Οι Άμπαλοι:The Real Thing...

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

12 Ιουνιου 2009 19:30


Γηπεδο Αγροτικου Αστερα,Ευοσμος Θεσσαλονικης

Image

Αυτην την ωρα εχουν προπονηση τα δευτερα της ομαδας.Ωραιος ο καιρος στην νυφη του Θερμαϊκου.Υψηλη θερμοκρασια στις αρχες του καλοκαιριου...Και καπου εκει ακουγεται δειλα δειλα μια φωνη...

-Ρε Κωστακη ρε Κωστακη,κοψε ρε πουλακι μου σωστα προς τα μεσα να παρεις την μπαλα,γληγορος εισαι,εκμεταλευσου το...Ρε Νικολακη τρεχα μεχρι πανω την πτερυγα.Ειπαμε πασα στο πλαι και μετα σεντρα.Τοσο μποϊ εχει ο Γιωργος να παρει μια κεφαλια...
-Ρε συ κοουτς δεν μπορω να τρεξω αλλο,στις 3 κοιμηθηκα χθες.Αρχαια γραφαμε σημερα και η πουτ@να μας πηδηξε στην υλη...
-Αφου ειναι για το σχολειο δεν πηραζει,δικαιολογημενος...Ρε Κωστακη τι ειπα πριν κοψε σωστα προς τα μεσα.Θα με τρελανει αυτο το παιδι γαμωτο...Τρεχα ρε Γιωργο να πατησεις περιοχη.

Μετα απο μιση ωρα ακομα προς το τελος της προπονησης ο Κωστακης επιτελους κοβει σωστα,περνει την μπαλα,ο Νικος ανεβενει την πτερυγα,περνει σωστη πασα απο τον Κωστακη,σεντραρει και ο Γιωργακης με κεφαλια στελνει την μπαλα στα διχτυα...

-Επιτελους βγηκε και κατι σωστα.Ετσι θελω και την Κυριακη να παιξεται.Η Ηλιουπολη εχει αδυναμα πλαγια μπακ και θα χτυπησουμε εκει.Αντε μαγκες,καλα τα πηγατε.Τελος προπονησης για σημερα,πανετε καντε ντουζ και μετα σπιτια και ξεκουραση.

Τοτε ακουγεται μια φωνη,ηταν ο Σακης που εμπενε στον αγωνιστικο χωρο...

-Ωραιο αυτο το τελευταιο,ωραια τακτικη,καλος κοουτς εισαι τελικα κουφαλιτσα. :P
-Παμε για κανα καφε ή σπιτι για πιτσα,μπυρα και προ?
-Σπιτι καλυτερα να δω και την Στελλα λιγο...


Λοιπον,δεν σας συστηθηκα πρωτα απο,ειμαι ο Μακης,Μακης Κοτσαμπασης.Οχι αυτος ο γνωστος,που επαιζε στο "Ευτιχισμενοι Μαζι",ο "Φωτη πιασε μια μπυρα" ντε.Προσπαθω να καταλαβω αν σκεφτοταν εμενα οι σεναριογραφοι της σειρας οταν εβαζαν αυτο το ονομα.Βεβαια δεν ειχαμε και πολυ μεγαλη διαφορα.Και οι δυο καναμε τον κοσμο να γελαει.Αυτος με τις ατακες του στην σειρα μοιραζε γελιο στο τηλεοπτικο κοινο και εγω με τις απιστευτες ποδοσφαιρικες μου ικανοτητες μοιραζα γελιο στο ελληνικο ποδοσφαιρο...

