Η Dynamo Podilatou ένοχη για παράνομη μεταγραφή

Locked
master yoda
Off Topic Moderator
Off Topic Moderator
Posts: 14794
Joined: Thu Feb 15, 2007 3:05 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλης
Status: +2513 posts
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

για αλλη μεταγραφη ή για την ιδια?


αν ειναι το δευτερο
δεν στεκει νομικα

δεν ξαναδικαζεσαι για το ιδιο αδικημα,αν εχει επιβληθει ποινη
Spoiler: show
-I thought our story was epic, you know?
You and me.
-Epic how?
-Spanning years and continents,
bloodshed... epic.
-Come on.
Ruined lives,bloodshed?
You really think a relationship
should be that hard?
-No one writes songs
about the ones that come easy.
Spoiler: show
Πέρασα όλη μου τι ζωή
θέλοντας κάτι...
και έβαλα τα δυνατά μου
να μην το βρω.
Ποτέ...
ακόμη πηγαίνοντας κοντά σε μέρη
που ίσως ήταν
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Wise, o Rafinha έμεινε ελέυθερος σήμερα :D Τόσο πολύ τον ήθελε; :D

ΥΓ: Ο Μaicon στα 32 είναι καλύτερος ρε! :P
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Ντροπή" σας πάντως...εντάξει,παιχνίδι είναι αλλά ορισμένοι το μαμήσατε εντελώς από ό,τι ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

greek_manager wrote:Wise, o Rafinha έμεινε ελέυθερος σήμερα :D Τόσο πολύ τον ήθελε; :D

ΥΓ: Ο Μaicon στα 32 είναι καλύτερος ρε! :P
Τους άφησαν οι mods ελεύθερους, βέβαια, όταν ένας manager που ήταν inactive από τον Ιανουάριο, μπήκε τον Απρίλιο και πήρε με 6m τον παίκτη του Gilson που είχε mv 2m, και από τότε δε ξαναμπήκε, ήτανε "beware the inactive managers with the loads of cash", τώρα είναι στημένο από τους Έλληνες. Και στη τελική, δεν απαγορεύεται να αγοράσει ο Cris από δικούς του φίλους παίκτες για να ξαναφτιάξει την ομάδα του, άντε τώρα να αποδείξει ότι είχε δουλειά 2 μήνες και δε μπορούσε να μπαίνει συνέχεια, και τώρα μπορεί.
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MarcosG wrote:"Ντροπή" σας πάντως...εντάξει,παιχνίδι είναι αλλά ορισμένοι το μαμήσατε εντελώς από ό,τι ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
Ε ΚΑΛΑ ότι εσύ ήσουν απο την αρχή εκτός κλίματος το καταλάβαμε... αλλά πλέον διεκδικείς βραβείο....

Τέλος πάντων μην πω άλλα γιατί θα με κόψει το ραδιοτηλεοπτικό...

Την έχουν βρει με τους έλληνες... όλος ο κόσμος μαιμουνιές.. εμας χτυπάνε....
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
jeros
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Nov 13, 2004 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: G700
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: Status Quo
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε εμένα με μπλέξανε δεν ήξερα τίποτα για τον φόνο..φαινότανε καλό παιδί πάντως..πολύ ήσυχος δεν ενόχλησε ποτέ κανέναν στην γειτονιά
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Έπεσες από τα σύννεφα;
jeros
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Nov 13, 2004 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: G700
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: Status Quo
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αλλά πετάχτηκε ο Michael Sccoffield και με έσωσε..τι να σου λέω μπήκε στη μέση και mister EKO ήρθε και η BP...αλλά εγώ δεν ήθελα τα χρήματα(2 εκατόμμυρια) μου δώσανε για να δώσω στον Chris τον Lescott αλλά εγώ τους είπα ότι θα τον δώσω στον General η στον JACOB...αυτή είναι η αλήθεια...ουφ τα είπα και έχω ήσυχη τη συνείδηση μου πλέον

G700
Keane GW
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7978
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WiseSif wrote:
MarcosG wrote:"Ντροπή" σας πάντως...εντάξει,παιχνίδι είναι αλλά ορισμένοι το μαμήσατε εντελώς από ό,τι ΦΑΙΝΕΤΑΙ...
Ε ΚΑΛΑ ότι εσύ ήσουν απο την αρχή εκτός κλίματος το καταλάβαμε... αλλά πλέον διεκδικείς βραβείο....

Τέλος πάντων μην πω άλλα γιατί θα με κόψει το ραδιοτηλεοπτικό...

