Οι Κέλτες μαθαίνουν μπαλίτσα!

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με αυτήν την πράκτορα άλλο κινδυνεύει να γίνει η ιστορία και όχι θρίλερ.
Spoiler: show
:D -foumarw -doublekiss
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Πο, πο τι είσαι εσύ παικτούρι μου. Έλα στον Αλέφαντο να σου μάθει μπαλίτσα. Τα πάντα όλα θα κάνουμε! Τα πάντα όλα!

Σας παρακαλώ κύριε Νικο! Εγώ ονομάζομαι Jenny McVizos και ήθελα να σας συναντήσω γιατί είμαι εντυπωσιασμένη απο τις προπονητικές σας ικανότητες.

Και δεν έχεις δει τίποτα ακόμα, παικτούρα! Έλα στον Αλέφα να σου δείξει τι θα πει greek fystiki!

Κ. Αλέφαντε Δεν ξέρω αν μου φαίνεται αλλά είμαι πολύ σεμνό κορίτσι. Μπορείτε λοιπόν για αρχή να μου δώσετε το τηλέφωνο σας και θα επικοινωνήσω όποτε μπορέσω.

Πως δεν φαίνεται. Εσύ και η σεμνότητα το ίδιο και το αυτό! Να σου το δώσω το τηλέφωνο, εννοείται τι να τα λέμε τώρα. Γράφεις; ....

Έτσι ο καθένας απομακρύνθηκε στον δρόμο του. Μετά απο 5 λεπτά η McVizos έβγαλε ένα κινητό τηλέφωνο και άρχισε να μιλάει:
Ναι... Κύριε Πρόεδρε, εγώ είμαι. Όλα πάνε σύμφωνα με το σχέδιο. Το ψάρι τσίμπησε. Ναι, ξέρω, ξέρω... Θα τον πάω λάου λάου για να μην υποψιαστεί τίποτα. Μην ανησυχείτε. Για το καλό της Σκωτίας.


Ο Αλέφαντος όμως μετά απο αυτό το περιστατικό ήταν μέσα στην τρελή χαρά. Την επόμενη μέρα στο γήπεδο:

Λοιπόν παικτούρια μου! Τους έχετε για πλάκα. Σας πιστεύω ρε! Ρε, παικταράδες είσαστε τι να τα λέμε τώρα, τα πάντα όλα! Σκίστε την, την Μάρνδερβελ


Errr, Coach. It is Motherwell

Δίκιο έχεις Καμαρά. Λάθος μου

:shock: :shock: :shock: :shock:

Τι με κοιτάτε έτσι; Μπείτε μέσα και κερδίστε!
Spoiler: show
Image
Image

Την επόμενη εβδομάδα όμως, η McVizos δεν έδωσε σημάδια ζωής. Αυτό δεν άρεσε καθόλου στον Αλέφα.

Λοιπόν, χαμένα κοιτάξτε να νικήσετε. Μόνο αυτό σας λέω.
Spoiler: show
Image

Ρε τι είναι αυτά ρε! Ρε γελάει ο κόσμος. Απέλαση ρε! Και η ισοπαλία πολύ μας είναι. Fortune αγόρι μου τι περιμένεις; Να σου στήσουνε την μπάλα στην γραμμή; Άντε μάθε να πλασάρεις αγόρι μου που θέλεις να παίξεις και μπάλα!

Η κακή διάθεση του Αλέφαντου συνεχίστηκε ώσπου:

Image

Έτσι στον επόμενο αγώνα:

Λοιπόν παικτούρια, σήμερα θέλουμε το τρίποντο και μπορούμε εύκολα να το πάρουμε. Απλά αυτό σας ζητάω
Spoiler: show
Image
Coach, μην βαρέσει εσύ εμένα!

Γιατί να σε βαρέσω Fortune αγόρι μου; Επειδή είσαι λίγο πιο άσφαιρος και απο τον Τόργκελε; Ε και; Κανείς δεν είναι τέλειος τι να κάνουμε

:shock: :shock: :shock: :shock:

Και την Δευτέρα:
Spoiler: show
Image
Νίκο... Έφερες τις τάρτες;

Ναι, παικτούρα μου. Τώρα θα τα πάντα όλα. ΑΕΡΑ!!!!!
Spoiler: show
Image
Γιατί το έκανε αυτό η πράκτορας; Ήτανε σίγουρα για τα όμορφα μάτια του Αλέφαντου. -rofl 0αχ0αχ0αχ0αχ00αχα0χ0. Εεεε, συγγνώμη παρασύρθηκα. Λοιπόν πάντως ο ίδιος αυτό πίστευε. Και έτσι στον επόμενο αγώνα της ομάδας ήτανε μέσα στην τρελή χαρά.

