Οι Κέλτες μαθαίνουν μπαλίτσα!

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image

Μάγκες...Τέρμα τα ψέματα. Καλωσήρθατε στην εκπομπή του μόνου δημοσιογράφου που δεν έχει δόντια και τα λέει έξω απ' τα δόντια. Και πάλι σήμερα μαζί μας ο Νικόλας ο Αλέφατνος. Μάλιστα απο ότι μου είπε θα μας ανακοινώσει σήμερα live, σε ζωντανή μετάδοση δηλαδή φορ δεμ χου κεντ σπικ δε ινγκλισ γουελ, μια είδηση η οποία θα συζητηθεί! Καταλάβατε μάγκες; Μόνο στον Γεωργίου τα ακούτε αυτά.

Έλα ρε Γεωργίου, τι να πούμε τώρα 120% ακροαματικότητα ξέρω εγώ θα πιάσεις με αυτήν την δήλωση που θα σου κάνω το να τ' άλλο ξέρω γω. Λοιπόν, εγώ ο Νικόλαος Αλέφαντος, δέχτηκα επίθεση απο κάποιον με ξεκάθαρο σκοπό την δολοφονία μου. Η σωματική μου ακεραιότητα μου είναι σε κίνδυνο αυτή τη στιγμή![color]

Νικόλα, δεν εκπλήσσομαι να σου πω την αλήθεια. Σου το έχω πει άλλωστε. Μέσα απο τισ γραμμές στο κοουτσάρισμα δηλαδή παίρνεις 10.Έξω απο τισ γραμμές... παίρνεις Βλαδιβοστόκ. Είναι λογικό να έχεις δημιουργήσει έχθρες


Εγώ ένα θα πω ρε! Ο ΝΙΚΟΛΑΣ Ο ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΠΕΘΕΝΕΙ ΡΕ!!!!! Πάρτε το χαμπάρι. Πρώτα θα πεθάνουν οι κατσαρίδες και μετά ο Αλέφαντος. Τα πάντα όλα ρε τα πάντα όλα! Πάταγος. Και να ξέρει ο τύπος που πήγε να τα βάλει με τον Αλέφαντο οτι ο Αλέφαντος δεν θα το αφήσει να περάσει. Ο Αλέφαντος έχει στοιχεία που μπορούνε να αποκαλύψουνε τους εχθρούς του Αλέφαντου όποτε ο Αλέφαντος το αποφασίσει. Ακουσε τώρα τον Αλέφαντο και σώπασε.

Μάλιστα. Παρόλα αυτά όμως τίποτα δεν σε εμπόδισε να συνεχίσεις το φοβερό σερί σου.

Spoiler: show
Image


Εντάξει Νικόλα, Νιαμου με περίοδο τους κατέντησες.

Image

Και τώρα μάγκες τέρμα. Με Λίβερπουλ μέσα στο Άνφιλντ. Αυτά είναι ματς Νικόλα. Το φοβόσουνα καθόλου;

Γιώργο ακόμα να το μάθεις αγόρι μου; Αλέφαντος και φόβος δεν μπορούνε να συνυπάρξουνε στην ίδια πρόταση ξέρω γω. Εκτός αν η πρόταση είναι ο φόβος φοβάται τον Αλέφαντο. Τέρμα!

Spoiler: show
Image


Το πιιο δίκαιο αποτέλεσμα. Εξακολουθούμε να μην κάνουμε το βήμα παραπάνω. Με κάτι Φαλκιρικ και πως τις λένε ξέρω γω ο καθένας θα νικούσε ο Αλέφαντος είναι για μεγαλύτερα πράγματα τι να τα λέμε τώρα.

Και μιας και ο λόγος πήγε στην Φάλκιρικ, την επόμενη αγωνιστική...