Την έχουν βρει με τους έλληνες... όλος ο κόσμος μαιμουνιές.. εμας χτυπάνε....
Δεν κατάλαβα,επειδή έχω διαφορετική προφανώς άποψη από εσένα είμαι δακτυλοδεικτούμενος;Σιγά που σε έθιξα κιόλας (λες και μίλησα προσωπικά στο κάτω κάτω).
Όσο για το ότι ήμουν εκτός κλίματος,άποψή σου.Ούτε σημαίνει ότι είναι σωστή ούτε-πολύ περισσότερο-εξυπακούεται ότι έπρεπε να είμαι "εντός κλίματος" για να είμαι "αρεστός".Που στο κάτω κάτω το "κλίμα" το ορίζεις εσύ κι ο καθένας διαφορετικά.Δεν κατάλαβα δηλαδή,πώς ακριβώς σε ενόχλησα με την συμμετοχή μου στο παιχνίδι;

Όσο για το βραβείο,ευχαριστώ,δεν θα πάρω.Μην σε φέρω και σε δύσκολη θέση να εκφραστείς ακόμα πιο άσχημα άλλωστε.


Χαμπάρι δεν έχετε πάρει ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ότι είναι παιχνίδι για το οποίο όμως πληρώνουμε χρήματα άρα οφείλουμε να σεβόμαστε τους κανόνες του.ΑΝ πρόσεξες στο post μου έγραφα ΦΑΙΝΕΤΑΙ (επίτηδες και με κεφαλαία αλλά...) γιατί σαφώς και ΦΑΙΝΕΤΑΙ για περιπτώσεις όπου κάτι "σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας" :wink: Αν υπάρχει εξήγηση τότε προφανώς θα λυθεί το κάθε θέμα που προκύπτει.Τα περί κυνηγητού των Ελλήνων,εντάξει,τα αφήνω ασχολίαστα,σαν τους τηλεπαρουσιαστές του πανηγυριού της Eurovison που προτρέπανε να ψηφίσετε (το 2ο πρόσωπο είναι επειδή ουδέποτε έχω παρακολουθήσει) "έξυπνα"...Κι αν στο κάτω κάτω υπάρχουν πράγματα που δεν είναι αρεστά και περιορίζουν/εξαφανίζουν την διασκέδαση που υποτίθεται ότι αντλεί όποιος ασχολείται με το FML τότε όπως εγώ σταματάει να δίνει τα ωραία λεφτουδάκια του κι αποχωρεί :wink:


Υγ:To δικό σου 2ο πρόσωπο (aka "το καταλάβαμε") από που προκύπτει,εκπροσωπείς κάποιους;

Καληνύχτα!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Καλημερες σε όλους παίδες



Λοιπόν, 1-2 κουβέντες για να μπουν κάποια πράγματα στη θεση τους, αν χωράνε...


Πρώτον. Ναι, Master Yoda, τιμωρήθηκε 2 φορές για κάτι που έκανε 1 φορά! Περιμένω να δικαιωθώ, έχω ασκήσει έφεση με mail σε όλους τους mod....

Δεύτερο. Ναι, Dforlan9, κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αποδείξεις. Το "δυο μέτρα και δυο σταθμά" που ίσχυσαν σε παρόμοια περίπτωση, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...


Τρίτον. Πως γίνεται να κατηγορούν για ένα παράπτωμα 3 ανθρώπους και τον έναν, που θεωρούν δεδομένη τη παράαση βάση των στοιχείων να τον έχουν ελεύθερο και τους άλλους δυο με transfer embargo για 3 μέρες δεν μπορώ να το καταλάβω.


Για να καταλάβετε τι λέω...

Τα ASPRA CHOMATA f.c. προχώρησαν σε τρεις μεταγραφές. Έναν παίκτη με MV 3.000.000 τον απέκτησαν με 3.500.000, έναν παίκτη με MV 1.500.000 τον απέκτησαν με 2.000.000 και έναν παίκτη με MV 800.000 τον απέκτησαν με 2.500.000. Ποιός απο τους τρεις πρέπει να τιμωρηθεί με μια βιαστική ματιά;

Τιμωρήθηκαν και οι τρεις το ίδιο. :roll:


ΥΓ: Μάρκο, 1000 δίκια έχεις φίλε.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν, η σοβαρή δικιά μου γνώμη είναι η εξής:
προφανώς υπήρξε μια υπερτιμολόγηση (άλλωστε δεν πέφτει εύκολα πολύ χρήμα cash για μεταγραφές αυτή την στιγμή στον GWL), αλλά έχει ξαναγίνει και από άλλους και είναι άδικο να μας έχουν βάλει ως Έλληνες στο μάτι λες και φταίμε για όλα εμείς.

