ce%b1-2/

26/7/2018
Με έναν ποδοσφαιριστή που τη περσινή σεζόν ήταν εκ των πρωταγωνιστών του Μελιτέα στη πορεία ανόδου για την Α1, ενισχύεται ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς. Ο Ηλίας Μαρίγκος είναι η δεύτερη μεταγραφική έκπληξη των ανθρώπων του Ποσειδώνα Καλαμαριάς μετά από αυτή του Ιορδάνη Πεχλιβανίδη ενώ σύμφωνα με πληροφορίες έπεται και συνέχεια. Πάντως αυτό που φαίνεται από τις ήδη υπάρχουσες κινήσεις και από την διάθεση της διοίκησης του Ποσειδώνα, είναι η στελέχωση της ομάδος του Γιώργου Κεφαλά με παίκτες που θα την βοηθήσουν να πραγματοποιήσει φέτος πορεία ανόδου.
http://www.epsm24.gr/%cf%84%ce%bf%cf%81 ... d%ce%b1-4/

peritri
Topic Author
Send message

Mon Jul 30, 2018 11:44 pm

arvanitis
Football Legend
Football Legend

Tue Jul 31, 2018 10:30 am

Το δεκάρι των ανόδων μιλά στο Metrosport.gr
Ο Γιάννης Βαχανελίδης είναι ένας ποδοσφαιριστής συνώνυμο του πρωταθλητισμού και αυτό φαίνεται στις 7 ανόδους που έχει πανηγυρίσει
Ο Γιάννης είναι 31 ετών και παίζει ως δεκάρι. Ξεκίνησε την καριέρα του στις ακαδημίες του ΠΑΟΚ και αυτή τη στιγμή αγωνίζεται στον Φοίνικα Πολίχνης. Σε 8 ερασιτεχνικές και 2 επαγγελματικές ομάδες πανηγύρισε 7 ανόδους. Είναι όπως λέει και ο τίτλος της συνέντευξης, το δεκάρι των ανόδων. Ο Γιάννης παίζει αυτή τη στιγμή στο Φοίνικα και μίλησε στο Metrosport.gr σε μια συνέντευξη για την διαδρομή του στο ποδόσφαιρο και όχι μόνο.
-Γιάννη πες μου λίγα λόγια για σένα.
«Ξεκίνησα από τις ακαδημίες του ΠΑΟΚ και έπαιξα μέχρι την Κ20. Συνέχισα στον Φοίνικα, έπειτα στους Διόσκορους και σε ηλικία 17 ετών πήγα στην Κύπρο για το Παραλίμνι και έπαιξα και στην Αγία Νάπα. Επέστρεψα στη Θεσσαλονίκη γιατί έσπασα το πόδια μου. Εχω παίξει επίσης στον Σοχό, στα Μάλγαρα, στο Πολυδένδρι, στη Νίκη Μεσημερίου και στον Παύλο Μελά. Εκτός Θεσσαλονίκης έχω παίξει στον Κιλκισιακό».
-Ποια είναι η μεγαλύτερη κατηγορία που έχεις αγωνισθεί;
«Υπέγραψα κάποτε Α’ Εθνική αλλά δεν έπαιξα ποτέ. Εμπειρία μαγική, αλλά δύσκολη. Εκείνη τη χρονιά (σ.σ.2011) ο Ηρακλής έπεσε πρώτη φορά κατηγορία, στη Δ Εθνική. Πρόεδρος ήταν ο Ανδρέας Παντελή και προπονητής ο Κατσαβάκης. Τότε είχε παικταράδες, ο Επαλέ ήταν ο καλύτερος. Με είχε προτείνει κάποιος να πάω στον Ηρακλή για να με δοκιμάσουν. Δεν τον πίστευα, με πήραν τηλέφωνο όταν ήμουν στην δουλειά και μου είπαν να πάω για προπόνηση. Πήγα στη Μίκρα, μου είπαν πως είχα μόνο μια ευκαιρία, ήμουν καλός και με κράτησαν. Εμεινα σχεδόν ένα μήνα και έπειτα μου είπε ο κόουτς ότι δεν μπορούσε να στηριχθεί πάνω μου γιατί ήμουν μικρός. Τελικά κατέληξα στον Σοχό και παίξαμε φιλικό με τον Ηρακλή. Εβαλα ένα μαγικό γκολ και ο πρόεδρος με ήθελε. Του εξήγησαν ότι ήμουν στην ομάδα αλλά δεν με κράτησε ο προπονητής. Δεν ξαναπήγα όμως στον Ηρακλή γιατί μετά από λίγο καιρό έπεσε στην Δ Εθνική».
