Οι Κέλτες μαθαίνουν μπαλίτσα!

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θελω να δω τι θα κανει :-D
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπομονή... Πάντως θα το παίξει πολύ βρώμικα :wink:
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ωραία η ιστορία σου

Είδα ότι χρησιμοποιείς το skin μου, αλλά δεν έχεις βάλει την 10.2 έκδοση και γι' αυτό έχεις προβλήματα με το 10.3, που τη χρειάζεται..
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α! Δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό. Κατεβάζω και το 10.2 τώρα. Thnx για την συμβουλή :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τόπος:Γλασκώβη, στην έπαυλη που έχει παραχωρήσει η διοίκηση της Σέλτικ στον Νικόλαο Αλέφαντο. Χρόνος: 7:15 πμ.


Image

Γυναίκα! Ψήσε γρήγορα έναν καφέ θα αργήσω και δεν θέλω να λένε οτι ο Νικόλας ο Αλέφαντος αργεί ξέρω γω

Η πόρτα ανοίγει και ο Αλέφας κατευθύνεται προς την Mercedes που τον περιμένει στην εξώπορτα της τεράστιας αυλής του. Για μια στιγμή κοντοστέκεται και ρίχνει ένα βιαστικό βλέμμα σε ένα σύδεντρο λίγο πιο δίπλα.

Μυστήριο τό 'να τ' άλλο ξέρω γω. Απο χθες το βράδυ έχω την αίσθηση οτι με παρακολουθούν., μονολόγησε.

Και το ένστικτο του Αλέφα ποτέ δεν κάνει λάθος. Κρυμμένος πίσω απο ένα δέντρο ένας μυστηριώδης άνθρωπος, με κουστούμι και μάυρα γυαλιά μιλούσε χαμηλόφωνα σε μία συσκευή γουόκι τόκυ.

Image

Τον παρακολουθώ. Βγαίνει απο το σπίτι και κατευθύνεται μάλλον προς τα προπονητήρια της Σέλτικ.

Πράγματι, μετά απο λίγη ώρα ο Δάσκαλος φτάνει στα προπονητήρια, οπου οι πάικτες είναι ήδη μαζεμένοι.

Λοιπόν, παιδιά. Μαζευτείτε. Keane σατ γιορ μαθ απ γουεν Αλέφαντος σπικς. Λοιπόν, είμαι ευχαριστημένος απο την εμφάνιση με την
Μαρεδγουελ την Κυριακή. Πάταγος, στους 5 ανέμους την σκορπίσατε.


Err... Coach, you mean Motherwell.

Οκ, Καμαρα σέι ιτ δατ γουέι, γιου αρε εντουκιειτεντμ δατς δε σειμ./color]
Spoiler: show
Image


Αλλά τώρα τέρμα τα ψέματα. Παίζουμε με την Λίβερπουλ για το Τσάμπιο Λίγ. Μην αφήσετε τον φλωράκο τον Τόρρες και τον άλλον εκεί τον καραφλό τον Πίπη Ρέινα να σας κάνουνε ρεζίλι, θα πέσουνε κεφάλια.



Image VS Image


Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με την Σέλτικ να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι. Η Λίβερπουλ κλείστηκε στο μισό γήπεδο. Ωστόσο παρά την υπεροχή της η Σέλτικ κατάφερε να μην τελειώσει δυο θεωρητικά εύκολες φάσεις. 1η με τον Rassmusen να δέχεται μία πάσα μέσα στην μεγάλη περιοχή, βγαίνοντας στον ένας με έναν και να πλασάρει με την μία απελπιστικά άουτ και δεύτερη με τον Καμαρά να πιάνει την κεφαλιά αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω απο την κενή εστία απο τα δύο μέτρα. Το κακό τρίτωσε όταν το φοβερό σουτ του Κρόσας χτύπησε το δεξί δοκάρι της εστίας του Ρέινα. Το ημίχρονο τελείωσε με μερικές ακόμα μικροευκαιρίες αλλά καμία κλασσική.

Ημίχρονο, αποδυτήρια της Σέλτικ

Λοιπόν παιδία, παίζετε πολύ καλά αν συνεχίσετε έτσι θα έρθει και το γκολ. Απλά μην χάσετε τον ρυθμό σας.