Spoiler: show
Image


Να, θα τον ακούς τον Αλέφαντο. Τεσσάρα για πλάκα ξέρω γω. Και τι να τα λέμε βρεθήκαμε στο φυσικό μας περιβάλλον:

Spoiler: show
Image


Και εκτός απο αυτά Νικόλα σου έσταξε και παραδάκι η διοίκηση ε;

Image

Ε κάτσε ρε Γιώργο τον Αλέφαντο έχουνε στον πάγκο δεν έχουνε καμιά τιτίκα να πούμε, δεν πρέπει να του δώσουν κάτι παραπάνω;

Ούτε συζήτηση Νίκο μου. Μάγκες, αυτά για σήμερα. Μείνετε συντονισμένοι. Καλυνύχτα και ξέρετε εσείς τι να μην κάνετε όλη την νύχτα.


Θα αφήσει ο Σκωτσέζος πρόεδρος τις δηλώσεις του Αλέφαντου να περάσουνε έτσι; Θα το μάθετε στο επόμενο ποστ!
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για κάποιο λόγο εκεί που μιλάει ο Γεωργίου και λέει οτι δεν εκπλήσετε δεν μπορώ να αλλάξω το χρώμα που έβαλα καταλάθος. Μην ψαρώσετε δεν το λέει ο Αλέφας. :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω παντως το καταλαβα ειναι εμφανες για το ποιος μιλαει...πολυ καλα τα πας συνεχισε ετσι ...
Για τον Αλεφα μιλαμε την γατα των παγκων και οχι μονο
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sokinv wrote:Εγω παντως το καταλαβα ειναι εμφανες για το ποιος μιλαει...πολυ καλα τα πας συνεχισε ετσι ...
Για τον Αλεφα μιλαμε την γατα των παγκων και οχι μονο
Εντάξει, ετυχώς κάνει μπαμ το πως μιλάει ο ΑΛέφαντος γιατί δεν μπορούσα να αλλάξω το χρώμα. :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

7Μ παραπάνω... καθόλου άσχημα. Φύλαξέ τα για το καλοκαίρι...
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό θα ήτανε το πιο σωστό αλλά θέλω 3 μεταγραφές γιατί δεν είμαι ευχαριστημένος απο την ομάδα με το μπάτζετ του καλοκαιριού. Επείσης υπάρχει και άλλος λόγος όμως θα τον μάθετε αργότερα. :D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Που έχεις έλειμμα παικτών;
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν θέλω ένα κεντρικό χαφ γιατί ο ένας μου βασικός είναι μέτριος, μετά μου κάνανε προσφορά για έναν παίχτη και θα την δεχθώ οπότε θέλω αντικαταστάτη και επείσης σκοπεύω να πάρω και έναν παίκτη που να κάνει την διαφορά στο σκωτσέζικο και να βοηθήσει στην ευρώπη. Άσε που μου έχει μείνει αποθημένο απο τα προηγούμενα FM.
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Αλέφαντος καθότανε σκεφτικός και στριφογύριζε στα χέρια του το μοναδικό στοιχείο που είχε απο το περιστατικό με τον επίδοξο δολοφόνο του.

Ήτανε μία κάρτα που του είχε πέσει απο το σακάκι την ώρα που τον τουλούμιαζε το KokkalBot και απεικόνιζε έναν τύπο που φορούσε κιλτ και κρατούσε ένα σπαθί.
Spoiler: show
Image
Ρώτησε και έμαθε οτι το σήμα ήτανε το χαρακτηριστικό που άφηνε η Σκωτσέζικη Μαφία γνωστή και ως Tartan Mafia, μετά απο κάθε φονικό που έκανε. Γιατί όμως να ήθελε η Σκωτσέζικη Μαφία να τον βγάλει απο την μέση; Και πως θα μπορούσε να προφυλαχθεί απο την επόμενη επίθεση της; Με αυτές τις σκέψεις στο μυαλό ξεκίνησε για το Celtic Stadium οπού η Σέλτικ αντιμετώπιζε την Dundee United.

Λοιπόν παιδιά, δεν έχω κάτι να σας απλά μπείτε και δείξτε τους ποιος έχει τα άντερα ξέρω γω, είπε άκεφα.

Παρόλαυτα δεν υπήρξε κανένα ιδιέταιρο πρόβλημα:
Spoiler: show
Image


Image


Επόμενο ματς με την Unirea Urziceni.