-Σε ποιά ομάδα σε βρήκε η χρονιά που πέρασε;
«Ημουν στον Φοίνικα Πολίχνης όπου πανηγυρίσαμε την άνοδο στην Α1. Επτά αγωνιστικές πριν το τέλος αλλάξαμε προπονητή, πήραμε τον Αλέξανδρο τον Κατικαρίδη και σώσαμε τη χρονιά. Είχαμε άλλους δύο προπονητές μέσα στη χρονιά, δεν ξέρω τι έφταιξε. Οταν ήρθε ο κόουτς χρειαζόμασταν μόνο 7x7 και το καταφέραμε ξεκούραστα. Μας έβγαλε το 100%, σκέψου πως στην προπόνηση μέχρι τότε πηγαίναμε 10-11 άτομα και όταν ήρθε ο κ.Κατικαρίδης στην προπόνηση ήμασταν 23 άτομα και ερχόντουσαν και κάποιοι φίλοι μας για να κάνουν προπόνηση μαζί του. Πέτυχα 10 γκολ σε 28 ματς. Είχα όμως και συμπαίκτες παικταράδες. Για παράδειγμα τον Μπεκιάρη, ο άνθρωπος δεν μαρκάρεται, είναι άλλη κλάση. Αμυντικό χαφ είχαμε τον Παπαδόπουλο τον Γιώργο, δεν υπήρχε τέτοιος κορμός ούτε στην Α’ κατηγορία ούτε στην Α1. Είχαμε στην επίθεση τον Λαφτσίδη που εδώ και 5 χρόνια βγαίνει πρώτος σκόρερ. Οι περισσότεροι γνωριζόμασταν μεταξύ μας και αυτό μας έκανε καλό».
7 άνοδοι με 4 ομάδες
-Οι πληροφορίες μου λένε πως σε κάθε ομάδα που αγωνίστηκες έχεις μόνο ανόδους. Ισχύει αυτό;
«Εχω πάρει συνολικά 7 ανόδους (οι 4 από Α’ ΕΠΣΜ σε Α1), αν δεν κάνω λάθος (σ.σ.γέλια). Δύο ανόδους πήρα με τους Διόσκουρους, 2 με τον Φοίνικα Πολίχνης , 1 με τον Κιλκισιακό και 1 με το Πολυδένδρι. Πριν γυρίσω στη Θεσσαλονίκη είχα πάρει άνοδο και με την Αγία Νάπα από Β σε Α Κύπρου. Στη Νίκη Μεσημερίου δεν πήρα άνοδο γιατί έφυγα στη μέση της χρονιάς αλλά τελικά η ομάδα ανέβηκα. Εχω παίξει και στον Παύλο Μελά που σωθήκαμε ενώ με τον Σοχό έκανα μια χρονιά πρωταθλητισμό με αντιπάλους ομάδες όπως ο Απόλλωνα Καλαμαριάς, ο Οδυσσέας Κορδελιού,η Καλλικράτεια, η Νίκη Πολυγύρου. Ο πρόεδρος του Σοχού μας έταξε πριμ αν μαζεύαμε στον πρώτο γύρο 45 βαθμούς και τελικά μαζέψαμε 42 βαθμούς χωρίς να χάσουμε. Είχαμε 14 νίκες και 3 ισοπαλίες. Σχεδόν σε όλες τις ομάδες που έπαιξα κάναμε πρωταθλητισμό. Ετσι έμαθα, στις ακαδημίες του ΠΑΟΚ παίρναμε συνέχεια Κύπελλα. Εχω πάνω από 20 μετάλλια ως ποδοσφαιριστής των ακαδημιών του ΠΑΟΚ. Στην Κ20 ήμουν 16 ετών και ήμουν αρχηγός. Στο ποδόσφαιρο δεν χρειάζεται να έχεις μόνο ταλέντο».
-Ποιούς παίκτες που έκαναν καριέρα στον ΠΑΟΚ τους είχες συμπαίκτες;