Επιπλέον, ας βρουν τρόπο να το κόψουν με κώδικα άμα δεν τους αρέσει να γίνεται αυτό με τις inactive teams (π.χ. να μην μαζεύουν τόσο εύκολα πολλά λεφτά στην τράπεζα), για μένα οι υπερτιμολογημένες μεταγραφές μεταξύ φίλων είναι μέρος του managerιλικιού. Όσο μέρος του παιχνιδδιού είναι και τα feeder - parent clubs που τυπικά δεν υπάρχουν, αλλά στην πράξη γίνεται χαμός και μέσα στο παιχνίδι και οι mods το επιτρέπουν.
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα δν πηρα χαμπαρι το τοπικ... :D τι να πω?κ ελεγα το καλοκαιρι να ξαναεμπαινα στις καβλες μου,με ξενερωσανε εντελως..προσωπικα επειδη εχω δει κ κανει παρα μα παρα πολλες μεταγραφες καμμια δν ηταν παρανομη...μα καμμια..ολο αυτο εγινε επειδη στο παρελθον εχουν φαει εμπαργκο κ αλλες φορες ο wise k o φεδον κ ο νικος κ τωρα την ξαναπληρωνουμε...πηρα 2 world-class παιχτες κ εναν μ 4 αστερια κ εδωσα οπως ειναι λογικο παραπανω χρηματα απο την MV τους...δλδ ειναι απιστευτο..

υ.γ κ εσυ ρε μαρκο ακου πρωτα βρε αγορι μου πριν μιλησεις....
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

O Tsakalaki σε mail που έστειλε στους mod wrote:I was punished for the same illega transfer twice... First you took 1.7 M from my money and 2 days later 2,5M for the same reason. I think this is unfair. i accept the 2,5 M penalti cause that's the money i got from Cani, but u have to return 1.7 M that you took later for the same reason.


You jugded me guilty but i don't think you have to punish me twice...
o mod στην απάντησή του wrote:Thank you for pointing this out to us mate, sorry this was a mistake on our part and you have been fully refunded


Gary
Keane Moderator
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
owen
Banned
Banned
Posts: 8039
Joined: Thu Dec 01, 2005 11:19 am
Football Manager της ομάδας: ASPRA CHOMATA f.c.(FML)
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ,LIVERPOOL
Status: τα ξηνω κ πληρωνομαι αδρα...
Location: Πολιχνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το οτι θα ζουσαμε το χουντικο καθεστως κ στο φμλ ειλικρινα δν το περιμενα...τι να πω ρε μαγκες?1 καλο πηγα να κανω...η αποδειξη που μ ειπαν ειναι οτι ειπα σε ενα chat που μ ειπαν οτι το μεταφρασανε με τον αντωνη κ τον wise οτι δν εχω πλεον χρονο για το φμλ...ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του...
Ειμαι πολυ μεγαλος καφρος,απογονος της βαριας βιομηχανιας οπαδων..

Νταμπλουχος Μαο-Μαο 2017-2018...

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012


P.A.O.K. AGAINST ALL


ΠΑΟΚ στα ευκολα,ΠΑΟΚΑΡΑ στα δυσκολα.

grtainiofagos.blogspot.com Η δικη μου οπτικη γωνια..
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν και πλεον δεν ασχολουμε με το παιχνιδι λογο ελειψης χρονου τα ποσα που δοθηκαν για τους συγκεκριμενους παιχτες ειναι πταισμα μπροστα σε αυτα που εχουν γινει στο παρελθον

βρηκαν ευκαιρια να στησουν στον τοιχο μερικους ελληνες και το καταφεραν

οταν εφευγα απο το νικολσον πουλησα σε αλλον ελληνα τον φαρφαν για 300κ και κανεις δεν ειπε κουβεντα τοτε οποτε θελουν τα βλεπουν οποτε θελουν δεν τα βλεπουν

για μενα ο χρηστος επραξε 100% σωστα και εγω αν ειχα την δυνατοτητα το ιδιο θα ειχα κανει για μενα ειναι απολυτως θεμιτο καποιος φιλος να βοηθησει καποιον αλλο
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Locked

Return to “Ομάδες Football Manager Live!”