Μάγκες κοιτάξτε να τους φάτε. Δεν ξέρω τι λένε οι μπούκηδες αλλά είστε πολύ καλύτεροι το να τ' άλλο να πούμε. Καμία Ουρτσινέζι δεν νικάει την ομάδα του Νικόλα του Αλέφαντου. Κατανοητό;
Spoiler: show
Image
Και πράγαμτι έγινε κατανοητό! Πολύ στιλάτη νίκη που μας φαίρνει και δεύτερους στον όμιλο μαζί με την Λίβερπουλ που έχει επείσης 8 και ισοβαθμούμε, πίσω απο την Ίντερ που έχει 10. Τελευταίο ματς με τους Μιλανέζους στο Σέλτικ Παρκ.


Off Topic:
Λίγο άκυρο το ποστ αλλά το έκανα πολύ βιαστικά γιατί δεν έιχα πολύ χρόνο σήμερα. Ζητώ την κατανόηση σας :wink:
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πειράζει για το ποστ. Αφού ήρθαν νίκες είσαι οκ. Σπέρνεις τον τρόμο με τις 6αρες!!!
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέχρι τώρα με θέλει και πολύ γιατί αν και γενικά τους παίζω είμαι και κωλόφαρδος και ότι σουτάρω πηγάινει μέσα. Αλλά οτι αξίζω την νίκη την αξίζω. :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Πφφφ... Γαμώτο... Ποιος να το περίμενε οτι θα ήταν τόσο ζόρικος αυτός ο Αλέφαντος.

Ναι, κύριε.

Και αυτά που έλεγε για ένα στοιχείο...Θεέ μου αν έχει κάτι που με συνδέει με την Μαφία καλύτερα να αποχαιρετήσω την θέση μου, και όχι μόνο!

Σας καταλαβαίνω, κύριε

Και αφού η δύναμη απέτυχε, η πονηριά είναι η καλύτερη λύση. McVizos στηρίζομαι πάνω σου. Μην με απογοητεύσεις!

Μείνετε ήσυχος, κύριε

Και έτσι η πράκτορας Jenny McVizos έκανε μεταβολή και παομακρύνθηκε αργά απο την άιθουσα.
Spoiler: show
Image
Εντωμεταξύ στην άλλη άκρη της Γλασκώβης ο Αλέφαντος συνέχιζε ανύποπτος τις προπονητικές του περιπέτειες.

Image


Image

Μάγκες, καλησπέρα σας και καλωσήρθατε σε μία ακόμα εκπομπή με τον Γεωργίου που σας τα λέει όλα. Σήμερα μαζί μας εκτός απο τον τιτανομέγιστο Αλέφα βρίσκεται και μία ακόμα απο τις ηγετικές μορφές της Σέλτικ, ο Robbie Keane.

Image

Γειααααα.

Καλησπέρα και απο μένα, ρε παιδιά.

Καταρχήν θέλω να ρωτήσω τον Κιν πως βλέπει την πορεία της ομάδας.

Η ομάδα τα παέι πολύ καλά παίζει καλό ποδόσφαιρο και συνδιάζει θέαμα και αποτέλεσμα. Φυσικά, είναι λογικό αφου είμαι εγώ σε αυτήν.

Χα,χα,χα. Κιν άσε το δούλεμα στον Γεωργίου. Όχι σε τα μας αυτά. Φέτος το βάρος της Σέλτικ το σηκώνει άλλος και συγκεκριμένα ο Καμαρά, ο οποίος έχει πάρει φωτιά. Να τον ακούτε τον Γεωργίου.

WTF do you mean, f*cking idiot? When Keane says something you shut your mouth up.

Μάλιστα. Τώρα καταλαβαίνω γιατί σε ακολουθεί παντού η φήμη του κωλόπαιδου. Γιου χιαρ Γεωργίου. Γιου αρ αν ασσμπόυ.

Έλα, έλα ηρεμία παιδιά! Ηρεμία. ΤΟ ποδόσφαιρο είναι γιορτή ξέρω γω και το ένα τ' άλλο. Για αυτό πάμε να δούμε τα αποτελέσματα της Σέλτικ. Πρώτος αγώνας με την Saint Mirren.
Spoiler: show
Image
Άλλα δύο γκολ βάζαμε Α-ΝΕ-ΤΟ-ΤΑ-ΤΑ. Αλλά δεν βαριέσαι, καλό και το 2-0. Η εμφάνιση θετική.

