[METGOD] Η Ελληνική παροικία

ethnikaras
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Feb 10, 2009 9:56 am
Football Manager της ομάδας: Ethnikos Piraeus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να και ο Εθνικός Πειραιώς στον metgod :P
Αυτή τη στιγμή είμαι 6ος στην 2nd division του extreme evening και 230 στον metgod. Η ομαδα εστρωσε με το 3-6-1 αφου φυσανε ο gonul στα δεξια, ο ghon soon σουλουμουλου κατι (σαν AMC) και ο wason renteria μπροστα, ενω επισης ερχεται απο πισω ο μεγαλος μεξικανος στραϊκερ rosas, που στα 17 του κοστιζει 325.000 με 20 pαce, 18 speed, 15 finishing και 1 γκολακι σε καθε 2 παιχνιδια (ολα σαν αλλαγη στο β' ημιχρονο) και συνεχως ανεβαινουν τα stats του! Κατα τα αλλα εχουμε πολυ δουλεια ακομη και εχει γινει λιγο ξενερωτικο οτι ενω εχω λεφτα, δεν μπορω να βρω κανεναν συνεννοησιμο για να παρω backs που θελω σε λογικη τιμη και οχι 600.000 για παιχτες 35.000!!
Ρε παιδια, επειδη πραγματικα εχει τραβηξει πολυ το panta ola league, μηπως αν δεν κανει confirm μεχρι αυριο το παιδι που απομενει, να τον βγαλουμε και να βαλουμε κανα απο τα αλλα παιδια στη θεση του?
Και τελος, καναν τροπο να ξεφορτωθω το auto extend απο δυο παιχτες που τους ειχα κανει 2ετες ετσι, οταν ακομα ημουν μικρος και αμαθος και τωρα τους εχω για διωξιμο?? Χρειαζομαι το auto extend στους αλλους :wink:
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως το προβλημα με το auto extend το έχω και εγώ σε όσους έχω κάνει διετές.Το αλλάζω σε auto rebid, none και ενώ αδείαζω έτσι μια θέση δεν μπορώ να την χρησημοποιήσω.Αν κάποιος έχει λύση ας μας την δώσει και εμάς.Συμφωνώ και για το confirmation του league υπάρχουν και άλλα παιδιά που μπορούν να μπουν οπότε άμα δούμε οτι αργεί ας μπει κάποιος άλλος στην θέση του.

Το κακό με τις μεταγραφές έχει παραγίνει.Έχουν τρελαθεί οι Άγγλοι.Τα εκατομμύρια τα έχουν για πλάκα.Τα πήρα και εγώ και μου ζήτησε κάποιος εναν ST που είχα και δεν πολυέπαιζε και ενώ είχε af 15.000 του λέω κοιτα καλά στατιστικά που έχει τον δίνω μόνο για 300.000.
Spoiler: show
Το καλύτερο είναι οτι τα έδωσε κιόλας.Μεγάλη απάτη λέμε.... :shock: :shock: :shock:
Όσο για την ομάδα δεν το συζητώ με το 4-6-0 σκίζουμε μπήκαμε και πρώτη φορά στην πρώτη 15άδα( 14 overall,2 weekly ) με απίστευτο σερί 25 αήττητων παιχνιδιών μεταξύ των οποίων και 23 νίκες...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

ethnikaras wrote: καναν τροπο να ξεφορτωθω το auto extend απο δυο παιχτες που τους ειχα κανει 2ετες ετσι, οταν ακομα ημουν μικρος και αμαθος και τωρα τους εχω για διωξιμο?? Χρειαζομαι το auto extend στους αλλους :wink:

Λοιπόν...ας μιλήσουμε λίγο για τη περίφημη κλειδαριά, το auto extend δλδ.


Για να βγάλεις μια "κλειδαριά" απο έναν παίκτη και να την χρησιμοποιήσεις αλλούς πρέπει είτε να τον πουλήσεις, είτε να τον αποδεσμεύσεις.