«Είχα συμπαίκτη τον Στέλιο τον Μαλεζά στο εφηβικό και στην Κ20, ήταν πάντα χαμηλών τόνων, πολύ καλό παιδί. Εχω να τον δω πολλά χρόνια και νομίζω πως έχει παραμείνει έτσι. Επαιζα με τον Μακρή που έπαιζε αμυντικό χαφ, με τον Χριστοδολούπουλο ήμασταν μαζί στη μικτή της ΕΠΣΜ. Ο Λάζαρος ήταν πάντα καλός παίκτης».
Τα τρία πέναλτι και το ντέρμπι της Δυτικής Θεσσαλονίκης
-Πες μου ένα περίεργο περιστατικό από την καριέρα σου.
«Επαιζα στον Σοχό μια χρονιά και έχασα 3 πέναλτι. Κερδίσαμε πέναλτι στο 80’, έβαλα το γκολ όμως ο διαιτητής σφύριξε επανάληψη. Την δεύτερη φορά πήγα πάλι εγώ να το χτυπήσω, είχαν κοπεί τα πόδια μου γιατί την πονούσα την ομάδα, ο κόσμος με αγαπούσε ο κόσμος. Το δεύτερο πέναλτι το έπιασε ο αντίπαλος τερματοφύλακας και ο διαιτητής σφύριξε ξανά επανάληψη. Την τρίτη φορά αποφάσισα να το στείλω στο γάμα όμως πήγε λίγο πιο ψηλά και πέρασε άουτ. Από τότε αποφάσισα να μην ξαναχτυπήσω πέναλτι.
-Σε ποιά ομάδα έχεις πάει περισσότερες φορές;
«Εχω πάει 4 φορές στον Φοίνικα Πολίχνης και 3 φορές στους Διόσκουρους».
-Πως σου φαίνεται που έχεις αγωνιστεί σε ένα ντέρμπι δυτικής Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Φοίνικα Πολίχνης και τον Παύλο Μελά;
«Πρώτη φορά που έπαιξα σε ντέρμπι Φοίνικας-Παύλος Μελάς ήταν όταν ήμουν 16 ετών. Θυμάμαι τον εαυτό μου να παίζω μέσα στην έδρα του Παύλου Μελά. Είχε πολύ κόσμο και από τις δύο ομάδες, έπαθα πλάκα όταν είδα τον κόσμο στις κερκίδες. Οταν τελείωσε το ματς, ήρθε και μου έδωσαν χρήματα από την κερκίδα επειδή έκανα πολύ καλή εμφάνιση».
«Η Ελλάδα είχε πάντα καλούς παίκτες»
-Από ποιά ομάδα ξεκίνησες την καριέρα σου; Γιατί δεν συνέχισες επαγγελματικά το ποδόσφαιρο;
«Από τον Φοίνικα Πολίχνης ξεκίνησε την καριέρα μου στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο. Για να γίνεις επαγγελματίας χρειάζονται πολλά πράγματα. Το ποδόσφαιρο δεν θέλει μόνο ταλέντο. Ας μείνουμε μόνο σε αυτό. Αν κάνεις μια βόλτα στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, θα βρεις 1-2 παιδιά σε κάθε ομάδα που μπορούν να παίξουν σε πολύ υψηλό επίπεδο, ακόμη και στην Α Εθνική. Μην νομίζεις ότι κάποιοι που παίζουν Α Εθνική είναι καλύτεροι από κάποιους που παίζουν ερασιτεχνικό. Ο ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής πρέπει να δουλεύει, να προσέχει την δουλειά του, την οικογένειά του και μετά να πάει προπόνηση. Και δεν έχει βοήθεια από πουθενά, ειδικά σε περιπτώσεις τραυματισμών. Η Ελλάδα είχε πάντα καλούς παίκτες και δεν φταίνε αυτοί που χάθηκαν, φταίνε αυτοί που τους έκοψαν».
-Που θα συνεχίσεις την επόμενη χρονιά;
Είμαι στον Φοίνικα, περιμένω τις εξελίξεις. Πάμε για άνοδο, θέλω να κάνουμε κάτι καλό και πάλι».
http://www.metrosport.gr/article/to-dek ... trosportgr