Την ίδια ώρα ένας μεγαλόσωμος άντρας με στολή καθαριστή μπήκε στο δωμάτιο των αποδυτηρίων. Με μία ανεπαίσθητη κίνηση ενεργοποίησε έναν πολύ μικρό κοριό κρυμμένο στο μανίκι του. Έτσι όλη η συζήτηση του Αλέφα μαγνητοφονήθηκε για μυστήριους λόγους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ εξισορρόπησε το παιχνίδι, είχε ευκαιρίες και την κατοχή, και μάλιστα αν ο Μπόρουτς δεν έκανε μία εξαιρετική απόκρουση στο σουτ του Gerrard θα μπορούσε να είχε προηγηθεί. Ώστόσο αυτό δεν συνέβη και έτσι το παιχνίδι τελείωσε με το άγονο 0-0.

Spoiler: show
Image
.


Το αποτέλεσμα δεν ήταν το καλύτερο δυνατό αλλά ήρθε απέναντι σε μία πολύ αξιόλογη ομάδα. Καθώς ο Αλέφας αποχωρούσε απο τα αποδυτήρια όμως δεν υποψιαζότανε οτι ένα αμάξι με φιμέ τζάμαι τον ακολουθούσε...

Image
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα πεσει πιστολιδι ετσι???
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αμέ. Wild West θα γίνει. -doublekiss
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η επόμενη βδομάδα κύλησε ανύσηχα για τον Αλέφαντο καθώς με το προαίσθημα να μην έχει εξαφανιστεί. Ωστόσο οι αγωνιστικές υποχρεώσεις δεν σταματούσανε για τον Μεγάλο Τεχνικό.

Λοιπόν μάγκες το παιχνίδι είναι εύκολο το 'να τ' άλλο ξέρω γω. Μπείτε μέσα και αποδείξτε το!
Spoiler: show
Image
Εντάξει, δεν χριεάζεται να πούμε κάτι μια κλάση ανώτεροι. Και τώρα ακουλουθεί το παιχνίδ με την Ρέιντζερς για το κύπελλο, εδώ είναι η μαγκιά. Αν νικήσουμε δικό μας απο τώρα, τα πάντα όλα ξέρω γω τι να τα λέμε.

Image
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Να είστε έτοιμοι. Ο Μεγάλος είπε η δουλειά να έχει γίνει πριν το σημερινό ματς Ρέιντζερς-Σέλτικ για το κύπελλο. Το αμάξι του Στόχου φτάνει σε περίπου 3 λεπτά.

Πράγματι μετά απο 3 λεπτά μια μαύρη Mercedes φαίνεται να πλησιάζει απο την άκρη του ερημικού δρόμου.

Να είστε έτοιμοι. 100 μέτρα ακόμα... 50... Μα... γιατί σταματάει;

Image

Ποπο, τι να τα λέμε τώρα θα μου σκάσει η φούσκα. Ευτυχώς βρέθηκε αυτή η ερημιά, γιατί αν κατουρηθεί πάνω του ο Αλέφαντος καταστρέφονται αυτόματα οι φαντασιώσεις εκατομμυριών κορασίδων παγκοσμίως.

Image

Ευκαιρία να το σιγουρέψουμε. Το αναλαμβάνω εγώ.

Σιγά σιγά περπατά ώσπου φτάνει κοντά στον Αλέφαντο. Υψώνει το πιστόλι με τον σιγαστήρα και ρίχνει μία μόνο σφαίρα.

Image

Image

Στα κλάσματα του δευτερολέπτου όμως που η σφαίρα διένυε την απόσταση απο την κάννη του πιστολιού μέχρι το κεφάλι του Δασκάλου, μίλησε το υπερανεπτυγμένο αίσθημα επιβίωσης που διακατέχει ο Αλέφας και που είναι υπερφυσικό για μας τους κοινούς θνητούς. Με μιας, το ένστικτο του του επισήμανε οτι υπάρχει κίνδυνος, το μυαλό του ανέλυσε όλες τις πιθανές διόδους διαφυγής και΄με μία εκπληκτική βουτιά στο πλάι κατάφερε να ξεφύγει απο την πορεία της σφαίρας. Σηκώθηκε, τίναξε την σκόνη απο το γιακά του και είπε επιβλητικά:

Μάθε σημάδι αγόρι μου, μάθε σημάδι που θα πας να πετύχεις τον Άρχοντα σε παρακαλώ πάρα πολύ τώρα.

Και ενώ ο πράκτορας είχε μείνει έκπληκτος ο Αλέφαντος πάτησε μια φωνή:

Image

Νόμιζες οτι ο Αλέφαντος είναι τόσο ηλίθιος να κυκλοφορεί μόνος του ξέρω γω; Όχι κύριος, σε γελάσανε. Τι να τα λέμε τώρα ξέρω οτι είμαι σημαντικό πρόσωπο το 'να τ' άλλο, και είναι πολύ επικύνδινο. Έτσι ζήτησα απο έναν ειδικό να μου φτιάξει έναν προστάτη-ρομπότ. Κάτι που θα συνδιάζει τις ικανότητες του Trenitator πως το λένε ξέρω γω, και ενός ακόμα πιο τιτανοπτεράστιου προσώπου.