Και το ένα γκολ, απο τον μεγαλύτερο παίκτη της Σέλτικ. Για να τα ακούνε και μερικοί μερικοί ξεδοντιάρηδες.

Αν ο κύριος Κιν αφήνει υπονοούμενα ο Γεωργίου ένα θα πει. Μέχρι και του Χαριστέα του κάθεται καμιά φορά το γκολ. Μόνο αυτό. Επόμενο ματς αυτό με την Aberdeen.
Spoiler: show
Image
Δεν ξέρω γιατί δείξαμε αυτό το πρόσωπο. Δεν ήταν οτι μας πατήσανε, ξέρω γω αλλά η ομάδα του Νίκου του Αλέφαντου να παίζει τέτοια μπαλα, ο Νίκος ο Αλέφαντος δεν το γουστάρει. Να 'ναι καλά ο Σαμαράς που μας έδωσε αυτό το γκολ στο 77' και πήραμε τους 3 βαθμούς.

Ε, ναι ο Σαμαράς είναι παίκτης που μπορεί να σε ξελασπώσει. Κάποιο άλλοι πάλι...

Λοιπόν Γεωργίου κόβονται τα υπονοούμενα γιατί θα σου κάνω την εκπομπή απο αθλητική, τραγωδία.

Ο Γεωργίου το λέει πάντα. Όποιος έχει την μύγα μυγιάζεται. Ας συνεχίσουμε όμως γιατί έχουμε:

Image

Και το τελευταίο ματς μς την Ίντερ. Η Σέλτικ θέλει νίκη για να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Μπήκαμε καλά στον αγωνιστηκό χώρο. Στο 5' λεπτό χάσαμε ένα ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Φορτούνε. Μέχρι και το 15 είχαμε χάσει άλλη μία πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ζόυλιο Σέζαρ να κάνει εκπληκτική απόκρουση στο σουτ του Καμαρά. Όμως στο 22' ήταν μοιράιο να δεχτούμε γκολ. Κεφαλιά του Ματεράτσι απο στημένη φάση και η μπάλα στα δίχτυα. Ήλπιζα οτι η ομάδα θα ανέκαμπτε και θα συνέχιζε όπως πριν. Αντί για αυτό όμως... συνέβει το αντίθετο. Και όπως ήταν φυσικό και επόμενο:
Spoiler: show
Image
Αυτό ήτανε... Όσο κράτησε κράτησε. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να κάνουμε την υπέρβαση, ξέρω γω. Δώσαμε τα πάντα όλα τον δυνατοτήτων μας, αλλά δεν τα καταφέραμε. Τι να πω το ένα τ' άλλο δεν υπάρχουνε δικαιολογίες συνεχίζουμε Europa.

Νικόλα ίσως πρέπει να αρχίζεις να σκέφτεσαι οτι δεν είναι όλο σου το ρόστερ τόσο ποιοτικό. Ίσως κάποιοι θα έπρεπε να πάρουνε πόδι...

Λοιπόν αυτό ήτανε. Georgiou protect your ass. Keane is coming.

Image


Έτσι ο Αλέφαντος άφησε τους άλλους δύο να πλακώνονται στα κλοτσομπουνίδια και αποχώρησε. Πήρε το αμάξι του και οδήγησε μέχρι το σπίτι του. Πάρκαρε το αμάξι και βγήκε. Όμως καθώς έκανε να μπει στο σπίτι τον περίμενε μια εκπληξη...

Γεια σας... Είστε ο κύριος Αλέφαντος;
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωχ, ωχ, ωχ! Τι πάει να κάνει η πράκτορας!!....... :| :|
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολλά και διάφορα. :wink: Και όλα αυτά στο επόμενο ποστ :D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος φιλε μου πολυ καλη η συνεχεια, την βλεπω για πολυ καλυτερη...μην γινει θριλερ ομως...
Post Reply

Return to “Retire”