:-" :-" :-"

Κόουτς, δεν θα δώσεις οδηγίες;

Τι οδηγίες ρε Σαμαρά. Μπένετε, νικάτε και τέρμα, Λαλαλαλαλαλαλα...
Spoiler: show
Image
Είδατε; Ως και ο Fortune σκόραρε. Αν έχεις παιχτούρια σαν εσάς δεν χριεάζεσαι τίποτα, άλλο.

Ντεν τον βλέπω καλά τον κόουτς. Κάτι έκει αυτός και ντεν μας το λέει.

Image







Off Topic:
Πφφφφ. Έλεος.Όταν έγραψα πρώτη φορά το ποστ καταλάθως πάτησα το Χ και έκλεισα τον explorer. -toixos2 -toixos2 -toixos2. Το ξαναέγραψα απο την αρχή. Οδυνηρό, αλλά τουλάχιστον κατάφερα να δώσω συνέχεια :D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nikos4ever wrote: Coach, μην βαρέσει εσύ εμένα!

Γιατί να σε βαρέσω Fortune αγόρι μου; Επειδή είσαι λίγο πιο άσφαιρος και απο τον Τόργκελε; Ε και; Κανείς δεν είναι τέλειος τι να κάνουμε
-rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl -rofl
Κλαίω...

Φέρε Σάντορ στη Σελτικάρα για δίδυμο-φωτιά!
Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έγραψες φίλος, έγραψες!
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Δεν υπαρχουν λογια ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ

Eιναι γατα ο Αλεφας θα γινει η στραβη κινηση

Υ.Γ Χαρας το κουραγιο να ξαναγραφεις ..σε ευχαριστουμε που δεν τα παρατας :)
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ειχα χασει λιγο την συνεχεια αλλα -rofl -rofl -rofl
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Spoiler: show
ImageImage
ANTHONY ANNAN

Η πρώτη μεταγραφή για την ομάδα της Σέλτικ ήταν ο Γκανέζος Αντονυ Ανναν. Ο 23χρονος άσσος αποκτήθηκε για 4Μ από την Ρόζενμποργκ (1Μ απευθείας και τα υπόλοιπα σε 42 δόσεις) Ο πρώην μέσος της Νορβηγικής ομάδας έχει σαν φυσική θέση αυτή του αμυντικού χαφ ενώ μπορεί να καλύψει και την θέση του κεντρικού χαφ. Φορώντας το αγαπημένο του 4, θα πάρει την φανέλα του βασικού σπίτι του. Στην παρουσίαση του ο Νικος Αλέφαντος ανέφερε: " Τι να λέμε τώρα, τέτοιους παίκτες θέλει το σύγχρονο ποδόσφαιρο, με πλεμόνια. Και μαρκαδόρος το παικτούρι τι να τα λέμε τώρα πάταγο θα κάνει!"
Spoiler: show
ImageImage
MARQUINHOS

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός, είχε απασχολήσει ουκ ολίγες ομάδες στο παρελθόν, ενώ αποκτήθηκε για να καλύψει το κενό του Antonio Fortune που απογοήτευσε με τις εμφανίσεις του και παραχωρήθηκε στην At. Madrιd για 2,2 Μ. Ο Marcos Antonio da Silva Gonzales όπως είναι το πλήρες όνομα του, αποκτήθηκε για 3,7Μ (τα 700Κ απευθείας και τα υπόλοιπα σε 48 δόσεις). Ο νεαρός φημίζεται για την τεχνική του κατάρτιση και το μέλλον του αναμένεται να είναι λαμπρό. Μπορεί να αγωνιστεί και σαν δεκάρι ενώ θα φορέσει την φανέλα με το "βαρύ" νούμερο 10.Λογικά να παλέψει για μια θέση στην βασική ενδεκάδα.