Σε περίπτωση που έναν παίκτη του οποίο το συμβόλαιο το κλείδωσες π.χ. στις 29.03.09, ακόμα και αν αλλάξεις το συμβόλαιό του και το κάνεις "auto rebid" / "none" θα πρέπει το τρέχον συμβόλαιό του να λήξει για να απελευθερωθεί η "κλειδαριά".
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
popartian
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Jan 26, 2008 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Strawhat's
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από πολύ σκέψη...παααααάρα πολύ όμως....αποφάσισα και εγώ ότι αν δεν έχουμε confirmation μέχρι σήμερα το απόγευμα θα μπεί άλλη ομάδα στο league για να αρχίσουμε...Οπότε σήμερα μάλλον θα γίνει και η τελετή έναρξης με γνωστούς τραγουδιστές και θεάματα!!!! (:
popartian
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Sat Jan 26, 2008 12:07 pm
Football Manager της ομάδας: Strawhat's
Αγαπημένη Ομάδα: Paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η τελετή σημείωσε μεγάλη επιτυχία και οι ομάδες είναι πλέον έτοιμες για την μάχη!!!Καλή επιτυχία σε όλους μας!!! :-D
pakisantreas
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Sun Nov 16, 2008 10:27 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι ομάδες που συμμετέχουν είναι οι παρακάτω:
Spoiler: show
Image
Μόλις τελειώσει, να οργανωθούμε ακόμα καλύτερα να συμμετέχουμε σε ένα μελλοντικό όλοι οι έλληνες managers αν είναι δυνατόν!
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κυρίες και κύριοι ναι.....

Η στιγμή που όλοι περιμένατε έφτασε....
Τα πάντα όλα κύριοι.Μάθετε λίγο μπαλίτσα.Όλα θα τα δούμε...Με την κούπα στο Ρέμο θα γιορτάσουμε.

Live scores και αποτελέσματα από εδώ και στο εξής..Καλή επιτυχία σε όλους αλλά να ξέρετε έχω ήδη κάνει κράτηση στον Αντωνάκη.... :-D :-D :-D

Από δεύτερη χρονιά και με πιο πολλές ομάδες να το κανονίσουμε...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
Portokaliakos F.C.
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Mar 31, 2009 5:13 pm
Football Manager της ομάδας: Portokaliakos FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα πορτοκαλια ηρθανε για να τα ταραξουνε τα νερα.....

Ειμαι αλλος ενας ελληνας manager στον metgod και εκπροσοπω τον portokaliako fc. Παιδες πρωτη χρονια τωρα δεν εχω να δειξω κατι αξιολογο ειμαι στους 4 του New user FA cup και ελπιζω να το σηκωσω.Στο πρωταθλημα new user ειμαι τεταρτος και μηδενικο κινδυνο απο τον 5 και ελπιζω να τερματισω τριαδα.Eνα καλο παικτακι καλο που εχς ειναι ο giannis papadopoulos tou olympiakou και ο federico villar (δανεικος αλλα μαλλον θα μου τον πουλησει ο παλλικαρας)...Το εχω ριξει στο scouting εχω εναν πραγματικο διαμαντι στα αριστερα back 17 ετων paul neil(μελλοντικος αρχηγος :p)....Τωρα στο league με τους ελληνες αρχισαμε λιγο στραβα αλλα ελπιζω να παμε καλυτερα στη πορεια....
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Portokaliakos F.C. wrote:Eνα καλο παικτακι καλο που εχω ειναι ο giannis papadopoulos
κράτα τον φίλε. τον είχα στην ομάδα τις 4 πρώτες σεζον και αξίζει φανέλα βασικού.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά αυτοί οι Άγγλοι όντως δεν υπάρχουν.250Κ για τον Μόρα?με af 20κ? Δηλαδή πως να μην τον δώσω μετά??????

Παιδιά αν έχετε κάποιον που δεν πολυπαίζει αλλά είναι και καλό παικτάκι μην το σκέφτεστε.Ζητήστε άφοβα.Με αυτά που έχω δει πιστεύω οτι όσο και να ζητήσεις όλο και κάποιος θα βρεθεί να κάνει την τρέλα....