peritri
Topic Author
Send message

Tue Jul 31, 2018 6:51 pm

diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Send message

Thu Aug 02, 2018 2:22 pm

31/7/2018
Πολύ σημαντική μεταγραφή για το «τριφύλλι» (Θερμαϊκό Θέρμης) που «χτύπησε» έναν ποδοσφαιριστή με πολλές παραστάσεις από υψηλότερο επίπεδο. Ο λόγος, βέβαια, για τον Δημοσθένη Κοσμίδη, τον πρώην δεξιό οπισθοφύλακα του Απολλωνα Παραλιμνίου. Ο Κοσμίδης, τον οποίο «αλίευσε» ο Θερμαϊκός από την Κ20 του ΠΑΟΚ πριν ακριβώς 10 χρόνια, κατάφερε να εδραιωθεί στη Γ εθνική, κάνοντας αργότερα 25 συμμετοχές και στη Football League, καθώς και 5 στο Κύπελλο Ελλάδος. Περνώντας από Πυρσό Γρεβενών, Οδυσσέα Αναγέννησης, Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας, Εθνικό Γαζώρου, Αγροτικό Αστέρα, Καβάλα, Πανσερραϊκό και Απόλλωνα Παραλιμνίου, ο 28χρονος πια Σερραίος αμυντικός επιστρέφει στη Θέρμη για να ενισχύσει την αποστολή των Τάσου Δούμα και Βασίλη Μπούρκα.
http://www.epsm24.gr/%ce%bc%cf%80%ce%b1 ... %bc%ce%b1/

1/8/2018
Μετά από 1,5 χρόνο στον Ηρακλή Αμπελοκήπων, ο Πάρης Ανδριόπουλος αποχωρεί από τους «κυανόλευκους». Οι δύο πλευρές δε τα βρήκαν για τη νέα χρονιά και πλέον ο 23χρονος επιθετικός (13 γκολ σε πρωτάθλημα και κύπελλο 2017-18) είναι πλέον ελεύθερος να συνεχίσει αλλού τη καριέρα του. Να υπενθυμίσουμε ότι ο έμπειρος φορ, είχε αποκτηθεί πέρυσι τον Γενάρη από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας τον περασμένο Ιανουάριο, αγωνιζόμενος επίσης τα τελευταία χρόνια σε Καμπανιακό, Ερμιονίδη, ΑΕΛ και Πιερικό.
http://www.epsm24.gr/%ce%b1%cf%80%ce%bf ... bd-%ce%b7/

arvanitis
Football Legend
Football Legend

Thu Aug 02, 2018 4:52 pm

02/08/2018
Νέα βόμβα στην Αυγή: Ανακοινώθηκε ο Στασινόπουλος!
Ο Ιάσονας Αυγής πραγματοποίησε μία ακόμη πολύ σπουδαία μεταγραφική κίνηση με την οποία ενισχύεται ακόμη περισσότερο το ρόστερ του Κώστα Γιότκου.
Η διοίκηση της ομάδας ήρθε σε πλήρη συμφωνία με τον Χρήστο Στασινόπουλο, ο οποίος τα τελευταία 4,5 χρόνια αγωνιζόταν στον Μακεδονικό.

https://insport.gr/news.asp?code=2715

peritri
Topic Author
Send message

Thu Aug 02, 2018 7:37 pm

• 1
  • 2
  • 3