Spoiler: show
ImageImage
MARCOS VERRATTI

O μόλις 17 χρονών Ιταλός θεωρείται από πολλούς ο νέο Πίρλο. Η Σέλτικ κατάφερε να κάνει την έκπληξη και για μόλις 700Κ( 500Κ στην Σιένα και 200Κ στην Πεσκάρα) τον έκανε κάτοικο Γλασκώβης. Ο νεαρός έχει εξαιρετική τεχνική κατάρτιση και φαρμακερό πόδι ενώ την πρώτη του χρονιά θα δωθεί δανεικός αφού θεωρείτε μεταγραφή για το μέλλον και δεν θα βρει χώρο στην αποστολή της ομάδας απευθείας.
Spoiler: show
ImageImage
DIEGO BUONNANOTE

Ο Αργεντίνος μάγος της μπάλας, ανάγκασε τους Κέλτες να βάλουνε βαθιά το χέρι στην τσέπη, αφου συνολικά 7Μ ξοδεύτηκαν για χάρη του. Το 21χρονο ταλέντο όμως δυστυχώς για την Σέλτικ δεν μπορεί να αρχίσει αμέσως την απόσβεση αφού δεν μπορεί να αγωνιστεί μέχρι και την νέα σαιζόν για ιατρικούς λόγους. Η διοίκηση και ο προπονητής της Σκωτσέζικης ομάδας πιστεύουνε πολύ στο ταλέντο του και φαίνονται διατεθειμένοι να περιμένουνε τον νεαρό για να ξεδιπλώσει το πλούσιο ταλέντο του.


Tranfers Out

Fortune Marc-Antoine---> At. Madrid 2,2 M

Mizuno Koki---> Cagliari 275K

Wilson Mark---> Southampton 1,8 M

Zheng Zhe---> Austria Wien 750K

Brown Mark---> Swansea 200k

McGinn Niall---> Blackpool 200K
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρα πολυ καλες μεταγραφες
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι μεταγραφάρες είναι αυτές -ypoklinomai !!!
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thnx παιδιά! :-D


Off Topic:
SIngle... Τώρα που το παρατηρώ, γιατί σε βέλγωσαν; :-k
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες μεταγραφες -kavala -kavala
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thnx φίλε. :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Πριν ξεκινήσω το ποστ να πω οτι μου έχει δημιουργηθεί ένα πρόβλημα με το Europa League. Δηλαδή k;apoioi απο τους βασικούς μου δεν μπορούν να δηλωθούν, γιατί έχουν ήδη παίξει στην Ευρώπη με άλλη ομάδα. Lustig, Annan, Heikkinen και φυσικά ο Buonnanotte. Το κακό είναι οτι εκεί δεν έχω δεύτερη ποιοτική επιλογή οπότε δεν μας βλέπω να μπορούμε να κάνουμε την υπέρβαση φέτος στην Ευρώπη. Απο του χρόνου βλέπουμε. :wink:

Οι επόμενες μέρες ήταν ένα παραμύθι για τον Μεγάλο μας Αλέφα.
Spoiler: show
Image
Ζούσε για την στιγμή, που αφού είχε εξηγήσει λεπτομερώς στην McVizos με ότι έβρισκε πρόχειρο ποια τακτική ακολούθησε όταν νίκησε την Ρέιντζερς, έβγαζε την κατακόκκινη φόρμα του, κοιτούσε με λατρεία την φώτο του Κόκκαλη που στεκότανε καμαρωτή στο κομοδίνο δίπλα απο το κρεβάτι, άλειφε την πράκτορα με πάστες και έκανε ότι έκανε τελοσπάντων φωνάζοντας: "Πάρτα μωρή Δούρο! Σ' άρεσε;"
Η πράκτορας φαινότανε να μοιράζεται τον ενθουσιασμό του. Ήτανε όμως όντως έτσι; Η είχε κάποιον απότερο σκοπό;

Όπως και να έχει όμως οι αγωνιστικές υποχρεώσεις τον αναγκάζανε να αποχωρίζεται για λίγη ώρα την αγαπημένη του. Και μάλιστα ακολουθεί ακόμα ένα ματς με την μισητή Ρέιντζερς αυτή την φορά για το πρωτάθλημα.

Μάγκες, τους έχουμε ήδη ξεφτιλίσει 2 φορές ξέω γω, μία για πρωτάθλημα και μία για το Λίγκ Καπ. Να τριτώσει το κακό θέλω. Αφήστε που με αυτές τις ισοπαλίες που κάνετε, χρειαζόμαστε την νίκη για να ξεφύγουμε, βαθμολογικά το να τ' άλλο ξέρω 'γω.

Θα τους σκίσουμε, κόουτς.