Ε...ποιανού;

Ποιανού; Του Σωκράτη Κόκκαλη φυσικά!

Έτσι, πετώντας εμφανίστηκε ένα ρομπότ με την εξής μορφή...

Image

... το οποίο έκανε τουλούμι στο ξύλο τους πράκτορες. Έπειτα ο Αλέφαντος σκαρφάλωσε στην πλάτη του και σαν αστραπή φύγανε για το Ibrox Stadium οπού σε λίγη ώρα άρχιζε το παιχνίδι με τους Ρέιντζερς.

Ο λόγος του Αλέφα πριν την έναρξη ήτανε πύρηνος:

Λοιπόν παίδες το σημερινό ματς το έχω πάρει προσωπικά. Απλά μπείτε μέσα και σκίστε τους. Για χάρη μου ρε! Για χάρη σας! Δείξτε τους τι είμαστε. Τα πάντα όλα θέλω να σας δω να κάνετε!

Έτσι απλά και υπέροχα μετά το τέλος του ματς...

Spoiler: show
Image
Έτσι μωρή ομαδάρα!!!!!!!!! Πάρτε το χαμπάρι κουφάλες! Ο Αλέφαντος δεν νικιέται!


Off Topic:
Μην ρωτήσερε τι ληγμένα παίρνω. :D Με έπιασε το φαντασιοπληκτικό μου. Ή ίσως η κρίση μa*ακίας μου
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
Απλα απιστευτο
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απιστευτος οντως ρε τον Αλεφα τονα τ'αλλο ξερω'γω κανει και τετοια?...Τιτανομεγιστος τη να λεμε τωρα...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!!
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GrKiller wrote:-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
Απλα απιστευτο
Sokinv wrote:Απιστευτος οντως ρε τον Αλεφα τονα τ'αλλο ξερω'γω κανει και τετοια?...Τιτανομεγιστος τη να λεμε τωρα...ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ!!!!
Ε,τι νομίζατε; Απλά δεν τα κάνει συχνά για να μην τρομάξει εμάς τους απλούς θνητούς :P
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλό σενάριο,ωραίοι διάλογοι :-D
Αλέφααας! -ypoklinomai -ypoklinomai
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
presor
Indispensible
Indispensible
Posts: 1887
Joined: Sat Oct 31, 2009 2:09 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπα ρε συ ψηλε τι με λες τωρα?Εγω ο υπερδιαγαλαξιακος τιτανομεγιστοτεραστιος Αλεφας θα χρειαστω την βοηθεια του Kokkal-πως τον λενε για να δειρω λιγους πρακτορες;Τουλουμι θα τους εκανα.Θα αλλαζανε ειδικοτητα και θα γινοντουσαν μπουγατσες με κιμα με το ξυλο που θα τους εριχνα.Τα παντα και τα κοαλα θα πουμε τωρα. :drinking:

Ποιος Neo ρε...ενας ειναι ο εκλεκτος και λεγεται Αλεφας -ypoklinomai
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sirkostas777 wrote:Πολύ καλό σενάριο,ωραίοι διάλογοι :-D
Αλέφααας! -ypoklinomai -ypoklinomai
Thnx φίλε. Ε,ναι Αλέφας είναι αυτός. :-D
presor wrote:Οπα ρε συ ψηλε τι με λες τωρα?Εγω ο υπερδιαγαλαξιακος τιτανομεγιστοτεραστιος Αλεφας θα χρειαστω την βοηθεια του Kokkal-πως τον λενε για να δειρω λιγους πρακτορες;Τουλουμι θα τους εκανα.Θα αλλαζανε ειδικοτητα και θα γινοντουσαν μπουγατσες με κιμα με το ξυλο που θα τους εριχνα.Τα παντα και τα κοαλα θα πουμε τωρα. :drinking:

Ποιος Neo ρε...ενας ειναι ο εκλεκτος και λεγεται Αλεφας -ypoklinomai
Ε ,ναι ρε ψηλέ αλλά σε λέει τώρα ολόκληρος Αλέφας θα χύσω μια σταγόνα ιδρώτα για να τουλουμιάσω έναν φουκαράκο πρακτορα τώρα;

Ε, και επειδή έχει και μια μικρούλα αδυναμία ο Νικόλας στον Κόκκαλη τον προβάλλει και αυτόν λίγο. :P
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
Post Reply

Return to “Retire”