Γεννηθηκα στην Θεσσαλονικη το 1975.Οπαδος του ΠΑΟΚ απο μικρος και οπως ετυχε καποια χρονια μετα και παικτης του.Το αστηρευτο ποδοσφαιρικο μου ταλεντο ηταν εμφανεστατο απο οταν ημουν μικρος.Ετσι ο πατερας μου για καλη μου τυχη με εγραψε στις ακαδημιες του ΠΑΟΚ,μετα ανεβηκα στην δευτερη ομαδα και μετα στην πρωτη ομαδα.Α ναι,αγωνιζομουν ως δεξι μπακ.Ποτε δεν καταφερα να παρω αυτην την μεγαλη ευκαιρια που λενε γιατι παντα ημουν υπο την σκια καποιου καλυτερου παικτη οπως ηθελαν οι αλλοι να πιστευουν.10-12 συμμετοχες την χρονια περιπου για τα 3 χρονια που εμεινα στον ΠΑΟΚ.Και αυτες οι συμμετοχες ηταν γιατι ή θα ηταν τιμωριμενο το καλο μπακ της ομαδας ή τραυματιας ή γιατι δεν εχει ποιον αλλον να βαλει ο κοουτς.Βεβαια να μην ξεχασω να πω οτι εγω ημουν αυτος που ξεσηκωνε την κερκιδα.Δεν ξερω γιατι αλλα παντα οταν επαιζα και εκανε καποια απο τις μαγικες σεντρες μου το κοινο της Τουμπας ξεσηκωνοταν και εβριζε τον τιμιο προπονητη της ομαδας,μαλλον για την κακη επιλογη επιθετικου που δεν μπορουσε ουτε μια κεφαλια να παρει και ειχε κακο αλμα.Στα ξενα γηπεδα οι οπαδοι γελουσαν σε κατι τετοιες προσπαθειες για να μου ριξουν το ηθικο,αλλα εγω δεν καταλαβαινα απο τετοια...Ενα πραγμα που δεν καταλαβα ποτε ηταν γιατι να μου κανει μυνηση ο συλλογος πτηνων του νομου Θεσσαλονικης και η Φιλοζωικη.Ο λογος ηταν οτι εχω επικινδυνη συμπεριφορα απεναντι στα καημμενα τα ζωντανα.Αφου δεν ειχα πουλια,μαλλον πλακα απο κανα πειραχτηρι φιλαρακι θα ηταν...

Μετα εφυγα απο τον ΠΑΟΚ,τελειωσε το συμβολαιο μου και πηγα να μαγεψω στα τερεν της Β' Εθνικης.Λιγο στον Ολυμπιακο Βολου,λιγο στην Καβαλα μετα και τελικα κατεληξα εδω στον Αγροτικο Αστερα.Κοντα στο σπιτι μου και ολα καλα.Εδω γνωριστηκα και με τον Σακη...


Λοιπον,τι εστι Σακης γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ρωτησουν καποιοι αν και θα ηταν ντροπη να μην αναφερθω.Λοιπον ο Σακης ειναι ο κουμπαρος-κολλητος-αδερφος,οπως θελετε πειτε το.Με λιγα λογια ο ανθρωπος που ηταν και ειναι πιο κοντα σε εμενα.Σαν αδερφια ειμαστε.Γεννημενος και αυτος το 1975 οπως και εγω και ειναι απο την γειτονικη πολη της Καβαλας.Ααααα δεν σας ειπα το επιθετο του.Τρομπετας λοιπον.Σακης Τρομπετας αν και πολλες φορες λογω της συμπεριφορας του εφερνε σε ενα αλλο συμπαθεστατο πνευστο,το τρομπονι.Οπως καταλαβενεται και ο Σακης ηταν ποδοσφαιριστης και συμπαικτης μου στον Αγροτικο Αστερα.Ο Σακης επαιζε αριστερος μεσος και αριστερο χαφ.Και αυτος φοβερος παικτης οπως εγω.Αρχισε την καριερα του στην Καβαλα αλλα μετα πηρε μεταγραφη στην ΑΕΚ ως ταλεντακι.Βεβαια οπως λεει και ο ιδιος ποτε δεν καταφερε να αναδειχτει στην ΑΕΚ και να κανει μεγαλη πορεια επειδη δεν τον ηθελαν.Δεν τον πηγαινε ο προπονητης του μου λεει και ξαναλεει συνεχως και τον πιστευω.Βεβαια απο οσο ξερω και ο σκαουτερ που τον ανακαλυψε εφυγε και αυτος ο καημμενος απο την ΑΕΚ.Τον εδιωξαν.Βασικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αφου ειχε βρει ενα μεγαλο ταλεντο.Τωρα ο ταλαιπωρος εχει ενα μικρο καφενειο κοντα στην Χαλκιδα,καφεδες τον καταντησαν να σερβιρει.Μετα απο την θητεια του για 4 χρονια στην ΑΕΚ που δεν επαιξε και πολυ,ο Σακης αρχισε και αυτος να μαγευει στα γηπεδα της Β' Εθνικης.Πρωτα στον Παναιτωλικο και μετα εδω στον Αγροτικο Αστερα...Ετσι και γνωριστηκαμε και γιναμε κολλητοι...Στον Αγροτικο Αστερα ειμασταν ο φοβος και ο τρομος προσοποποιημενος σε καθε πτερυγα.Σεντρες ακριβειας,ντριπλες και δεν συμαζευεται το πραγμα.Πολυ ταλεντο μιλαμε...