Εντάξει ρε Κιν αγόρι μου, ηρέμησε. Νιώσε και λίγο την άνοιξη, τον ρομαντισμό που υπάρχει στον αέρα, την αύρα που πνέει, το βλέμμα του Πατέρα Κόκκαλη που σε χαϊδεύει στοργικά...

:shock: :shock: :shock:

Εεεε, μα δεν είναι καν Άνοιξη. Στο καταχείμωνο είμαστε.

Εντάξει ρε Κιν μορφωμένε Μπαμπινιώτη πες το κι έτσι το ίδιο μου κάνει. Όταν ο Αλέφαντος λέει οτι είναι άνοιξη ο χειμώνας να πάει να μαμηθεί. Κατανοητό; Και τώρα μπείτε μέσα και κερδίστε!
Spoiler: show
Image



Image

Δεν είναι δυνατόν! Δεν το ζω αυτό! McVizoooooooooooooooos!!!!!!!!!!

Μάλιστα, κύριε;

Τι μάλιστα κοπέλα μου; Γιατί σε έστειλα στην αποστολή; Για να ξεπαστρέψεις τον Αλέφαντο -thymwmenos Ενώ αυτός τόσο καιρό συνεχίζει να νικάει και να μας κάνει ΡΕΖΙΛΙ!!!!!!!!!!

Κύριε Σάλμοντ σας καταλαβαίνω, αλλά πιστέψτε με κάνω οτι μπορώ. Οι φωτογραφίες είναι ήδη έτοιμες. Σε λίγο καιρό θα μπορέσω να βάλω σε εφαρμογή το σχέδιο.

Καλώς. Όμως κάνε γρήγορα. Αυτός έχει πάρει φόρα.

Και πράγματι ο Αλέφας είχε πάρει φόρα και φαινότανε ανίκητος. Επόμενο θύμα η Χάμιλτον για τον επόμενο γύρο του Scottish Cup.
Spoiler: show
Image
Δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα.

Και η μέρες περνούσανε όλο και πιο όμορφα για τον Αλέφα. Όσπου μια μέρα...

Κουρκουμπινάκι μου, γύρισα!

Καλώς τον προπονηταρά μου! Πως πήγε το ματς;

Ε, πως να πήγε όταν ο Αλέφαντος είναι προπονητής το να τ΄άλλο ξέρω γω; Πάταγος ρε! Τους σκορπίσαμε.

Spoiler: show
Image
Και τώρα έχω όρεξη να εκτονωθώ κάπου! ::wink:

Ο Αλέφαντος εκτονώθηκε λοιπόν. Όμως εκείνη την νύχτα κάτι άλλαξε. Η McVizos σηκώθηκε στην μέση της νύχτας και νυχτοπερπατώντας σηκώθηκε απο το κρεβάτι. Με προσεκτικές κινήσεις κόλλησε κάτι σε έναν τοίχο. Έπειτα έφυγε αθόρυβα από το σπίτι.

Image

Αναγνώρισε τον γραφικό χαρακτήρα της McVizos. Ένοιωσε ένα απότομο κρύωμα στο στήθος του. Όλα αυτά ήταν μια κοροιδία. Η ζωή ξαφνικά έχασε το νόημα της.
"Γιατί Κόκκαλη; Γιατί μου το κάνεις αυτό;" αναρωτήθηκε

Ήταν σε τόσο άθλια κατάσταση τις επόμενες μέρες που ούτε καν μπόρεσε να πάει στο επόμενο ματς. Αντι για αυτόν την θέση πήρε ο βοηθός του, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει.
Spoiler: show
Image
Το ερώτημα όμως τώρα είναι: Πως θα ανταπαντήσει ο Αλέφας;
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ εξυπνη ιστορια...με ωραιους διαλογους...
συνεχισε ετσι -gioupi

Υ.Γ.:ο buonannote ΠΑΝΤΑ δε βγαζει τα λεφτα του...κατα τη γνωμη μου ο πιο υπερεκτιμημενος παιχτης του fm -pappous ...γνωμη μου -puppie
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για την στήριξη φίλε! :-D

Ωχ, ελπίζω να μην επαληθευτείς για τον Buonnanotte :? Βασικά είχα αποθημένο από το προηγούμενο FM ακόμα, και δεν τον έχω ξαναδοκιμάσει. Όχι τίποτα άλλο είναι κ πανάκριβος ο άτιμος.
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
Post Reply

Return to “Retire”