EDIT:Πριν λίγο ένας άγγλος έβαλε σε πλειστηριασμό τον Τοροσίδη.Εγώ δεν ενδιαφέρομαι αλλά είπα να ενημερώσω μιας και το είδα για τους υπόλοιπους.....
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
vasvas_78
Amateur
Amateur
Posts: 192
Joined: Tue Apr 12, 2005 8:36 am
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα παίδες.... Παλιός -doublekiss σχετικά στο σαιτ του FM GREECE και πρόσφατα λάτρης του FML(κανά χρόνο περίπου, απο εποχή beta), να σας πώ και για την ομαδούλα μου στον Metgod....

Ονομα Ομάδας: Hard Workers F.C.
Ενδεκάδα:
Cavalieri (Τέρμας)
zezinho(right back) Ansotegi(Center back) rossini(center back) Armero(left back)
leon(right winger) jurado, drincic, granero( Center Midfielders) pat Mccourt(left winger_
Adebayor( goal machine)

μια μικρή ιστορία: Ξεκινήσαμε δυνατά από την αρχή στον GW, καταφέραμε στην πρώτη μας σεζόν να πάρουμε το XFA CUP και να τερματίσουμε δεύτεροι στην ισοβαθμία στο XFA Qualification C...Στην δεύτερη μας σεζόν, είμαστε στο πιο δύσκολο πρωτάθλημα(XFA Premier league), παλεύουμε με τους SLAVBARD( Ομαδα ενός mod, που παίζει το σπαστικό 4-6-0 και είναι μεταξύ 1-3 στα ράνκινγκς) για τον τίτλο...

Γενικό Ranking της ομάδας: Μεταξύ 4ης και 30ης θέσης -gioupi -gioupi -gioupi

Θα ακολουθήσουν και screenshots, αυτά για πρώτο πόστ:)

Vasilis Vasiliou
hard Workers F.C.
Football Manager Live....still missing you!!!!!!
vasvas_78
Amateur
Amateur
Posts: 192
Joined: Tue Apr 12, 2005 8:36 am
Location: Ξάνθη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να και τα screenshots, ελπίζω να τα έκανα καλα :shock: :shock: :shock:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Football Manager Live....still missing you!!!!!!
georgefar7
Amateur
Amateur
Posts: 118
Joined: Thu Oct 25, 2007 12:27 pm
Football Manager της ομάδας: Remal Madrid F.C. -FML
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι μεγάλες στιγμές για την Remal Madrid F.C. τώρα αρχίζουν.Η ομάδα μόλις κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία της το afternoon cup και μαζί με αυτό και μια θέση για το uffa cup winners cup καθώς και ένα αρκετά μεγάλο ποσό που έφτιαξαν πάρα πολύ τα οικονομικά μας και θα βοηθήσουν στην βελτίωση του γηπέδου μας σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάτι ξεχωριστό για μεταγραφή....Μεγάλες στιγμές ζούμε λέμε...... -meaculpa -ypoklinomai -foumarw -glwssa -diatakste
ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ

12 ΣΤΑ 13 Ε? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ....
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vasvas_78 wrote:Να και τα screenshots, ελπίζω να τα έκανα καλα :shock: :shock: :shock:
Ανέβασε τα σε κάποιον free server όπως π.χ. imageshack που έιναι κορυφή γενικά και βάζε εδώ σε img tags τα direct links

Έτσι είναι πιο convenient για όλους -diatakste
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
Portokaliakos F.C.
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Tue Mar 31, 2009 5:13 pm
Football Manager της ομάδας: Portokaliakos FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαι ο Portokaliakos για πρωτη φορα στην ιστορια του ειναι σε εναν τελικο .....Μετα απο επικους αγωνες και ανατροπες καταφεραμε να φτασουμε στο τελικο του New user league cup. Επισης εχουμε κλειδωσει μια απο τις θεσεις 1-5 (ποιο κατω δεν παει μαθηματικα) του New user FA.....

Οταν παιχτει ο τελικος θα σας ποσταρο το αποτελεσμα
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Gameworld News”