Δεν σας μιλησα για την Στελλα.Την γυναικα μου.Η Στελλα λοιπον ειναι μια κουκλαρα,2 χρονια μικροτερη απο εμενα και ειναι δασκαλα.Μαζι μεγαλωσαμε,στην ιδια γειτονια και απο μικροι γουσταραμε ο ενας τον αλλον.Τα πρωτοφτιαξαμε οταν ημουν εγω 17.Βλεπετε στον ΠΑΟΚ επαιζα,ημουν και ομορφοπαιδο και εγινε οτι εγινε.Τα χαλασαμε,τα ξαναφτιαξαμε,τα ξαναχαλασμε και τα ξαναφτιαξαμε τελικα οταν εγω ημουν 25 και αυτη 23 και απο τοτε ειμαστε μαζι.Πριν απο 2 χρονια παντρευτηκαμε κιολας,κουμπαρος οπως καταλαβαινετε ηταν ο Σακης...


Ολα αυτα εχουν μεινει στο ωραιο παρλεθον.Να μιλησουμε ομως και για το παρον της ιστοριας μας.Πριν απο δυο χρονια σταματησαμε και την μεγαλη ποδοσφαικη καριερα μας με τον Σακη.Δεν ειχαμε τι να κανουμε εκεινο το ωραιο καλοκαιρι του 2007 και πηραμε ενα διπλωμα προπονητικης.Βλεπετε τοσο ποδοσφαιρικο μυαλο να μην παει χαμενο.Επρεπε με καποιον τροπο να κινουμαστε μεσα στους χωρους του αθληματος,ποδοσφαιριστες ειμασταν απο μικρα παιδια.Η καυλα δεν φευγει.Ετσι και εγινε.Ο Αγροτικος Αστερας δεν ειχε προπονητες στης ακαδημιες και στην δευτερη ομαδα και πηρε εμας,τα καμαρια της ομαδας.Εγω στην δευτερη ομαδα οπου οπως πιθανον να καταλαβατε ειμαι και ως σημερα εκει.Ο Σακης εκατσε για ενα χρονο στα μικρα και μετα εφυγε.Βαρεθηκε και τα παρατησε.Ειχαν και ο πατερας του ενα γυραδικο στην Καβαλα,επεκταθηκαν στην Θεσσαλονικη και ο Σακης απο ταπεινος προπονητης ποδοσφαιρου εγινε ιδιοκτητης και μανατζερ οβελιστηριου.Το ονομα του μαγαζιου ειναι "Γκολ στις γευσεις".Mαζι με τον Σακη το σκεφτηκαμε αυτο.


Η ζωη μας ηρεμη.Εγω με την Στελλα νοικιαζαμε ενα σπιτακι,διοριστηκε και αυτη εδω στην Θεσσαλονικη,εγω με την δουλεια στην ομαδα και βγαζαμε τα προς το ζην και κατι παραπανω.Απο διπλα μας εμενε ο Σακης.Α δεν σας ειπα.Ο Σακης εκτος απο το μαγαζι ηταν και γενικοτερα δικτυωμενος με πολλα και με τον ποδοσφαιρικο κοσμο της χωρας.Η ζωη οπως προειπα ηρεμη και ιδια.Σπιτι,δουλεια,κανα προ με τον Σακη τα βραδια,καμοια εξοδος,κανας καφες με κανα φιλαρακι...



Ετσι αγαπητοι αναγνωστες ξεκιναει και η ιστορια μας.Με ηρωες τον Μακη και τον Σακη που θελουν για αλλη μια φορα οπως θα δουμε,να ταραξουν τον ποδοσφαιρικο χωρο αυτης της ταλαιπωρης χωρας μας...


Off Topic:
Στον ρολο του Σακη θα πρωταγωνιστησει ο αγαπητος συμφορουμιτης Ismael Blanco.Ελπιζω να μην κουρασα με το πρωτο ποστ.Δεν ξερω απο τωρα το τι ρυθμους θα παρει η ιστορια.Θελουμε με τον Γιωργο να την κανουμε οσο πιο ωραια γινεται με χαλαρο υφος παντα...
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χτύπησα κάρτα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
gogos_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6469
Joined: Thu Jul 02, 2009 11:09 am
Status: χωριάτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αργησα? Δεν αργησα...
Παρων!!
Spoiler: show
Nik_33 wrote:Ο gogos ο Αλ Καπόνε -rofl
matthew21 wrote:Γεια σου ρε gogos corleone!!
"Director of Football and Responsibilities": All you need to know
Bayer 04 Leverkusen Analysis Football Manager 2015

Μάριο Γκόμεζ ο ένας ο μέγιστος ο παντοτινός.-
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε Παοκι...ασε τις ιστοριες και στρωσου διαβασε για τις Πανελληνιες :P -haterosik

Υ.Γ. καλη αρχη! :-D
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχηη
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος, άντε να βγάλουμε γούστα 8)
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τίτλος Faith No More.Like. 8)
Καλή αρχή!
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Γουστάρω συνδυασμό τίτλου "Άμπαλοι" και "Real Thing".

Γουστάρω συνδιασμό πρωταγωνιστών.

Θα γούσταρα μια πραγματικά άμπαλη ομάδα Δ' κατηγορίας ή ακόμα και τοπικού πρωταθλήματος η οποία να παρέμενε εκεί κάτω και να έκανε πραγματικά άμπαλες πορείες :D (έχουμε πήξει από ομάδες που ανεβαίνουν από Γ' και κατακτάνε την ευρώπη όλη).

Περιμένω συνέχεια λοιπόν. 8)
Martian
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 351
Joined: Wed Oct 21, 2009 11:17 am
Football Manager της ομάδας: Torino FC
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία επιλογή ομάδας.Αντε να δούμε και τεταρτη ομάδα από Θεσσαλονίκη στην Σουπερλιγκα.Καλή αρχή. ;)
Image ImageImage Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα..
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ω ναι...! -ypoklinomai -ypoklinomai απο τωρα..
Κανονισε τωρα με την ιστορια να μην εχεις χρονο για να βγαζεις τραγουδια... -ksilo :D
Καλη αρχη ρε μαν..!
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θανασάκο καλή αρχή!

Σε παρακολουθούμε !
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δηλαδή τι με λες τώρα;;;;
Ότι η Αγροτικάρα έχει άμπαλους;;;;
Ή ότι εσείς είστε άμπαλοι...
Αυτό να το δεχτώ... :P
Επιτέλους ιστορία με την 5η μεγαλύτερη-ιστορικά- ομάδα της πόλης...
Το περίμενα καιρό είναι η αλήθεια...
Εδώ θα είμαι να παρακολουθώ σίγουρα, αφού θα συμμετέχει και ο Πολυστυλίτης...
Λοιπόν, την συνταγή την ξέρετε, την ώθηση θέλετε και σας την δίνω... :P
Προς θεού, μην διαννοειθήτε να διώξετε Μπλαζέφσκι...
Αυτά...
Καλή επιτυχία λοιπόν... :-D
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Στηριζουμε Αγροτικαρα :drinking:
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Οι ηρωες μας μετα την προπονηση κατευθυνονται στο σπιτι του Μακη για πιτσες,μπυρες και προ.Ενα απο τα αγαπημενα τους χομπυ τον τελευταιο καιρο οπου και οπως ειναι φυσικο εχουν μεγαλο ταλεντο και σε αυτο...


12 Ιουνιου 2009 21:00


Σπιτι Μακη


Οι δυο φοβεροι και τρομεροι ηρωες μας στρογγυλοκαθησαν στον ανετο καναπε και μετα απο αγωνιωδες προσπαθιες τελικα καταφεραν και εβαλαν σε λειτουργια το PlayStation 3.Καποια επιφωνηματα χαρας και ηδονης ακουστην οσο επαιζε το intro.Η ωρα για παιχνιδι ξεκινα...

-Εγω λεω να παρω Μπαρτα...
-Ωραια εγω θα παρω West Ham,να σε ξεσκισω με μικρη ομαδουλα πρωτα...
-Να το βαλω στο Amateur?
-Σιγα ρε παικτουρα εσυ που μου θες και amatuer.Στο beginner για να μπαινει και κανα γκολ.Αν ειναι στο amatuer παλι 0-0 θα ληξει.Ειναι καλοι οι τερματοφυλακες...

Ετσι οπως καταλαβαινεται τα παιδια και αυτο το κανουν τελεια...

Κατα την διαρκεια αυτου του μαγικου ποδοσφαιρικου βραδιου,τις 4 πιτσες και τα 2 λιτρα μπυρα και αφου εσπασαν τα νευρα της Στελλας χτυπαει το τηλεφωνο του Μακη...


-Ποιος να ναι τετοια ωρα...Παρακαλω...Ελα αφεντικο,τι κανεις?Καλα?Παντα καλα.Να εδω με τον Σακη ειμαστε και τρωμε πιτσες και πινουμε μπυρες.Να τωρα που δεν παιζουμε ποδοσφαιρο κανουμε και κρεπαλες.Αυριο το πρωι τιποτα αφεντικο.Ναι ναι θα ερθουμε.Κατα τις 12 ειναι καλα?ΑΑΑ 11.30.ΟΚ?Θα ειμαστε εκει...
-Ποιο αφεντικο ρε?
-Ο Πρεοδρας ρε.Μας θελει αυριο πρωι πρωι στο γραφειο του.Χαρουμενος ακουγοταν...



Τι μπορει να ηθελε ο προεδρος?
Post Reply

Return to “Retire”